Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.

Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod Karlos » 19.09.2011 18:44

Sloučeno ze samostatného tématu Bezpečnostní dveře

Tak jsem hledal info o bezpečnostních dveřích a narazil mimo jiné na toto video:

http://www.next.cz/cs/galerie/
(Video - URNA za bezpečnostními dveřmi)

vše bylo OK, take jsem si říkal že ty dvěře nezbývá než odstřelit, pakliže se chtějí nimi dostat dovnitř, ale když tam typek připevnil místo trhaviny obyčejnou výbušku a po odpálení zůstaly dveře - jak jinak - pouze očazeny... :roll: :roll: :roll:

Docela zavádějící reklama.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
 
Příspěvky: 4683
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Bezpečnostní dveře

Příspěvekod Maximus » 20.09.2011 9:34

Nejsou "bezpečnostní dveře" jako bezpečnostní dveře. Běžně se instalují dveře ve 3. a 4. kategorii, přičemž na ochranu před běžnými zloději stačí dveře 3. třídy v kombinaci s kvalitními zárubněmi, kováním a bez. vložkou (ty však optimálně ve 4. kategorii), která je odolná proti SG metodě (tzv. bumpingu). Podle vyjádření známého, co montuje bezpečtnostní dveře už víc než 20 let a dělá i velké zakázky i pro Poštu, banky,..., tak dveře 3. tř. nepředstavuji pro zásahovou jednotku žádný větší problém a většinou dveří 4. třídy také projdou (slabinou může být spíš konstrukce zámku, bezp. vložky, kování, zárubní, etc. než pevnost samotných dveří).
Pokud specialista ze zásahovky uzná za vhodné, tak se záložní tým pokusí projít např. srze okna (kvalitní bezpečtnostní folie v oknech ve 4. patře může být ale docela nemilým překvapením :chuckle).

Poznámka k bezp. vložkám - to že mají certifikát proti SG metodě (bumpingu) ještě neznamená, že nejdou pomocí této metody otevřít (jde to třeba jen o něco hůř :evil:). O dost levněji než u nás se dají např. jedny z nejlepších vložek EVVA koupit na německém ebay).

Poznámka k foliím - kvalitní folie dobře nalepená o dost stíží zloději práci - často to skončí jen u několika vzteklých pokusů a raději jde za snadnější kořistí (kamarádova osobní zkušenost). Samozřejmě, pokud si váši "rezidenci" někdo vytipoval, tak je folie jen první linií obrany (tedy pokud nemáte např. ještě před okny okenice z hardoxu ;))

Poznámka k oknům - většina moderních plastových oken jde údajně docela lehce otevřít z venku pomocí šroubováku či podobného nástroje. Pokud dotyčný ví, kam to "vrazit", tak se dostane do bytu/domu a ani to není na tom okně moc vidět.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 4074
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

zabezpečení domu

Příspěvekod Rookie81 » 20.11.2011 13:19

Čeká mě v budoucnu rekonstrukce domu-výměna oken,dveří,garážových vrat a vytápění. V té souvislosti se zajímám i o zabezpečení domu proti vniknutí osob.
Začal jsem plotem který jsem natáhl komplet nový a plánuji přidat na sloupky nějaké nástavce,20cm a jeden nebo dva ostnaté nebo žiletkové dráty.
Protože mám směrem k domu od plotu zhruba půlmetrovou mezeru a hradbu-živý plot z tůjí,uvažuju prostor mezi plotem a tůjemi monitorovat ič závorou,nebo podobně. Ale zase aby nevyvolaly planý poplach kočky.

V plotě jsou dvě branky a brána jedna branka vede k řece a zamyká se na visací zámek,tu bych asi nechal tak,používá se zřídka.Druhá je vstupní,sousedí s vjezdovou bránou,zde plánuju nějakou verzi DT,možná i kameru,nasvícení vstupu i vjezdu ovládané zevnitř domu a na dálku.Bránu dovybavit klasickým zámkem a možná i elektrickým otevíráním.

Do domu se dá vstoupit vstupními dveřmi,balkonovými dveřmi a garážovými vraty takže by měly být odolné a s dobrými zámky,na balkonové dveře a možná i okna ve spodním patře bych si určitě nechal dát i fólie.

Okna jsou hned nad zemí sklepová,ta zamřížuji,v prvním patře asi s fólií a nějakým lepším kováním,do druhého patra se počítám nikdo škrábat nebude. Určitě bych okna navíc vybavil nějakými žaluziemi nebo roletami z vnější strany.

Uvažuji i o nějakém kamerovém systému na monitorování okolí domu-dvora a zahrady.

Ve sklepě který je z litého betonu tl cca 50cm uvažuji jednu místnost využít jako panic room a zároveň kryt,takže zde jde mimo systém větrání aj co se tady probírají v jiném vlákně hlavně o pořádné dveře a zárubně.

Rád bych si nechal poradit,pokud jste někdo řešili výměnu oken,dveří a zámků,co je nejlepší,na co si dát pozor a čeho se vyvarovat.Sám se v množství informací ztrácím.
Uživatelský avatar
Rookie81
 
Příspěvky: 185
Registrován: 02.02.2011 21:14
Bydliště: moravské slovácko

Re: zabezpečení domu

Příspěvekod MacGyver » 20.11.2011 20:00

Právě dokončuji rekonstrukci poválečného domu v polořadové zástavbě na malém městečku.

Mým základním heslem je, že věci a peníze jsou k tomu aby sloužili lidem, nikoliv k tomu aby se hromadily. Řídím se tedy oblíbeným cena x výkon. Druhým hesle, že člověk má hledět do budoucnosti, ale ŽÍT v přítomnosti.

Všechno začíná a konči u peněz, které hodláš do rekonstrukce investovat, takže těžko radit.

Moje zkušenosti s rekonstrukcí:
1. když jsem dům koupil, chtěl jsem udělat pouze kosmetické úpravy - nakonec zůstaly prakticky původní jen obvodové zdi.
2. byl jsem připravený drtivou většinu prací dělat svépomoci (předchozí zkušenosti se stavbami) - nakonec jsem většinu prací volil dodavatelsky (přesto jsem se nadřel ve volných chvílích, víkendech a dovolených jak sviňa :) ).
3. do rekonstrukce jsem šel, abych finanční zátěž ze stavby rozložil v čase a hlavně proto, že jsem nesehnal rozumný pozemek a v satelitu bydlet nechci.

Vím, že to není to na co jsi se ptal, ale myslím, že je to důležité sdělit, kvůli souvislostem.

OKNA a dveře : Volil jsem plastová s trojsklem i když mám ke dřevu blíže, praktičnost a styl života zvítězily nad pocitem. Do bezpečnostních skel jsem neinvestoval - podle mě jsou k ničemu (ve firmě nám v okamžiku snadno vypáčili bezpečnostní okno i s bezpečnostním sklem - věděli moc dobře jak na to). Pokud tě někdo bude chtít vykrást, tak mu v tom nic nezabrání. Co se týče bezpečnosti volil jsem rozumný střed, abych zabránil náhodným pokusům drbanů a feťáků. Z Ulice hodlám osadit okna v přízemí - suterénu mříží.

BEZPEČNOSTNÍ MÍSTNOST: Kotelna ve sklepě cca 25 m. č. Kamenné stěny, betelná futra, bezpečnostní dveře a kovové okno. Druhá místnost - sklad potravin atd. Třetí trezorová místnost na zbraně atd. (nepřál bych tam někomu vlézt, když neví jak).

ZABEZPEČENÍ: Elektronické - vybraných místností. Po celém pozemku a kolem baráku světla na čidlo (odradí drbany a feťáky a ze tmy do světla se na útočníka střílí taky lépe).

PLOT: Decentní a nízký - na co bych měl žiletkovým drátem upozorňovat?

BEZPEČNOST: Nenápadnost (tak proč to sem K.... píšu???) a skvělí sousedé a vztahy s nimi.

Opravdu záleží co chceš, jaké máš priority, kolik času a peněz do toho chceš vrazit. Proti gustu žádný dišputát.
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 3765
Registrován: 19.08.2011 8:42

Re: zabezpečení domu

Příspěvekod MRAK » 20.11.2011 20:05

Něco podobného začal řešit Maximus tady:

viewtopic.php?f=10&t=89

Určiťe to projeď.
Uživatelský avatar
MRAK
Moderátor
 
Příspěvky: 3026
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: zabezpečení domu

Příspěvekod alibaba » 21.11.2011 4:30

Dum muzes zabezpecit pouze proti drobnym zlodejickum co cekaji na prilezitost a vse se stava v neozbrojenych krajinach jako je treba Bostonu a ruzne komunisticke staty, kde politici uslapuji sve volice a tak na okna si dame zelezne zaluzie a to zavreme na okne a zamkneme a pak zabezpecime dvere co se nedaji vykopnou ani vyrazit to znamena mit zelezna futra a tyc co je oprena ze vnitr a zamykame alespon 2 zamky na dverich a jeden je ta tyc co je dulezita, nebot zabranuje vyrazeni dveri co se oteviraji dovnitr.......Tady se ani moc nezamyka nebot nevime jestli tam majitel nelezi v palebne pozici a jasne jsou vesnicky kde se vubec nezamyka tady kdyz nekdo zapomene zamknout tak se nic tez nedeje jasne jsou tu vykradacky ,ale kdyz prijde majitel pro zlodeje to konci rostrilenim ,dvere jsou pokryte plechem .....

Bydlel jsem takto v Bostonu vice jak pred 25 lety a tak si to matne pamatuji jak jsem zamykal dvere, ale vim ze jsem potreboval 2 klice a dvere by nikdo lehce nevyrazil ,tedy zadna teoreticka uvaha pouze hola skutecnost ......
alibaba
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: zabezpečení domu

Příspěvekod Rookie81 » 26.11.2011 17:25

MacGyver - s tou nenápadností máš pravdu,hodně o tom přemýšlím,navíc prakticky nikdo v okolí ostnatý drát na plotě nemá. Ale rád bych pořešil nějakou infrazávoru kolem plotu,nebo kolem baráku,pár světel na čidlo mám,je to výborná věc.
Elektronické zabezpečení dám na 100pro,stejně budu sekat drážky pro kabely a pár metrů navíc k čidlům se ztratí. Líbí se mi řešení kdy zabezpečovačka pošle mms s fotkou vniklé osoby.
Uživatelský avatar
Rookie81
 
Příspěvky: 185
Registrován: 02.02.2011 21:14
Bydliště: moravské slovácko

Re: zabezpečení domu

Příspěvekod GloryToSunTsu » 26.11.2011 17:38

1. zásada: Tvářit se, že máš hovno.
2. zásada: Nezvat si domů cizí lidi, kteří budou po hospodách vykládat, že máš barák plnej zlata.
3. zásada: Nezabezpečovat dům (viditelně) tak, aby to popíralo bod 1, protože o tom zabezpečení budou mluvit individua z bodu 2 i když uvnitř nikdy nebyli.
4. zásada: Porušit zásadu číslo 3 můžete jen v případě, kdy máte všude po okolí pověst vyšinutého, ale chudého psycho/sociopata, který po nocích bloumá domem s nabitou pistolí. Takový člověk musí mít rotvajlera nebo NEJMÉNĚ 2 dobrmany!!

:lol: :lol: :lol:

Na obranu je také potřeba dívat se z pohledu zloděje, zde uvádím věci, které mi tak nějak vyprávěl kamarád a týká se to rodinných domků, panelákové byty se tipují jinak. Dále doplním, že každý zloděj má určitě vlastní systém.
Rómští aktivisté, kteří se soustředí na staré lidi, mají samozřejmě jiný postup.

Nejlepší dům je takový který:
- vypadá slibně už na první pohled (nový nebo nová fasáda, uklizená zahrada, pěkné auto před domem, udržovaná panička..)
- pes je idiot (třeba setr/retriever) nebo malý kripl
- majitel vypadá jako idiot, který nebude schopný se bránit a když Vás náhodou načape, ještě mu přefiknete ženu, protože i jeho ženě se z toho slabocha zvedá kufr
- sousedi nejsou, nebývají doma, nebo to jsou idioti, nejlépe podobní jako majitel, takže i kdyby nebyli doma, nebudou se do toho plést, žádná zvědavá babka
- na příjezdových cestách okolo nejsou kamery městského systému
- oknem se prohodí kámen a čeká se, kdy a jestli přijede agentura

Nové trendy:
Pomocí street View si můžou zloději tipovat domy k vykradení (a obhlížet terén) přímo od počítače.
Zloději si tipují domy k vykradení na základě statusů na Facebooku. Nejlepší je napsat, že jedete na dovolenou, nebo třeba někam na silvestra a vystavit si pár fotek z domu.

Jo a chce to mít PCO a chlubit se tím.
GloryToSunTsu
 
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: zabezpečení domu

Příspěvekod alibaba » 26.11.2011 18:15

Zabezpeceni domu muze byt ze si jej koupite to zabezpeceni a muzete jej monitorovat na svem iPodu a je monitorovano policejnim departmentem a to stoji lidi zde asi 50$ mesicne, byt kamerama napojen na policii a tak muzete mit kameru v kazde mistnosti a treba okolo domu co monitoruje kdo se kolem potlouka a cele zarizeni dnes stoji nasi 800 $ .....
alibaba
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Bezpečnostní dveře

Příspěvekod JimmyJazz » 28.11.2011 15:29

ted mne napadlo, ze k zabezpeceni dveri by mohla stacit i obycejna zavora zevnitr :) Staci 4 uchyty radne uchycene do zdi (chemicka kotva s patricnym prislusenstvim) a k tomu tesne pasujici zavora. K tomuhle staci i obyc bezpecnostni dvere a i zasahovka se bude muset dost snazit.
JimmyJazz
 
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod Lenicka1313 » 14.02.2012 19:16

Dobrý den, dlouho jsem se rozmýšlela, zda se mám, nebo nemám do digitálního kukátka dát. Nakonec jsem se rozhodla pro to, že ano – a nemohu si teď svého rozhodnutí vynachválit. Jsem opravdu ráda, že jsem se pro nějak nakonec rozhodla a opravdu neuvěřitelně to zjednodušuje sledování „ťukajících“. Já osobně mám toto:

MacGyver -Nahlášeno jako spam - pokud se tady objeví více komerčních příspěvků tohoto ražení, půjdou všechny šmahem k ledu. Reklamu schovanou pod nějakou informační hodnotu tolerovat nebudeme.
Lenicka1313
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25.05.2011 21:45

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod nabu » 15.02.2012 16:29

já doma pány z Nextu měl...chtěli mi vsadit bezpečnostní dveře do zdi z itongu...
A ještě mě ujišťovali že je to jedno, že to drží...
Tím mě ujistili, že jsou to amatéři.
Zvolil jsem výrobní družstvo Napako a montoval to Hofex. Za polovinu ceny mám dveře s ještě vyšší bezpečnostní třídou...
Otevřít jde ale všechno.
Viděl jsem chlapa jak otvíral prvorepublikový trezor. Popelku. Skoro den kolem toho chodil a něco měřil, pak vyvrtal dvě díry na milimetrovým měřítkem určených místech a bylo to. Kdo umí, toho nic nezastaví.
Uživatelský avatar
nabu
 
Příspěvky: 102
Registrován: 07.02.2012 11:38
Bydliště: Praha

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod Maximus » 15.02.2012 19:11

To Nabu:
Jak to tedy vyřešili v tom ytongu?

Nejlepší zabezpečení je to, které není vidět a které není standartní. Různé samodomo "fičurky" znepříjemní zloději život lépe, než "nejprodávanější výrobky na trhu" za x násobek ceny.

Zajímavé jsou články o automatických obranných zařízeních:
http://svoc.prf.cuni.cz/sources/4/8/86.pdf
http://is.muni.cz/th/142699/fsps_m/Prav ... ty_AOZ.txt

Dobrá věc je zalaminovat a umístnit za pořádným plotem cedulky s tímto textem:

Judikát Nejvyššího soudu ČR:

Instalace a použití automatického obranného zařízení, jehož účelem je odvrátit možný nebo předpokládaný budoucí útok na zájem chráněný trestním zákonem na určitém místě bez součinnosti obránce (např. nástražné systémy, samostříly, zapojení elektrického proudu do mříží či kovového oplocení nemovitosti), samo o sobě nevylučuje naplnění podmínek nutné obrany podle § 13 tr. zák.

Judikát Nejvyššího soudu ČR pro blbce:
Kdo se pokusí vloupat do tohoto domu, může být těžce zraněn či zabit. Majiteli hrozí jen to, že bude muset uklízet po zlodějích krvavé stopy.


Edit: Zajímal by mě názor, zda by běžný zloděj měl "koule" to risknout.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 4074
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod DanBlack » 15.02.2012 22:04

Maximus píše:Dobrá věc je zalaminovat a umístnit za pořádným plotem cedulky s tímto textem:

Co mi to jen připomíná??? :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
DanBlack
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 610
Registrován: 02.02.2012 23:19
Bydliště: Severní Čechy

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod nabu » 17.02.2012 14:59

Maximus píše:To Nabu:
Jak to tedy vyřešili v tom ytongu?
t.

nevyřešili - dali dveře až ke vchodu do bytu a ne do přistavěné předsíně..
Uživatelský avatar
nabu
 
Příspěvky: 102
Registrován: 07.02.2012 11:38
Bydliště: Praha

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod Elko » 25.03.2013 9:33

Ahojte, máte někdo zkušenosti s placením zabezpečení domu přes stavební spoření? Tady se o tom píše: https://www.cmss.cz/#!/produkty/financo ... ouzit.html, mám starší dům (1975) a rád bych se po základní rekonstrukci věnoval právě zabezpečení, které je teď mizivé.
Preferuju mechanické zábrany - mříže - tam, kde to jde.
Uživatelský avatar
Elko
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20.09.2012 19:19

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod uaz469 » 26.01.2014 18:33

figurant se zjevně vyzná :o :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=PZmd58Ut6dc
:cry:
(od 8min. je to reklama, tam nekoukejte)
Uživatelský avatar
uaz469
 
Příspěvky: 432
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod Hdm » 27.01.2014 9:32

Vždyť v té reklamě pouze mají více západek, to stačí akorát proti hrubé síle. Proti manipulaci se zámkem to nechrání o nic lépe.
Uživatelský avatar
Hdm
 
Příspěvky: 804
Registrován: 01.08.2012 14:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod Oskeruše » 27.01.2014 21:40

Takže jestli to chápu dobře, okna lze spolehlivě zabezpečit pouze mříží?
Oskeruše
 
Příspěvky: 24
Registrován: 25.01.2014 21:35

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod Fabulous » 27.01.2014 22:12

Nikoliv. Mříž rozlámeš snadno za použití dusíku :) Spolehlivé zabezpečení je vždy kombinací různých systémů a má obvykle za cíl zpomalit, nikoliv zastavit, narušitele.

Na okna jako základ je dobré:
1. vrstva - okno s bezpečnostní fólií
2. vrstva - vnitřní čidlo s detektorem zvuku a tříštění skla
3. vrstva - mříž s vnitřním plovoucím kaleným jádrem
4. vrstva - vnitřní PIR čidlo

To vše napojené na duální zabezpečovačku s přenosem signálu po GSM a kabelu a napojením na sirénu. Většinu pachatelů to odradí nebo alespoň zpomalí.

Ale zabezpečení domu se musí řešit koncepčně, nejenom stylem okna-dveře.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
 
Příspěvky: 7399
Registrován: 17.09.2011 20:33
Bydliště: Praha a okolí

Další

Zpět na Přežití v obydlených oblastech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník