Nože v zahraničí

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.

Re: Nože v zahraničí

Příspěvekod Hrant » 10.06.2018 13:36

Nuwara píše:Hmm, tohle mě ani nenapadlo řešit. Jedu za nedlouho do Švýcarska a podle tohohle článku, který vypadá důvěryhodně asi zůstane krysa doma. Opinel by mohl být v pohodě a nošení multitoolu victorinox prostě Švýcaři pochopit musí :-)

to čimango: o tom Chorvatsku tam taky píše...

Edit: tak ještě ten odkaz...
http://www.blogovnik.cz/pozor-na-noze-j ... 022111.php

Kludne si Ratku vezmi - manualne otvaratelne jednorucne cepele su povolene bez ohladu na dlzku. Povolene su tiez vsetky pevne noze (s vynimkou dyk so symetrickou cepelou) do velkosti katany-vratane. Pravidelne nosim na stehne Moru Climber alebo Fallkniven F1 cez mesto a uplne bez problemov.
Ono uz logicky, ked v kazdom obchode so suvenirmi moze clovek kupit OH Victorinox Rangergrip tak Ratka s mensou cepelou nemoze byt problem.
Hrant

Příspěvekod MarkusX » 10.06.2018 16:15

Itálie autem, máte prosím zkušenost a info co se může, nůž, pepřák, teleskop....
Našel jsem tohle, nevím jestli je to aktuální stav:
Nože s čepelí do 6,5 cm povoleny, zakázány vystřelováky, balisongy (motýlky) a vrhací nože. Teleskopické obušky jsou na povolení. Pepřový sprej vám projde.
http://www.sorudo.cz/636/
Zastřel bobra, zachráníš strom.
MarkusX

Příspěvekod Nuwara » 10.06.2018 17:42

Hrant píše:
Nuwara píše:Hmm, tohle mě ani nenapadlo řešit. Jedu za nedlouho do Švýcarska a podle tohohle článku, který vypadá důvěryhodně asi zůstane krysa doma. Opinel by mohl být v pohodě a nošení multitoolu victorinox prostě Švýcaři pochopit musí :-)

to čimango: o tom Chorvatsku tam taky píše...

Edit: tak ještě ten odkaz...
http://www.blogovnik.cz/pozor-na-noze-j ... 022111.php

Kludne si Ratku vezmi - manualne otvaratelne jednorucne cepele su povolene bez ohladu na dlzku. Povolene su tiez vsetky pevne noze (s vynimkou dyk so symetrickou cepelou) do velkosti katany-vratane. Pravidelne nosim na stehne Moru Climber alebo Fallkniven F1 cez mesto a uplne bez problemov.
Ono uz logicky, ked v kazdom obchode so suvenirmi moze clovek kupit OH Victorinox Rangergrip tak Ratka s mensou cepelou nemoze byt problem.

Super, díky.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod viktor » 10.06.2018 18:06

pokud jedete autem ci na motorce je na "ruzne" věci také dobrej malej hasici pristroj :-) navíc je všude legalni ho mit a v pripade kontroly vas maximalne pochvali.
z nozu jsem vozil bushmena od coldsteelu, byl několikrát v rukou celniku ale vždy celkem bez problemu vracen. Vozil jsem v kufru na motrce zapichlej vedle spacaku samozrejme v pouzdre. pak opinella pro normalni pouziti v kapse. Faktem je ze vzhled uz x let pouzicaneho busmena ke vsemu moznemu, pouzdro také nezari zrovna novotou vykonal sve, a zjevne nezpusobil majetnickou touhu u celnich organu...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Kedarus » 25.07.2018 1:02

Ve Svycarsku(pravda v roce 1990 nebo 91) jsem si v Zurychu na vlakaci koupil motylka.Za pul hodiny uz jsem byl na tridenni vazbe.
Dostal jsem ban do Svycarska na 3 roky,nenechali me ani spojit s ambasadou a i kdyz jsem odmitl cokoli podepsat posadili me v poutech do letadla a hura smer Ruzyn.Aspon zaplatili letenku.
Je pravda ze jsem v Listopadu po desetidennim cundru pod sirakem zrovna nevonel ale i tak.
V Anglii Vas seberou i za drzeni skrabky na brambory.A jelikoz jste nemel dobry duvod ji nosit tak hrozi az 4 roky.
http://dailycaller.com/2018/05/03/briti ... to-peeler/
Rozsudek jsem bohuzel nenasel.
A vzhledem k tomu jak nas tam vychodoevropany miluji(jsem v Irsku ale mam tam zname) tak z Vas radi udelaji exemplar.
Tam se clovek spravedlnosti nedovola.Rozhoduje soud dle vlastniho zvazeni a neni sance se odvolat nebo neco podobneho.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/21 ... nekvalitni
Do Anglie radsi ani svycarak.
Kedarus

Příspěvekod Matěj » 25.07.2018 11:33

Zadarmo letět ze Švýcarka do ČR v roce 90 se mi tehdy ani nesnilo. Ono se mi tehdy ani nesnilo vůbec na dovolenou letět. Tos měl ještě dobrý... Zvlášť pokud jsi tam jel třeba vlakem, u auta by to bylo horší... :mrgreen:
Matěj

Příspěvekod JOBU » 29.07.2018 22:07

A čo to má s nožmi spoločné?
JOBU

Příspěvekod Kocour » 03.08.2018 2:03

V celé Evropě jsem se pohyboval s Opinelem s vývrtkou. Evidentně to není zcela košer, pokud se týká zákonů, ale vyhýbal jsem se nošení nože v kapse (stejně se v cizině nechci s nikým bít...) a přibaloval jsem ho do zavazadel mezi potraviny, aby bylo jasné, k čemu slouží. Nikdo mě nikdy vyloženě nekontroloval na ulici, ale přes různé skenery u vchodů do památek už to jelo a nic nenamítali.
Kocour
VIP

Příspěvekod golem » 03.02.2019 9:07

Radní ve Vídni se připojili k úspěšnému rakouskému projektu takzvaných „Waffenverbotszonen“, tedy městských částí, v nichž u sebe nesmí mít člověk žádnou zbraň, včetně nože. Jedna z takových zón se od 1. února nachází v sousedství zábavního parku Prater, hojně navštěvovaného i českými turisty.
Lidem, u nichž policie při náhodné prohlídce objeví jakoukoliv zbraň, hrozí nejen její okamžité zabavení, ale i pokuta až 500 euro nebo dokonce trest vězení v délce dvou týdnů. A nemusí se přitom jednat jenom o pistoli nebo třeba obušek. Zákaz se vztahuje oficiálně na všechny „zbraně nebo předměty, které jsou nebo mohou být vhodné k používání násilí vůči lidem a majetku.“ Mezi zakázané prostředky tak může patřit i obyčejný nůž nebo třeba šroubovák. A to v případě, kdy tyto „zbraně“ u sebe má člověk, který je nutně nepotřebuje k výkonu své profese. Posouzení nebezpečnosti předmětů ale v konečné fázi závisí na policii.
V zóně bude mít policie právo prohledávat auta, tašky i oblečení kontrolovaných osob, opět se ale bude jednat o namátkové kontroly na základě nějakého podezření, nikoliv o prohledávání každého jednotlivce, který půjde po chodníku. Zóny ale budou po obvodu řádně označeny cedulemi, každý tedy bude vědět, že se pohybuje v zóně se zvláštním režimem. Od 1. února bude ve Vídni vůbec poprvé v historii zakázáno nosit jakoukoliv zbraň v oblasti Pratersternu (vedle zábavního parku Prater) a pak v části ulice Franze Josefa u Dunajského kanálu. V prvním případě se jedná o celodenní zákaz nošení zbraní, ve druhém o zákaz v době od 20.00 do 8.00.

Zdroj: https://www.info.cz/svet/pozor-na-nuz-v-kapse-take-viden-uz-ma-zony-beze-zbrani-pokuty-hrozi-i-ceskym-turistum-40065.html?fbclid=IwAR1WiSQWcH2R3rD6B9p4flCCONHjf73DOoDifEiOoBGlj-3XP_AB4F7uHFQ
golem

Příspěvekod Bill Masen » 15.05.2019 17:38

Nevíte někdo jak to aktuálně vypadá s nošením nožů v Rakousku? Nemyslím ty místa označená cedulí popsaná v předešlém příspěvku. Normálně v přírodě u řeky a klasickej, jednoručně otevíranej 9cm nůž s pojistkou?
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Nuwara » 15.05.2019 18:00

Myslím že zatím bez změn. Tj. nůž je v Rakousku věc běžné potřeby - nesmí se to nosit do škol, na veřejné akce a do veřejných budov. Vadí jim taky vystřelováky a zákeřné zbraně, ale jinak to mají asi v pohodě. Asi by se koukali nehezky, kdyby jsi se chtěl po Vídni toulat s jataganem u pasu, ale to není tvůj případ :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod Bill Masen » 15.05.2019 19:38

To ne, do Vídně nejedu. :hi
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Lyster » 09.07.2019 21:28

Držení nože v zahraničí. Mělo by to být pro rok 2019
https://www.skrblik.cz/cestovani/tipy-j ... zahranici/
Lyster
VIP

Příspěvekod krvfx » 10.07.2019 7:23

Lyster - ten článek psal nějaký laik, ale co můžu soudit (DE, DK), tak by to mělo sedět.
krvfx
VIP

Příspěvekod Serža » 11.07.2019 0:09

možná Laika :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod krvfx » 12.07.2019 13:03

Beru zpět. Odkazovaný článek je velmi nekvalitní. Nedalo mi to a trochu jsem pátral.

DK - už neplatí, že jsou zakázané jednoručně otevíratelné nože s pojistkou. Dánům začalo být blbé, když pokutovali a zavírali lidi za multitooly a švýcaráky. Nosit se může jen s legálním důvodem, údajně lze za takový důvod uvést např. přípravu svačiny. Také je lepší, aby čepel byl kratší než 12 cm.

DE - tam je naprosto dementní věc, že člověk nemůže mít nůž, který jde současně otevřít jednou rukou a má pojistku. Což vylučuje spoustu pěkných nožů, naštěstí stačí třeba sundat čep a rázem je nůž legální nosit.

Pokud to někoho zajímá, tak je nejlepší použít google a najít si relevatní informace sám. Pokud je to v nějakém exotickém jazyce, tak i z google překladu se to dá zjistit docela dobře.
krvfx
VIP

Příspěvekod Stenny » 12.07.2019 17:47

Pozor na to, že "jednoruční"/gravitační" v DE může znamenat i všechno, co se dá otevřít kineticky, trhnutím zápěstí. Tj. hodně onehandů je problém i se sundaným čepem nebo podobnou opěrkou na palec.
Stenny
VIP

Předchozí

Zpět na Zbraně chladné