Chorcheho realistický pohled na svět vs. ostatní

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 12:25
od Chorche
Nepovažuju se za poražence, nýbrš za realistu. Jakej smysl má lhát sám sobě, že svět je růžovej a jako jednotlivec ho můžu nějak změnit ? Přečtěte si knihu O Slovanech úplně jinak od Antonína Horáka. Naši slovanský předci už před 4000 lety na Krétě, kde žili v otroctví uplatňovali švejkovinu. Jako drobná satisfakce vůči svejm otrokářum to bylo možná dobrý. Ale obecně jim to bylo hovno platný. Byly a zůstali otrokama až v lokalitě úplně vymřeli/byly asimilováni jinejma rasama. No a naši bližší předci už na našich územích dopadli velice podobně. Nebyly sto se jednotně postavit násilný křesťanizaci v 9. století. Mysleli si že si pomůžou různejma švejkovinama jako např. implementací svejch původních svátků a zvyků do novej víry. A přitom hovno, křesťanství je převálcovalo svátky nesvátky. Výsledkem bylo opět zotročení a zofcovatění. A dějiny jak víme píšou vítězové a jistě ne v náš prospěch... Účinost týdle indoktrinace dokazuje např. to, že už husiti (prakticky jediný historický vzedmutí odporu) místo toho aby bojovali za obnovu původní slovanský filozofie (aby totálně odmítli křesťanství) tak bojovali jen za jeho reformaci... A ještě neúspěšně. Tak co dokáže dneska po dalších staletí vymejvání mosků a zotročování jedinec nebo malá skupinka ? Znova vopakuju, sem realista, ne něgdo gdo si sere do huby...

Pahrb: nevim proč mi fkládáš do huby něco co sem neřek. Já se ničeho nezbavuju a ani zbavovat nebudu do poslední chvíle. A jak bude ta poslední chvíle vypadat a zda bude příští rok nebo za 10 let predikovat nedokážu. Takže z mejch zásob si těško něco ukrojíš.

Toto vlákno vzniklo oddělením OT příspěvků z vlákna Regulace EU - zákaz držení zbraní. Maximus

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 14:44
od Maximus
To Chorche: S tim pausalizovanim Slovanu uz to uz trochu prehanis. Kdyz pominu fakt, ze prumerny Helmut z vychodniho Nemecka je geneticky vice "Slovan" nez je prumer v nasi zemi, tak treba Polaci buduji jednu z nejsilnejsich armad v Evrope a ani na okamzik nepochybuji o tom, ze pokud by se meli zbavit sve narodni identity, tak Brusel "vyfakuji" z velke vetsiny jednotne. Z jejich potencialu se prosadit by jsme si meli brat priklad.
Jiste take vis, od ceho pochazi anglicky vyraz pro otroka a ze Praha sveho casu byla velkym centrem obchodu s otroky, pricemz i nektera premyslovska knizata, kdyz potrebovali naplnit svoji pokladnici, tak vyrazela ke svym slovanskym sousedum nachytat otroky.Takze zase bych si to "nase" slovanstvi az tak neidealizoval.

Jsme takovi jaci sme a je to jen na nas, jak dlouho si dokazeme uchovat nasi svebytnost a individualitu. Kdyby vsichni narodni obrozenci v 18. a 19. stoleti byli stejni "realisti" jako ty (a tim nechci narazet na tvuj psany projev), tak dnes je cestina na tom hodne podobne jako bretonstina :( .

Kupredu nas nikdy neposouvali "realisti", ale idealiste, jako byl Palacky, Jungman, Purkyně, Masaryk :yes .

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 15:03
od Chorche
maximusi, právě proto že kolaborantský Přemyslovci (kdovi jestli to byli vůbec slovani a ne chazaři...) si vesele lovili naše předky a oni si to nechali líbit svědčí o tom co říkám...

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 15:13
od Pahrb
Marx také psal, že ti špinaví Češi se pořád snaží zachránit svou kulturu (obrození atd) a že stejně jako ostatní malé národy budou asimilováni.

No, pořád tu ještě jsme.

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 15:53
od Nicotinick
Ty Chazaři museli být hrozné svině, když i v 21. století kecají EK do směrnice o regulaci zbraní. :shock:

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 16:47
od štaflík
Jediný chazar je tady Chorche ;) . Hele nic ve zlém Ch., ale zkus číst o dějinách něco z pera toho, kdo tomu rozumí (začni třeba Třeštíkem). Pan Horák píše nesmysly. Sorry za OT, ale tohle se nedá, já myslím, že moudra z orgonetu tu nepotřebujeme.

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 16:56
od Maximus
Vždy říkám, že studium historie je důležité pro predikci budoucnosti, ale je potřeba do toho přidat prvek evoluce a mnoho proměnných vnějších vlivů.

Proto Slované, kteří tu byli na našem území kolem roku 1000 a o kterých arabští obchodníci a cestovatele píší, že v absolutní většině měli snědou pleť a černé vlasy (pst, neříkejte to před Rómy moc hlasitě, ono to s nimi sice vůbec nesouvisí, ale Banga gang by se toho mohl chytit) či bylo normální, pokud ženich zjistil, že jeho nevěsta je panna, tak měl právo ji zapudit, jsou dost daleko od toho, co tvoří naši "svébytnost" nyní.

Rozhodně jsme ale ještě tolik nezdegenerovali, jak si někteří myslí - vojáci z našich zemí, bojující v I. a II. WW, rozhodně ostudu neudělali (století z hlediska historie je chvilka) a dodnes platí, že naši vojáci jsou v zahraničních misích velmi vysoce ceněni (na rozdíl od vyšších důstojníků, kteří v průměru patří spíš k podprůměru - samozřejmě s řadou skvělých výjimek ;)).

Jde o to najít mechanismus, jak navrátit pravý smysl a význam slovům jako je vlast, vlastenectví, republika, občan, zodpovědnost, demokracie, etc.

Pokud ho jako celek přestaneme hledat a staneme se všichni "realisty", tak osud Polabských Slovanů nás, tj. Čechy, Moravany, Slezany,... v průběhu několika století nemine.

Zničení národních států, odzbrojení občanů, masová instalace technologií "Velkého bratra", předávání rozhodovacích práv z rukou občanů do rukou "odborníků" z Bruselu je součástí nějakého totalitně-sociálního experimentu pod taktovkou NWO, Bilderbergu či jiných nadnárodních struktur, pro které jsou národní státy jedinou překážkou k cestě absolutní moci nadnárodního kapitálu. Jeho součástí je podle mne i rozvrat Evropy pomocí řízené migrace, která povede k vážným sociálně-kulturním konfliktům, ne-li k občanským válkám.

Odzbrojení "původního" obyvatelstva je pouze logickým krokem. Bezbranný občan nepartcipující na své obraně a bez vazby na svou národní armádu (o celounijní armádě se nemá ani smysl bavit) je zcela v rukou represivního systému, který může nadnárodní kapitál ovlivňovat a tedy i nasazovat podle svých potřeb a aktuální situace.

Domnívám se, že jsme nyní na velice důležité křižovatce dějin, kdy můžeme (snad :devil) ještě vyrazit směrem k pozvolné napravě role národních států (tedy alespoň těch, které mají šanci - V4, Rumunsko,..), které budou spolu kooperovat zejména v otázce ochrany před vnějším nebezpečím - nadnárodním kapitálem nárokujícím si politickou moc, migračními vlnami a imperiálními snahami velmocí a různých "podmocností".

Nemusíme ovšem také dělat nic, zůstaneme si jako celek ve své domnělé "pohodě", budeme věřit v neomylnost či reformovatelnost bruselských neomarxistů a ve jménu naší hypotetické bezpečnosti a slibované životní úrovně se zbavíme postupně dobrovolně většiny našich svobod a práv. Nebo budeme "realisté" a s tímto se prostě jenom smíříme a budeme se snažit přežívat "jednotkově", což je řešení samozřejmě nouzové a z pohledu naší společnosti nic neřešící.

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 17:41
od rob30
má pravdu ten chlapec .....Maximus......za mě si myslím, že je to opravdu plán Bilderbergu a lidé v Bruselu jsou jejich figurky na šachovnici EVROPA.....

jinak pro zpestření...pro mě první zpětná reakce na mé podpůrné dopisy našim nahoru.....

"copy V" sem z mého emailu:

Dobrý den,
děkuji mnohokrát za Vaši podporu, určitě i nadále budu pokračovat v obraně práv našich občanů.
Přeji Vám příjemné prožití nadcházejících svátečních dnů.

S pozdravem,

Dita Charanzová, poslankyně Evropského parlamentu.

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 17:53
od Pahrb
Ke křižovatce dojdeme, až budeme znát odhlasovaný návrh ohledně směrnice o zbraních (nějaká prasárna se tam vždy vleze) a taky co udělají s tou změnou ústavy. Která se však netýká jen zbraní k ochraně, ale i jiných témat.

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 18:12
od guntroll
Ad : Chorche - tvá představa budoucnosti je temná, jako Sorosovo svědomí :mrgreen:

Též se kloním k myšlence že je to záměr a ten k nám přívětivý není, na druhou stranu si nemyslím že i přes satanské rituály a pojídání nepokřtěných nemluvňat není židobolševickéneomarxistickéiluminátstvo nesmrtelné, bezchybné a imunní vůči myriádám proměnných jichž je svět i historie plná - takže bojujme jak umíme, hlavně neklesat na mysli. 8-) :F

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 19:07
od MarkusX
maximus to vystihnul velmi dobře :yes
rob30 tuhle reakci jsem také dostal a pár dalších :-)
tak snad budou trendy odporu sílit a rozmazlení, konzumem otupělí evropané se začnou probouzet z hypnózy, jen více Orbanů, Faragů, apod.

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 19:10
od herman
štaflík píše:Za prvé:

........

- měl jsem rukovat na vojnu v době konce branné služby u nás a v době, kdy vojna (kromě vybraných elitních útvarů, kam bych se kvůli brýlím nedostal) byla z hlediska kvalifikace, dovedností, využití času... totálně o ničem. Kamarád byl např. u poměrně slušné jednotky, ale kromě 9 (slovy devíti) ran z Kosy si za rok pouze zvedl svůj strop na asi 15 piv a jako vysokoškolák se naučil rovnat prádlo oligofrennímu učni (jeho VD). Šel jsem tedy raději na civilku, kde jsem byl společnosti 100x užitečnější a leccos se naučil (mj. i střílet :-)).
Dnes uvažuji o své remilitarizaci (i když jsem starý kořen, 42let) kořen ať již směrem k AZ či něčemu ala teritoriální zálohy. Je v tom kombinace hlavně tří faktorů: -baví mě to, vychcanost směrem k potenciálu udržení si zbraní, a jistý pocit zodpovědnosti vůči dětem. Lze se z nevojáka stát vojákem? I bez prodělání základní služby (byť reálně v oblasti střelby, taktiky, zdravovědy, topografie... umím podstatně víc, než 80% záložáků)?
.
Nevím jak je to s "remitilizací", opravdu ne. Ale nesmíš srovnávat armádu za Havla s ČSLA. Je to úplně jiný level. Já jako tankista, střelec T72, jsem se poprvé seznámil s tankem tím spůsobem, že jsem si lehl do příkopu a tank přejel nademnou. Navíc, když se vrátil v devadesátých letech můj tehdejší spolupracovník, který sloužil jako řidič tanku, tak na mou otázku kolik toho najezdil, odpověděl že asi 40 Km. Má odpověď zněla, že coby střelec jsem v rámci výcviku zastupitelnosti osádky najezdil víc za měsíc.

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 19:43
od Bill Masen
štaflík píše:Dnes uvažuji o své remilitarizaci

Jsem na tom naprosto stejně, také jsem odmítl vojenskou službu (z přesvědčení - v té době bych byl na vojně 5 let, z toho tři roky v cele :devil ) a nastoupil daleko užitečnější civilku u sanitky. Dnes se mi stále hodí zkušenosti z civilky a nemyslím si, že by kámošům ta vojna k něčemu byla. Ovšem tehdy, dnes bych se do TO hlásil hned.

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 19:57
od Chorche
Maximus píše:Zničení národních států, odzbrojení občanů, masová instalace technologií "Velkého bratra", předávání rozhodovacích práv z rukou občanů do rukou "odborníků" z Bruselu je součástí nějakého totalitně-sociálního experimentu pod taktovkou NWO, Bilderbergu či jiných nadnárodních struktur, pro které jsou národní státy jedinou překážkou k cestě absolutní moci

Za todle bych tu byl já okamžitě nařknut z konspirace, k tobě si to zřejmě místní podpindosníci nedovolej :)
Nicméně to cos napsal je jen malá část pravdy. Ta větší část pramení právě z minulosti, kterou doporučuješ studovat (s čimž souhlasim). Jen je třeba jí studovat jinde než z oficiálních pramenů, který jak sem psal vejš píšou vítězové (ty tebou zmíněný). Pakliže někdo vládne světu tisíce let, predikoval vývoj a nastavil nějakej plán před těma tisíci lety, má to celkem v paži. A dokáže taky drobný výkyvy z plánu poměrně rychle eliminovat (např. Stalina). Jak se chceš vymanit zpod kontroly, když všechny národní vlády sou pod kontrolou ? Jak chceš ty lidi vyměnit ? Kym nahradit ?

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 21:14
od Maximus
To Chorche: Nemusíš se hned navážet do lidí, kteří s tebou nesouhlasí. Na tisícleté konspirace a "alternativní" historiky opravdu moc nevěřím. To už tu můžeme rozebírat "pravost" Sionských protokolů či pohádky pana Dänikena a to o existenci mimozemských civilizací někde v Galaxii vůbec nepochybuji :mrgreen:.

Jak tu psali i jiní - NWO či Bilderberg nejsou všemocní a do hry se zapojují i další více či méně významní "kormidelníci" dění na této planetě (Rusko,PRC, Japonsko, Arabové,...), kteří vnášejí další chaos do systému, který je ovlivňován i sociálními, ekonomickými, klimatickými, ekologickými, politickými a mnoha dalšími situacemi po všech kontinentech. V tomto systému, kde spíš funguje teorie chaosu než pevný řád, si rozhodně netroufnu být zastáncem nějakého fatalismu, který předpokládá na staletí či dokonce na tisíceletí "nalinkovaný" běh dějin.

Je jen na nás, jak budeme ochotní a schopní jako obyvatelé společného státu reprezentujícího naši společnou minulost, současnost i budoucnost "jízdy" po takto divoké vodě jak z hlediska délky trvání, tak z hlediska kvality našich životů. Je jisté, že někdy v budoucnosti náš stát zanikne, stejně tak i naše současná kultura, ale je v našem zájmu, aby za života nás i našich potomků to určitě ještě nenastalo.

Můžeš bojovat za změny, ale nesmíš zůstat sám - asi už skončila doba "hrdinů", kteří sami dokázali měnit chod světa, jestli takové doby vlastně někdy vůbec existovaly. Pro prosazení výraznějších změn ve společnosti stačí třeba jen 10 % "neovčí" populace, která je ochotna realizovat určitou ideu a zbytek už se následně přidá. Je jen na nás, jakou ideu si zvolíme za cíl - rozhodně by ale neměla být založena na destrukci, ale na budování a rovněž s ohledem na pozitivní vnímání svého vlastního života většiny obyvatel státu. To vše ovšem i z kritického pohledu našich dětí a dalších generací.

Tento svět neustále hovoří stále o trvale udržitelném rozvoji, ale spíše je to vnímáno v mantinelech ekonomických či ekologických pojmů. S jistým odstupem lze konstatovat, že naše civilizace mají však velké rezervy především po stránce sociální a etické.

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 21:59
od Chorche
maximusi, zatim se se tu do nikoho nenavez... mam svatou trpělivost, jelikož se tu obvykle navážej (chvílema i dost nevybíravě) do mně...
Na alternativní historiky věřit nemusíš, ale věřit oficiální historii nemůžeš ;) To by byla fskutku chyba. Autentický historický prameny neexistujou, nenajdeš jedinou původní knihu starší 1000 let. Všechno sou přepisy, upravený k obrazu vítězů. Najdeš ovšem nápisy vytesaný do šutru, hlíny a podobně. Oficiální věda je odmítá přeložit, alternativní překladatelé pak říkaj to co se mejnstrýmu nelíbí...
Nevěříš tomu, že někdo predikuje tisíce let dopředu. Egyptskejfaraon Ramesse II po prohraný bitvě s našima předkama Chetitama nechal vytesat na chrám v Luxoru tudle hlášku „Všichni si myslí, že v bitvě u Kadeše mě Chetité porazili, ale následující TŘI TISÍCE LET ukážou, že Chetity jsem porazil já“ ... mno, při dnešnim ohlídnutí se zpět je jednoznačně jasný že věděl vo čem mluví...

PříspěvekNapsal: 19.12.2016 23:56
od Maximus
Chorche, opravdu nemám potřebu brát někomu jeho víru o zlém, před tisíciletími nalinkovaném světě. Přednáším, mimo jiné, i na katedře historie, jeden z mých předků, je označen za zakladatele moravského dějepisectví, prastrýc je všeobecně považován za toho, kdo první slovenskou historiografii pozvedl z vlastivědné polohy na úroveň vědeckou, takže se zase nepokoušej ty mne přesvědčovat o stavu oficiální historie. Je to vždy práce s prameny a o tom, které subjektivně budeš považovat za objektivnější, nicméně paušalizovat takto dějiny a vědecký přístup některými nedostudovanci či přímo bloudy rozhodně není na místě. Navíc studium historie doplňují např. přírodovědecké metody a ty už lze v řadě případů považovat za dosti exaktní.

Samozřejmě, že dějiny lze interpretovat z různých pohledů, různou metodikou, postupy a nikdy se zcela nepodaří smazat subjektivní vnímání pravdy konkrétním autorem - většinou je ale dané dílo či událost zpracována vědecky různými odborníky, takže si lze vybrat nějakou smysluplnou interpretaci. Vždy se také budou vyskytovat nové informace a poznatky, které mohou i hodně posunout naše vnímání historie, nicméně je potřeba rozlišovat mezi hypotézami a vědecky podloženými fakty. S tím mají problém zejména různé populárně-naučné knihy a různé díla polovzdělaných bloudů, kteří si vezmou různé, často už primárně hodně zcestné, hypotézy a postaví si na nich nějaký výdělečný bestseller, který vydávají za odbornou, tj. řádně odzdrojovanou práci.

Naše disputace je tu ale dost OT a vraťme se napříště už k meritu vlákna.

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 3:51
od herman
Asi bych to řekl takto: budoucnost je jasně daná, historii píši vítězové.
Ale my, tedy občané české republiky, tedy kdysi království českého a markrabství Moravského, jsme dokázali rozložit říši Karla velikého, Rakousko-Uhersko, i tu Adolfovu, o nějaké Varšavské smlouvě nemluvím. Sakryš, copak je EU něco co nezvládneme?

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 7:41
od rob30
herman píše:Asi bych to řekl takto: Sakryš, copak je EU něco co nezvládneme?

kur....va moje řeč, na našince jen tak nemaj.....jenom mě malinko rozlaďuje pohled do řad dnešní mládeže (cca do 25let)....serou na vše, žijí jen virtuálně na svých PC,iPhonech......promrdávaj svůj čas na soc. sítích kde si sdělují kdy byli srát, chcát a takový důležitosti a pokud by k nám kdokoli nakráčel tak ho budou umět možná tak uškrtit na kabelu od klávesnice a tím končí........o fyzické zdatnosti už ani nemá cenu nic zmiňovat, poserou se při první náloži nějaké řádné akce, kdy by měli vyrazit do ulic......a pokud takto degenerovaná společnost bude dále vychovávat další potomstvo, stejně to půjde ta naše česká krev doprdele....takže za mě uchránit pro současný život co nejvíce toho co je teď a po nás zřejmě stejně potopa..........

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 8:08
od alpi76
Co se remilitarizace týká, tak jsme to s kolegou řešili před cca 2 roky. Na krajském velitelství v Ústí nad Labem nám bylo řečeno, že ani "Modrá knížka" nebo civilní služba není problém, protože takový člověk nebyl zcela zproštěn služby. Já jsem měl jít na vojnu v roce 1999 a když jsem vidšl, co na vojně "dělají" kamarádi, využil jsem svých dioptrií a požádal o modrou. V roce 2014, dávno po laserovém zákroku, jsem chtěl vstoupit do AZ. I poslali nás do vojenské nemocnice na vyšetření. Protože jsme oba s kolegou měli vyšší hladinu cholesterolu, tak nám ve vojenský nedali doporučení. A protože mám vyšší hladinu od přírody, tak s tím nic neudělám. Vše ostatní včetně psyhotestů jsme "dali".

Dneska je to trochu jinak, žádné vyšetření ve vojenské nemocnici se prý nemusí absolvovat. Člověk buď podá žádost o vstup do AZ a jde na výcvik (nebo ne, pokud má ZVS). Nebo nemusí podávat žádost o vstup do AZ a jde na dobrovolný výcvik, po kterém může a nemusí podat žádost do AZ.

U mě je dnes už jiná situace a do AZ bych vstoupit nemohl - na několik měsíců zmizet z práce, to by fakt nešlo. Proto pevně doufám, že se zřídí TO, do které vstoupím.

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 9:21
od štaflík
Chorche, prosím, přestaň už s těma kecama typu "oficiální věda (nic takového neexistuje) nechce přeložit nápisy na šurtech..." (zdroj?), "alternativní historici"... apod. Ti tvojí alternativní historici jsou ve skutečnosti nedovzdělaní amatéři, kteří si více než jiní účelově vybírají fakta, překrucují či fabulují. Skutečně vzdělaní historici jsou reálně všichni alternativní, protože se mezi sebou zhusta přou a navzájem nesouhlasí a nějaké spiknutí historiků, kteří se v nějakém mikrobilderbergu scházejí aby tvořili jednotnou oficiální verzi historii pro ovce existuje jen tvé hlavě. 90% motivace těchto lidí je jen závist nad tím, že nevypracovali na úroveň ostatních vědců (protože je to prostě strašná práce, která chce hlavu a sicflajš) a teď kopou kolem a neakceptování svých převratných myšlenek zdůvodňují spiknutím. Mašíblové.
Třeba ten tvůj Horák a jeho teorie, že všichni byli původně moudří, jemní, vzdělaní a outlocitní Slované, postupně ovládnutí ostatními zlými národy, je prostě kolosální krávovina, kterou není těžké rozcupovat. Ale když za tím vidíš spiknutí, tak je to těžké. Klidně si dej na hlavu alobal a octuj proti bouřkám a chemtrails, ale nedělej z toho, prosím tě, nějaké moudro.

Mimochodem a okrajové k tématu: Karel Veliký Čechy (tehdy pro svět Bohemany) považoval za "ve válce značně tvrdé". Buďme tedy také značně tvrdí a neplazme se před bolševiky, co nám chtějí vzít kvéry.

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 10:37
od Chorche
štafliku, alobal si nacpi do :moon :mrgreen: Já na tvý egoisticky arogantní slinty nejsem nijak zvědavej ;)

maximusi, slovani nemaj historii, slovani maj dějiny ;) His-torii maj ty co tahaj za provázky...

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 11:32
od Milan_rozpad
Já už tu čekám jen skalního fandu Donikena ... nechápu jak takový diletant co nemá záklandí znalosti - to dokázal tak daleko dotáhnout ... takový ukázkový představitel alternativního historika - "vědce" ....

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 11:54
od Chorche
už Voltaire kdysi napsal, že historie je lež se kterou všichni souhlasí...
Já se jen k těm všem neřadim...

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 12:17
od štaflík
Chorche, zkus si najít význam slov arogantní a egoistický. Opět píšeš ptákoviny, které fakticky nedávají smysl.
Nic ve zlém, ale reálně ti chybí znalosti na to, abys pracoval s tím, co se píše v odborných publikacích. Je pro tebe pohodlnější uvěřit amatérským lžím, než zkusit pochopit tápání a nejistoty opravdové vědy. Ono je totiž typické, že ti tvoji "alternativní historici" mají o minulosti často mnohem přesvědčenější a sebejistější názory, než historici, kteří trapně pracují pouze s fakty a jsou plní pochyb a nejistot. Věda je totiž o nejistotách a pochybách.
Co se týče alobalu a octování - je to zcela plnohodnotný ekvivalent ve sféře fyziky či chemie, jako ta tvoje "moudra" na poli historie. Pokud věříš těm blbostem, tak proč nepředpokládat, že třeba někde rozléváš ocet a alobalem na hlavě? Je to zcela totéž. O pokud by ti náhodou různí orgoneťáci připadali komičtí (což nepředpokládám), věz, že na v oblasti historie působíš úplně stejně. ono je i srandovní porovnat texty tvých "alternativních historiků" navzájem. Jak z těchto, často protichůdných, zdrojů znáš tu správnou historii je mi záhadou. Ono je vůbec komické, že různí Třeštíci a další ti nakonec klidně řeknou, že o spoustě věcí neví, jak to bylo, pouze zkoumají varianty, jak to mohlo být, Chorche v tom má jasno. Čím menší suma informací, tím více je jasno, že?
BTW, existuje i literatura starší, než 1000 let, která není opisem.
A ještě:
1) pojďme se o tom klidně bavit, ale v jiném vlákně, zde je to špatně
2.) proč "argumentuješ" s nálepkováním o mém egoismu (jak souvisí můj egoismus s tím, že Horák píše prokazatelné píčoviny, i když se hezky čtou?) místo toho, abys nějak podložil, či obhájil to, čemu věříš? Tím, že prohlásíš, že všichni, co přečetli víc a nesouhlasí s tebou jsou hlupáci, egoisti... tak prostě nepřesvědčíš. Naopak.
V tomto vlákně končím se spamem, je to OT, jenom bych nerad, aby Rozpad působil pro náhodného návštěvníka jako orgonet apod.

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 12:39
od Chorche
orgonet a podobný sou trojským koněm provázkářů. Jejich cílem je zdiskreditovat všechny "konspirace" pomocí "směšnejch" uměle vytvořenejch konspirací. Typická ovce si tam přečte něco o chemtrejls a následně šmahem zavrhne celou alternativu, protože si udělá vobrázek celá alternativa nosí na hlavě alobal a nestojí za to se tim zabejvat. Tak trojskej kůň zafunguje na štaflika a věčinu vostatní populace. Nenapadne pak nikoho zíbrat střípky informací a skládat vlastní mozajku... rači budou souhlasit se lží jak píše Voltair, protože je to jednodušší a bezbolestný...

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 13:15
od štaflík
Chorche promiň, ale píšeš nesmérné hlouposti. Co je podle tebe alternativní historie? Jsou jich stovky. A co je podle tebe oficiální historie? Jsou jich stovky. Jenže je rozdíl, jak někdo pracuje s prameny, jak nakládá s fakty, jaké vzdělání apod. A všechny tyto argumenty hovoří brutání silou vůč té tvé alternativě (mimochodem které?). Věci, co jsi tu v minulosti psa zcela jasně jsou na myšlenkové úrovni orgonetu. Kteří jsou tedy autoří, z nich si skládáš to svojí historii? A kdo v ní hraje hlavní roli?
Prozradím ti tajemství. Není žádná alternativní historie a není žádná oficiální historie. Jsou autoři, kteří tomu rozumí (a ti většinou pochybují) a jsou autoři, co to nestudovali, a ti většinou "ví".
Co jsem četl práce "alternativních" historiků (Galatík, Horák, Daniken...), tak dílka hochů dříve či později zkolabují při setkání s realitou.

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 13:38
od Chorche
nevim co je nesměrná hloupost, asi taková co nemá správnej směr ? Každopádně by mě zajímalo jak zkolabovalo např. dílo Horáka. Jinak pro tvou informaci oficiální historie je ta co se učí ve školách a prezentuje v mejnstrýmu. To že se oficiální vědátoři dohadujou o marginálních detailech je nepoctatný. Poctatný je to, že jejich závěry sou globálně nesmyslný. Já sám neznám opravdový dějiny, jen vím, že se rozhodně lišej od tý historie... Vim že svět nesplácal fousatej děda na mráčku za 6 dní i že sem se samovolně nevyvynul z vopice...

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 13:52
od alpi76
Pánové, název vlákna je Regulace EU - zákaz držení zbraní. Na historii si založte jiné vlákno. Děkuji.

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 13:57
od Chorche
alpi, vono to jaxi spolu souvisí...
nicméně já na to už seru aby moch mít štaflik poslední slovo :lol:

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 14:53
od tygrsdrakem
Hezký den, dovolím si rozvinout jednu Maximusovu myšlenku:
Maximus píše:Jde o to najít mechanismus, jak navrátit pravý smysl a význam slovům jako je vlast, vlastenectví, republika, občan, zodpovědnost, demokracie, etc.

Myslím, že v zásadě není třeba mnoho hledat. Velmi podobné problémy řešili naši předkové v době národního obrození a zanechali nám bohatý odkaz sokolských (též hasičských, junáckých, či turistických) tradic. Stačí se k nim vrátit a navázat.

Co potřebujeme především, je sjednocující myšlenka. Taková, kterou co nejvíce občanů přijme za vlastní do té míry, že budou ochotni jít a sami od sebe pro ni něco udělat. Příkladem takové myšlenky může být „československý světový názor“ za jehož nositele se považovali Sokolové během první republiky.

Nyní je třeba vrátit se do historie, oprášit dědictví předchozích generací a z jednotlivých fragmentů znovu sestavit „českou státní myšlenku“. Bude to myšlenka založená nejen na pojmech, které použil Maximus, ale především na aktivním občanství, na osvětě a na účasti širokého občanstva v nejrůznějších formách spolkové činnosti, včetně činnosti branně-výchovné.

Je třeba mít na paměti, že i zde bude platit paretovské 20/80. O budoucnosti země rozhodne malá skupina těch nejdůležitějších lidí, kteří strhnou ostatní na svou stranu. Je na každém z nás, jestli do té skupiny chce patřit a ovlivnit směr běhu dějin, nebo jestli se spokojí s pasivní účastí. Podle toho, jací lidé se ve skupině aktivních sejdou, pak bude vypadat naše budoucnost.

Nyní je podle mně třeba založit z nejaktivnějších lidí, které máme v dosahu pracovní skupinu či přípravný výbor. Ten by měl zformulovat novodobou „českou státní myšlenku“ a ideový rámec nově vznikajícího obrozeneckého hnutí. Současně je třeba komunikovat s významnými představiteli veřejného života – se zástupci spolků, především Sokola, Junáka a podobných, s LEXem a odbornými asociacemi, a samozřejmě s politiky a šéfy státních orgánů. Má-li hnutí národní obrody uspět a ochránit nejen naše zbraně, ale hlavně naši svobodu, musí mít širokou podporu napříč společností. Myslím, že máme na čem tu podporu stavět, takže teď prosím – pojďme do toho!

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 18:37
od Chorche
tygrsdrakem píše:Co potřebujeme především, je sjednocující myšlenka. Taková, kterou co nejvíce občanů přijme za vlastní do té míry, že budou ochotni jít a sami od sebe pro ni něco udělat.

Taková myšlenka tu aktuálně je - Burešova EET. Lidi se můžou přetrhnout aby běželi nabonzovat hospodskýho kerej jim zapoměl dát lísteček. Našinec bonzoval už za okupace (úřadovny gestapa byly zavalený udáníma), bonzoval i za bolševika, bonzuje i za bureše. Lidi sou závistivý, nesnášenlivý a vychcaný. S timle matriálem přeju v sjednocujících vzletnejch myšlenkách šťastný pořízení...

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 18:40
od d-s
Chorche, ano bonzoval.
Ale tiez za okupacie nasinec schovaval partizanov na povale...
Nie je vsetko iba cierne.

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 18:58
od Chorche
d-s, ano neni všechno černý. Bohužel máme demokraturu a tak rozhoduje většina. Většina si zvolila bureše aby mohla legálně bonzovat svý sousedy. V parlamentních volbách bureš vyhraje totálně, o tom asi nikdo nepochybuje. Takže pak se teprve rozjede naplno... Spousta z vás tu sní o vystoupení z unije. Ano sen krásnej, ale s burešem, největším čerpačem dotací asi naprosto nereálnej. Pani Charanzová si taky bude muset následně zvolit za koho bude kopat, zda za nás nebo za něj...

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 19:27
od štaflík
Miluji ty výmluvy na to, že nic nedělám - je to proto, že všichni ostatní jsou blbý a špatný a jen já jsem ten jediný chytrý jedinec, který ví, jak to bylo a ví, jak to bude (na hovno, protože všichni kromě mě jsou pitomí), viď chorche?
S těma kecama o Češích kolaborantech jdi s prominutím, do prdele. Můj děda si neprošel 14 výslechů na Pečkárně u Fleischera, aby pak nějaký anonymní kecal z internetu, co nikdy kůži nastavovat nemusel (a nebude, protože nemá cenu, aby jediný slušný chlap riskoval) pindal něco o kolaborantech. Zkus to říct do očí lidem, kteří si prošli odbojem, válkou, frontou apod. Je mi jasné, že čím víc jich bude mrtvých, tim víc se budou objevovat hrdinové jako ty.
Hele, vážně mě to štve, to tvoje povýšenectví, kterým shazuješ lidi, co se o něco snaží a něco ví (to je možná ten důvod, proč třeba Maxima bere dost lidí vážně, nebo ho aspoň respektuje, zatímco ty jsi jen exot). To snobské plkání "já vím, jak to bylo a to třepání lanem provazochodce, abys pak mohl důležitě vykládat "já říkal, že spadne", je chucpe.
Navrhuji, aby v záhlaví Rozpadu bylo tučně, že všechno dopadne blbě, protože kromě Chorcheho jsou všichni bonzáci a pitomci a nic nemá cenu. No a ty bys pak nemusel tapetovat vlákna furt tím samým dokola.

Radši se budu snažit v předem prohraném boji, nebo investovat čas, než bych seděl za bukem a říkal, že to nemá cenu. Jo, možná to dopadne jak říkáš. Dokonce je to pravděpodobné. Protože lidí jako ty je moc. :devil

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 19:37
od colek
Mluvíš mi z duše. :yes

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 20:27
od Chorche
milej štafliku, muj děda byl odbojář. Zemřel zavřenej na gestapu. Díky americký bombě... Ale předim se tam dostal protože ho nabonzoval nějakej z těch vo kerejch sem psal.
Votáčet se k realitě zády je asi tak platný jako skoušet zastavit buzeranta prdelí...
Jestli já sem povýšeneckejch tak pak ty se vznášíš na oběžný dráze...

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 20:35
od cipis
Ježíši, tak si roztrhejte občanky ... Tohle tříštění sil je akorát to poslední, co potřebujeme ...

Je ale fakt, že za šíření poraženeckých keců je někdy ta zeď odpovídající ...

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 20:50
od štaflík
Děda by na tebe byl pyšnej Chorche.
Cipis má recht -musíme být jednotni. A pokud budeme jednotni v poraženeckých řečech, můžeme jít rovnou odevzdat.

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 20:54
od Chorche
OK, budu tedy optimisticky vykřikovat jak to těm zlejm pánům z unie natřeme. Budu si srát do huby sice, ale hlavně že budu růžově optimistickej. Jo ? Budu sice naprosto ignorovat reálný pozadí týdle kauzy, ale hlavně že nebudu poraženeckej.
Nebo budu dělat to co dělam teďka - možná svérázně ale snažim se aby lidi sami hledali souvislosti a pochopili oč běží. Jedině tak (když lidi sami přídou na pozadí) je šance že tim zvrátěj běžící proces.

Štaflik - děda by přesně věděl o čem tu mluvim. Tátovi taky předtim zakazoval se jakkoli podílet na odboji. Protože už tušil kam to povede...

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 21:37
od K4cer
Jo, přesně tohle tady chybělo, rozhádat se vo p!čovinách.
Nechcete jít vedle řešit nějaký náboje, nebo tak něco? :head

Chorche, ty to podáváš jako že vláda je tady něaký zlo dosazený z vůli moci, něco jako hnusný počasí, se kterým se musíme smířit. Ale vláda je tady od toho, aby vládla f prospěch lidu! (jo, já vím, sem naivní). Nejvěčí neštěstí je, že ten lid dávno žádnou vládu nepověsil, takže vzniká dojem že nám můžou srát na hlavu.

Tady nejde vo to sjednocovat střelce, je nás příliš málo - věčině lidí je to buřt a některý lidumilný telata ten zákaz ještě podpoří. Ale je mraky lidí co sou nasraní na unii, z iks důvodů, protože je iks debilních nařízení - tohle musí bejt sjednocující faktor. Necinkali sme klíči, aby jsme diktát z Moskvy vyměnili za diktát z Bruselu (a ti z nás co pamatují sssr vědí že to co se dějě teď je lautr to samý). Nasrat a potrhlý sluníčkový experimenty ať si dělaj na vlastním pískovišti, pokud sou v belgii tak blbí (a to jsou) a dovolí jim to - né tady.
Jsme f takovýdle prdeli právě proto, že každýmu je to jedno, kdyby nebylo, tak stojíme na náměstí s vidlema. Dokdy?

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 21:58
od Chorche
noale kačere, dyk já přesně vo tomle mluvim. Akorát to možná podávám moc "záhadně" tak to ne všichni chápou :) Lidi obecně jen remcaj v hospodách, na internetu, ale žádný do žádný "akce" se nepustěj. Protože sou dávno zofčanizovaný. Nikdo neska nemá koule na opravdovou revoltu. A ten kdo má si jí zase rychle rozmyslí protože ví, že by vyběh sám (a byl smáznut). Dokud (opakuju co sem psal vo příspěvěk vejš) lidi nepochopěj všechny (nebo aspoň většinu) souvislosti tak nemáme žádnou šanci. Žádnou. Maximuse sem se ptal kupříkladu, kym a jak chce nahradit loutky (kterejm říkáme vláda). Bez takový výměny se taky nelze pohnout dál. Ale odpověď sem nedostal. A to sem se nedostal ani k otázce jakou životnost by ta případná náhrada měla... Ano, sám mám pár idealistickejch představ jak by se situace dala řešit z dlouhodobýho hlediska, ale byl by to běh na na 3 generace dopředu minimálně a pouze za předpokladu že všechno klaplo přesně podle plánu. Jenže tolik času jaxi tadle společnost už nemá...

PříspěvekNapsal: 20.12.2016 22:46
od štaflík
dr.know, tomas.kontakt - omlouvám se, že jsem to chápal tak, že tato debata by měla být o hledání cest jak si uchovat svobodu a zbraně. Pokud je podle vás o tom, že všechno je marný, všichni jsou konfidentští šmejdi a nemá cenu nic dělat, jak reaguje Chorche na vše, tak se omlouvám. Buďme tedy jednotni v tom, že nic nemá smysl, protože všichni jsou offce, a osamělé světlo moudrosti v temnotách to nevytrhne.
Co se týče té orgonetí orgie nevzdělanosti a hlouposti - já jí nezačal, ani neukončil a navrhl jsem přesun do jiného vlákna.
Howgh

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 12:02
od Georg
@Glock1984 má pravdu. Mimochodem - toto vlákno pročítám pravidelně a je to hodně nepříjemné se prokousávat osobními výlevy a vzájemnými útoky - to si prosím vyřiďte třeba přes SZ. Jen tím "zasviňujete" toto vlákno a zhoršujete jeho čitelnost. Uvítal bych konstruktivní příspěvky - mnoho jich tu již zaznělo a mnoho myšlenek podporuji. Možná by nebylo špatné sepsat diskutované návrhy protiopatření a udělat zde nějakou anketu - ať se každý vyjádří, jaké řešení by podporoval...

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 12:31
od Georg
A ještě abych byl kostruktivní - už tu někdo nedávno zmínil pravidlo 20/80 (Paretův princip) - tedy že 80% důsledků pramení z 20% příčin. Musíme tedy najít ty skutečně významné činnosti, které mohou ovlivnit dění v náš prospěch. Možná by nebylo špatné "nachomejtnout" se k Iniciativě 2080 - obecné info např. na Wikipedii (https://cs.wikipedia.org/wiki/Institut_2080). Mezi jeho osbnosti patří i např. Petr Robejšek - jeho názory jsou, myslím že v drtivé většině, kompatibilní s názory Rozpadlíků. Nechci sem moc tahat politiku, ale po té, co mě po x-letech mé podpory zklamali Svobodní, dám v příštích volbách šanci právě Realistům (Robejškova nová strana). I když jejich cílem není Czexit, je to pro mě jediná volitelná strana. Myslím si, že právě oni jsou schopni princip 20/80 úspěšně aplikovat...

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 12:34
od rob30
[quote="Georg"] toto vlákno pročítám pravidelně a je to hodně nepříjemné se prokousávat osobními výlevy a vzájemnými útoky.. Jen tím "zasviňujete" toto vlákno a zhoršujete jeho čitelnost./quote]

na jiným foru co si kecáme něco o jednom typu nostalgigckých vozů 80tých let, takový boje ADMIN zasekne a promaže takový OT, aby jiní měli tu vatu pryč na museli se jí prokousávat.........

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 12:47
od alpi76
Pěkné video - parodie. :)

Jak Evropská komise "zatočí s terorismem v Evropě"

https://www.youtube.com/watch?v=6rZhMi-_bKs

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 15:02
od Ibex
Štaflíku, nevyskakuj, jak čertík. Nic takového netvrdím. Jen mě nebavila ta ubíjející debata. Rozhodně nic nevzdávám, ba naopak.
S názory Chorcheho nesdílím. To že jsou tu nějací ti provazotahači si myslím taky, ale aby to všechno bylo jasné a jakýkoliv vzdor neměl smysl je blbost.

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 15:27
od štaflík
tomasi, budu si vyskakovat jak uznám za vhodné. Mě zase nebavilo číst po 440x chorcheho kecy na téma, jak nic nemá cenu, všichni jsou blbý, nikdo nic nechápe, jen velký Chorche chápe všechno. Myslím, že moje příspěvky v tomto vlákně jsou zlomkem Chorcheho shazování jakékoliv snahy (byť marné, či s malou šancí) a jeho sebechvály. Pokud s ním souhlasíš, tak jsme v názorovém rozporu a nic se snad neděje, pokud s ním nesouhlasíš, tak snad nepovažuješ za takový zločin, že na jeden z jeho 20ti výpadů někdo zareaguje. Jo, je to zbytečný, on to tady stejně bude točit jak cimrmanovu rytmickou konstantu, ale zas... ;)
:hand

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 16:26
od Maximus
Přátelé a kolegové, vraťme se opravdu k meritu tématu. Nicméně bych byl nerad, aby zapadla úvaha tygrasdrakem, že by právě mělo smysl, aby se střelci pokud možno spojili s dalšími nespokojenými "občany EU" a spojením hlasů tak byli daleko více slyšet.

Rozhodně je dost lidí, kteří se nějakým způsobem realizuje, aby nám ty naše zbraně zůstali doma. Cest je mnoho a každý by si měl najít tu svou.

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 17:08
od tygrsdrakem
@Georg Robejškova parta je mi taky sympatická. Pokud se budeme bavit o nějakém konceptu občanské branné organizace á la Sokol, jako ochraně před EU, (např. koncept Teritoriální obrany co prezentuje Maximus), je samozřejmě třeba důsledně hlída apolitičnost takového spolku. Aby nás nikdo nemohl nařknout, že budujeme ozbrojené milice nějaké politické strany.

Na druhou stranu, zrovna Robejšek a jeho lidé jsou ti, se kterými by měl přípravný výbor začít jednat. Myslím, že by neměli mít problém s tím, zakomponovat posilování obranyschoposti státu na bázi dobrovolné občanské angažovanosti do svého programu. 300 tis. držitelů ZP není úplně nezajímavá skupina voličů.

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 18:42
od Chorche
já se z vás fak ... smíchy... Petr Robejšek je zakládajícím členem německý sekce Římskýho klubu... než někomu zas hodíte lístek taxi zjistěte za koho kope... :roll:

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 19:35
od Bill Masen
Můžeš to rozvést? co je to německá sekce Římskýho klubu a s čím to koliduje? ať si to každej nemusí hledat sám. :hi

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 20:40
od devlop
no, Robejšek, tento schizofrenický pán, členem:
Římský klub - moto "Země má rakovinu a tou rakovinou je lidstvo"
Rotary klub - " Cílem organizace je sdružovat obchodníky a vůdčí osobnosti k poskytování humanitárních služeb, podporovat vysoké etické standardy ve všech povoláních a pomáhat budovat dobrou vůli a mír ve světě"
Penta Investments - Kypr, prachy, prachy, prachy, jdu přes mrtvoly

tak s tímto pánem bych tedy si tedy ruku nepodal, natož mu věřit cokoliv co výjde z jeho držky

PříspěvekNapsal: 21.12.2016 23:11
od Bill Masen
Aha, tak to jsem nevěděl. Ačkoliv to s tou rakovinou, dalo by se říct, že metastázuje do Evropy. Od černé smrti nás taky zase přibylo. Země má jen omezenou kapacitu. Na toto téma sem myslím taky něco četl. (nechám prověřit Ovčáčka :devil )
O Rotary klubu vím prdlačky, ale je tam slovo humanitární a to je pro mě kulervoucí.
Penta - no coment.
Já bych tak chtěl politika, kterej by byl osobnost a kterýmu bych mohl věřit...

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 0:07
od Maximus
Poku se někdo podívá na Rotary klub, tak to není zas taková tragédie jako Římský klub, protože co přední člen, to člověk Bilderbergu. Pokud se Robejšek nevzdá veřejně členství v tomto klubu, tak můj hlas rozhodně nedostane. Nicméně pokud podpoří z jakéhokoliv důvodu naše společné ideje ("anti EU" zbraňová legislativa, celkově méně EU, vznik Teritoriální obrany, etc...) tak se zlobit osobně nebudu.

Je totiž potřeba hledat spojence i mimo střeleckou komunitu, protoře žijeme v době, kdy kvantita vyhrává nad kvalitou a +- 3000 členů LEXU nikoho moc v Bruselu nedojme, i když se samozřejmě pánové na národní úrovni dobře činní. Bohužel se hraje v EU vyšší liga než u nás a je potřeba na to postavit vhodný tým podpořený hodně početnými a hodně hlasitými fanoušky.

Nebál bych se ani dát veřejně rovnítko mezi čím silnější aktivity protizbraňové lobby, tím automaticky silnější hlas pro CZexit. Prostě aby vláda ČR mohla Brusel důrazně upozornit, že antigun iniciativa EK výrazně podpoří legitimní požadavek na referendum o vystoupení ČR z EU a přidá hodně hlasů právě pro "sbohem a šáteček". To je jediné, co by na soudruhy z Bruselu mělo nějaký výraznější efekt než jsou dosavadní "ostré" petice (díky ale i za ně).
Lidí proti EU je řádově víc než aktivních střelců hájících své práva a využití síly jejich hlasů proti "anti gun" legislativě EK by mohlo mít potřebný "odstašující" efekt.

Pokud bych si měl osobně vybrat mezi zachováním mých zbraní vč. všeho vybavení a členstvím našeho státu v EU i s případnými negativními ekonomickými dopady, tak EU prohrává kontumačně. Myslím si, že rozhodně nejsem sám :devil.

Bohužel ovčani si neuvědomují, že zabavováním zbraní totalita teprve začíná - Lenin, Hitler či Mao Ce-tung postupovali úplně stejně jako "über alles" EK.

Proto by se měla provádět co nejširší osvěta a nebál bych se třeba ani billboardů někde u silnice se správnou tématikou a správnými citáty.

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 2:22
od Ibex
Štaflíku, hodně se shodujeme, možná tady vzniklo určité nedorozumění a napětí vyvolané pro mě zbytečnou debatou s Chorchem, která mi přišla, jako plevelení vlákna. Pro mě je důležité bojovat mimo jiné proti sprosté a demagogické ideologii představitelů EU - v tomto případě regulace držení zbraní. Nic víc nic míň :hand

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 9:28
od Chorche
abys moch bojovat, musíš nejdřív vědět proti čemu stojíš. A to ses moch dozvědět z toho "plevelení". Pak by tu nevypadávali z lidí takový broskvoviny jako že potpořej robejška... :roll:
Stále sem nedostal odpověď od Maximuse kym a jak chce nahradit stávající loutky. To je alfa omega, bez který se nelze nikam odpíchnout.

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 9:32
od Pahrb
Ovcanovi je jedno, ze zakazou zbrane. Je mu to jedno, zbrani se boji, nebo ani nevi, ze je lze legalne drzet. Jim staci moznost cestovat a zbytek je jim fuk. Proto jim eu nevadi. Nebo je jim uplne vsechno jedno. Staci jim fejsbucek a zvanec. A politiku maji na salamu stejne jako ty zbrane.

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 9:55
od Chorche
teď byste se mohli pustit do pahrba jak ošklivě nařknul ofčany. Štaflik by mu moch napsat že jeho děda byl partizán a tudíš neni pravda že vofčani sou tak neschopný... :lol:

Ale zadejte si třeba do gůglu "VIDEO: To musíte vidět! Neziskovky ve spolupráci s Frontexem pašují v přímém přenosu loděmi do Evropy tisíce migrantů z Afriky" a přečtěte článek. Pak se zamyslete nad tim jestli třeba ten zákaz zbraní s timle nějak nesouvisí... Pak si nastudujte myšlenky zmíněnýho Římskýho klubu. To je jen takovej malej námět pro vás.
Aneb jestli si myslíte že zákaz zbraní má jen jeden účel - zakázat zbraně (protože nějací pánové z komise si myslej že zbraně sou ošklivý protože oni maji rači růžový slůně), tak vám asi neni pomoci...

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 10:23
od d-s
Chorche, napríklad ja si nemyslim ze zakaz zbrani je kvôli "skaredym" zbraniam.
Myslim si ze prisiel v ramci vacsieho planu ktory pre nas nie je vôbec dobry.

Ale nezdielam tvoj fatalizmus, ze je vsetko rozhodnute a nema zmysel snazit sa to zmenit.

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 10:29
od dracekvo
Já si spíš myslím, že to není ani kvůli nějakému plánu. Spíše je to kvůli zblblým sluníčkářským hlavám co jsou u moci. Myslí si, že méně legálních zbraní = méně zločinu. Ale už jim vůbec nikdo není schopný vysvětlit, že legální zbraně jsou použity v jednotkách případů z tisíců, protože prostě mají svůj zaslepený nejlepší názor a jiné argumenty pro ně neexistují.
Jejich názor je takový, že když oni nepotřebujou zbraň, protože bydlí v hlídaných čtvrtích (které hlídají lidé se zbraněmi) a pracují v budovách (které hlídají lidé se zbraněmi) tak naco by někdo jiný měl proboha potřebu vlastnit zbraň, když je na světě tak bezpečno.
Prostě jen banda vymytejch hlav odtrženejch od reality.

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 10:34
od Permonik
Já s tím zas tak úplně nesouhlasím. Zákaz zbraní bude patrně dost motivován i tím, že státy jsou si vědomy, že nemůžou jen tak zakázat vlastnit zbraně jen jejich některým občanům, nedej bože ještě podle národnosti/náboženství.

Jinak ale na nějaký velký plán konspiračních teorií nevěřím. To je jen pohled těch lidí, co na to nechápavě koukají a snaží se pochopit a vymyslet důvod, proč někdo něco takového dělá. Přitom většina zapomene na nejjednodušší možnost a tou je, že někteří jsou prostě tak blbí. Moje přítelkyně má vystudovanou filosofickou fakultu (naštěstí ji ti nepoznamenalo) a zná dost lidí z fildy i ze sociálních studií. Oni jsou prostě upřímně přesvědčení, že láska a pravda zvítězí, že jim každý za pomoc poděkuje, bude vděčný a pomoci nezneužije, jdou slepě na porážku. Nepřijde mi, že by masu takovýchto lidí na nižší úrovni na těch vyšších úrovních nahradili lidi s důmyslným tajným plánem na hodně let dopředu.

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 10:36
od Chorche
dracekvo - patříš mezi ty kerejm neni pomoci... ;)

d-s - velice se pleteš pakliže dáváš rovnítko mezi mě a fatalizmus. Nepozorným se to tak sice může jevit, ale jen používám jiný metody pro boj.

Jináč generální tajemník OSN prokec to, na co sem chtěl abyste přišli vlastní dedukcí http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=87202

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 10:38
od d-s
Nie, ta masa o plane nic nevie.
Ale zober do uvahy vplyv medii, "vymyvanie hlav". To funguje efektivne a v sucasnosti bezi na plne obratky.
Za tym IMO stoja ludia ktori chcu zmenit svet. A my sme iba sucast statistiky.

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 10:38
od Milan_rozpad
jojo jedinej co vidí jak vše je a my ostatní jsme slepci ...

už tu chyběj jen zednáři, a ufoni co přistáli s pyramidama

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 10:41
od d-s
Chorche, nepoznam ta tj neviem.
Mozem sudit iba podla prispevkov tu.

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 10:53
od J-e-n-n-y
d-s píše:Chorche, napríklad ja si nemyslim ze zakaz zbrani je kvôli "skaredym" zbraniam.
Myslim si ze prisiel v ramci vacsieho planu ktory pre nas nie je vôbec dobry.

Ale nezdielam tvoj fatalizmus, ze je vsetko rozhodnute a nema zmysel snazit sa to zmenit.

Pod tohle bych se podepsala ;-)

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 13:40
od mukl
Kolegové, nemusíme hleat vysvětlení v krkolomných "spikleneckých teoriích", nebo Sibyle, Nostradamovi či jinejch sráčích..... Stačí se dívat kolem sebe a sledovat vývoj událostí. To co se třeba včera zdálo jako konspirační blábol, je dnes realitou... 1 + 1 jsou 2. Proč nám chtějí sebrat zbraně ? Abychom je neměli... Proč je najednou nemáme mít ? Protože se brzy stane něco, kde by zbraně mezi lidma, kteří by je mohli nějak použít, nebo se třeba bránit, zamíchaly kartama. Misky vah by byly nakloněny směrem, který se "velkým kormidelníkům" nelíbí. To, že jsou mnohé události iniciovány uměle, pro něčí záměry, není žádná bláznivá teorie, ale staletími ověřená realita. Já samozřejmě nevím nic, můžu si jen domýšlet. Ale pokud bublina ekonomické prosperity západního světa nezadržitelně praská, začnou sem vozit Afričany a Araby po milionech a do toho jako bonus v rámci bezbřehého dobrodiní zakážou "zlé zbraně" mezi lidma, nemusí to být až taková "náhoda"....
Vysvětlení, že se prostě "pomateným sluníčkářům" kteří jsou náhodou zrovna v Evropské komisi, zbraně prostě nelíbí a upřímně věří, že když je zakážou bude "svět zase bezpečnější a klidnější místo" , tak toto vysvětlení si nechte pro někoho jiného a na někdy jindy. Merklová, Juncker, Schulz a ty ostatní strašidla, nejsou hloupí, nejsou to blázni, nejsou naivní...Jsou to lidi bez svědomí a s kachním žaludkem, kteří jen jdou za svým cílem. Jaký ten cíl je ? Toť otázka a předmět debat. Kydy, že jedna baba Merklice rozvorala Evropu jsou pro děcka ve školce. Za Hitlerem bejvaly taky prachy, zájmy a síly, bez kterých by zůstal pouze komickým křiklounem někde v bavorské pivnici. Nejsem úplný fatalista, všechno může být nakonec zcela jinak. Snahy EU ale nejsou jen výkřikem do tmy, jen tak z čistého nebe....

PříspěvekNapsal: 22.12.2016 13:53
od Chorche
:clap konečně někdo kdo pochopil

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 0:20
od Maximus
To Chorche: V tomto státě je spousta schopných a inteligentních lidí, jejichž morální kredit je o několik řádů nad současným "politickým podprůměrem". Zatím je ale "pohoda" a straničtí aparátčíci a přizdisráči se svými planými sliby a reálnou neschopností řešit klíčové problémy v případě opravdu krizových situacích tragicky selžou. To bude pak ten klíčový okamžik, aby jsme dokázali jako občané podržet a dosadit novou garnituru politicky angažovaných skutečných elit národa. Samozřejmě nepodaří se vyměnit všechny "vohnouty" v politice, ale opět bych připomněl Paretovo 20/80. Zatím vedou ti, kteří dokázali všem slušným lidem politiku znechutit tak, že se o ni spousta lidí raději nezajímá, natož aby se v ní angažovali. Osobně nepochybuji, že příjdou turbulentní okamžiky, které odhalí i prostým "ovčanům" neschopnost a nebezpečnost velké části současné politické garnitury. Tento okamžik se nesmí promeškat, protože pak místo elit příjdou hnědé,černé či rudé košile :devil.

I zde na rozpadu se pohybují lidé kteří se politicky angažují - jednomu zde oblíbenému diskutérovi chyběl jen kousek se stát senátorem (já to nebyl ;)), jsou tu komunální politici, kteří zvelebují zatím jenom svoji obec, jsou tu podnikatelé, kteří svými schopnostmi a kvalitami to dokázali z chovance dětského domova dotáhnout až na majitele prosperující firmy v hodnotě řádů stamiliónů zcela nezávislé na dotacích, jsou tu manažeři ze středních a velkých firem i organizací, kteří se angažují ve veřejně prospěšných záležitostech a o jejichž morálních kvalitách nepochybuji, etc. a to jsme jako rozpad jen malý vzorek populace.

Takových lidí je v zemi dost na to, aby mohly vystřídat současnou politickou garnituru, která v řadě případů nic neumí kromě zákulisního politikaření, či spíše pletichaření.

Opravdu úspěšný podnikatel (ten co si vše zasloužil svojí hlavou a rukama) či vědec by bral angažovanost v politice jako službu státu - potřebnou, ale vždy více méně dočasnou. Od takovýchto lidí by jsme mohli čekat opatření potřebná, která jsou ale často politicky nepopulární a "profesionálními" politiky pouze odkládaná či různě pokřivená. Tito lidé by se své politické funkce totiž nedrželi zuby nehty jako pijavice, která bez svého hostitele bude jen hladovým červem na dně bahnité louže - typické pro pány jako Sobotka a spol, kteří jsou životně zcela závislí na svých politických funkcích, protože mimo ně jsou zcela neživotaschopní.

Tímto vstupem bych rád ukončil OT diskusi s Chorchem.

Co se týká připravovaných restriktivních zákonů, tak jedna z možných švejkovin ohledně zásobníků je ta, že bude stačit pouhá odnímatelná vložka do zásobníku. Takto mám upravené 5r, zásobníky do kosy, aby splňovaly limit na dva náboje pro lovecké účely. Požadavkům Bruselu bude vyhověno, ale v reálu to nebude alespoň trochu zručného střelce stát víc, než chvilka práce s kousky dřeva, plastu, plechu či gumy. Vše až pomine EU reverzibilně vratná změna.

Větší problém budou mít majitelé krátkých samonabíječek, které mají po sklopení pažby pod 60 cm - u Sa vz. 26 to lze vyřešit instalací dřevěné pažby z Sa vz. 24 a u AKS74U či podobných by to šlo řešit nějakým držákem na jeden imbus, který by fixoval pažbu v otevřeném stavu (asi milejší než nějaké svařování v rozloženém stavu). Nebo pořídit nějakou fixní a sklopku si schovat doma pro strýčka příhodu či až EU nebude aktuální - to už bude ale zase něco stát.

Pak je tu otázka ochoty PČR vydávat výjimky na banované zbraně a zásobníky. Ovšem všechny výjimky jsou otevřenou vstupenkou pro "orgány" do vlastního domu :devil.

Navíc organizovaní střelci (makáme na tom) či příslušníci TO (makáme na tom) nebudou muset z toho většinu řešit. Samozřejmě to není moje ideální představa svobody držení zbraní, ale je to cesta, aby naše zbraně nám doma, pokud možno beze změn, dožily konce EU totality.

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 7:49
od lagardere
Jsem rodilý pesimista, ale pevně věřím v národ Švejků. Když nevíte, jak to očůrat, dejte to na chvíli Čechům. Na druhou stranu je spousta nařízení EU, které jsou jenom na papíře. Napadá mě nařízení o žárovkách, které se dnes prodávají jako topná tělesa.
A pokud nás chtějí naši politici potopit, je nás 300tis + naši příbuzní. To je slušná voličská základna, která dokáže spoustu politikům sebrat jejich korýtka. Protože trestat naprosto bezproblémovou skupinu lidí je pitomost.

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 9:28
od Chorche
maximusi, nedá mi to nereagovat. Myslim že v politice už podnikatele máme. Zatim nic horšího neš von tu nebylo. Byť sám podnikám, nemyslim si, že podnikatel v politice je dobrej nápad. Protože bude motivovanej ziskem (na úkor ostatních)...
Pokuď de o managery, tak čest světlým vyjímkám, ale pohyboval sem se v korporátu 13 let a za celou dobu nepotkal jedinýho životaschopnýho managera. Věčina z nich sice uměla perfektně nafejkovat výsledky tak aby dostali odměny, ale nebyli si schopný sami ani vyměnit kolo u auta nebo uvařit guláš. Pochopil sem že věčinou sledujou krátkodobý cíle (dostat odměny) a pak se přesunou o dům dál. To asi taky neni úplně vhodná volba. Nechci házet všechny do jednoho pytle, ale moje zkušenost je prostě tristní. Nemyslim si že heslo "víst stát jako firmu" je šťastný...
A pokud de o švejkování, už sem tu zmínil, že je to sice fajn, ale pouze dočasný řešení. 300tis majitelů zbrojáků je taky nic, protože 2/3 z toho ani nevědí že se něco děje a i kdyby to věděli, je jim to buřt (myslifci, důchodci...). Nehledě na to, že vládnoucí strana si je dneska víc jak jistá že volby vyhraje (a je to žádoucí i ze strany těch co tahaj za provásky, takže se to jistě zařídí - mají jí ostatně pojištěnou přes dotace tak aby náhodou nezradila ideje strejčka marxe...).
Takže, musela by se jedině vobjevit tak charakterní a impozantní postava, za kterou by bez váhání vykročil celej národ. Postava s křišťálovou morálkou, nezkorumpovatelná, s konkétním mravním plánem na renezanci národa. A takovou postavu vskutku nemáme a kdybysme jí náhodou někde vyšťárali, pravděpodobně by jí druhej den přejel náklaďák... 8-)

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 9:47
od Ibex
Chorche, o jedné takové osobě bych věděl - Jára da Cimrman ;)

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 10:26
od K4cer
S tímdle má ale Chorche pravdu. Zoufale nám chybí (Česku, Slovensku, a věčině Evropy taky) vosobnost, která by měla jinou představu o vládnutí než jak přesunout naše daně do vlastní kapsy, a která by vyburcovala lidi z nezájmu vo dění kolem.
Všichni píšete že je to marný, protože naprostý věčině lidí je to buřt, dokud sou f krámě značkový cetky a dokut dávaj fotbal a vordinaci (nebo co, já nevím, nemám televizor). Noa proč je jim to jedno?, protože nemaj koho následovat.
Celý poitický spektrum odleva doprava a vot liberálů po konzervativce je šedivej guláš třeťotřídních nezamestnatelných vohnoutů, kteří kdyby zejtra zmizeli, tak by nevznikla vůbec žádná škoda. S takovýmdle materiálem není divu že si každej votplivne a de do hospody.

Za poslední čtvrtstoletí periodicky posloucháme ty samý zbleby vo tom, jak předchozí vláda dělala fšechno špatně, a MY pokud vyhraje to teť celý zreformujem (zase) a budem to dělat dobře - no tak to vyhrajou a děje se co, děje se augerechnet to samý co předtím, korupce, podvody, rozkrádání a vojebávání; přitom zdravotnictví mele z posledního, školství je tragický (jen to ještě není vidět, to se teprve ukáže dyš bude pozdě), a sociální systém stojí na poslední noze. Čtvrt století se mluví vo budování silný střední vrstvy, ale čtvrt století se vytváří akorát silná vrstva zadluženejch chudejch pracujících, a protežuje se malá silná skupina velkopodnikatelů; běžnýmu člověku - ať zaměstnanci či malýmu živnostníkovi, se jen hází klacky pod nohy a stát místo toho aby pracoval v jejich prospěch a tím v prospěch nás všech, jen kouká kde ještě na člověku urvat korunu.
Není divu že lidi sou votrávení a nasraní, ale ta nasranost se rozbíjí na tisíc skupin, který nemá kdo sjednotit, takže ve výsledku nemaj žádnou sílu.
Pro tohle na Slovensku lidi volili Kotlebu - z 8,5% má cca 2% ortodoxních nacionalistů, zbylejch 6,5% sou lidi, kteří mu dali hlas z protestu proti všem dosavadním vládám. Podle aktuálního průzkumu má 11% a je šance že ve skutečnosti má tak 14.

Edit: Kregan: tohle ovšem funguje jen do jistý hranice si myslím. Právě čím víc nenávistnejch článků vo Kotlebovi mainstream přináší, tím víc lidí se vo dění zajímá (už jen proto že je kontroverzní postava a voni čekaj senzaci) a ve finále se část lidí přiklání k němu, protože vidí rozdíl mezi ním a zbytkem establishmentu.

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 11:23
od Maximus
Chorche: Ctes me vubec? Kde pisu o panu Buresovi, ten se ke svemu majetku snad dopracoval poctivou cestou a necuca dotace? Mel jsem na mysli treba Stanislava Bernarda a pokud vim,tak se zminuji o lidech tady z rozpadu, ktere dost lidi zna a nema s nimi problem, spis naopak. Nechci konkretne jmenovat.
Mel by nekdo ale treba problem s Cilkem jako prezidentem? Dle meho je moralne asi svetelny rok pred Zemanem. Samozrejme ne vsichi jsou Mirkove Dusinove, ale vzhledem k tomu, co nam uz dvacet mota v politice je skoro kazdy, koho jsem zminil lepsi volbou.

Pocitejte s tim, ze vecer tady to vlakno proberu a cast pujde do prislusneho vlakna. Opravdu je to OT!!!

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 11:37
od Chorche
nemam proti Cílkovi nic, ale je to primárně filzof. Tzn. někdo víceméně odtrženej od reality a rozhodně to neni vůdčí osobnost. A já nehledám tzv. menší zlo. Protože každý zlo i to malý furt zůstává zlem...

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 11:58
od Maximus
Koho by jsi si predstavoval do prezidentske role, ktera ma v nasem pol. systemu roli predevsim reprezentativni a ma byt nejprednejsi moralni autoritou v republice? Klaus :moon, Zeman :puke. Pan prezident Masaryk byl take predevsim filozof. Osobne bych si pral, aby vsichni nasi celni politici byli "odtrzeni od reality" stejne jako pan Cilek.

Chorcheho realistický pohled na svět vs. ostatní

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 12:42
od kregan
Byl jsem nedávno u toho, když se ptali Šimona Pánka, jestli by do něčeho takovýho nešel. Odpověděl, že to do budoucna nezavrhuje, ale že neumí být populista a tím pádem nedokáže strhnout současnou většinu (nebo něco v tom smyslu).
I když zrovna u něj je riziko, že by podcenil imigrační politiku.

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 12:54
od herman
šimon Pánek? Nezlob te se, ale to snad ne. :?

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 19:07
od Václaf
Chorche na hrad,já mu věřím,byl by dobrej diktátor :hand :beer :clap Hlavně když půjde celá EU do prd..e

PříspěvekNapsal: 23.12.2016 19:24
od Chorche
nenene, já nechci mít uš nikoho na krku :)

Re: Chorcheho realistický pohled na svět vs. ostatní

PříspěvekNapsal: 25.12.2016 0:24
od bacil
K té alternativní historii - zkuste knihy autora Hans Zillmer (je to i na uložto). Nikomu se nechce přepisovat učebnice, když ta historie se posledních 200 let vlády osvícenství tak pěkně upravila a zahnízdila v hlavách lidí.

Re: Chorcheho realistický pohled na svět vs. ostatní

PříspěvekNapsal: 29.12.2016 0:26
od Maximus
Chorche, respektuji tvoji touhu najít pravou příčinu zla na této planetě, nicméně můžeš tím strávit celý zbytek života, ale pokud se nesnížíš na úroveň dogmatiků či fanatiků, kterými snad stejně jako já pohrdáš, tak nikdy nebudeš mít absolutní jistotu, že jsi dosáhl poznání skutečné příčiny "největšího zla".

Osobně si myslím, že jsme v době, kdy je potřeba v prvé řadě činů k zastavení trendu v oklešťování našich svobod a podstaty demokracie. Příčiny samozřejmě je potřeba hledat, ale jsme v časovém presu a obecná prevence i základní protiepidemiologické postupy jsou nezbytné i v situaci, když neznáme přesný druh patogenu či ohnisko nákazy.