Problém všech varování a předpovědí

Trochu okultní téma, ale musí zde být...

Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Photonic » 16.09.2012 11:37

Vidím zásadní problém jakékoliv předpovědi v tom to ideálním případě.
Aby se naplnila předpověď musí se udát událost o které se předpověď zmiňuje. Pokud by se varování vzalo vážně a přijala by se konkrétní opatření, které zabrání vzniku předvídané události, předpověď se stane mylnou a nemá opodstatnění pro to, aby vůbec vznikla a splnila svůj účel. Že by paradox? :head
Z toho usuzuji, že neznám událost, která by byla předvídána dřív než se stala. Zatím jsem narazil na Události, které byly "předvídány" po tom co se staly.
Photonic
 
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2012 20:38

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Kolapsnik jr. » 16.09.2012 22:15

?
Krach 2007/8 a nasledne tisteni bankstery - bylo predpovezeno
WWII byla predpovezena
..
a sta a sta dalsich prikladu
rika se tomu vysledovat trend, no a pak jsou borci, kteri dokazi obecne trendove informace/data pretavit do realnych zisku vcas specifickou hrou - tedy s urcitou presnosti v case a miste, drive nez o tom zacne mluvit (CT/Nova) to uz je cas na vrcholu pozici zklikvidovat a skocit na novou vlnu nebo zacit delat jine aktivity (nepokouset stestenu)..

proto take casto bookmakery (v sazkach/hazardu) delaji byvali uspesni hraci, proste jsou lepsi ve cteni situace, nez ostatni sazejici, pak tu pravdepodobnost (kancelare) rozbijeji take podplacenyma vysledkama, to je hlavne proti tem magorum co sazeji slozite kombinace, staci zfixl jeden zapas (pripadne i s fizlem/soudcem/bumaznikem) ze stovek/tisicu probihavsich a sazenkari maji smulu, to je ale na jine tema.. aneb kasino vzdy v agregatu vitezi a od toho je take zrizeno
Kolapsnik jr.
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Photonic » 17.09.2012 6:05

Kdy to bylo předpovězeno? Když už jisté skupiny věděli, že to je v háji. že se padělají účetní výsledky? To neni předpověď to je otázkou času, kdy to rupne. Když budu vědět, že nějaký podnik je vytunelovaný a že nemá šanci dostat záchranný úvěr, neni těžké tipovat co bude následovat a kdy. Ale načasování předpovědi a jejího umístění je to nejkomplikovanější.
Rozdíl je Tipovat výsledek na základě jistých zkušeností ať sportu nebo trhu. a Věštit budoucnost do doby a dějů které mi jsou naprosto vzdálené a cizý.

Můžu říct. Tenhle rok budou ukrutné záplavy. Jistě nějaké někde budou. Ale komu jsem tou předpovědí pomohl?

Na druhou stranu jsem osobně potkal člověk, který má věštecké sny. Vidí obrazy toho co se stane. 2 Roky dopředu předpověděl V. Havla že to bude na vánoce. Předpověděl Fukušimu. Dokonce věděl, že to bude Atomová elektrárna. Nevěděl KDY a KDE. Když o tom vyprávěl. představoval jsem si jiné státy než Japonsko, kde ke katastrofě může dojít. Zvláštní je že nepředvídal tsunami, nepředvídal zemětřesení. což by rozklíčování hodně usnadnilo. Má sny které se obrazově vyplní aniž by je sám v ten daný okamžik chápal. říká tomu že ho navštěvují snové.
Photonic
 
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2012 20:38

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Nobody » 23.09.2012 16:16

Pokud nevěděl kdy a kde, tak to moc jasnovidecké nebylo ;). Stejně jako to, že Havel zemře na Vánoce, není zase tak moc velké věštění. Dá se do toho zahrnout celý měsíc, takže je pravděpodobnost 1:12.

Patřím k lidem, kteří nezavrhují automaticky vše, co vypadá nadpřirozeně, protože mám respekt k nepoznanému a spoustu věcí známe jen hodně povrchně. A zažil jsem i věci, které se vysvětlit racionálně nedaly. Ale chce to stát nohama pevně na zemi :).
Nobody
 
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 0:17

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod cover72 » 24.09.2012 14:59

Jeden z mých oblíbených článků se tohoto téma úzce dotýká.
http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidos ... itchcocka/
Ve zkratce: černá labuť je událost tak nečekaná, jak samotné objevení černých labutí v 18. století.

Nejdřív se o takových událostech říká, že se přece nikdy nemůžou stát. A když se přihodí, má zas kdekdo plná ústa řečí o tom, že se to přece dalo čekat. (Občas černou labuť nějaký jednotlivec skutečně předpoví. Většinou je pak považován za proroka, aniž novinářům dojde, že se mezi sedmi miliardami lidí najde někdo, kdo prostě hodí šťastnou kombinaci kostek.)

Neznamená to, že jsou lidé hloupí. Jen se naše mozky nedovedou vypořádat se skutečností, že nám chybí spousta informací. Místo bolavého přiznání „to si nedovedu představit a radši si to nepředstavuju, protože by to byl průšvih“ se radši příjemně klameme: „to se přece nikdy nemůže stát!“ A když se to stane, musíme si svou inteligenci potvrdit přepsáním vlastních vzpomínek. Jako že jsme to celé tušili.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
 
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 18:36

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Photonic » 25.09.2012 18:19

excelentní článek. díky :yes
Photonic
 
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2012 20:38

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Ježura » 27.09.2012 11:30

Uživatelský avatar
Ježura
Moderátor
 
Příspěvky: 1105
Registrován: 19.04.2011 21:19
Bydliště: Štatl

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Photonic » 27.09.2012 15:06

opět zajímavé. Díky.

Netuším zda to tu někdo už nenaznačil nebo o tom nepsal, ale mám pocit, že svět se brzo rozdělí nebo již rozdělil do dvou základních skupin.
1. Ty co si budou chtít užít, za každou cenu.
2. Ty co to budou chtít všechno přežít za každou cenu.
a pak je tu ještě jedna skupina rozpadlíků, kteří na to jdou od města do lesa.

Jde o to, že pokud se rozpad stane z jakéhokoliv důvodu s jakýmikoliv následky, Lidi jako my mají poněkud větší šanci rozpad ustát. Pomáhat si. Což už se vlastně díky tomuto fóru děje. Bude to mezi námi fungovat až se to uklidní, nebo postupem času i rozpadlíci začnou zapomínat a handrkovat se mezi sebou? Co když lidstvo dělá pořád stejnou chybu. Od pradávných dob. Nechávají rozhodovat o svém osudu lidi, kteří nerozumí dané problematice, kterou zastupují, ale zastupují ji proto, že někdy byli drzejší špinavější. Může ze stát, že lidé jako mi nakonec půjdeme proti sobě? Nebyla by to ta nejhorší černá labuť co by nás nakonec mohla potkat? protože s ostatními věcmi si poradit dokážeme. :tmi

Dost černých myšlenek, hele modrá obloha, sluníčko - za mraky. a přeci je krásně i s prohibicí. :rofl Stejně by mě zajímal Váš názor.
Photonic
 
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2012 20:38

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod MacGyver » 27.09.2012 15:44

Tomuto moc nerozumím - toto fórum je pro mě diskusní virtuální prostor anonymních lidí. To že sem někdo píše, neznamená, že s ním budu automaticky kamarádit, nebo že je to snad můj přítel.

Díky tomuto fóru jsem si sice rozšířil okruh dobrých přátel a potkal zajímavé lidi, ale koho neznám-nepoznám osobně, považuji za zcela cizího člověka a vzhledem k diskutovanému tématu - především za potencionálně nebezpečného člověka!

Byl by to zajímavý sociologický experiment, kdyby se lidi z tohoto fóra sešli na jednom místě a dostali společný úkol...

PS: Není myšleno zle - anonymních kecálků je spousta, ale chlapa (možná i ženskou) dělají činy, ne slova (písmenka). Možností potkat se a jen tak pokecat bylo, je, a bude spousta.... Nová tvář se objeví ale jen občas. Málokdo zorganizuje něco smysluplného. ;) Zároveň je bláhové myslet si, že ze všech setkání vznikly pouze a jen sympatie. :rock
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 3765
Registrován: 19.08.2011 8:42

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Photonic » 27.09.2012 21:43

MacGyver píše:Tomuto moc nerozumím - toto fórum je pro mě diskusní virtuální prostor anonymních lidí. To že sem někdo píše, neznamená, že s ním budu automaticky kamarádit, nebo že je to snad můj přítel.


Jistě, že ne bylo to myšleno na dobu PA kdy o virtuálním prostoru si budeme zřejmě nechávat zdát. šlo mi o to že teď ty lidi tady něco spojuje v době PA nás to bude rozdělovat? K čemu mi bude že nakonec zůstanu sám?
Photonic
 
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2012 20:38

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod lz1 » 28.09.2012 8:42

celkom zaujímavé - myslím si že do určitej miery by to mohlo mať dosť spoločné s realitou. Nie príliš konkrétne, ale isté principiálne rysy sú zrejmé...

http://janica9.wordpress.com/2012/09/20 ... -casu-iii/
lz1
 
Příspěvky: 30
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod maci » 30.09.2012 22:07

maci
 
Příspěvky: 767
Registrován: 24.06.2012 22:22

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Kolapsnik jr. » 30.09.2012 22:24

Photonic> no prave i na tomto foru, muzes v realu sledovat, ze se tu debatuji "hovadinky", mene ci vice prakticke rady a z nekterych temat - smeru diskuzi je citit, ze si "cenejsi" informace nechavaji ucastnici planovite pro sebe, ci mozna az v budoucnu vymeni napr. pri osobnim kontaktu apod.

Po jakych liniich se bude spolecnost rozpadat muzeme jedine odboku odhadovat na zaklade hist. zaznamu starsich, novejsich-soucasnych, trendech ve spolecnosti apod. Cim hlubsi-rychlejsi rozvrat tim lze cekat mensi solidaritu (natoz mezi zcela cizimi lidmi v metropolich na fosilnim ceciku). Takovy permakulturni scenar, kdy se lidstvo umoudri pozvolna-poklidne v 300-500letem prubehu, happyend v technicoloru by byl fajn, ale to jsou asi jen pohadky pro-ne-dospele..

Ten fenomen je jasny, ale dost me to ted zarazilo v tom ruskem dokumentu z ulic Syrie, mnozi lide, kteri nemeli predtim motivaci se boju ucastnit, okamzite po ztrate pribuznych/pratel nasilnou smrti, se aktivne pridavaji na tu ci onu stranu v obcanske valce. Je to jako obrovsky stroj, ktery vtahuje vsechny dovnitr a vyplivuje rozstrilene ctvrte, nemocnice vyhozene do luftu, uprchliky, hospodarsky sesup atd. To je rozpad..

ps Chazin zajimave clanky (+dalsi na webu), dobre je prolitnout to za poslednich cca 10let a konfrontovat s realitou, dost trefa. Trochu zamrazilo jeho prirovnani k hledani noveho modelu - hodnotove revoluci ala 16-17. stoleti, to by opravdu nebylo pekne - spousta generaci ve valkach a zmatcich.. a hlavne nahravalo na dost "neuveritelne" zmeny v CZ krateru..
Kolapsnik jr.
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod urbanwarrior » 09.10.2012 15:20

Při úvahách kolem průběhu rozpadu x propadu se musím pořád zabývat historickými okolnostmi, kterými naše společnost prošla, jak reagovala a co svojí činností x nečinností způsobila x připustila. Otázka kooperace jedinců, resp. komunit a odhodlání se do obnovy zapojit nebo profitovat je velice komplikovaná a vybavuji si jednu skvělou přednášku dnes již nežijícího prof. Třeštíka, takto vynikajícího znalce českého raného středověku.
Roky zkoumal zajímavé "státní" uspořádání starých Čechů, které on pojmenoval jako společenství svobodných mužů. Bylo to prazvláštní uskupení regionálních vůdců, knížectví ještě nebylo nastoleno a prostor vymezen víceméně geograficky v dnešní podobě s různými drobnými přesahy. Fungovalo vysoce demokraticky v tom nejlepším slova smyslu. Navenek to vypadalo tak, že jednotlivá území byla samosprávná bez nadvlády monarchy, současně samostatná. V případě ohrožení se skupiny vojáků vydávaly sousedům na pomoc, zpravidla v době ohrožení nájezdníky - to dávalo vojenskou sílu značného rozsahu, ale současně vysoce motivovanou a odhodlanou k boji, protože jednotlivá území by se sama neuhájila, jakmile směřoval nepřátelský výpad jejich směrem, bylo v zájmu širokého okolí útok odrazit. Proto české kmeny měly pověst válečníků, protože téměř nepřetržitě z našeho prostoru přicházely výpady - pro nepřítele nebylo možné přehledně identifikovat, odkud konkrétně vojáci jsou. V reálu sice pokaždé odjinud, ale poznat to nebylo. Výsledný dojem byl něco na způsob - moc je neserte, je jich tam kvanta a furt se perou...
Teprve s příchodem knížat a ustanovením monarchie byla budována armáda centrálního typu v dalších podobách. Ale se snižováním skutečné demokracie a nárůstem síly monarchie a budováním státu vertikálním způsobem se mění nazírání obyvatel na stát až po dnešní stav, kdy většinou vnímáme vlastní stát jako nepřátelský subjekt.
Mám pocit, že při dostatečně silném restartu bychom se byli nuceni při kooperaci vrátit o notný čásek zpátky, bolestnější to ale pro společnost bude, když se drápem chytí dnešní kleptokrati v roli warlodů. Ten původní stav ale měl svou logiku a náš národ ji má v sobě zakodovanou geneticky.
urbanwarrior
VIP
 
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 21:16

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Photonic » 12.10.2012 19:47

Exkluzivní komentář děkuji. Ani jsem nedoufal, že by můj komentář tolik upoutal. Velice si cením těchto postřehů a komentářů. I když sice nejde v prvopočátku a nic ryze praktického, ale spíš filozofického. Myslím si, že toto je jedna z důležitých vlastností k přežití. Česká republika je jiná. Máme jinou filozofii žití než ostatní národy. Děláme věci jinak. Rádi porušujeme svazující pravidla. A nic si z toho neděláme. Na druhou stranu máme v sobě jistý těžko definovatelný morální kodex, který je pro ostatní národy nečitelný.
Photonic
 
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2012 20:38

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod uaz469 » 26.12.2013 18:04

Několik "zajímavých" faktů o ruské obranné a bezpečnostní politice
■Rusko letos utratí 15,7% veškerých státních výdajů na zbrojení. V roce 2016 to ale bude už 22%. Z tohoto důvodu mj. vezme peníze ze speciálního fondu určeného původně na starobní důchody. Nesouhlas s obrovským navyšováním výdajů na zbrojení byl jedním z důvodů odstoupení dlouholetého a respektovaného ministra financí Alexeje Kudrina. Veřejnost zpracovaná propagandou však zbrojení v zásadě podporuje.
•Zatímco ve východních asijských oblastech Rusko spoléhá ve stále větší míře na jaderné odstrašení, v Západním vojenském okruhu, který je již nyní nejsilnější, bude dále posilovat konvenční síly. V roce 2020 bude ruská armáda disponovat desetinásobným počtem moderních tanků než německý Bundeswehr (2 300 : 225) a také 1 200 novými bitevními vrtulníky.
•Podle vyjádření náčelníka generálního štábu Nikolaje Makarova z června loňského roku považuje Moskva Pobaltí a Finsko za součást své sféry vlivu. Putin na schůzce s finským protějškem Ninistem později potvrdil, že Makarovovo vyjádření odráží oficiální pozici Kremlu.
•Pozorovatelé z neutrálních zemí hlásí, že podzimní rusko-běloruské "protiteroristické" manévry Zapad 2013 ukázaly výrazný nárůst ruských vojenských kapacit. Podle některých zdrojů se tohoto cvičení v bezprostředním sousedství pobaltských států zúčastnilo až 70 000 vojáků. Zapojeny byly ruské jednotky ministerstva vnitra (20 000), letectvo a asi 30 bojových lodí Severní flotily.
•Řadové běloruské jednotky nacvičovaly na Baltu náročnou obojživelnou operaci vylodění v týlu nepřítele s dělostřeleckou podporou hladinových bojových lodí.
•Jednotky ruského frontového letectva a dělostřelectva používaly k identifikaci cílů a vyhodnocení škod nové bezpilotní letouny. Jak ukázala už jihoafrická operace Moduler v roce 1987, této metody přesného řízení palby lze dobře použít i v podmínkách vzdušné nadvlády protivníka.
•Byly vedeny ostré střelby z těžkých raketometů Smerč a také operačně taktických systémů Iskander. Dostřel Smerče je udáván v rozmezí 80-90 km a zůstává tak i coby pouhý taktický dělostřelecký prostředek bezpečně mimo dosah nejlepších západních kontrabaterií. Iskander má dostřel 400-500 km. Přístavy a letiště v pobaltských státech tedy nelze nadále považovat za bezpečné instalace "za frontou". Plány NATO na vyslání sil rychlé reakce do pobaltských států v případě krize po moři se tak jeví jako nerealistické.
•Mobilizace záložníků v oblasti Petěrburgu během manévrů vyvolává otázky ohledně skutečně plánované velikosti ruských ozbrojených sil. Oficiálně udávané počty pravidelných jednotek nemusejí být směrodatné.
•Celkově Rusko předvádí rostoucí kapacitu k provádění rozsáhlých, složitých vojenských operací v sousedních zemích koordinovaných s aktivitami v jiných oblastech. "Bylo by chybou považovat to pouze za problém pobaltských států", prohlásil výslovně jeden ze skandinávských pozorovatelů na manévrech Zapad 2013.

Obrovský nárůst ruského konvenčního zbrojení, soustřeďování dalších a dalších jednotek v západních částech země a rozsáhlé manévry vedené na celém území již nelze v žádném ohledu považovat za prostou odpověď na budování protiraketového systému "obrany Evropy", k němuž může mít Kreml jistě oprávněné výhrady.

V ruských doktrinálních vojenských publikacích se ostatně již od května 2009 stále častěji vyskytuje termín "předválečná situace".

Ti, kdo o předmětných skutečnostech nemají absolutně žádnou povědomost, by neměli dramatický vývoj vztahů mezi Ruskou federací a Západem autoritativně a s použitím ideologicky shazujících nálepek komentovat. Není naprosto namístě poukazy na bezprecedentní ruské zbrojení a věci související označovat v rozporu s tvrdými fakty za jakési údajně zastydle antikomunistické strašení Ruskem.

Ideologickou zaslepenost, a to naprostou, zde naopak projevují ti, kdo setrvale ignorují bezpečnostní situaci na hranici mezi EU/NATO a tím, čemu Kreml říká "blízké zahraničí" - a k tomu, aby si vytvořili jasný názor, nepotřebují znát žádná relevantní fakta.
Zdroj: http://blisty.cz/art/71499.html
Uživatelský avatar
uaz469
 
Příspěvky: 432
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Problém všech varování a předpovědí

Příspěvekod Vito » 27.12.2013 0:33

tento příspěvek mě zase o kousek utvrdil v tom, že studená válka neskončila, ale začíná znova nabírat obrátky. doufám, že u té studené války skončíme a že se bude NATO a Rusko vzájemně držet v šachu a nikomu nerupne v kebuli. časem se zase domluví na nějakém odzbrojení a pojede se nanovo.
Rusko dělá tah na krále, tak jsem zvědavý na odpověď NATO.
tak mě napadá že se zde hodí známý citát "kdo chce mír, chystá válku".
ovšem musí to platit oboustranně.
Vito
 
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Bydliště: Haná


Zpět na Prognózy, věštby a předpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník