Stránka 1 z 2

Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 14.04.2015 9:57
od kregan
Room escape game, v Česku známá jako úniková hra nebo exit game, je nová forma zábavné aktivity, která vás nenechá klidnými. Všechny starosti zůstanou venku v okamžiku, kdy vstoupíte dovnitř a zbude vám jediná - dostat se ven.

Byli jsme si jednu takovou escape game zkusit. Našli jsme si serózně vypadající agenturu s dobrými referencemi a objednali si "Vyšetřovací vazbu". I když se jedná o hru, které nemá s realitou moc společnýho, je to velká zkušenost. Ocitnout se v cele, logickýma úvahama a drobnýma dovednostma se dostat ven do vyšetřovací místnosti a postupně se skrz indicie a dedukce dostávat do zamčených šuplíků a beden s jediným cílem dostat se na svobodu. To všechno pod časovým tlakem za zvuku sirén. Přes počáteční nedůvěru jsem odcházel nadšenej. Bylo to hodně autentický (zvuky, rekvizity, přístroje, prostředí...) Nebálo bych se to pojmout jako součást osobní přípravy.

Re: únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 14.04.2015 10:07
od the.marek
Minulý týden jsem na toto téma zahlédl reportáž v TV. Jedna místnost Praha a druhá Brno. Obě mě přišli takové nevím, spíš to byl to celé formou hlavolamu, šuplíky, skládání všeho možného, luštění hádanek, hledání číselných kódu na zámky apod.

Nicméně ta vyšetřovací vazba za zvuku sirén zní zajímavě :-D

Re: únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 14.04.2015 14:36
od Thorn
Můžu jen a jen doporučit, byť ty ceny.... :wasntme Kamkoliv cestujeme s přítelkyní (a to docela dost po světě) máme to jako rituál, dát si tam alespoň jeden. A není to vůbec o tématu dané místnosti (i když v Praze už ten výběr je lepší), ale krásně se ukáže, kdo jak pod tlakem dokáže přemýšlet.

Re: únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 14.04.2015 14:57
od Marglin
Tohle je pro mě novinka, ale vypadá to velice lákavě. Musím to zakomponovat do svoje přízpěvku o Morálce v PA, jestli ho vůbec dopíšu. :cry:

Re: únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 20.04.2015 19:18
od Ivana
To vážně vypadá zajímavě. Můžete mi prosím někdo naznačit ty ceny? Tisíce, desetitisíce....

Re: únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 21.04.2015 7:12
od kregan
Platí se za celou místnost. Při využití plné kapacity (u nás to bylo 5 lidí) to vychází na cca 200-300 na osobu.

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 21.04.2015 23:52
od Ivana
Už jsem se trochu dívala, ti co to provozují u nás ale mají na stránkách poměrně málo informací. Docela mě to láká, ale tak nějak nevím. Tys byl tak nadšenej ze které firmy? Je jich u nás víc.

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 22.04.2015 7:22
od kregan
SZ
Zatim nemám srovnání, tak nechci dělat reklamu.

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 02.09.2015 15:14
od MrPorter
Já jsem zkoušel brněnskej BrainFAQ a je to perfektní. Sice to není za zvuku sirén a stres je tam jen takovej, jakej si sami vytvoříte, ale i tak perfektní zábava. Nic víc se o tom říct nedá, abych to nezkazil :)

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 02.09.2015 15:55
od Thorn
V Praze už jsem vyzkoušel 4. Nejnověji teď ten, kde je jedna skupina (stačí i jeden člověk) zavřená ve spleti malých místností v naprosté tmě a zbytek týmu ho navádí pomocí kamer s IR přísvitem a mikrofonu.
1) je to docela psina a jinde nic takového není
2) Myslel jsem si, že i v naprosté tmě dokážu udržet smysl pro orientaci, že přeci nezapomenu kterým směrem jsem přišel. Ale stačí pár úkolů a k tomu zdi, které nejsou v úhlu 90-ti stupňů a ejhle, byl jsem mimo o cca 120° :clap

Do SZ klidně popíšu stručně zkušenosti, ať to tu není samá reklama.

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 02.09.2015 16:00
od MrPorter
(s tou reklamou bych to tak nehrotil, banány dostávají lidi, jejichž první příspěvek vede na nějakou stránku a snaží se tvářit jako seriózní zkušenost. Kdyby jsme tady všechny jména výrobků a služeb cenzurovali, tak to fórum bude pro sdílení zkušeností k ničemu. Aspoň to je můj názor, admini nechť mě případně opraví.)

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 04.11.2015 22:27
od Swist
Únikové hry mám za sebou zatím jenom 2, jedna byla na pa akci v létě - junktown a druhá v září v Praze.. Co se týče samotných dovedností tak to podle mě moc význam nemá, v nouzi bych dané situace řešil jinak, ale co je podle mě u těchto her přínosem je nutnost přemýšlet a přemýšlet v jiném rámci než jste sami zvyklí, myslet jako někdo jiný, a pak taky delegování úkolů.
Na junktownu se mi třeba stalo že jsem lezl do místnosti skrz otvor (všude tma a jedna baterka) tam jsem našel klíč a další indicie, ty jsem předal a hnal jsem lidi dál že ven se dostanu i po tmě. Stejně tak když se našel kód nebo nějaká šifra tak část se tomu věnuje a část pokračuje v hledání.
V ani jedné z her jsem nějaký větší stres necítil, tak nevím. 16 jdeme na další tak uvidím.

.mimochodem teď na slevovych portalelech se dají sehnat za 700-800kc

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 10.12.2015 18:11
od Boromil
Premyslim, ze koupim pritelkyni na vanoce poukaz. nebyli jste nekdo v puzzleroom v praze? jde mi o to, kterou mistnost by ste mi doporucili. Dikec

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 14.12.2015 16:59
od Thorn
V Puzzleroomu jsem byl v Golemově skrýši a dávám OK. Náročností průměr, spíš tak 6/10, ale líbilo se mi, že tam je použito dost technik(magnet, voda, světlo, zrcadlo, ...) což není všude. Jestli je to pro ni poprvé, bude se jí líbit jakýkoliv.

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 14.12.2015 23:40
od Havran55
Absolvoval jsem Lost rooms v Praze tu variantu ve tmě s týmem rozděleným na dvě skupiny (dva navigují další dva podle kamer)...našich 20 minut byl údajně jejich rekord a nemůžu ani říct, že bych se cítil nějak pod tlakem nebo ve stresu. Docela mě to bavilo, ale poměr cena/výkon teda nic moc. Každopádně koukám, že je vás tu pár co máte větší zkušenosti tak když-tak nadhoďte odkaz na nějakou prověřenou a obtížnější ;).

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 11.04.2016 21:11
od Patrol
Jako mladej kluk jsem jezdíval příležitostně pomáhat do pevnosti v Josefově u Jaroměře. Partička lidí, co se tam o to starali, nám občas udělali takovou únikovku. Zavedli nás se zavázanýma očima na různá místa chodeb, tam nás nechali a my bloudili a hledali v naprosté tmě a změti chodeb, a občas na vás někdo bafnul, nebo někde proběhl někdo se světlem. Jednou mě tam takhle nechali bloudit a šli někam do hospody. Vědomí, že jste tam sami, s sebou nemáte nic,v okruhu několika kilometrů jsou odemčeny jen jedny dveře a vaši průvodci odešli, je po několika hodinách ticha a tmy velmi skličující.
Nebo jsme na pár kilometrech ohraničených svíčkami hráli poslepu na honěnou. Takovou bouli jako jsem si tam udělal můžete vidět jen v kreslený grotesce. Pokud by někdo měl kontakt na současné správce, vřele doporučuji o podobný zážitek požádat. :chuckle

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 11.04.2016 21:29
od kregan
Podobný blbiny se tam dělaj pořád ;)

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 25.04.2016 16:10
od Tina
v UL už je taky jedna - http://usti.idnes.cz/unikova-hra-escape-v-byvale-ustecke-tovarne-fel-/usti-zpravy.aspx?c=A160226_2228488_usti-zpravy_vac2
Kolega byl, s nadupanými kamarády s posilovny, vyvázli 2 minuty před koncem, s pomocí a nápovědou od majitelů. Kamarádka taky byla, jakože rodinný tým, za 45 minut neměli co řešit a byli venku. :-)
Chválili si to všichni.

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 28.08.2016 14:19
od osmnactka18
Vždycky mě byvily mobilní a počítačové hry s tématikou "the room", když jsme šli opravdové escape room, byla jsem přímo nadržená. Koupila jsem tenhle zážitek příteli jako dárek na stránce http://debilis.cz/, ale musím uznat, že jsem si připadala jako oslavenec spíš já. Doporučuji vyzkoušet, pokud milujete logické hry, zamilujete se taky!

Spam. Ban. Fab.
Nechápu, že to tu stále někdo zkouší... :moon :envy

Re: Únikové hry / escape rooms

PříspěvekNapsal: 16.10.2016 19:26
od sarinka
Únikové hry jsou podle mě skvělý nápad. Vyzkoušela jsem jich už něolik v Praze, Brně i Liberci. Inspirovaly nás na založení venkovní dobrodružné hry v Praze.Pokud by vás to zaujalo, můžete se podívat na naše webovky http://www.potrati.cz.
Klidně vám můžu i některou z únikových her doporučit ;)!!

Spam. Ban. Fab.
Nechápu, že to tu stále někdo zkouší... Opět... :moon :envy