Zásoby myší a hryzců

Zásoby myší a hryzců

Příspěvekod Dáda » 29.10.2014 20:53

Před několika dny jsem s manželkou rozhodil okrasnou skalku, založenou asi před 20 lety, a to za účelem odplevelení. Při tom jsme pod příkrovem hlíz irisů, tedy dobře ochráněné před mrazem, objevili špajzky hlodavců. Co všechno nám ukradli! Brambory, topinambury, kořínky petržele, cibulky květin, kořínky vrbiny - vše ve velikostech, které se dají protáhnout jejich norami. Zásoby jsme jim samozřejmě zabavili. Napadlo mě ale, že v post apokalyptické době by se nouzovým zdrojem lidské potravy mohly stát třeba i takovéto zásoby hlodavců. Správnému rozpadlíkovi by se teď neměl zvednout žaludek, po vzoru hlavního hrdiny známého filmu - "Sežere to, po čem by se prase poblilo."
Dáda
VIP

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvekod Pultik » 29.10.2014 21:24

A to by jsi měl vidět zásoby křečků co se ukážou když ořememe. Spižírna má obsah 10ti litrovýho
kbelíku. Postaví se v brázdě proti traktoru a a je schopen kousnout do kola traktoru.
Pokud vylezeš a jdeš zkoumat kolik a čeho tam mají tak prská a skáče kolem málem že tě nekousne do holěně.
Pultik

Příspěvekod Dáda » 30.10.2014 19:36

Pultik píše:A to by jsi měl vidět zásoby křečků co se ukážou když ořememe. Spižírna má obsah 10ti litrovýho
kbelíku. Postaví se v brázdě proti traktoru a a je schopen kousnout do kola traktoru.
Pokud vylezeš a jdeš zkoumat kolik a čeho tam mají tak prská a skáče kolem málem že tě nekousne do holěně.

Souhlasím s množstvím zásob a bojovností zvířete a připomnělo mi to zážitek, jehož hlavním hrdinou byl můj prvý psí druh - fena německého ovčáka, kterou jsem si ve svých dvanácti letech odchytil coby toulavou na prázdninách v západních Čechách. Na strništi Rečina vyhrabala křečka a jeho zásobárnu. Zřejmě ji kousl, ale další jednání bylo už plně v její režii. Chňapla ho předními zuby, vyhodila do výšky, ve vzduchu ho znovu chytla a praštila s ním o zem. Tím skončil.
Toliko příhoda a co z toho pro PA dobu? Pes, ať už díky svému loveckému instinktu anebo velmi jednoduchému výcviku, dokáže křečka objevit. Podle průměru otvoru nory lze snadno odhadnout, že jde o křečka nebo sysla, a ne o myš.
Dáda
VIP

Příspěvekod Karlos » 30.10.2014 19:45

A ted vazne kdo z vas by to sezral? :mrgreen:
Karlos
Rozpadlík

Příspěvekod miculas » 30.10.2014 19:53

V pripade megahladu i s majitelem spizirny.
miculas
Rozpadlík

Příspěvekod Dáda » 31.10.2014 21:26

Karlos píše:A ted vazne kdo z vas by to sezral? :mrgreen:

Zabavené brambory a topinambury jsme přidali k našim zásobám, cibulky květin zasadili na květinové záhony. Naše zásoby nám už rok chrání tzv. Myšoplaš, který vydává vysokofrekvenční tóny. Kupoval jsem jej s nedůvěrou, ale je perfektní. Bohužel, je na baterie nebo na transformátor, takže v PA době by jej musela nahradit třeba kočka.
Dáda
VIP

Příspěvekod Maximus » 31.10.2014 21:33

Na zabavených zásobách křečků, pokud se dále budou zpracovávat běžnými postupy, není nic hygienicky závadného a vykrmení křečci a syslové jsou dle pamětníků pochoutka. Syslové byli dokonce velmi vyhledávanou pochoutkou cikánského etnika, veverky byly nejoblíbenější pochoutkou Karla IV a pro staré Římany byl kulinářsky upravený plch velký něco jako pro Čecha vepřo,knedlo, zelo či svíčková.

Pokec o plašení hlodavců oddělen do: Plašiče myší a hlodavců. Karlos.
Maximus
Moderátor

Příspěvekod Hali » 07.11.2014 21:49

Ked to poriadne tepelne upravis, tak by nemal byt ziadny problem. Skor tam je problem s predsudkami a obavami.
Hali

Příspěvekod Boone » 03.01.2016 18:53

Karlos píše:A ted vazne kdo z vas by to sezral? :mrgreen:

Naprosto bez problemu.Zkousel sem uz i krysy,veverky,jesterky a jina stvoreni.Vetsina hlodavcu chutna stejne,akorat u mysi je to spis takova jednohubka.....
Boone

Příspěvekod Lyster » 04.10.2019 18:45

Lyster
VIP

Zpět na Farmaření