Všeobecná závazná PRAVIDLA fóra

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.

Všeobecná závazná PRAVIDLA fóra

Příspěvekod Karlos » 21.12.2010 22:08

1) Pro možnost přispívat do fóra je nutná registrace. Registrací souhlasíš s obecnými pravidly i podrobnými pravidly tohoto fóra a zavazuješ se k jejich dodržování.

2) Používej hledání, než se na něco zeptáš. Použij tlačítko HLEDAT, než založíš nové vlákno.

3) Nezakládej duplicitní téma, bude smazáno.

4) Chovej se slušně, nevyvolávej zbytečné hádky (FLAME) a nepiš mimo téma (OFF TOPIC) do témat, která k tomu nejsou určena. Zvaž přínos každého svého příspěvku a piš opravdu jen tehdy, pokud máš k danému problému co říci. Nesnaž se za každou cenu zviditelnit. Zvaž, kdy je dobré použit soukromou zprávu a kdy umístnit příspěvek do veřejné diskuse. Dbej pokynů administrátorů / moderátorů / editorů. Jsou zakázány vulgarismy a urážky ostatních uživatelů.

5) Je zakázáno diskutovat na témata, která nejsou v souladu se zákonem. Jedná se zejména o diskuze na téma: výroba a předělávání palných zbraní, výroba a úprava pyrotechniky, výroba výbušnin, warez, jakákoliv jiná trestná činnost a přestupky, rasistické, neonacistické, nábožensky extremistické a podobně závadná témata.

6) Ve fóru nadepisuj témata srozumitelně a jasně. Nesnaž se svoje téma nijak zviditelnit, deset vykřičníků atd., nebo bezcenné příspěvky o ničem u inzerátů. Témata zakládej podle možnosti tam, kam patří. Pokud se Ti zdá, že téma se nedá zařadit do žádné sekce, nebo fóra, napiš žádost o vytvoření fóra/sekce. Zákaz používání smajlíků v nadpisech. Nadpisy témat piš prosím s velkým počátečním písmenem a českou diakritikou. Příspěvky piš srozumitelně a spisovně v českém nebo slovenském jazyce.

7) Nepoužívej více účtů, resp. identit. To znamená, že jeden uživatel smí mít pouze jeden účet, bez ohledu na to, zda je účet aktivní nebo nikoliv.

8) Fórum Rozpad.cz je komunitní server a slouží pro potřebu nás všech. Máš-li pocit, že je s fórem něco koncepčně špatně, něco by se mělo dělat jinak nebo máš prostě nějakou kritiku/nápad, napiš to do příslušného chlívku ve fóru. Jsme přístupni jinému názoru, pokud je předložen slušně.

9) Dodržuj důsledně pravidla fóra, při jejich porušení budeš napomenut, případně vyloučen dočasně nebo trvale (BAN).

10) Skupiny uživatelů Administrátoři, Moderátoři a Editoři mají oprávnění zasahovat do všech příspěvků, editovat, přesouvat, uchovávat je a jinak s nimi nakládat ve prospěch fóra. Pro dodatky a upozornění, která vkládají do příspěvků jiných uživatelů nebo své příspěvky, jsou-li míněny jako čistě moderátorské (např. k uklidnění diskuze apod.), píší tyto pro snadnou identifikaci modrou barvou. Z tohoto důvodu je použití modré barvy ostatním uživatelům zakázáno. Na tyto (modré) příspěvky zásadně nereagujte jinak než jejich uposlechnutím. Případný nesouhlas či připomínku můžete moderátorovi napsat přes SZ nebo do vlákna Diskuze k pravidlům (soudní tribunál). Skupiny uživatelů Administrátoři a Moderátoři mají také pravomoc vylučovat uživatele z fóra. Toto vyloučení závisí výhradně na jejich zvážení stupně provinění vylučovaných uživatelů.

11) Komerční/obchodní inzerci vkládej pouze do k tomu určené sekce "Burza - obchodní/komerční inzerce". Jakoukoliv komerční inzerci nejprve nahlaš administrátorům nebo moderátorům. Bez toho bude tvoje inzerce smazána a budeš zabanován. Skrytá inzerce a reklama kdekoliv na fóru je striktně zakázána a trestá se okamžitým a trvalým banem. První příspěvek uživatele odkazující na komerční produkt je považován automaticky za reklamu a je potrestán okamžitým a trvalým banem.

12) Fórum je určeno k tématickým diskusím na téma rozpad společnosti, společenských systémů, hodnotových struktur a způsobům, jak čelit hrozbám s tímto spojených, ať už jsou příčiny úpadku jakékoliv. S touto problematikou úzce souvisí i politická a náboženská témata. Vzhledem k odbornému zaměření fóra a jeho nezávislosti je však zakázáno cílené prosazování vlastních politických a náboženských názorů a vyvolávání ideových pří na tato témata. Diskuse o politicko-náboženských tématech a společenských hrozbách ve striktně odborné a věcné rovině bude omezeně tolerována.

13) Vlákna která jsou pro fórum neužitečná (tzv. "o ničem") budou z důvodu přehlednosti fóra přesouvána do kategorie KOŠ a teprve odtud budou po čase mazána. Tedy pokud budete mít chuť můžete se nimi probírat, případně i něco připsat, pokud se díky tomu vlákno stane opět přínosné bude z koše vyjmuto, pokud do něj delší dobu (řekněme 1 měsíc) nebude přispěno bude smazáno. Mezistupeň koše je zaveden především z důvodu předejití případného nařčení z cenzury. Nevztahuje se však na příspěvky porušující zákony nebo pravidla fóra, tyto budou i nadále mazány bezprostředně po zjištění! Vysloveně neužitečná nebo stará a nenavštěvovaná vlákna mohou být smazána přímo.

14) Obrázky pokud možno vkládej jako přílohu příspěvku (tlačítkem "Umístit do příspěvku" pak můžeš přílohu umístit na libovolnou pozici v textu příspěvku). Je to sice trochu pracnější (obrázek je nutno nejprve uložit k sobě na počítač a následně tento soubor přiložit jako přílohu), ale obrázek se tak stane součástí příspěvku a bude uložen na našem serveru a nehrozí tedy že se časem "ztratí" tak, jako se to může stát (a dost často stává) u odkazovaných obrázků když jsou z původní adresy odstraněny. Toto platí hlavně pro významnější obrázky.

15) Zakázána jsou uživatelská jména která by mohla vzbuzovat dojem že jejich držitel je někdo kým není a mást tak ostatní uživatele. Typicky například: admin, administrator, moderator, provozovatel, editor, atd. Dále jména urážlivá, či jinak společensky nevhodná.

16) Z důvodu narůstajícího počtu nových členů a faktu že zakládají stále častěji duplicitní (nebo nesmyslná) vlákna aniž by se obtěžovali pročíst a využít vlákna stávající, rozhodli jsme se pro nově registrované zavést podmínku určitého počtu kvalitních příspěvků v existujících vláknech, než jim bude povoleno zakládání nových vláken. Toto omezení se nevztahuje na sekci OSTATNÍ a KOŠ, tam je možno zakládat nová vlákna ihned po registraci (důvodem je hlavně možnost inzerovat v burze).

17) Administrátoři, Moderátoři a Editoři mají vždy pravdu. Jejich rozhodnutí je pro tebe i ostatní uživatele fóra závazné a jseš povinován se jím řídit. Na vynucení změny rozhodování Administrátorů, Moderátorů a Editorů nemáš jako uživatel fóra právní nárok a registrací do fóra Rozpad.cz toto přijímáš a bereš na vědomí. K diskusi s moderátory využij SZ.

18) Pro vyšší přehlednost a snížení jalové délky stránky necitujeme předchozí příspěvek. Toto se samozřejmě nevztahuje na případy kdy chceme reagovat/vypíchnout pouze část předchozího příspěvku, zde je naopak citace oné části žádoucí a přehlednost zvyšující.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
 
Příspěvky: 4683
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Všeobecná závazná PRAVIDLA fóra

Příspěvekod MacGyver » 03.12.2014 12:54

Berte v potaz, že mimo psaných pravidel, panují také pravidla nepsané. Protože nejsou všem zcela jasné a množí se dotazy přes sz, tak zde pár základních doplním:

- nově příchozí člen - vítaní jsou všichni kdo chtějí ctít ducha fóra a zapadnout. Funguje to stejně jako v životě. Pokud si přisednete v restauraci k cizím lidem, kteří se již nějakou dobu dobře baví, těžko zapadnete, pokud se začnete ihned chovat jako by jste s nimi seděli od pradávna. Nezvaný host, který se neumí chovat, není nikde vítaný.

- aktivní členové, kteří se znají osobně se k sobě logicky chovají jinak než lidé, kteří se neznají. Jejich vztah je na podstatně vyšší úrovni, než pouhá virtuální anonymní komunikace. Zapadnout do této party znamená projevit mnohem více, než mačkání písmenek na klávesnici.

- dlouhodobým aktivním členům tvořícím kvalitní obsah je dovoleno a tolerováno podstatně více, než neaktivním členům, či nově příchozím.

Rovnost je nedotknutelná, pokud se všichni jako rovní chovají. Svoboda na fóru končí tam, kde začíná svoboda někoho druhého. Demokracie není o tom, že se bude většina přizpůsobovat jednotlivci. Vítaní jsou všichni, komu se zde líbí a respektují ducha fóra. Zapadnout může kdokoliv, je pouze na něm jakou cestu si zvolí. Kdo tyto jednoduchá pravidla mezilidských vztahů nechápe, zbytečně naráží, dělá dusno a nakonec naštvaně odchází.
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 3765
Registrován: 19.08.2011 8:42


Zpět na Palivo, zdroje energie, světlo a teplo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron