Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvekod Count » 30.12.2015 0:16

Baterku jako zbraň bych nezavrhoval. Měl jsem jeden čas Mag Charger. 32cm a těžká jako kráva. Pro účely obcházení stavení bych podobnou velikost považoval za adekvátní.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Count
VIP

Příspěvekod K4cer » 03.01.2016 10:34

UPOZORNĚNÍ!

Světem se pohybují falešné svítilny LedLenser, typicky na Ebay-i, ale asi ne nutně jen tam.
Jedná se o (asi téměř) celej sortiment, ne jen zmiňovanou P14tku, na tý jsme to jen zjistili.

Kolega si objednal P14 kterou našel na ebayi za téměř poloviční cenu; podezření se ozvalo když mu balíček dorazil z Číny. Průzkumem internetu zjistil, že je to známý a rozsáhlý jev; postupně se dopracoval až ke komunikaci s dovozcem LedLenseru do země, který mu - na základě sériového čísla (sériové č. je na každé baterce, zvenku pod nápisem LedLenser) - sdělil že jeho číslo neexistuje a tudíž se jedná o padělek.

Na druhý straně, baterka svítí jak ďas, jak to bude se životností je druhá věc, ale výkonově je to to samý co originál, měřeno od oka. Ale koukali jsme na ně asi hodinu, srovnávajíc mou P14 (originál) s jeho P14 (padělkem), a než přišla odpověď od dovozce, tak bych za její nepravost ruku do ohně nedal, a to už sem pár padělků něčeho viděl.
Nalezený rozdíly:
- nálepka na hlavě baterky, žlutej trojúhelníček "laser" je vyseklá nepřesně, a stran trojúhelníčku se dotýkaj dvě čárky, ne jen jedna
- nálepka LedLenser uvnitř kolem LEDmodulu poloodlepená a zmuchlaná
- zdrsnění těla baterky je nepatrně jiný, bez srovnání jedné vedle druhé nepoznatelný
- zafrézování plošky pro nápis LedLenser/gravírování má jiný okraje, kratší přechod
- celá baterka je nepatrně lehčí (jen odhad v ruce, váha nebyla k dispozici, odhaduju tak 5%)
- nápis LedLenser na boku těla je nepatrně šikmo, není v ose baterky ale padá dolů
- destička (pertinax?) na který je samotnej LED modul má vyvrtaný 4 dírky místo třech
- battery pack je sešroubován jinými šroubky
- při rozsvícení, okraje světelného kuželu nejsou přesnej kruh, jsou vlnitý
- jiná barva světla, víc do modra
- nýtek (patent) na pouzdře je lakovanej a odírá se i špatným pohledem
- po otevření balení smrad vlhkýho skladu, něco mezi plísní a vojenským skladem

Jinak je to ausgerechnet to samý, části jsou záměnný, kontakty pozlacený (alespoň vypadaj), vypínač cvaká stejně, pouzdro stejnej střih i materiál, včetně nití a gumový nášivky, baterie k tomu taky stejný, opravdu jsem měl obě dvě vedle sebe a nebyl jsem si jistej jestli je to kopie, nebo jen konstrukční změny několika let.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
K4cer
VIP

Příspěvekod DeadMan » 10.01.2016 14:54

Moje nová EDC svítilna: Fénix E20

Umožňuje 4 režimy svícení (šetří baterie), krásný spojitý světelný kužel = velký dosvit na maximální výkon.

Jediné mínus je, že nejde "namáčknout", protože tím se přepíná světelný výkon, ale na to si člověk zvykne.

Za necelý litr z Kronium je to velká spokojenost.
Přílohy
IMG_20160110_142247_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod proforma » 19.01.2016 17:47

Vcera jsem nasla zajimave prislusenstvi k bateriim, ktere by se mozna mohlo hodit vice lidem (jestli uz to znate, tak pardon :-)) Redukce na baterie. Zleva:
- z mikrotuzky na tuzkovku,
- ze 2 tuzkovek na velky burt,
- z tuzkovky na hodinovy monoclanek.
Docela fajn vychytavky :-)
Přílohy
IMG_20160119_174027.jpg
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod kregan » 20.01.2016 8:31

O víkendu mi odešla čelovka ZebraLight H502 L2 :evil: Prostě sem vyměnil baterku a přestala nadobro svítit. Prodejce mi řek, že se oprava nevyplatí. A přitom sem s ní byl do tý doby spokojenej a působila velice kvalitně. Za prodejní cenu 1900Kč bych čekal větší výdrž. Asi pudu znova do Fénixe.
Čím víc víš, tím míň neseš.
kregan
VIP

Příspěvekod DeadMan » 09.02.2016 17:25

Moje první čelovka, jak jinak než Fénix ;)

V tomhle případě HL23

Malá a lehká na 1x AA, přitom dokáže až 150lm na turbo, ovšem u čelovky tohoto typu a účelu použití to ani nevyužiju a bohatě postačí střední výkon, což je 50lm.

Kvalita prostě klasika Fénix.

Nejvíce si na ní cením toho, že o ní skoro ani nevím, když jí mám na hlavě.

Opravdu velmi dobře udělaná věcička :yes
Přílohy
IMG_20160209_163710.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod kregan » 10.02.2016 8:29

Já si nakonec pořídil HL30. Sice se mi designově vůbec nelíbí, ale má zabudovaný červený světýlko, který poměrně často využívám.
Přílohy
fenix-HL30-2015.jpg
fenix-HL30-2015.jpg (25.9 KiB) Zobrazeno 12846 krát
kregan
VIP

Příspěvekod kregan » 22.03.2016 16:28

Poslední dobou zvažuju pořízení EDC svítilny a zaujala mě tahle (Patriot FUEL Active 2000mAh) powerbanka. Svítivost bude narozdíl od plnohodnotnejch baterek menší, ale na nějaké nouzové svícení ve městě by to mělo stačit (mimo město beru automaticky čelovku a časem asi přibyde i nějaká "velká" svítilna na doma a do auta). Dle popisu je přiměřeně odolná, rozměry na EDC ideální, cenově to taky jde a hlavní výhoda možnost dobytí telefonu a podobnejch přístrojů.
S powerbankama ale nemám žádnou zkušenost, tak nevim, jak to bude vypadat v reálu.
kregan
VIP

Příspěvekod SnorkSnorkovič » 23.03.2016 8:17

Těm jejich 2000mAh bych moc nevěřil, za ty peníze je to divné.
"Now I am Become Death, the Destroyer of Worlds"
SnorkSnorkovič

Příspěvekod štek » 23.03.2016 9:20

Já pro EDC používám micro led svítilnu na usb. Svítí to dost na to jaká je to malá potvora. Visí mi na klíčích, na nabití svítí víc než 5 hodin. V batohu navíc nosím výkonou čelovku.
http://www.dhgate.com/product/rechargable-mini-usb-led-torch-emergency/73338290.html
Srry za odkaz ale nemám obrázek.
PS: já si sehnal na 250Kč
štek

Příspěvekod SnorkSnorkovič » 23.03.2016 11:27

Ta EDC na klíče vypadá pěkně.
Já tam mám Nitecore Tube a svítí luxusně.
SnorkSnorkovič

Příspěvekod Kocour » 23.03.2016 18:49

kregan píše:O víkendu mi odešla čelovka ZebraLight H502 L2 :evil: Prostě sem vyměnil baterku a přestala nadobro svítit. ...

Mám v poslední době zkušenost s H50, že občas po výměně baterky nenaběhne. Používám jí určitě už přes 5 let. Zpočátku mě to dost vyděsilo (musel bych se dostávat z podzemí složitým způsobem při velmi slabém rezervním blikátku na knoflíkové články). Různými pokusy jsem přišel na to, že se pravděpodobně jedná o nedobrý kontakt kolem šroubovacího uzávěru. Zebry se částečným povolením zablokovávají proti nechtěnému zapnutí a zřejmě došlo ke zvýšení přechodového odporu. Nyní, pokud se závada projeví, snažím se uzávěr opravdu silně dotáhnout a zatím to vždycky zabralo.

Netvrdím, že je to případ kreganovy čelovky, ale rozhodně bych zkusil prozkoumat spojení těchto kontaktů.
Kocour
VIP

Příspěvekod Hdm » 24.03.2016 10:47

Kregane, já bych těm 2000mAh i věřil, ale nepočítej s tím že ti to mobil nabije plně. V dnešní době mají baterie v mobilech běžně kolem 2000mAh a je když vezmeš v úvahu ztráty při přesunu energie tak dojdeš k tomu co já.
Hdm

Příspěvekod zedik » 29.03.2016 20:05

jelikož mě už nebaví neustále přenášet svojí čelovku mezi autem a domovem (je to pracovní ) tak zvažuju zakoupit ještě jednu svítilnu na doma.čelovku mam armytek wizard pro V2 XM-L2 a je fakt super když neřeším cenu :D .nicméně v době nákupu rozhodovala i 10ti letá záruka což vidím jako bonus a celkově jsem s ní maximálně spokojenej.svítilnu na doma mám vybranou Nitecore EC20 - nemá někdo z vás doma? nějaká zkušenost či kritika? přemýšlel jsem ještě nad fenixem pd 32 ale pro nitecore zatím hovoří hezčí cena a to že v minimálním režimu je udávaná výdrž přes 500hodin.
plánuju koupit přes dx - cena necelých 1100kč
zedik

Příspěvekod štek » 29.03.2016 20:49

proforma píše:Vcera jsem nasla zajimave prislusenstvi k bateriim, ktere by se mozna mohlo hodit vice lidem (jestli uz to znate, tak pardon :-)) Redukce na baterie.

pokud jen redukuješ tužkovky na menší ok. Viděl jsem ale že to dávaj i do levných "cree" svítilen a tam je problém. Tužkovky nedaj tolik jako akumulor. Prd to pak svítí.
štek

Příspěvekod proforma » 30.03.2016 5:25

"Redukuje" to tuzkovky na vetsi :-) Jasne, ze 2 tuzkovky nemaji vykon jako velky burt, ale kdyz dojde baterie v baterce a jako na potvoru zrovna nemate ten spravny rozmer, jako prvni pomoc se mi to zda dobre a napadite :-)
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod SnorkSnorkovič » 30.03.2016 11:11

Nitecore EC20 by mohla být dobrá, mám Nitecore P12 2015 a naprostá spokojenost, neměl by mezi nimi být nějaký extra zásadní rozdíl. Jen u EC20 by mi vadilo, že nemá dvě tlačítka (jedno on/off a druhé na mody).
Jinak svítí luxusně, odolnost je slušná a celkově je to takové sympatické zařízení, na které se člověk může spolehnout i v hodně stresových situacích.
SnorkSnorkovič

Příspěvekod zedik » 30.03.2016 19:18

na p12 jsem také koukal ale přijde mi to stejné jako ec20 a o pár stovek dražší - možná je tam zvýšená odolnost pro možnost montáže na zbraň.
jinak ec20 by měla mít stejná tlačítka jako p12,tedy on/off vzadu a z boku na těle tlačítko na mody.každopádně díky za tvoji zkušenost
zedik

Příspěvekod SnorkSnorkovič » 31.03.2016 9:01

Nitecore EC20 nemá tlačítko on/off (http://cdn3.volusion.com/yuxkf.rupkj/v/vspfiles/photos/EC20-3.jpg?1435753404) a proto jsem si jí nekoupil, odmítám ovládat 7 modu svícení ve stresových situacích jedním tlačítkem, přijde mi to úchylné.
SnorkSnorkovič

Příspěvekod zedik » 31.03.2016 16:27

tak to jsem blbě koukal,dik za varování.no,tedy zřejmě tím pádem výběr padá a asi zkusím vybrat mezi nitecore P12 a fenixem PD32.tam už je cena podobná a není tak sexy jako u té EC 20 :(
jinak nevíte jak by v případě nákupu fenixe z ciziny probíhala reklamace? ma to pětiletou záruku mezinárodní nebo je třeba to případně zas odesílat na druhou stranu zeměkoule?
zedik

PředchozíDalší

Zpět na Palivo, zdroje energie, světlo a teplo