Sklopná pažba D-Force Tactical Spirit

PříspěvekNapsal: 17.03.2014 22:44
od Fabulous
Opět vám Rozpadlíci předkládám nabídku na výhodné pořízení výrobku D-Force za mimořádnou rozpadlickou cenu. Jedná se o moji novou sklopnou pažbu pro Sa58 inspirovanou puškami SIG. Trochu neskromně si myslím, že se jedná o jednu z nejlepších náhrad originálních pažeb. Je lehká, tuhá, pevná a díky stavebnicové koncepci i délkově nastavitelná (lze objednat delší trubku nebo zkrátit původní). A navíc je hezká ;) A co víc! Vyrábím ji i v provedení pro leváky, tj. sklopnou vlevo!

Abych nenudil reklamními cancy, tak přidávám odkaz na http://www.tokarev.cz:

http://www.unrra.cz/shop/?93,sklopna-pa ... cal-spirit

Běžná prodejní cena je 3990 Kč. Speciální dočasná cena pro Rozpad.cz je 2990 Kč.
Provedení pro leváky je s příplatkem 300 Kč.
Případné objednávky a požadované provedení - pravé nebo levé, případně prodlouženou trubku pište prosím do soukromých zpráv! Termín dodání je momentálně IHNED :)

sestava sklopna pazba - 17.03.jpg

pazba TS sklopena.jpg

pazba TS vyklopena zboku.jpg

pazba TS detail zamek leva.jpg

Re: Sklopná pažba D-Force - Společný nákup

PříspěvekNapsal: 20.03.2014 0:41
od pavelsan
Než si závazně objednám, mám dotaz - v tom "reklamním" odkazu se píše, že "Pažba nikde nepřesahuje do stran (s výjímkou kloubu)." Co to přesně znamená? Kloub je širší, než zbraň? A o kolik? Moc mě to láká... ;)

PříspěvekNapsal: 27.03.2014 16:04
od Fabulous
Kloub samozřejmě musí do strany vyčnívat. Sa58 je tak úzká, že jiné řešení není. Přečnívá pouze o 7 mm z celkové šířky zbraně :) Ohledně dotazu na pevnost konstrukce: Prakticky identický zámek "běhá" ve švýcarských puškách SIG 55x a SG751 SAPR (.223R a .308Win). A to má švýcar dokonce plastové tělo zámku!

Foto vymazleného prototypu:

image.jpg

PříspěvekNapsal: 27.03.2014 16:27
od Steril
Fabiku, je to kompatibilní s krytem pružin GE?
Teda pokud budeš dělat vlastní kryt pružin, nebo podobné řešení zadních railů, tak dej vědět, rád si počkám :)

PříspěvekNapsal: 27.03.2014 16:36
od Fabulous
Zezadu a zleva je to kompatibilní na 100%. Napravo by to ve sklopené poloze snad také nemělo překážet. Kompatibilita s aftermarket kryty závěru byl důvod, proč na montážní kostce nahoře není alespoň malý railík na pomocná mířidla.

No, jinak intenzivně přemýšlím nad nějakou variantou zadního railu :)

PříspěvekNapsal: 27.03.2014 18:10
od herman
Vypadá to fajně, ale pořád tam nevidím ten úchyt na nosný popruh

PříspěvekNapsal: 27.03.2014 18:39
od Fabulous
Hermane: P-R-O-T-O-T-Y-P

Už jsem to tu několikrát psal :?

PříspěvekNapsal: 27.03.2014 18:48
od herman
ale když si to chci objednat, potřebuji vidět hotový kus a ne prototyp.

PříspěvekNapsal: 27.03.2014 19:01
od Fabulous
Tak to si asi budeš muset počkat na další sérii :) Víc informací ti teď nabídnout nemohu.

PříspěvekNapsal: 27.03.2014 19:28
od herman
Fabulous píše:Tak to si asi budeš muset počkat na další sérii :) Víc informací ti teď nabídnout nemohu.

Já kupuji, já platím a snad mám právo na kompletní info o výrobku. Ono by stačilo to na té fotce aspoň nakreslit v programu malování. Ale pokud nestojíš o zákazníka, tak budiž. Beru na vědomí.

PříspěvekNapsal: 11.04.2014 18:59
od Fabulous
První části pažby z první rozpadlické série jsou doma :)

image.jpg

PříspěvekNapsal: 12.04.2014 20:59
od Noir
Tak mě napadá - jak vlastně drží trubka v botce a kloubu?
Předpokládám, že to musí být rozebíratelné pro případné zkrácení, takže žádné lisování ohřáte botky na schlazenou trubku..

PříspěvekNapsal: 12.04.2014 21:54
od Fabulous
Je to přišroubované :)

PříspěvekNapsal: 07.05.2014 9:39
od Fabulous
Tak smontováno a dnes to půjde k novým majitelům. Foto je z přípravy.

obrázekx.JPG

PříspěvekNapsal: 08.05.2014 17:34
od Fabulous
Dnes jsem zveřejnil podrobné fotky :)

http://www.unrra.cz/shop/?93,sklopna-pa ... irit-prava

Také ukončuji možnost zakoupení za supervýhodnou rozpadlickou cenu. Ale výhodnější cena pro Rozpad.cz zůstane, ale přeci jen o chlup vyšší, abych alespoň pokryl náklady :) (aktuální cenu a popis naleznete v prvním příspěvku).

PříspěvekNapsal: 08.05.2014 22:39
od bivoj
Jen technická (a rejpavá) poznámka. Na těch stránkách se píše, cit: "Geometrie pažby přímo v ose hlavně!", což pochopitelně není pravda. (Pokud si tedy vyvozuji, že "geometrií" je míněno že osa trubky pažby ja souosá s hlavní). Trubka pažby je totiž pouze v "ose" těla (rámu) zbraně. Nicméně hlaveň je v těle uložena nahoře, resp. o 8mm výše, než je hypotetická osa středu rámu zbraně. Středová osa trubky pažby je tedy o 8mm níže jak osa hlavně. Je s ní "pouze" rovnoběžná, ale ani náhodou není v její ose.

PříspěvekNapsal: 08.05.2014 22:49
od Fabulous
Rejpale :)

PříspěvekNapsal: 09.05.2014 12:30
od Noir
Právě si s ní hraju na stole - pěkná práce, ale zámek bude potřebovat ještě hodně rozchodit aby šel zmáčknout normální silou..

PříspěvekNapsal: 09.05.2014 12:49
od Fabulous
Jojo, jde to hodně ztuha za syrova. Urychlit rozchození můžeš dremelkou. Stačí trochu zakulatit ostrou hranu vybrání zámku na dílu, který je našroubovaný na zbrani.

PříspěvekNapsal: 10.05.2014 6:02
od mischanek
..tak potvrzuji pri prvotnim zkouseni nemoznost stisknout tlacitko zamku normalni silou, prvni pokusy jsem musel absolovat s plastovym udelatkem a tlacit velkou silou pojistku obema rukama - ale stacilo asi 20-25 zacvaknuti/vysvaknuti a zamek se rozchodil jak po masle a nyni jde uz krasne mackat palcem

Akorat Fabiku, proc z toho tecou "litry" oleje..? Z kloubu a zamku a rovnez ze spoje trubka/botka..? :)

Zatim z prvotniho ohledani se kvalita zpracovani a konstrukce zda byt suprovni :yes Dost dobra prace!

Z ceho jsem nadseny mene je hmotnost + cca. 140g oproti standardni sklopce (tak si rikam, jestli je nejak realne zasahem do konstukce, prip. dalsi optimalizaci srazit celkovou hmotnost nize..? samo pri zachovani robustnosti/kvality)

Zaboha, nebo jen horko tezko se nemuzu poskladat k otevrenym miridlum :(

Ve sklopenem stavu se snadno samovolne vyklapi, tak si rikam jestli by pomohlo zvysit treni v miste zacepovani - ale uz teda vim, k cemu ten magnetek (njn, jsou i taci co ctou navod az po montazi :) )

PříspěvekNapsal: 10.05.2014 6:29
od Fabulous
Olej je tam kvůli montáži :)

Hmotnost pažby je vyšší než originální sklopka, ale nižší než pevná pažba. I kdybych ještě odlehčil zámkovou část, tak se na hmotnost sklopky zkrátka nemohu dostat. To je asi jediná opravdová výhoda originální sklopky, která je sice lehčí, ale má špatnou ergonomii a nízkou životnost kloubu.

V kloubu mojí pažby už je třecí segment :)

PříspěvekNapsal: 10.05.2014 10:18
od Noir
Zámek jsem po chvíli zkoušení a mazání také rozchodil.
Odlehčení mě napadlo hned - vyhodit ten šroub a pažbu slepit/svařit, ale pouštět se do toho nebudu, těch pár g navíc mi nevadí.
Jen jsem zatím nepřišel na to kam uchytit ten magnet, v botce na něj není žádné zjevné místo.

PříspěvekNapsal: 10.05.2014 14:49
od Steril
Bolavá noha je super, akorát sem se bál na tlačítko aplikovat násilí. Teď už se to ochodilo a je to ok. Nechce se mi z kosy sundavat teleskopickou G3 pažbu, takže se příští týden stavim pro krátkou gazelu a dotlačim fotky ;)

PříspěvekNapsal: 11.05.2014 14:22
od minke762
Zdravím,

i ja jsem musel pouzit nasili a udelal jsem si bebinko. Pak jsem to ale rozchodil a muzu rict ze je to nejlepsi pazba vubec.

je to pekny, komfortni pro moji pazi a hlavne cenove super. A protoze jsem nebyl dlouho doma, tak jsem instaloval i predpazbi. Ted ta zbran vypada jako nejaka za 20 tis.

Fabulous: Kdy se dockame noveho krytu zaveru???

Diky moc chlape, dobra prace.

Honza

PříspěvekNapsal: 11.05.2014 15:07
od Fabulous
Děkuji za chválu :oops: Vždyť já to kvůli ní dělám :)

Momentálně připravuji systém horního railu, který zbraň posune opět dál mezi elitu. Pokud se povede (a pevně v to doufám), tak to bude zase tak trochu bomba :)

Dále připravuji malý zadní kompaktní rail pro kolimátory typu Docter nebo Aimpoint Micro. Budou verze pro oba typy pažeb.

PříspěvekNapsal: 11.05.2014 16:05
od minke762
A když už se to připravuje tak už by mooožnáááá by byl render ze solidworksu nebo inventoru pro nás kluky tady.

Moc se těšíme :devil

PříspěvekNapsal: 11.05.2014 16:13
od Fabulous
Render nemám, neboť je to tentokráte trochu jiný postup konstrukce - nejprve na hrubých fyzických modelech zkouším funkčnost a potom to finálně nechám nakreslit.

PříspěvekNapsal: 12.05.2014 11:25
od minke762
A časový horizont??

PříspěvekNapsal: 12.05.2014 11:58
od Fabulous
Do léta. Snad :)

Nerad něco slibuji, co nezávisí jen na mě.

PříspěvekNapsal: 13.05.2014 19:35
od minke762
a můžeš nám ukázat kouzlo toho mini magnetu. Taky jsem přemýšlel jak...........

PříspěvekNapsal: 13.05.2014 19:57
od Fabulous
Kouzlo, nekouzlo... Takhle to vypadá při základní délce pažby. Je nutné na příhodném místě vrtnout 3,2 mm otvor a říznout M4 závit.

image.jpg

PříspěvekNapsal: 13.05.2014 22:28
od Noir
Áha, já čekal nějakou vychytávku:-D
Rozebral jsem pažbu a nikam to nepasovalo, dokonce ani do té díry v botce.
Možná by to mohlo být vylepšení pro příští sérii - magnet integrovatelný do botky.

PříspěvekNapsal: 14.05.2014 18:52
od minke762
A do pr...... ok, no. Mě a švagra to napadlo ale řekli jsme si, že to není možný, by to chusně vypadalo. Chlapi, prodám magnet na pažbu..... :devil . Nechám to tak, já jsem milovník pevných pažeb, sklopka je dobrá jenom abych se mi to vlezlo do batohu.

PříspěvekNapsal: 14.05.2014 19:32
od Fabulous
Zkusím časem vymyslet něco hezčího. :)

PříspěvekNapsal: 15.05.2014 10:42
od minke762
Mě napadlo ten magnet hodit na tělo zbraně a na pažbu malý ocelový plýšek, který se přilepí třeba sekundákem. Myslím, že držet by to mělo a bez vrtání.

Co myslíte, dalo by se?

PříspěvekNapsal: 19.05.2014 18:32
od Noir
Konečně se ji poévedlo namontovat a je parádní, jsem rád, že jsem si nenechal poslat delší, musel bych teď řešit zkracování.
Jako levákovi používajícímu kryt od gunexpertu je mi magnet k ničemu - pažba se zarazí o rychloupínák na straně a trochu trčí do strany.

PříspěvekNapsal: 19.05.2014 19:56
od minke762
Jo já jsem zrovna levák a už mě to také napadlo. Kryt závěru bych bral, ale čekám co tady vymyslí fabulous. Nabízím i svou pomoc, plně grátis. Jsem strojní inženýr a tak výkresy a modely, tam jsem doma. Nicméně pažba je to povedené.

PříspěvekNapsal: 27.05.2014 11:51
od Steril
Tak ta moje dýlka 350mm je celkem neohrabaná, ikdyž na držení dost pohodlná... :P
Zatím to nechám tak, až tam hodím nějaký kryt pružin s kolimátorem, trošku asi pokrátím tak abych měl v leže kolimátor pár čísel od oka.
Obrázek
Je to skvělá pažba, lehká a pevná, systém zkracování je snad dokonce geniální :)

PříspěvekNapsal: 27.05.2014 20:11
od the.marek
Čoveče Sterile, tak o tobě zpívají Buty, to ty máš jednu ruku dlouhou? :-D :-D

PříspěvekNapsal: 28.05.2014 9:16
od Fabulous
Opakuji info pro případné zájemce: Objednávky pouze přes SZ (soukromé zprávy).

Děkuji

Re: Sklopná pažba D-Force Tactical Spirit

PříspěvekNapsal: 15.04.2016 8:35
od Toran@ga
Tak jsem si pažbu také objednal a coby dlouholetý Quality manager v oblasti "maschinenbau" jsem profesionálně zdeformovaný a tím pádem dost náročný zákazník :angel

Feed-back náročného zákazníka1:
Prodej:
Reakce prodejce okamžitá, komunikace bezproblémová, dodání okamžité :yes
Balení : vše pečlivě zabaleno, každá komponenta zvlášť. Všechně pěkně popsáno, fabík v tom má evidentně pořádek :yes (vsadil bych se, že pokud bych chtěl materiálový atest a datum výroby jedné komponenty, že by mi to poslal :) )

Konstrukce: jednoduché, bytelné, prostě se mi to líbí :yes
mechanické zpracování: výborná profesionální práce :yes
povrchová úprava: :yes (jsem línej jít na druhou stranu haly pro tlouškoměr a fotospektrometr, ale není tu nic co bych mohl vytknout)

Návod: nečekal jsem to, dokonce je česky a jsou v něm narozdíl od většiny návodů použitelné informace :yes

příští týden jí namontuji na zbraň společně s galidotároem co se mi doma už přes rok válí a uvidíme :)

Re: Sklopná pažba D-Force Tactical Spirit

PříspěvekNapsal: 25.11.2016 11:06
od Bob1978
Ahoj,
jaké máte zkušenosti s používáním originálních mechanických mířidel s touto pažbou? Dá se tam v pohodě zalícit?