Teleskopická pažba D-Force G3 pro Sa58

PříspěvekNapsal: 07.01.2013 15:34
od Fabulous
Nabízím ke koupi precizní teleskopickou pažbu G3 zkonstruovanou přímo pro Sa58!

Materiál: kombinace nerez ocel, dural 7075 T6, atd.
Povrch: černěný, tyče mořené.
Velice robusní, ale přitom kompaktní konstrukce (průměr tyčí 12 mm).
Odjištění tlačítkem.
Délka ve vysunutém stavu 250 mm, což je více než originální sklopka (235 mm).
Montážní kostka na každou stranu přečnívá zbraň o cca 14 mm. Sa58 je široký 36 mm.
Na montážní kostce jsou závěsy pro instalaci poutka popruhu a na opěrce je další závěs integrován.
V zasunutém stavu je pažba jen lehce fixována, aby bylo možné rychlé vysunutí bez použití tlačítka.
Vysunutí pažby je možné v časovém horizontu jedné desetiny vteřiny!!!
V opěrce je praktický úložný prostor na dva náboje, baterie, atd.
Na montážní kostce se nachází dva otvory M8 pro uchycení příslušenství (raily, optika, atd.).

V zájmu extrémní kompaktnosti konstrukce ale nelze použít spolu s duralovým krytem závěru. Tyče se zasunují těsně podél těla zbraně hned nad pojistkou a kryt závěru má zrovna tam ten svůj "rychlozámek".

Běžná koncová cena je 3 890 Kč, pro členy Rozpad.cz mohu připravit cenu 2 990 Kč.

V případě zájmu mě kontaktujte pomocí SZ.

POZOR! K dispozici v této ceně již jen omezené množství kusů!

Aktuální foto posledního modelu:

pazba_G3.jpg

Re: Teleskopická pažba Sa58 - společný nákup

PříspěvekNapsal: 07.01.2013 21:06
od edakemlink
Zajímavá věc, jsem na ni dost zvědavý, jaksi mám už na kose sklopný modul od GE, ale na kratké kose od Novohradskýho by to mohlo být velice zajímavé. Problém je, že je to novinka, nikdo to v reálku neviděl, nejsou praktické zkušenosti...ale tak začíná každý dobrý nápad. Jinak fandím a vážím si usilí, nějaký čas a nějakou korunu vývoj pažby bude určitě stát...

Z jakého materiálu je ta botka?

PříspěvekNapsal: 07.01.2013 21:10
od Fabulous
Botka je z duralu. Pazba neni uplne placnuti do vody, inspirace pochazi z US pusek Mk 14 EBR a dimenzovani bylo navrzeno dostatecne (spis vice, nez mene).

PříspěvekNapsal: 23.01.2013 15:48
od Fabulous
Zde je finální tvar. Nechal jsem zapracovat všechny vaše připomínky. Byly zahlazeny hrany, zesíleno a přesunuto poutko na opěrce, odlehčena montážní kostka, zesílena západka tyčí, doplněno ještě o dvě oka na popruh atd. Prostě ještě lepší, než jsme čekali :)

pazba_1.JPG

PříspěvekNapsal: 05.03.2013 14:21
od Fabulous
Tak jdeme do finále... Dnes budou zkušební střelby finálního prototypu. Oproti předchozímu prototypu přibyl úložný prostor velikosti zhruba dvou nábojů (až bude nejhůř), upravil se tvar a poloha zadního oka a ještě pár drobností. Už je to konečně dle mých představ ;)

obrázek 1-2.JPG

obrázek 2-1.JPG

obrázek 3.JPG

obrázek 4.JPG

obrázek 5.JPG

PříspěvekNapsal: 05.03.2013 21:58
od Fabulous
Dvě fotky z testování prototypů:

stock_1.jpg

stock_2.jpg

PříspěvekNapsal: 05.03.2013 22:38
od MRAK
malýmu ňufíkovi to bude slušet ....

PříspěvekNapsal: 06.03.2013 19:57
od nomed
hmmm sa nemozem dockat az bude nahodena :D

PříspěvekNapsal: 06.03.2013 20:50
od Steril
To je fakt badass! Teď mi ale intenzivně vrtá hlavou co budu nosit pod víčkem :)

PříspěvekNapsal: 06.03.2013 21:04
od MRAK
prezervativ a viagru

PříspěvekNapsal: 06.03.2013 21:15
od Steril
Mraku, na srazy rozpadu si kosu snad brát nebudu :) Líbilo se mi tam vměstnat nějakou mikro KPZ nebo aspoň kousek paracordu...

PříspěvekNapsal: 06.03.2013 21:19
od Fabulous
Ulozny prostor je zmeren na pohodlne ulozeni dvou naboju. Verim ale tomu, ze se k nim ta modra pilule a sprcka vmestna take :D

PříspěvekNapsal: 07.03.2013 9:38
od MacGyver
Dildo nechci, ale o pažbě začínám uvažovat. Možná by se mi časem na jeden kvér hodila. Dobrá práce Fabiku :yes

PříspěvekNapsal: 07.03.2013 20:24
od Fabulous
Momentka z dnešního testování. Jsem hluchý, ale šťastný :P Vše skvěle funguje, flinta jaksi postrádá zpětný ráz, už nemám podlitiny na rameni. Jen ta "vojenská" munice, to je neskutečný hukot. Plameny šlehají z kompenzátoru na metr do boků. :shock:

image.jpg

image.jpg

PříspěvekNapsal: 09.03.2013 22:57
od PetrNO
Fabik: můžu se zeptat na nějakou specifikaci kosy toho riflemena s unrrra nálepkou? (asi tebe)..
libí se mi to celkem dost jak je to sladěný, délkově i z boku.... co je to za plasty-předpažbí a tak..
rakvičku nad závěrem to asi nemá to vypadá....

PříspěvekNapsal: 09.03.2013 23:06
od Fabulous
Jestli myslíš tohle:

download/file.php?id=2581&mode=view

Tak to je klasický krátký Novohradský. Kompenzátor Extrema, předpažbí Fab Defense, ručka Tango Down (možná kopie, nevím), pažbička Fab Defense, pažba G3 (samozřejmě ;) ).

O moc víc věcí na to potřeba asi není...

PříspěvekNapsal: 14.03.2013 23:40
od Fabulous
Dobré a špatné zprávy

Začnu těmi dobrými. Výroba pažeb probíhá, vše funguje jak má a první sety budou pravděpodobné koncem příštího týdne. Pažba je ve své finální verzi, i díky vašim nápadům a postřehům, o obrovský kus lepší, než-li na začátku. Byla výrazně přepracována, vyztužena a vše bylo maximálně odlehčeno. Nosná kostka je kompaktnější a celá pažba je dimenzována tak, že Bruce Willis by se na ní mohl ve výtahové šachtě pověsit i s tím černým policajtem na zádech. Přibyla oka na popruh, úložný prostor i s víčkem a celá pažba bude černěna. Myslím, že se vše celkem povedlo.

Teď ta špatná zpráva. Jak asi tušíte, je to cena. Vzhledem k poměrně dlouhému vývoji, mnoha prototypům, CAD konstrukci, nutnosti malosériově využívat CNC frézy, CNC soustruh, lis, několik druhů materiálů a povrchových úprav (pažba se skládá až ze 14-ti dílů!), nejsem schopen dodržet původně navrženou cenu. Pokud započtu pouze hrubé náklady na výrobu, bez vývoje, testů, vystřílených nábojů, dopravy, atd., tak vám mohu pažbu prodat za 2500 Kč. Je mi to líto, ale dělal jsem opravdu, co jsem mohl.

Myslím, že i za tuto cenu je to skvělý kauf, všechny alespoň trochu srovnatelné výrobky jsou mnohem dražší. Dejte mi prosím vědět do SZ, zda máte zájem. Pošlu vám číslo účtu ;)

PříspěvekNapsal: 17.04.2013 17:16
od Fabulous
Detail úložného prostoru.

obrázek 3-6.JPG

obrázek 4-3.JPG

PříspěvekNapsal: 07.05.2013 21:30
od Fabulous
Která poslední věc chybí na pažbě G3? Díky "pitomému" svátku bude elox až příští týden :(

obrázek-2.JPG

PříspěvekNapsal: 17.05.2013 21:28
od Fabulous
K instalaci pažby doporučuji šroub s imbus hlavou pro dokonalé dotáhnutí. Původní šroub s drážkou na šroubovák je spíš nouzovka. Šroub můžete koupit i zde od uživatele Slick7:

viewtopic.php?f=42&t=800

Prakticky všichni, kdo zaplatili a sdělili mi dodací adresu, byli dnes odbaveni a posláni. Včetně Slovenska. Předpokládám dodání v pondělí.

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 10:24
od Ježura
Tak pažba akorát dorazila. Samozřejmě že jsem musel provést okamžitou instalaci. Na mého kraťase sedne jak hrnec na prdel. Je na tom vidět kus poctivé práce. Ještě pár takových podobných tunících kousků a Fabulous může směle konkurovat klukům od gunexpertu. 8-)
Edit: budu se těšit na další kousky z Fabikovy dílny

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 11:32
od nomed
taktiez dorazila - namontovana po "mensej" uprave podlozky pod vratnou strunou .... stvrtok otestujem na strelnici

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 11:52
od Fabulous
Aha, zapomněl jsem napsat, že některé šrouby mají tak velkou hlavu, že musíte zahnutou podložku líznout bruskou nebo štípnout nůžkami. Pardon :(

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 12:13
od MRAK
hm .... sluší ;)

Obrázek

Obrázek

:yes

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 12:16
od sigmark
hele, to vypada solidne... takove HK MP 58

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 12:23
od MRAK
jo ...

a dost slušně se to drží

celkově myslim že fakt dobrá práce .....

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 12:29
od Karlos
Moc pěkný :yes (na to určo zbalíš spoustu holek :mrgreen: )

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 12:30
od Steril
Ukrutně se mi líbí jak je ta pažba težká a masivní, pro lehce naddimenzovanou osobu jako jsem já to je perfektní :) Působí dojmem že s ní budou střílet ještě moje vnoučata. Zatím ale není nainstalovaná, čekám na šroub s imbusem.
Jo a to ty protiskluzový hranoly vyfrézovaný na botce sou kouzelný, nemůžu se na ně vynadívat :clap

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 12:33
od cipis
Paráda, až teda na ty svítící tyčky, škoda, že se je nepodařilo načernit ...

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 12:34
od MRAK
Steril píše:Jo a to ty protiskluzový hranoly vyfrézovaný na botce sou kouzelný, nemůžu se na ně vynadívat :clap

ještě líp se budou vyjímat obtisknutý na držce nějakýho hajzla

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 12:42
od Fabulous
Óóó, děkuji za chválu. A to ještě nevíte, na co jsou ty dva otvory M8 ;)

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 12:43
od MRAK
ale jo , víme ...

na horní weaver lištu nad krytem závěru ... kolimátor, optika, kokotinky

ale to mě netrápí :-)

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 13:36
od Fabulous
cipis píše:Paráda, až teda na ty svítící tyčky, škoda, že se je nepodařilo načernit ...

Mno, to je daň za nerez... Ale oni jsou ve skutečnosti šedé a poměrně tmavé.

PříspěvekNapsal: 20.05.2013 16:50
od Malytom
je skvěla, parádní kus práce. Hodně se mi líbí jak je kompaktní a sedne daleko lepe než ty M4 a podobné. Akorát bych jí chtěl o 3-4 cm delší(samozřejmě na ukor v zataženém stavu) bylo by to ono (mám dlouhe ruce :( )

PříspěvekNapsal: 21.05.2013 11:00
od FarmářJan
:? Moc mě neštvěte, zatím čekám kdy ji dovezou a navíc nemůžu najít připravenej velkej šroubovák.

PříspěvekNapsal: 21.05.2013 11:23
od Steril
Velkym šroubovákem se ti bude montovat dost blbě, nasazení pažby nasucho stačilo abych se na to vykašlal a s montáží počkal až dorazí imbus šrouby.

PříspěvekNapsal: 21.05.2013 11:34
od FarmářJan
Já ale potřebuju nejdřív sundat sklopku. Jo a už prý dorazila, tak uvidím večer.

Tak je doma, moc pěkně udělané, bytelné, už se těším na instalaci a testování. A chápu tu poznámku se šroubem. Nejdřív ale musím sundat tu starou sklopku, navíc to je zalité barvou. Tak snad se to povede.

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 18:33
od Skalik
Tak já jsem jí dneska od Fabíka vyzvednul a parádní práce, na první osahání působí bytelným dojmem a to se mi líbí.

Vrhnul jsem se na instalaci, sundal pádlo a pak jsem v dílně stál s tím šeredně dlouhý šroubem a tou krásnou pažbou a došlo mi, že mi něco chybí :lol: :head

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 21:28
od FarmářJan
Je to velmi pěkné a krásně funkční. Sklopka nakonec šla sundat bez problémů, to co vypadalo že je slepené barvou nebylo, jen ty obě části těsně pasovaly k sobě.
Jen jsem se mořil se složením, protože se mi šprajcovala ta podložka a nechtěla pustit čudlík dolů. Pak už to šlo dobře.
A po dotažení pažby mi nešel nandat a sundat krycí plech závěru. Ten výstupek pažby na něj moc tlačil, takže jsem plech trochu obrousil a už to vše jde jak má.
Oproti sklopce by při nevytažení pažba asi mlátila trochu do ruky, ale jde vytáhnout tak snadno, že by taková situace asi nenastala.

PříspěvekNapsal: 26.07.2013 12:48
od Fabulous
Bohužel jsem musel upravit cenu směrem nahoru, takže kdo dlouho váhal, nyní bude kupovat dráž. Cena je nyní pro Rozpad.cz 2990 Kč.

PříspěvekNapsal: 04.08.2013 10:55
od Exent
Uplynul už nějakej co mám teleskopickou pažbu, tak k ní něco napíšu. S Fabulousem opět bezproblémová domluva, pažba přišla pečlivě zabalená, hned jsem se pustil do montáže. Docela se divím že tolik lidí nezvládlo montáž s originálním šroubkem, já si do něj pilkou vyřezal ještě jednu drážku pro jistotu, kdyby se mi ta původní strhla a pažbu jsem rozdělal, právě proto, abych měl místo na šroubovák - žádnej problém. Po dotáhnutí a zalepení šroubu jsem se divil proč mi nejde oddělat plechovej kryt závěru, ale stačilo ho kousek odbrousit a všechno bylo v pořádku. K pažbě mám taky kompenzátor, sice jsem si osoustružil držák mušky, aby kompík dosedl v ose, ale nemyslím že je to nutnost. Je super že je pažba oboustranná, předtím jsem měl sklopku a u ní mě kloub sklopky občas bouchl do huby (jsem levák), tady se mi to ještě nestalo.
K pocitům ze střelby: Nemám v plánu kolimátor, takže jsem měl obavu, jestli uvidím na mechanický mířidla, ale nemám s tím žádnej problém, dokonce i s peltorama optime III se nějak poskládám, ovšem nutno dodat že mám úzkou hlavu. Teď to hlavní, z kosy se stala úplně jiná zbraň, doslova koťátko a kdo ji vzal na střelnici do ruky, pochvaluje si ji. Jenom bych vytkl Fabulousovi, že by mohl posílat podložky pod kompenzátor, je to taková prkotina a ani jsem je nepotřeboval. Ikdyž teď si teď říkám že bych chtěl za ty prachy co to stálo fakt moc. Za mě spokojenost :yes

Ještě sem hodím obrázek, když už jsem v tom :) .

PříspěvekNapsal: 04.08.2013 18:05
od Karlos
Exent píše:Jenom bych vytkl Fabulousovi, že by mohl posílat podložky pod kompenzátor, je to taková prkotina ...

Ale Fabik ke kompikum podložky přikládá.

PříspěvekNapsal: 04.08.2013 19:26
od Fabulous
Jojo, podložky v ceně jsou, ale prvni kusy je měly zalepené v lepicí pásce a stávalo se, že byly přehlédnuty při vybalování. Každopádně je mohu poslat i dodatečně.

PříspěvekNapsal: 04.08.2013 20:01
od Exent
V tom případě se omlouvám za mystifikaci, je docela možný že jsem je v záchvatu euforie hodil do koše.

PříspěvekNapsal: 04.08.2013 20:03
od MacGyver
Rozhodně jsi nebyl jediný :)

Re: Teleskopická pažba D-Force G3 pro Sa58

PříspěvekNapsal: 05.02.2015 15:12
od MouseSentinel
Asi jsem to nějak přehlédl, ale kolik vlastně tahle pažba váží? A k upevnění se používá šroub z origo sklopky?

PříspěvekNapsal: 28.02.2015 18:30
od MouseSentinel
Tak jsem dnes konečně vyzkoušel pažbu na střelnici. A jako každá věc má své pro a proti. Předně bych asi zmínil, že pře střelbě pažba lehce povolila a vaklala. To ale není chyba pažby samotné, ale šoubu origo sklopky, kterým je pažba uchycena ke zbrani. Tento problém jsem vyřešil použitím šroubu s vnitřním šestihranem. Dále jedna podstatná vada. A to ta, že od té kovové tyče mi při teplotě na střelnici něco málo nad nulou mrzla tvář :lol: Ale tak s tím se dalo počítat vzhledem k materiálu ;) A také se projevila na zbrani vyšší hmotnost, docela se pronese. Zároveň jsem měl při rychlém zasazení do ramene problém se zalícením. Ale to je spíš o zvyku. Tohle asi vyřeším posazením kolimátoru na nadpažbí. A jinak velké plus je uspořádání v ose hlavně, zbraň se značně uklidnila při střelbě s kompenzátorem (mám Zendla) a stalo se z ní doslova hravé miminko. Takže abych to shrnul. Pažba je objemná a těžká. Pevná mířidla jsou poměrně nízko, takže trochu horší zalícení. Je lepší dokoupit šroub s vnitřním šestihranem, aby pevně držela a nepovolovala. Na druhou stranu flinta je díky inline uspořádání klidná a snadno kontrolovatelná.

PříspěvekNapsal: 21.09.2017 11:25
od RobertK
Ahoj, chtěl bych se zeptat kdo má tuhle pažbu jak jste sní spokojeni po letech provozu ? A druhý dotaz dala by se teoreticky přizpůsobit i na UZI ?

PříspěvekNapsal: 05.10.2017 11:48
od Uziňák
Ahoj, připojuji se k Robertově dotazu s vážným zájmem a jistě by nás bylo více... ;)