Bitcoin

PříspěvekNapsal: 11.12.2012 9:44
od hanpari
Poznámka pro adminy: Nevím, zda jsem přehlédl něco o ekonomice, ale nenašel jsem vhodnější umístění.

O projektu Bitcoin jsem se dozvěděl docela náhodně, ale přišel mi natolik zajímavý (v Iránu prý kvůli bankovním sankcím zažívá prudký rozmach), že bych tu rád na něj upozornil.

Obrázek
Bitcoin je internetová open-source peněžní měna, kterou lze platit prostřednictvím zcela decentralizované P2P sítě. Hlavní unikátností Bitcoinu je právě jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu jakkoli ovlivňovat, ničit, padělat, zabavovat účty, kontrolovat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Bitcoin je deflační měna. Celkové množství peněz je konečné a předem známo, a jeho uvolňování do oběhu je definováno pouze matematickými zákony. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady.

Síť funguje od roku 2009, kdy ji popsal a vytvořil člověk pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Patrně kvůli povaze projektu autor nikdy nezveřejnil svoji skutečnou identitu a krátce po větším rozšíření Bitcoinu v roce 2010 se odmlčel úplně.[2] Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů.[3]

Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference - v New Yorku[4] a Praze[5][6] (2011) a Londýně[7][8] (2012).

V září 2012 vznikla Bitcoin Foundation starající se o infrastrukturu okolo Bitcoinu (včetně hlavního klienta), sledování hrozeb a případné vylepšování protokolu, zajišťování konferencí a propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce; v síti vždy rozhoduje většina, nehledě na Bitcoin Foundation.[9][10]

Zdroj (a více informací):
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Přesunuto. Fabulous

Re: Bitcoin

PříspěvekNapsal: 11.12.2012 9:58
od Centurion
To budou mít internetoví podvodníčci žně.

PříspěvekNapsal: 11.12.2012 10:37
od shtf
bitcoin uz byl 2x hacknuty
naposledy letos v zari kdy bylo hacknuto $250.000

PříspěvekNapsal: 11.12.2012 10:37
od Steril
Bitcoinem se platí i na Silk Road, což je takové nelegální Aukro, na které se lze připojit jenom přes TOR a prodávají tam dost zvláštní věci. Na odbyt prý jdou nejvíc drogy, občas se objeví i zbraně nebo třeba plány konverzí semi na fullauto :shock:

PříspěvekNapsal: 11.12.2012 11:16
od vlk972
Jestli jsem to správně pochopil, pak je BTC v PA době k ničenu, existuje jen virtuálně a je závislá na existenci netu...................

PříspěvekNapsal: 11.12.2012 11:21
od hanpari
To záleží na povaze PA doby.

PříspěvekNapsal: 11.12.2012 11:29
od big bang
Ja som rozmýšľal ako na to(čo by sa hodilo na dnešnú dobu ekonomickej krízy) a vyšlo mi že by bola dobrá worgelská mena naviazaná na striebro, ale ten čo by sa na to dal, by pravdepodobne skončil v base min. na 15-20 rokov(v USA sa na to jeden dal a urobil menu naviazanú na striebro a už sedí v lochu a striebro je zhabané) :geek: :roll: :(

PříspěvekNapsal: 12.12.2012 20:24
od Fenring
Pokud to není extra tajné, jak se tam dostat? Tor jsem nainstaloval, ale prohlížeč mi nechce otevřít žádnou adresu SR.

PříspěvekNapsal: 12.12.2012 21:16
od hanpari
Sám to nepoužívám, takže pokud někdo ano, tak ať se ozve. Tady jen nějaké odkazy.

Tady je nějaký návod:
http://www.weusecoins.com/getting-started.php

Dokonce se s tím i obchoduje:
https://localbitcoins.com/

Tady nějaké vysvětlení:
http://www.abclinuxu.cz/clanky/decentralizovana-kryptomena-bitcoin

A odkazy
http://blog.bitcoin.cz/co-je-to-bitcoin/

PříspěvekNapsal: 13.12.2012 12:10
od Steril

PříspěvekNapsal: 15.12.2012 21:03
od surikata
sice trochu OT ,ale nejspolehlivější systém transportu peněz po světě je systém "havala" = důvěra.
Používajího po staletí arabové, prvně jen kvůli banditům, lupičům a výběrčím.... dneska aby financovali cokoliv.
U důvěrníka složíte peníze a dostanete lístek s tel. číslem a v cílové destinaci dostanete peníze za mírný popletek zpět. Zpronevěra nebo cokoliv se trestá smrtí. A peníze se vždy najdou.

PříspěvekNapsal: 15.12.2012 21:24
od SaraH

PříspěvekNapsal: 16.12.2012 17:59
od hanpari
SaraH:

Díky, to je zajímavé vlákno. I když jsem na bitCoin narazil náhadou, připadá mi čím dál tím zajímavější.

PříspěvekNapsal: 22.06.2013 11:08
od hanpari
Aby vlákno trochu ožilo, nějaké novinky z root.cz

http://www.root.cz/n/bitcoin/

PříspěvekNapsal: 01.08.2013 8:55
od hanpari

PříspěvekNapsal: 07.08.2013 2:03
od netcarlos
V Cechach uz se o to par lidi zajima - cca 4000 registrovanych na https://www.bitcash.cz, pokud bitcoin nekoho zajima hloubeji zde se dozvi mnohem vice info v cestine, jen pro zajimavost jiz je k dispozici i burza za czk mezi cleny online https://www.bitcash.cz/market
Pokud vas neco zajima ohledne BTC klidne se ptejte ...

PříspěvekNapsal: 08.08.2013 15:51
od hanpari
Díky za návrh, bitcoin jsem zkusil, jednu z peněženek a musím přiznat, že mi to moc nefungovalo. Viděl jsem přes bitcoin zajímavé projekty, zajímalo by mne, jestli máš s nějakými zkušenosti. Například investice, nákup, prodej, atd. Prostě k čemu se momentálně bitcoin nejlépe hodí.

PříspěvekNapsal: 08.08.2013 21:34
od netcarlos
Bitcoin urcite je hodne rizikova a spekulativni investice, presto je popularni a to zejmena formou tezeni skrze usb asic zarizeni. viz treba bazar na bitcash.

jsou take akciove trhy kde muzes investovat primo do btc projektu...

Posledni dobou mne taky zaujala moznost vymenit btc za kody na nakup napr na alze nebo mall.cz - to hodlam vyzkouset. je tam jen minimalni cca 1% poplatek...

PříspěvekNapsal: 09.08.2013 5:56
od dracekvo
Můžeš se víc rozeptat o tom usb asic miner.
V práci těžím na NTB, ale je jasné, že se slabou grafikou to jede jen 30mhash/s. Spíše to mám jen pro to, aby se neflákal. Pokud by do něj šlo hodit třaba 5 těhle věciček, mohlo by to být zajímavé.

PříspěvekNapsal: 09.08.2013 10:05
od hanpari
Když už těžíš, teď jsem narazil na program rublik, který je myslím výtvor nějakého těžaře, který na to jde přes cizí počítače. Podle referencí to prý funguje, mne toho ovšem notebook moc nenapočítal :(

http://www.rublik.com/

PříspěvekNapsal: 14.08.2013 6:06
od marrba
Asi ještě nevíte jak jsou Bitcoiny zlé a nebezpečné :) Úřady vám to brzy již vysvětlí:

http://byznys.lidovky.cz/americane-si-p ... y-trhy_jzl

PříspěvekNapsal: 20.08.2013 5:38
od maci
Bitcoin jsou peníze, rozhodlo Německo o virtuální měně
http://datarama.aktualne.centrum.cz/cla ... ?id=788074

Informace z emailu

PříspěvekNapsal: 02.09.2013 15:13
od hanpari
Tohle mi dnes přistálo v emailu, z bitcash.cz:

Dovolte, abych Vás informoval o úspěšném startu nového systému směnárny Bitcoinů. Původní diskusní fórum se transformovalo do Bitcoin burzy, kde můžete za požadovanou cenu okamžitě nakoupit či prodat BTC od jiného obchodníka či uživatele Bitcash.

https://bitcash.cz/market/

Během prvního měsíce obchodování bylo cca 90% transakcí zpracováno v rámci jedné banky, tedy online!

Až do 6. září můžete využít akce ověření účtu za symbolickou 1 CZK! Každý účet je nutné ověřit dle instrukcí zde:

https://bitcash.cz/forum/reputation.php?action=howto

Burzovní platforma řeší veškeré výpočty objemu obchodu. Po uzavření obchodu ihned generuje platební instrukce pro kupujícího. Systém rozlišuje mezi třemi typy platebních instrukcí:

- pro převod v rámci jedné banky

- pro tuzemský převod (buď v rámci ČR anebo SR)

- pro zahraniční převod / SEPA

Při zadávání pokynu na trh můžete zvolit, který způsob budete (s ohledem na rychlost zpracování nebo případné poplatky na straně banky) akceptovat.

Pro obchodování je nutné přidat do systému svůj bankovní účet (případně doporučujeme – pokud chcete vyjít vstříc více obchodníkům – přidat více bankovních účtů).

Návod jak používat směnárnu naleznete zde:

https://bitcash.cz/forum/showthread.php ... eadid=1243

Zatím lze obchodovat pouze BTC a CZK. Pokud máte zájem o přidání EUR či dalších kryptoměn (LTC apod.) prosím zůčastněte se ankety:

https://bitcash.cz/forum/showthread.php ... eadid=1328

Přeji úspěšné obchodování s Bitcoiny!

carlos

za tým Bitcash.cz

PříspěvekNapsal: 02.09.2013 16:21
od MacGyver
Napadlo někoho z účastníků tohoto projektu, že se zúčastňují velmi cenného a zároveň rafinovaného testování a průzkumu?

Opravdu si nějaký rozpadlík myslí, že virtuální elektronické peníze jsou v něčem lepší než virtuální státní měny, které zatím disponují i hotovostí?

PříspěvekNapsal: 02.09.2013 18:34
od hanpari
Já je sice moc neotestoval, ale napadají mne dva důvody, proč by mohly být tyhle peníze lepší:

1/ Mikroplatby na internetu,
2/ platby a převody do zahraničí.

Jinak mne nic moc legálního nenapadá.

PříspěvekNapsal: 02.09.2013 19:35
od Steril
Třeba spekulace, z legrace jsem nakoupil bitcoiny za pár tisíc a je dobrodružství sledovat jak to klesá a roste ;)

PříspěvekNapsal: 19.09.2013 15:58
od netcarlos
hanpari píše:Já je sice moc neotestoval, ale napadají mne dva důvody, proč by mohly být tyhle peníze lepší:

1/ Mikroplatby na internetu,
2/ platby a převody do zahraničí.

+ Rychlost zpracovani platby
+ Rychlost aktivace uctu (beze smluv, staci stahnout SW a mit pripojeni k netu pro zasilani plateb)
+ Nizke naklady
+ Snadne a levne vyuziti na strane obchodnika (opet beze smluv)
+ Decentralizovana sit (neni jeden poskytovatel, ktery muze selhat)
+ Omezene mnozstvi BTC v obehu (nelze snizit jejich kupni silu "vytistenim" novych)
+ Nevratnost plateb (zjednodusuje obchodnikum praci)
+ Nemoznost zmrazeni uctu ci konfiskace
+ Transparentnost (verejna historie vsech transakci)

a mnoho dalsich ...

Nejvetsi konkurence je v soucastnosti Western Union a Paypal a verte tomu, ze maji z projektu slusny vitr...

MacGyver píše:Napadlo někoho z účastníků tohoto projektu, že se zúčastňují velmi cenného a zároveň rafinovaného testování a průzkumu?
V jakém smyslu? V USA je moznost prenechani emise penez komercnim subjektum standardnim politickym tematem. Nekdo na to slysi, nekdo ne... Thats it.

Do cenneho a rafinovaneho pruzkumu se zapojujes denne kdyz sledujes televizi, pouzivas smartphone anebo internet... Sledovano je vse a data budou vyuzita proti vam :devil ... Nic revolucniho co by marketingove agentury jiz neznaly se tu imho neobjevuje..

PříspěvekNapsal: 12.11.2013 13:43
od dracekvo
Tuzemskou burzu s virtuální měnou bitcoin napadli v pondělí hackeři. Prolomili zabezpečení serveru Bitcash.cz a vykradli bitcoinové peněženky. Navíc se někdo nyní obrací na uživatele falešným emailem s žádostí o další prostředky.

http://technet.idnes.cz/napadeni-burzy- ... ternet_mla

PříspěvekNapsal: 15.11.2013 8:19
od Aldurn
Obrázek

Kdo zainvestoval před měsícem a půl či dřív, tak má teď několikanásobný výnos. Aktuálně Bitcoin za cca 435 dolarů... .

PříspěvekNapsal: 15.11.2013 8:26
od Steril
Prodal jsem, čekám že to každou chvíli crashne a nakoupím zase pod $200.

PříspěvekNapsal: 17.11.2013 15:06
od Grunt
V souvislosti s pádem portálu Bitcash mě hodně zaujala jedna diskuse na rootu (předpokládám, že uživatel netcarlos co se tady snaží provozovat dost lacinou reklamu je ve skutečnosti carlos alias Karel Minx). Snad nebude proti pravidlům, když tady z ní kousek odcituju:
http://www.root.cz/zpravicky/smenarna-bitcash-cz-podlehla-utoku-bitcoiny-byly-ukradeny píše:JardaP: Koukam, ze neni nad prachy v matraci a tri zle dogy.
M_M: Prachy v matraci jsou na nic. Jsou to papírky které ti kdykoli ukradne třeba centrální banka. O to důvtipněji, že na množství ti to sedět bude pořád, jen si za to najednou nic nekoupíš. :D
b: tak prozrad, ktere ze penize, ci neco jineho se neznehodnoti, kde si za stejnou jednotku koupis 1kg chleba za 10 let?
m: co třeba nějaká patlanina od picassa?
Jenda: Ne. V případě války nebo SHTF obecně lidi nebudou mít zájem o umění.
Jenda: Kovy. Stříbro, zlato, platina, uran (vysoce obohacený).
Miroslav Prýmek:

Cena zlata je daná stejnou spekulací jako cena čehokoli jiného. Navíc zlato není skoro k ničemu jinému než ke spekulaci dobré, takže ta cena je daná prakticky *jenom* tou spekulací.

Za poslední dva roky ztratilo zlato třetinu ceny. Narozdíl od "papírků" co "ti může centrální banka kdykoli znehodnotit".
j:AK-47 (pripadne nase Sacko) + munice == zarucena a neznehodnotitelna investice. Staci ukazat a chleba dostanes trebas celou furu ... ;D
Standa:Třeba kurs 1 Ozt zlata = 1000 bochníků chleba za posledních 5000 let nedoznal žádných řádových změn.
JardaP:Blbost, treba za druhe svetove to take bylo tak, ze bochnik chleba byl za zlaty prsten s drahym kamenem po babicce. To je zakon nabidky a poptavky a kdyz neni co jist, vzdy se najdou kurvy, ktere toho zneuziji a lidi radsi plati, protoze by jinak chcipli hlady jako ti, co nemaji cim platit a nechteji ohlodavat mrtvoly.

V souvislosti se všemi událostmi za ten týden včetně záměrné devalvace naší měny ČNB mě tak napdá: Co sakra s tím? Co teda pod tu peřinu? Polštář?

PříspěvekNapsal: 18.11.2013 8:43
od Centurion
Já teda nejsem moderátor, ale jste trochu OT. Tohle už se řešilo jinde.

Pravdu díš. Tedy promáznuto od nejhoršího OT (Mrak)

PříspěvekNapsal: 18.11.2013 9:45
od dracekvo
Neví někdo co se stalo, že to během pár dní tak vystoupalo? Dnes už akakuje hranici 11 tis.

PříspěvekNapsal: 18.11.2013 10:37
od hanpari
A já do toho chtěl investovat :( Škoda, teď už je asi pozdě :)

PříspěvekNapsal: 18.11.2013 10:46
od dracekvo
To samé jsem si říkal, když to vyskočilo na 2000,- Kč jeden nikdy neví.

PříspěvekNapsal: 18.11.2013 16:29
od Steril
Mám zas nakoupíno a čekám do konce měsíce růst k 1000 usd :) škoda že sem nedávno vyměk a prodal :head

PříspěvekNapsal: 18.11.2013 17:23
od cipis
To só ti spekulanti ... :D

PříspěvekNapsal: 18.11.2013 18:17
od hanpari
Nejhorší na tom je, že jsem sám věřil, že bitcoin půjde nahoru :)

PříspěvekNapsal: 23.11.2013 16:25
od Aldurn
Neuvěřitelné, dnes dosáhl kurzu 880 dolarů!

PříspěvekNapsal: 28.11.2013 18:56
od Centurion

PříspěvekNapsal: 30.11.2013 16:54
od Steril
V polední době se mě běžný lidi ptaj jak dostat peníze do bitcoinu, ten hype asi ještě najíždí. Minule se to takhle dělo na jaře když byla cena kolem $120. Doufám, že to teda ještě poroste aspoň na dvojnásobek jako tehdy, to by se mi líbilo, fouk sem tam další peníze ;)

PříspěvekNapsal: 30.11.2013 19:36
od štaflík
Jak A KDE (MacGyver)je kupuješ?

PříspěvekNapsal: 01.12.2013 18:06
od Steril
Na jaře jsem je koupil na bitstampu, teď na MTGOX protože na bitstampu nemám ověření (chtějí scan papírového utility bill což nemám páč mi všechno chodí do mailu jako pdf).

PříspěvekNapsal: 01.12.2013 18:09
od MacGyver
Tak po té co jste mi ukradli asi šest minut mého času pubertálním holčičím hádáním, které jsem smazal, tak to zkusíme znovu. OK? Díky MacGyver

PříspěvekNapsal: 01.12.2013 18:12
od štaflík
Díky Sterile.

PříspěvekNapsal: 02.12.2013 14:13
od Ivana

PříspěvekNapsal: 02.12.2013 16:14
od Centurion
Bitcoiny dřív nebo později dojdou. Lidi ztrácí svoje virtuální peněženky, policie zabavuje bitcoiny bitcoinovým kriminálníkům a to způsobí že jich bude v oběhu čím dál mín až dojdou úplně.

PříspěvekNapsal: 04.12.2013 21:57
od JooS
Má někdo zkušenosti i s jinými virtuálními měnami?? Zajímal by mě nákup Litecoinu....

PříspěvekNapsal: 18.12.2013 17:36
od Maximus

PříspěvekNapsal: 18.12.2013 23:25
od bacil
Lepší než btc by byla poukázka na jednu hodinu poctivé práce. Tak to před lety zavedli v nějaké vesnici v UK, no a finančňák pak nechal pozavírat půlku vesnice.

PříspěvekNapsal: 18.12.2013 23:42
od Desouza
Bacha na to ,
zakážou a zrušej to . Nenechte se nachytat na švetkách .

PříspěvekNapsal: 22.12.2013 17:33
od Grunt
To je právě na tom to nejpěknější. Kryptoměny jsou měny zcela decentralizované, takže to nejde ani zakázat, ani zrušit ani zdanit (i když už se o to údajně EU snaží). Maximálně jde klást překážky jejich používání, ale v nejhorším případě jde BTC jednoduše vytisknout na papír a obchodovat s ním jako s klasickými papírovými bankovkami (vše samo bez zdanění).

PříspěvekNapsal: 22.12.2013 18:59
od Hohepa
.. a při tom tisku dát pro jistotu 50 kopií :lol: :lol:

za mně tedy :ne takový papír je vhodný tak max na podpal do kamen
bez netu je bitcoin bezcenný

PříspěvekNapsal: 10.02.2014 7:28
od Brbec.eu
Chcete koupit anebo prodat Bitcoin rychle, bezpečně a jednoduše? Vyzkoušejte novou českou burzu...

Ban za reklamu. Fab

PříspěvekNapsal: 25.02.2014 10:35
od Tommmmy

PříspěvekNapsal: 25.02.2014 11:39
od Hohepa
Hm, proč nejsem překvapen ?

PříspěvekNapsal: 25.02.2014 12:27
od herman
Nějak mne napadla myšlenka: co by vůbec v případném PA světě bylo něco jako všeobecně uznávaná měna, platidlo? Snad jako ve hře Metro náboje, nebo možná zlato, či snad něco jiného?
Rozhodně ne nějaká virtuální internetová mince.

PříspěvekNapsal: 25.02.2014 14:22
od Martin11
@herman

Bolo myslím aj tu na fóre pár príkladov z reálnych situácii podobných "rozpadu" (pamätám si niečo z Bosny či Srbska...už neviem presne). Viem, že sa písalo o tom, že drahé kovy nemali po určitom čase žiadnu hodnotu a najcennejší bol alkohol, potraviny a iné veci, použiteľné pre zachovanie života. Takže eventuálne aj strelivo ako spomínaš. Ale sme poriadne offtopic.

PříspěvekNapsal: 25.02.2014 17:46
od paranoid
Dokázali jsme vydolovat docela slušný obnos litecoinů, že nám to dá na dřevo na celý příští rok a ještě dost zbyde. Letos dolování dokázalo celkem slušně vytopit jednu místnost, tzv. trucovnu, nicméně výnos je vysoce kladný i přes vysokou spotřebu elektřiny a náklady na bitcoinovač. Největší problém je litecoiny směnit za nějakou obecně uznávanou měnu, protože se v téhle branži vyskytuje spousta podvodníků, ale snad se zadařilo. Teď už je myslím po sezóně a bude nutné se zabývat něčím jiným. Třeba vařením piva, už to chystáme.

PříspěvekNapsal: 01.03.2014 10:18
od bivoj

PříspěvekNapsal: 05.03.2014 18:01
od bivoj

PříspěvekNapsal: 13.08.2014 8:19
od Karlos
Bitcoin: kam dál po pěti letech?

Bitcoin nedávno oslavil pět let a za tu dobu se kolem něj stalo mnoho věcí. Začali se o něj zajímat investoři, spekulanti, ale i počítačoví útočníci. Dostal se do hledáčku některých vlád a část už ho stihla zakázat. Pro většinu lidí je to ale stále jedna velká neznámá. Kam bitcoin směřuje?

http://www.root.cz/clanky/bitcoin-kam-d ... icc=item-4

PříspěvekNapsal: 18.02.2015 11:05
od thor

PříspěvekNapsal: 24.09.2015 22:06
od marone
Je tu ještě nekdo, kdo sleduje kurz Bitcoinu? Já osobně tedka zkouším obchodovat BTC spolu s binárními opcemi u http://www.blebluble.ble . Pokud by se někdo chtěl přidat a poradit se s nějakými strategiemi, tak prosím PM.
PS: Obchodování je tam právě díky BTC anonymní, takže se vyhnete nejakým ověřovacím procesum.

PříspěvekNapsal: 19.12.2017 13:14
od Timo
Tak po 2 rokoch od posledneho prispevku vo vlakne...

Co si o BTC myslite teraz? Od zaciatku roka isiel hore nasobne. V Bulharsku predminuly tyzden zadrzali skupinu kriminalnikov a zhabali im aj bitcoiny, ktore maju taku hodnotu, ze by nim Bulhari mohli zaplatit 1/5 statneho dlhu.

Kto v tom topi peniaze, okrem par drobnych geekov z IT oddelenia. Pranie penazi? Kratenie dani?

A Cina zacina vyvijat vlastnu, statnu kryptomenu. (osobne si myslim, ze citia nezadrzatelnost trendu a preto chcu radsej v predstihu byt pripraveni, kontrolovat transakcie, nez keby to miesto nich mala robit NSA - proste mat to pod kontrolou)

Pytam sa preto, lebo si nie som celkom isty tym, co si o tom mysliet. Jedno mi je jasne - v pripade nudze ju jednoducho postavia do ilegality a bude vymalovane. Ale zatial sa tak nedeje.

Kurz BTC za posledny rok
http://www.kurzy.cz/komodity/bitcoin-gr ... unit=&lg=1

PříspěvekNapsal: 19.12.2017 13:35
od proforma
Jestli chces BTC na spekulace, uzij si to. Ja do toho nejdu ani nahodou.

Jestli chces BTC na podnikani, proc ne, zajimava alternativa, ale spis pro PR, ne pro prakticke pouziti (budes 2x tydne precenovat byt na prodej podle kurzu BTC?).

Jestli Te zajima "zivotnost" BTC jako meny ve srovnani s jinymi, tam jsem mirne (rekneme 50,001 %) na strane BTC. V soucasnosti jsou vsechny meny zalozeny pouze na duvere uzivatelu, zadna uz neni kryta nejakymi faktickymi aktivy (zlatem apod.). Ta vyhoda BTC oproti ostatnim "normalnim" menam je v jeho omezenosti - tvurci deklarovali, ze max. pocet BTC v obehu neprekroci 21 mil. BTC, zatimco ostatni meny si vlady tisknou, jak se jim zlibi. Ta omezenost BTC s sebou ale nese i vyrazne negativum v podobe vysoke miry spekulativni hodnoty. Pro nekoho +, pro nekoho -.

PříspěvekNapsal: 19.12.2017 13:42
od Serža
tak on je limit samotnej způsob tvorby BTC...ty prvočísla, kde se pohybují dnes, to jsou tak strašný numera, že na to musíš mít megapočítač (aby to bylo rychle)...nebo na plečce to trvá věčnost

PříspěvekNapsal: 19.12.2017 14:15
od proforma
Jo, to jo. Ma to svuj puvab - nemuze si je "vytisknout" kazdej blbec :-D

PříspěvekNapsal: 20.12.2017 12:38
od Patrol
Asi před pěti lety mi kamarád chtěl zaplatit cca5tisKč v BTC. Tenkrát byl jeden asi za 300kč , ale protože jsem tomu nedůvěřoval, tak jsem do toho nešel. No,škoda.Pozdě Zicha loviti.

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 10:52
od MrPorter
A aktuálně, o dva dny později, to zase jde do kytek :-)

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 12:24
od Baca
proforma píše:Jo, to jo. Ma to svuj puvab - nemuze si je "vytisknout" kazdej blbec :-D

To asi nie, ale na druhej strane Bitcoin je pri zivote a dokonca nabera na hodnote len a iba DOVERE v neznameho programatora, ktory v jedinej polsekunde moze cely projekt zhasnut a vytesovat sa z nahrabanych miliard v realnej mene. Dokonca ten raketovy nastup hodnoty kazdu hodinu tomu nasvedcuje :-)

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 11:52
od Grunt
Baca píše:nabera na hodnote len a iba DOVERE v neznameho programatora, ktory v jedinej polsekunde moze cely projekt zhasnut a vytesovat sa z nahrabanych miliard

To by asi nebyla moc dobrá decentralizovaná kryptoměna když by ji mohl jeden programátor v průběhu jediné „polosekundy celú zhasnuť“, ne? Zhasnout Bitcoin se snaží celé státy (konkrétně třeba Čína) a moc se jim to nedaří.

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 12:21
od Baca
Hmm dam priklad. Ked nemas kluce od specialneho verry safety zamku a chces ho otvorit, musis sa snazit velmi dlho, kym sa ti to podari, ale podari sa to. NA druhej strane, ked si ten zamok navrhol, vyrobil a mas od neho kluce, tak nie je problem otvorit ho a dostat sa k "pokladu". NEVERIM, zeby si programator Bitcoinu nenechal zadne dvierka :-)

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 12:29
od tty123
Tahle ale Bitcoin nefunguje. Nejsem žádný expert na kryptografii, takže to neumím nijak odborně vysvětlit. Ale principy fungovaní Bitcoinu jsou známe - není to blackbox do kterého nikdo nevidí, kdyby tam byla zadní vrátka tohoto typu tak by je už dávno někdo našel a Bitcoin by nikdo nepoužíval. Ke svým bitcoinům se dostanete jen když znáte svůj privátní klíč, pokud ho ztratíte tak se k nim nikdo nedostane.

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 16:57
od Baca
Fakt nikto ?? Pred dvoma dnami som cital spravu, ze niekomu vykradli penazenku :-D NAvyse na zadne vratka staci riadok kodu, ktory si malokto vsimne uz aj preto, lebo kod Bitcoinu nie je verejny. Bitcoin funguje na zaklade distribuovaneho vypoctu a uskladnenia operacii s menou. A nie je potrebne Bitcoin NIJAK hackovat ci prelamovat. Ono ho po vypredaji bude stacit VYPNUT :-) Mimochodom ten razny pad hodnoty minuly tyzden by nasvedcoval nahlemu velkemu odpredaju meny za REALNE klasicke peniaze :-)

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 18:28
od Grunt
Baca píše:Pred dvoma dnami som cital spravu, ze niekomu vykradli penazenku

No byly vytunelované už celé burzy s nepředstavitelnou hodnotou, ale to jednoduše protože do nich lidi posílali svoje Bitcoiny a nedrželi se pravidla, že nikomu nemají vydávat svoje soukromé klíče ani velké obnosy, protože už je taky nikdy nemusí vidět. Máš-li svůj soukromý klíč někde v bezpečí, jinak než fyzicky se k němu nikdo dostat nemůže. Máš-li někde Bitcoiny u někoho, fakticky jsou jeho (i když je to burza, on-line pěněženka, prostě cokoliv) a může si s nima dělat co chce. Ostatně i když pošleš peníze do směnárny s tím že ti má poslat ekvivalentní obnos BTC, už ten obnos ani reálné peníze nemusíš vidět, proto nikdy neměň takové množství peněz které můžeš postrádat. Měna samotná imunní je, ten ekosystém kolem něj (směnárny, burzy, online pěneženky, bůhví kde se s tím dá ještě spekulovat) už ne a jako bonus se dá hodně blbě vypátrat a když jo, těžko z nich něco dostaneš.
Baca píše:ktory si malokto vsimne uz aj preto, lebo kod Bitcoinu nie je verejny.)

Jenže ten kód veřejný je a dokonce do něj může kdokoliv kdo podá vhodný návrh přispívat a běžně se to děje (podávají se tzv. BIPs - Bitcoin Improvement Proposals). Stejně jako veřejně znám komunikační protokol.
Baca píše:Ono ho po vypredaji bude stacit VYPNUT

Musel by si vypnout všechny nody sítě a ty běží od běžných počítačů až po obrovská výpočetní centra, farmy a doly:

Velké státy se je snaží dostat protože je to způsob kterým může prchat kapitál ze země a přitom neúspěšně. Jeden programátor něco vypne těžko. To by opravdu musela být nějaká vada v návrhu protokolu samotného které si doposud nikdo nevšiml a musel by jí využít aby třeba rozpustil blockchain desynchronizací, ale i kdyby se tak stalo, nic nebrání tomu chybu opravit a síť spustit nanovo s novým blockchainem.
Baca píše:Mimochodom ten razny pad hodnoty minuly tyzden by nasvedcoval nahlemu velkemu odpredaju meny za REALNE klasicke peniaze

Ono je známo že ten původní programátor (Satoshi Nakamoto) držel největší obnos Bitcoinů v celé síti (úplně první koupená pizza byla ale za 10000BTC -jednoduše protože tehdy měla měna samotná takovou cenu), takže je dost možné že je proměnil v reálné peníze a teď leží na lehátku někde v pacifiku, popijí nějaké míchané drinky a čumi ná holky v bikinách zatím co mi mrzneme ve středu Evropy :lol: Ale vážně: Za voltailitou stojí něco jiného a konkrétně jsou to spekulace. Díky obrovské hodnotě se z měny stala spíše obchodovatelná komodita a to je jako zahrady Edenu pro všelijaké spekulanty.

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 19:26
od Angelus
Jak funguje bitcoin zjednodušeně - každý kdo má peněženku si stahuje databázi všech provedených transakcí (tzn. několik dnes několik GB dat.) Síť je decentralizovaná a není možné ji vypnout. V této "databázi je víceméně uložen popis všech transakcí. Pokud chceš provést platbu tak zadáš autorizaci, platba se zveřejní a čekáš než ji potvrdí dostatek lidí. Ty to dělají proto, že za to dostávají prachy. Když se to potvrdí (že je transakce unikátní) několikrát, tak je to potvrzeno a propíše se to do databází jednotlivých uživatelů.

Peněženku ti vykradou jednoduše tak, že se někdo dozví tvůj privátní klíč. To není až tak složité, jelikož spousta lidí dnes kupují bitcoin a na bezpečnost kašlou. Není problém nalézt lidi, co mají privátní klíč uložený v notepadu na ploše v nezašifrované podobě aj.
Krásný přiklad jak je to jednoduché je červ, co nedělal nic jiného než že kontroloval schránku ve windows (kopírovat, vložit), v případě, kdy někdo zkopíroval řetězec ve tvaru privátního klíče a poslal ho majiteli. Geniální, jednoduché a efektivní)
Pokud má někdo větší obnos bitcoinu, tak pokud není uplny blb (což většina lidí prostě je), tak je má na místě, které je odpojené od sítě a náležitě zabezpečen proti krádeži a není možné do něj vstupovat zvenku.
Druhá možnost krádeže (což je další podstatná část uživatelů) je, že člověk si nakoupí bitcoiny a nechá si je uloženy na účtu směnárny. Problém je, že v tu chvíli je věřitel směnárny - věřitel že ho neokrade směnárna, věřitel jejího zabezpečení atd. Pokud někdo směnárnu hackne, tak jsou bitcoiny fuč. Normální jedinec okamžitě po provedení směny přesune bitcoiny na svou adresu.
Dokonce jsou jedinci, kteří zaplatí a dostanou veřejný a soukromý klíč + certifikát od zprostředkovatele, který je úplně k ničemu. To že má k jejich účtu přístup třetí osoba je vůbec netankuje.

Další mýtu je anonymita. Bitcoin je pseudoanonymní. Transakce jsou veřejné a není problém zjistit jaké adrese, kdo posílal peníze. Anonymita většinou končí v okamžiku vstupu / výstupu - čti nákup fiat měny. (dolary, koruny, eura.)

Momentálně je Bitcoin bublina a hazard.
Problém bitcoinu je, že ho lidi nekupují kvůli transakcím a používání, ale kvůli tomu že roste. A roste proto, že ho lidi nakupují. Používání bitcoinu je navíc velmi drahý a pomalý. Řídím se poučkou - jakmile v Blesku radí nakupovat ať všichni něco kupují, je nejlepší se toho zbavit. Většina lidí na propadu prodělá kalhoty a to že propad přijde je více než jisté, jelikož použitelnost je velmi špatná.

Moje doporučení je se na bitcoin vykašlat, pokud nechce někdo pochopit jak funguje. Pokud někdo pochopí jak to funguje, tak místo bitcoinu stejně dá svou důvěru něčemu jinému, co má vlastnosti, které jsou pro danou osobu důležité - (např. anonymita, rychlost transakce atd., poplatky atd.)

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 21:30
od Grunt
Angelus píše:Moje doporučení je se na bitcoin vykašlat, pokud nechce někdo pochopit jak funguje. Pokud někdo pochopí jak to funguje, tak místo bitcoinu stejně dá svou důvěru něčemu jinému, co má vlastnosti, které jsou pro danou osobu důležité - (např. anonymita, rychlost transakce atd., poplatky atd.)

Hlavně v post-apokalyptickém světě či libovolné SHTF situaci mají využití absolutně nulové, protože k jejich směně je potřeba funkční internet a nějaké to počítadlo (Android je minimum). Ať se držíme tématu. Pro tyhle případy doporučuju navštívit jiné vlákno. Na druhou stranu je to dost užitečná věc, chce-li se člověk naučit aspoň nějaké ekonomické minimum. Trošičku mi to připomíná hyperinflaci německé, rakouské a jugoslávské měny akorát v opačném směru. Obávám se však, že tak nějak BTC jednou dopadne. Škoda že se s nima nedá udělat aspoň tapicírunk podobně jako s desetimiliónovýma bankovkama německé Marky:
Obrázek
Když nic, měl bych aspoň pěkný vytapetovaný pokoj :D

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 0:17
od Angelus
Hlavně v post-apokalyptickém světě či libovolné SHTF situaci mají využití absolutně nulové, protože k jejich směně je potřeba funkční internet a nějaké to počítadlo (Android je minimum).

Pokud nedojde k BlackOut, který odřízne svět od elektřiny dokážu si představit tuto situaci, dokonce je to dle mého názoru i pravděpodobné:

Bitcoin půjde do háje a spousta lidí na něm prodělá kalhoty, ale nahradí ho nástupce, který bude použitelný. Představte si ideální použitelnou kryptoměnu jako platební prostředek s minimálními náklady, okamžitým převodem. Jen to nejde vypnout, je to nezávislé, plně anonymní a nezabavitelné státem.
Nebude růst tak skokově, jelikož ho nebudou hledat lidi jen kvůli tomu že roste na hodnotě, ale kvůli tomu, že více a více lidí budou požadovat dostat zaplaceno v nestátních penězích. Postupně za začně akceptovat více a více lidí jak bude stále obtížnější uživit se v socialistické EU, kde počet lidí závislých na státu se bude limitně blížit ke 100% (tzn. i daně produktivního obyvatelstva se začnou limitně blížit 100%). Začne se vzmáhat více alternativní ekonomika mimo stát a státní měny zažijí hyperinflaci.

Dojde k situaci, že budižkničemové pracují pro stát, platí si státními penězi, ale nekoupí za ně žádnou užitečnou službu a nebo jen za hodně draho. Vedle toho bude kvést alternativní ekonomika založená na státem nezabavitelných penězích (Dle mého hlavní výhoda kryptoměn.)
Internet mají stále všichni, stejně jako elektřinu. Technické věci budou první co půjde koupit za kryptoměnu. Internet je decentralizovaný a nejde ho jen tak vypnout, takže pokud je elektřina, je i internet.
Dojde ke kolapsu státu, jak i státní zaměstnanci zjistí, že za státní peníze si nic nekoupí a budou stát před rozhodnutím začít dělat něco užitečného nebo chcípnout hlady. Stát postupně mizí, jelikož přišel o monopol tisknout peníze jak se mu zlíbí.
Začíná nová éra společnosti bez státu. Velmi pravděpodobně se v mezičase objeví menší či větší konflikt jak se zastánci státu budou snažit bránit státní systém před lidmi, kteří ho nechtějí.

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 0:31
od Grunt
Jako námět na sci-fi dobrý. Ale v případě státního kolapsu a jeho peněz (aspoň co se hyperinflace týče) nastupuje většinou tvrdá měna, zlato, stříbro, ale i to ztrácí hodnotu velmi rychle, protože zlata či papíru se člověk těžko nají, špatně se s ním topí. I blbé potravinové lístky většinou mají větší hodnotu. Kryptoměna může být dobrá tak akorát na zachování nějakého vlastnictví pro lepší doby, protože se dost obtížně krade (většina lidí neví že existuje, natož jak se to potom krade). Na směnu absolutně ne. S tím je relativní problém i teď.

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 1:13
od Baca
Len na okraj. Akonahle sa oficialna mena zacne z akehokolvek dovodu prepadat a obcan si bude vdaka nejakej virtualnej mene zit dalej ako doposial, nastane iba jedno jedine :-) Kriminalizacia takejto meny, tlak na obcianske slobody, ztotalizovanie systemu. Na margo nevypnutelneho internetu. KAZDY stat ma presne zakjreslene, kadial vedu VSETKY kable. Nie je NIC lahsie, ako zabrat do zhruba 80cm hlbky lyzicou bagra a je po internete. Bude stacit preseknut kable veduce za hranice a kryptomena je v perdeli. Navyse napriek tomu ze vacsian EU ma euro a len niektore krajiny nadalej vlastnu menu, aj ta je zavisla na VASINOVEJ mene, take padom eura oslabia aj naroden meny v Schengene. Jasne zahranicny, lepsie povedane cezoceansky obchod este chvilku pobezi a naroden meny si hodnoru podrzia dlhsie, le celkovy ekonomicky rozpad bude znamenat len a iba restrikcie na cokolvek vratane zradla ( trebars inflaciou a sucasne zachranou virtualnych penazi v bankach, vid kriza a znarodnenie penazi v takmer stvrtine EU. ) Takze podla mna bude par rokov trvat stav Nemecka v 20tych rokoch minuleho storocia a potom sa stane najmensou mincou kus mrkvy :-) deco benzinu, nafty, rohlik a podobne komodity :-)

PříspěvekNapsal: 14.01.2019 20:11
od dominosaty
Všem nově příchozím doporučuji (v btc neznalým nejprve lehce si pročíst např. toto) pročíst si něco o současné situaci a poté se bavit u predikcý z roku 2012 :) lidé nevědí o budoucnosti zkrátka nic moc...

Tak jako vždy. Spam. Ban. Fab

PříspěvekNapsal: 14.01.2019 21:39
od Hohepa
dominosaty píše:Všem nově příchozím doporučuji ..

hustej začátek prvního příspěvku na tomto fóru ...

PříspěvekNapsal: 19.06.2019 14:07
od Patrol
Tak jsem si říkal, že bych si rozšířil možnosti plateb,a že bych si stáhnul do mobilu nějakou tu peněženku na bitcoiny. Zkusil jsem tři různé, ale po té, co jsem se je pokoušel oživit a kromě běžných osobních údajů to po mně chtělo i udělat si mobilem aktuální fotografii xichtu, oscanovat řidičák, občanku, či pas, a znovu se i s dokladem fotit.........
Zkrátka hned to šlo zase z mobilu pryč. Nevím, jestli funguje nějaká varianta anonimní peněžěnky na bitcoiny, ale já jí teda nenašel. :moon :ne :puke

PříspěvekNapsal: 19.06.2019 17:07
od bacil
peněženku, do mobilu, s googlem... Pane, vy chcete přijít o všecko?

Já čekám na Huawei OS, škoda že amíci jim něco naslibovali, aby ho nevydali už teď.

PříspěvekNapsal: 20.06.2019 5:30
od dracekvo
Mám v androidu všechno a nikdy sem o nic nepřišel. Pokud je člověk debil a má potřebu do mobilu cpát každou kravinu co najde, tak tomu nepomůže ani ten nejvíc zabezpečený OS na světě.

PříspěvekNapsal: 20.06.2019 8:46
od Patrol
Já to nevzdal kvůli tomu, že bych se bál o obsah peněženky, ale proto, že nejsem ochoten se fotit, scanovat svoje osobní dokumenty a poskytovat je někomu na netu. Měl jsem za to, že bitcoin je jedna z možností zachovat si anonimitu při platbách. Myslel jsem, že mi aplikace vygeneruje nějaký hausnumero jako kód pro přihlášení do virtuální peněženky a do té pak polezu z mobilu, nebo odkudkoliv z netu, když budu chtít peněženku použít.
Tohle to ale zcela vyvrací.

PříspěvekNapsal: 20.06.2019 13:31
od pedro!
Jak funguje Bitcoin je více méně popsáno zde viewtopic.php?f=34&t=2059&start=60#p166341 . To, co popisuješ ty, je konkrétní implementace peněženky. Je to nejspíš klient pro nějakou (komerčně?) provozovanou službu a ve skutečnosti to ani žádná peněženka není. BTC síť rozhodně žádné scany dokladů či fotky obličejů nevyžaduje.

Najdi si normální peněženku. Jestli existuje pro Android, to netuším.

PříspěvekNapsal: 20.06.2019 21:53
od Patrol
Zkoušel jsem tři různé, dle recenzí nejlepší peněženky na bitcoiny :Blockchain Wallet, MyCelium, a tu třetí už nevím název. Všude velice podobné podmínky.
Používám dva mobily, jeden bez operačního systému, když jdu do přírody a jeden pracovní Iphone, kam jsem to chtěl nahrát. Tak třeba je to specifické pro ty iphony, který jsou obecně dost šmírovaný.
Jestli máš typ na nějakou peněženku, kde se nemusíš takhle pitomě registrovat,tak mi napověz. Já nemám nervy to do nekonečna zkoušet.

PříspěvekNapsal: 20.06.2019 22:22
od Fabulous
Zákony v EU vyžadují ověření totožnosti jako opatření proti praní špinavých peněz. Z toho nevybruslíš.

PříspěvekNapsal: 21.06.2019 7:01
od Ludo
Patrol píše:Jestli máš typ na nějakou peněženku, kde se nemusíš takhle pitomě registrovat,tak mi napověz. Já nemám nervy to do nekonečna zkoušet.

Na desktope je docela dobra alternativa voci fullnode penazenke Electrum, informaciu o blokoch ziskava z online serverov ktore mozes zvolit. https://bitcoin.org/en/wallets/mobile/android/electrum/ Android recenzie su docela zaporne.

Co sa tyka ziskania Bitcoinov tak pokial nevyuzijes nejaky bankomat alebo druhu osobu, tak sa overovaniu identity na zmenarnach nevyhnes. Musia dodrziavat zakony.

Transakcie v bitcoin sieti su plne verejne. Ak niekto identifikuje tvoju bitcoin adresu moze dohladat vsetky transakcie. Anonymitu transakcii zabezpecuje napr. mena Monero.

PříspěvekNapsal: 15.07.2019 17:09
od guntroll
Já doporučuju Exodus wallet, asi to není na tisíce bitcoinů, ale umí to několik desítek kryptoměn, snadno se to instaluje a dokonce to má implementovanou burzu - takže nakoupíte BTC a směníte třeba na CHAINLINK atd. Též zálohování skrze odkaz funguje - vyzkoušeno 2x.