Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod mukl » 25.06.2019 7:41

...tak já jsem přesně tím prototypem plešatějícího strejce s pupkem, kterému by tady už někdo chtěl zakazovat určitý typ zbraně. Přijdu na střelnici s kalachem, za hodinu vysypu nepočítaně nábojů, z papíru udělám řešeto a odcházím středem.
Samozřejmě při dodržování zásad bezpečnosti a elementární slušnosti. Vybavení střelnice programově neničím....Zaplatím a vypadnu.

Jasně, že "kafíčkáře", kteří si přišli popovídat a vystřelit pět ran ze své superpřesné sportovní malorážky to sere, protože tam nějaký magor dělá kravál a střílí jak "jebnutý". Ale já myslel, že od toho střelnice jsou? Kde mám střílet? V lese?
Nebo se takhle nesmí střílet? Je určena frekvence a počet výstřelů za sebou? Budeme zakazovat?
Nádherně to tuším "develop" přirovnal k těm autům. "Já to nepotřebuju a vadí mi to - tak to nebudeš mít ani ty!"
A tohle myslím nechcem nikdo...ani ti, kteří jsou již připraveni svou jednorannou malorajdu ochotně "darovat Bruselu".
Tenhle postup a přístup totiž v konečné fázi končívá koncentráky, gulagy nebo "killing fields"jako například v Kambodži.
mukl

Příspěvekod Maximus » 25.06.2019 8:16

Vzdávat se v situaci, kdy původně dosti tristní situace vykrystalizovala do podoby našeho nového návrhu zákona, je pro mne absolutně nepochopitelné. Tento nový zákon bude umožňovat stále držení těch "hrozných" samonabíjecích zbraní v rukou bezúhonných občanů a další legislativní změny na naši podporu jsou v jednání.

Jediné co je potřeba od běžných držitelů zbraní je bazální občanská angažovanost. Je nutné dávat neustále (ale s rozumem) politikům najevo, že 300 tisíc držitelů ZP s jejich rodinami, přáteli a podporovateli má konkrétní zájmy, které by politici měli hájit, pokud chtějí jejich hlas. Oprávněných voličů je v ČR kolem 8,5 milionu a kolik je držitelů ZP a "jejich lidí"? Určitě se to blíží hodnotě 1/10 z celkového množství oprávněných voličů. Pokud se vezme v potaz, že mezi lidmi, kterým o něco jde a občansky se angažují je nesrovnatelně vyšší volební účast, která je do parlamentních voleb cca 60 %, tak míra významu našeho hlasu ve volbách vzroste téměř dvojnásobně.

To je síla, kterou si nemůže v současné době době ignorovat žádná politická strana v ČR, tedy pokud její ideologický základ nepřeváží nad politickýcm pragmatismem - jako třeba u ČSSD, která ale snad naštěstí míří k propadlišti dějin i s jejími hloupostí a arogancí nabubřelými "ikonami" reprezentovaných například Jiřím Dienstbierem mladším.

Proto je potřeba stát pevně za našimi společnými zájmy a nevzdávat se. Když pevně navážeme v ochraně našich práv a svobod na tradiční husitské "Proti všem", tak vydržíme jistě déle než EU. Věřím ale, že nezůstaneme tentokrát sami a v rámci V4 i dalších států střední a východní Evropy se nenecháme vtáhnout do další etapy bezskrupulózní totality.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
Moderátor

Příspěvekod zdoch » 25.06.2019 8:46

Moc velká síla to není, já petici podepsal, ale z 300 000 střelců a jejich členů rodin prví petici tuším že podepsalo sotva 40 000. Těď po několika letech a dalších peticích (vysvětlí mi někdo, proč se podepisují nové a nové petice? Jednou jsem podepsal, je tam moje adresa a jméno, to snad stačí ne?) jich mají myslím že něco kolem 100 000. Tolik k tý síle.
Na Novým Zélandu zakázali a vyvlastnili po masakru zbraně a lidi většinu bez řečí odevzdali? Proč? Protože vláda nabídla, že proplatí až 95% ceny zbraně, podle jejího stavu.
Části střelcům se to určitě nelíbilo, ale další část střelců, stejně jako v ČR možná už roky nebylo střílet a nemají k nim takový vztah. Stejně tak čeští střelci, kteří nepodepsali a těch je taky většina. Těm to bylo nejspíš jedno a aspoň dostali peníze. Část z nich měla nejspíš finanční problémy, ti to sbírání vítali ve velkým.
A ano, od tý doby, co jsem "dal" život, jsem se změnil, je to pár let, co uvažuju trochu jinak a pokud se mám postarat o rodinu, tak z basy jim moc nepomohu. Nepomohu rodině ani tím, že nahlásím krádež zbraně, třeba v autě a dostanu pokutu 50000,- Navíc už nebudu pro stát spolehlivej a přijdu o zbroják, tím pádem i o ostatní zbraně. Nebo si mám sám sobě vykrást trezor a pak doufat, že na to policajti nepřijdou, že jsem s nima chtěl vytřít zadek?
Ne vážně mě zajímá, kolik lidí do toho půjde, asi tolik jak na Zélandu, pár ukradenejch zbraní nejspíš někdo nahlásil. Teď si s ní nevystřelí a jediný, co s ní může dělat, že ji schová za trám a doufat, že kvůli ní nebude mít problémy v budoucnu, třeba kdyby mu shořela střecha.
Já petici podepsal a dlouho bojoval za práva střelců, když ale vidím ty čísla lidí, kteří jsou schopni podepsat a všude se řeší jen politika, děkuji, ale už mě to nějak přechází a už několik let mám mnohem důležitější věci, o co se musím postarat, než pár vojenskejch flint. A ti kropiči tomu taky moc nepomáhaj.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
zdoch

Příspěvekod Nicotinick » 25.06.2019 9:15

Na Zélandu jich zatím odevzdali cca 900 ks. K odevzdání "přihlásili" cca 5000. Z celkového počtu cca 1 500 000 oficiálně odhadovaných státní správou a oficiálně odhadovaného celkového počtu 2 000 000, včetně nelegálních. ;)

To tak nějak trošku nekoresponduje s tím tvým : "zakázali a vyvlastnili po masakru zbraně a lidi většinu bez řečí odevzdali". Ono to zatím vypadá na dost velký debakl pro stát, i když tučné titulky se snaží namluvit něco jiného. ;)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod zdoch » 25.06.2019 9:26

Aha, pardon, měl jsem za to, že už je posbírali, nejspíš sem si to spletl s Austrálií. Teď čtu, že 30.5. teprve schválili konfiskaci a tento měsíc začali sbírat.
V Austrálii a Anglii sebrali prakticky všechno, tak uvidíme kolik na NZ.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
zdoch

Příspěvekod devlop » 25.06.2019 10:21

Zdochu, proč kraviny jako ztrátu zbraně, schovávání za trám, pokuty 50tis Kč (mimochodem to je max. pokuta kterou ti mohou uložit, ne že ji uloží v plné výši vždy) a kriminál, řešíš JIŽ TEĎ kdy nic takového není potřeba a opodstatňuješ tím svůj názor. To je prostě defétismus jak vyšitej. To je jako tvrdit "stejně jednou umřu, kašlu na léčbu, jen si lehnu a počkám, až pro mne přijde zubatá". Jako mladý fotr mladému fotrovi ti řeknu, že defétismus není pro hlavu rodiny moc dobrá vlastnost a to v jakékoliv oblasti.

V této době máme všichni možnost ovlivnit nebo nějak přispět k tomu, aby nám zůstalo to co v trezoru máme a nemuseli se podřídit diktátu EU v celém navrhovaném rozsahu. Ať už jen tím, že půjdu volit, podepíšu petici, udělám osvětu ve svém nejbližším okolí. Jak už jsem psal, tady jde o krájení salámu, teď to jsou samonabíječky, pak to budou pistole a nakonec i ty tvoje malorážky, k tomu prostě jednou dojde a v jiných zemí už došlo. Jde o to ZA JAK DLOUHO k tomu dojde a to za jak dlouho určuje právě ta tvoje nenáviděná politika. Pokud každý pokus o ukrojení kolečka ze salámu se podaří ČR vykrýt (nebo alespoň částečně, či nabídneme raději krajíc chleba :) ) tak nám ten salám vydrží mnohem déle, než ve státech, kdy si ten salám rovnou nechají dobrovolně dát na elektrický kráječ.

Je třeba si uvědomit jednu věc - na omezení držení zbraní EU tlačí z jednoho jediného důvodu, a bezpečnost to rozhodně není. Omezení držení zbraní občanům je nutný krok k dalším krokům, omezující jiné aspekty jejich života. Protože bezbranný občan se nechá ovládat lépe, než ozbrojený, to chápal již Hitler a Stalin. Sociální inženýři EU k tomu navíc přidali další level, a to snížení vzdělanosti občanů postupnou a cílenou degradací školství (viz inkluze, nebo totální úpadek v GB viz kniha se zpovědí lékaře, kterou jsem tady linkoval). Neozbrojený, blbý a lehce ovladatelný občan je to, o co EU jde.

A ano, vše je dnes o politice, protože politika je to, co ovlivňuje celý tvůj život a život tvých dětí. Politika je to, co rozhodne, že máš třeba svůj byt zdarma poskytnout cizím přistěhovalcům, politka je to, co řekne, že tvá žena musí na veřejnosti nosit šátek, nebo že do důchodu půjdeš v 78 letech, protože není na důchody z důvodu socialní politiky s ohledem na přistěhovalce... Když se jí budeš stranit, nezajímat se o ní, nevolit, ukryješ se někam do vesnické prdele, tak se stavíš do pozice hlupáka čekající jen na to co přijde. Ale můžeš tak celý svůj život prožít zcela v poklidu a bez stresu s celou sovji rodinou, to ano, než se salám dokrájí tak to pár desítek let může trvat. Ale co dospělý život tvých dětí, to tě nezajímá, v čem budou žít? Protože budoucnost ovlivňujeme právě teď a tady.
devlop

Příspěvekod Maximus » 25.06.2019 10:28

Pokud jsme to díky Pavlovi Černému a lidem kolem dotáhli na 100 tisíc, tak je to obrovský úspěch s jasnou progresí proti předchozímu pokusu.

Rozdělování my (mířenkáři, lovci, ...) a vy mezi střelci (držitelé samonabíječek od odvozených typů) je cesta do pekla. Pokud zakazovači nebudou cítit jasný odpor, tak omezení dopadne časem zcela jistě postupně i na "klikaře" - napadá mě několik návrhů, které byly na stole - depozity kulových zbraní s možností vydání zbraně jen za určitých podmínek; omezení množství držení zbraní a střeliva na absolutní minimum, výrazné zdanění držení zbraní (v některých německých spolkových zemí se to týká samozřejmě i všech loveckých a sportovních zbraní), pravidelné psychotesty za 3-5 tisíc, plošný zákaz olověných střel a broků...
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
Moderátor

Příspěvekod Nicotinick » 25.06.2019 10:37

Pošeptám vám malé tajemství. Směrnice EK o zbraních teď v Bruseli politicky skoro vůbec nikoho nezajímá. Mají jiné starosti. EK vyhověla tlaku Fr a D , hlasitě splnila svůj hrdinský úkol, do médií vypustila pochvalnou ódu jak směrnice dobře funguje a terorismus se zbraněmi téměř vymizel ( v době kdy ji ještě žádný stát samozřejmě nestihl ani implementovat :head ).

Dobře placení byrokrati si teď jen dělají čárky, kdo implementoval (nebo se aspoň naoko pokouší) a kdo ne. Jestli nemám staré informace, tak více než půl roku po lhůtě, kdy měla být směrnice implementována, to tak nějak částečně stihlo z 28 zemí jen 8 nebo 9. Tolik jen k "aktivitě" a obecně pojímané "důležitosti".

To ovšem neznamená, že je třeba polevit v ostražitosti. Ona se samozřejmě objeví nějaká další obskurní figura typu Cecilky Malmstrom a bude se na tom chtít zviditelnit a utáhnout smyčku.Nebo samozřejmě nějací místní aktivní vledzdoBruselisti. ;)
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Maximus » 25.06.2019 10:45

To Nicotinick: Máš do jisté míry pravdu, ale ta pasivita bude platit do prvního velkého teroristického útoku se střelnou zbraní v Evropě. Pak se vyhodnotí, že směrnice je příliš málo zakazovací a bude tu další pokus utáhnout šrouby.

Edit: Proto je potřeba být s naší legislativou minimálně o krok napřed.
Maximus
Moderátor

Příspěvekod airman » 25.06.2019 11:46

Jen pro info.... :shock:
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-06-25 v 12.45.22.png
airman

Příspěvekod dracekvo » 25.06.2019 12:31

Ano, to je přesně příklad člověka, co má doživotně dostat zákaz i na vzduchovku a řidičák mu svěřit jen pokud bude pravidelně skládat psychotesty.
Evidentně je duševně nevyrovnaný.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Rafael » 25.06.2019 12:32

Pan Šafr má pravdu!
Něco jsem si o něm přečetl a myslím, že lidé jako on by rozhodně zbraň mít neměli.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod Nicotinick » 25.06.2019 12:42

Levičácký "novinář" věčně nasypanej benzodiazepiny občas zalitými chlastem. Má smysl se jím tady vůbec zabývat ?
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod devlop » 25.06.2019 12:44

když si uvědomím, že tato osoba, která je schopna napsat tento lživý a manipulativní text, stylem, že by kdejaký marxistický novinář záviděl, je zároveň:

"dlouholetý šéfredaktor novinových i časopiseckých titulů. Byl šéfredaktorem Lidových novin, Mladé fronty DNES, ředitelem skupiny Blesk (Deník Blesk, Nedělní Blesk, Blesk.cz), Reflexu, Šéfredaktor vlastního deníku Forum 24."

tzn. osoba, která velkou měrou ovlivňuje obsah a formu informací, které lidé denně čtou, tak je mi také na blití
devlop

Příspěvekod Nicotinick » 25.06.2019 12:53

V Reflexu vydržel rok, než ho vylili. Celý ten "vlastní deník" Forum24 s jedinou náplní "Antibabiš" je financován úhlavním Babišovým nepřítelem, nějakým Savovem. Prostě ještě navíc prodejná mrdka, vydávající se za nezávislého novináře.
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Pahrb » 25.06.2019 18:12

Projel jsem hodne Evropy, kdyz si shrnu politicke nazory lidi s vysledky voleb, tak nejsem ani tak defenista, jako spis realista.

Uspech Zelenych v Nemecku. Znam kteri je volili, trosku extremni kolektvisti. Nazory na drzeni zbrani nechtejte vedet, dle nich "ideologicky zavadne". Takze hodne lidem easy zivot s diktatem vyhovuje to je pravda.

NIcmene, to se tyce zbrani, nejak jsem casem zjistil, ze uz me nebavi resit kdo se mi bouchacku snazi vzit, takze tomu nechavam volny prubeh.

Na NZ taky mohli nahlasit 80 % vsech zakazanych zbrani, protoze vetsina si to stejne nelajzne. Vetsine je to doopravdy jedno. byly nejaky protesty? Ne. Ostatni to nemaji, nebo maji jiny flinty, kterych se to (zatim) netyka.

A ano, strelecka komunita rozdelena je. Kdyby Zelenej porucil, ze si myslivci maji vybrat mezi brokovou dvojkou pro myslivost, nebo nechat sportovnim strelcum AR-15, tak jak to asi dopadne?

A ano, i depozitem zbrani to muze skoncit. A i tak lidi budou radi, ze si aspon muzou jit zastrilet.

Nejak bych se zbranemi jako samozrejmosti nepocital.
Pahrb

Příspěvekod Uzivatelské Jméno » 25.06.2019 21:24

Bych spíš počítal s tím že odzbrojování není cíl ale prostředek. Prostě něco na způsob "nýý more nemáš cígo?" o pulnoci na ulici, můžem se sice akademicky bavit že šátrat po kapsách cigarety není až taková hrůza ale ..
Uzivatelské Jméno

Příspěvekod Maximus » 26.06.2019 5:16

Tlaku totality odolá jen soudržná občanská spolecnost. Pokud naši politici a úředníci přestanou cítit podporu a zájem ze strany široké střelecké veřejnosti a jejich podporovatelů, tak ztratí zájem se nás zastavat a svejkovat tolalitni snahy ze strany EU.

Totalitní moloch má výhodu v tom, ze jemu stačí jen počkat na okamžik, kdy ztratime ostražitost, zájem či potřebný “drive”. Defetismus, který se schovává za vznosna slova o realismu, je pro mne zrada na vlastních dětech. Odzbrojovani občanů stalo vždy na začátku nejhorších totalit 20. století. Proč by to na počátku 21. století by mělo být jinak? Že je západní Evropa povětšinou už odzbrojena není argument, protože tato společnost nemá historickou zkušenost s komunistickou totalitou a lidé z principu nevidí děsivý vývoj v samotné EU, která jako pohrobek Třetí rise (viz zpráva americké vojenské rozvědky EW-Pa 128) je navíc prorostla z našeho pohledu nepochopitelně neomarxismem.

Cenzura v kolébce západní demokracie - Velké Británii je již v mnoha ohledech srovnatelná s našim predlistopadovym režimem. V této zemi je nejlépe vidět efekt vařené žáby, kdy lidé stále mluví o demokracii, ale totalita už kráčí rázným krokem jejich zemi.

Naše cesta je stát se ostrovem demokracie a svobod, kdy držení zbraní bude na svobodném rozhodnutí bezuhoneho občana, který splní dané podmínky. Je to zatím vize, ale je na každém z nás tomu pomoct dle svých možnosti a schopnosti. Jednou se nás také mohou naše děti zeptat “A proč jste ty hrůzy pripustili?”
Maximus
Moderátor

Příspěvekod Haluziak » 26.06.2019 5:44

Podpořím Maxima ohledem nástupu totality.

Kolegyně z kanclu zažila totáč. Minulý měsíc si konečně přečetla 1984 a potvrdila, že takhle nějak to vypadalo, ale co je horší, že když u té knížky člověk uvažuje a zažil to, tak se zděsí toho, že totalita v poslední době na rychlém vzestupu a že jí to opravdu děsí a deprimuje.

A můj názor na vývoj v západním světě je asi takový, že porážkou Sovětského svazu ve studené válce, západ pomohl vítězství komunismu ve světě aneb všude samý socan.

V porovnání s pamětníky jsem mladé ucho ale dějepis, zvlášť ten válečný mě vždy bavil, takže tvrdím, že zbraně v rukou obyčejných lidí jsou jediným nástrojem ochrany občanských a lidských práv a svobod. Schválně neříkám demokracie, protože u nás (ČR a SR) se demokracie míjí účinkem a osobně si myslím, že by nám spíš prospěl Spartský systém monarchie.
Beware of old men in profession where men die young.
Haluziak

Příspěvekod Bill Masen » 26.06.2019 7:20

Každý ví, nebo si aspoň může vygůglit, co to byla křišťálová noc. Málokdo si ale spojí i ty dva předchozí kroky. První byl registrace zbraní a druhý vyhláška, že žid nesmí vlastnit zbraně.
Bill Masen
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Události doma a ve světě, články v novinách apod.