Přežití jaderného útoku

...aneb co se jinam nevešlo.

Re: Přežití jaderného útoku

Příspěvekod Grunt » 26.10.2019 22:13

Jen tak za zajímavosti: Vozíte si jodové tablety třeba v autolékárničce úplně běžně? Dodám že blbý Endiaron je jednou tak dražší, ale šoupnout tam ze pár tablet jodidu draselného mě až do teď ani nenapadlo (a to sebou tahám spoustu jiných kravin). A nebo je něco lepšího? A nebo je nejlepší se tím vůbec nezabývat?
Uživatelský avatar
Grunt
 
Příspěvky: 298
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Přežití jaderného útoku

Příspěvekod Patrol » 22.11.2019 12:26

Putin se umí pochlubit i nehodou :lol: :"Путин рассказал об испытаниях под Северодвинском уникального оружия" - https://lenta.ru/news/2019/11/21/gibel/
...Putin dodal, že samotná skutečnost, že mají takové jedinečné technologie, je dnes nejdůležitější spolehlivou zárukou míru na planetě.
...8. srpna došlo k výbuchu na vojenském cvičišti poblíž Severodvinska. Americké zpravodajské agentury se domnívají, že k tomu došlo, když se pokusili zvednout raketu Petrel, která dříve při neúspěšném testu padla do vody, z mořského dna.

Podle oficiálních informací došlo k nehodě při zkouškách kapalinového pohonného systému s izotopovými zdroji energie. Poté bylo zabito pět zaměstnanců Rosatomu a dva zástupci ministerstva obrany . Po explozi Roshydromet hlásil , že dávka dávky gama záření byla překročena 4-16krát v šesti z osmi bodů v Severodvinsku, ale brzy tyto hodnoty začaly klesat. Podle nezávislého experta v jaderném průmyslu, vedoucího Atominfo Alexandra Uvarova , krátkodobé překročení úrovně radiace po incidentu nepředstavovalo nebezpečí pro místní obyvatele.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Patrol
 
Příspěvky: 540
Registrován: 24.08.2015 13:38

Předchozí

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník