Kuše

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: Kuše

Příspěvekod DanM » 30.01.2016 21:13

To xhibit a DeadMan:
Není to první takový problém, který se ke mě donesl. Viděl jsem jednu na vlastní oči, u které ostrý záchyt tětivy zlikvidoval tětivu během několika desítek ran. Pak jsem viděl další, která při výstřelu vydávala dost nepěkné kovové zvuky.

Může se najít kus, který bude relativně slušný, ale i pěkný zmetek.

Do PA nebo na hobby střelbu můžeš mít víceméně cokoliv. Na zastřelení zvěře nebo útočníka Ti postačí vše i se 100 - 150 lb.
S takovou starší kuší se vejdu do 5 000,- Kč a na 30 metrů bude dostatečně přesná.

V cenovém rozpětí 10 - 20 000,- Kč jsem schopen sestavit špičkový komplet (z nové či starší kuše), který bude moct střílet na soutěžích (bez toho, aby optika, šípy a další komponenty stály za prd nebo byly potenciálně nebezpečné).

DeadMan zajímalo by mě, jaké značkové kuše a jejich typy Ti prošli rukama a byly na tom stejně nebo hůře než Jandao?
DanM

Příspěvekod DeadMan » 30.01.2016 21:49

Horton Hawk SL (hůř) , Excalibur Vixen I (stejně)
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod DanM » 30.01.2016 23:18

No a hůře nebo stejně v čem? Spouštění, přesnost,...?
Každopádně, když Ti to bude chodit dlouhodobě k Tvé plné spokojenosti, tak jedině dobře ;)
DanM

Příspěvekod DeadMan » 31.01.2016 8:32

Horton:
- tenkrát cca před 15 lety mě stál raketu (se vším příslušenstvím to bylo k 20)
- byl komplet plastový včetně railu na optiku, který tedy nebyl nic moc
- spoušť rovněž taky nic extra
- povrchovka se celkem rychle ošoupala
- kovové části kladky měli tendenci chytat lišku a to doma v bytě
- hlavní šroub lučiště se povoloval (držel jen v plastu a měl jsem strach, že ho možná ztrhnu)
a tak bych mohl pokračovat (je to hodně let a na vše si asi nevzpomenu, ale celkový dojem co zůstal je, že to fungovalo, ale neohromilo)

Excalibur:
- stejné v celkovém zpracování a opracování použitých materiálů a jejich dopasování

Řekl bych, že číňaňi dnes vyrábějí kuše, které jsou lepší nebo stejné jako kuše, co se vyráběly před cca 10-15 lety.

Tenkrát za to lidi dávali hromady peněz a nebylo to dokonalé, ale fungovalo to a střílelo se s tím k radosti všech.

Je to to samé jako třeba SanRenMu, Ganzo, Norinko P226, Huawei atd.

Jsou to za ty prachy dobře udělané věci, které fungují a stále se zlepšují (dotahují se a to výrazně na své předlohy).

Naopak bych řekl, že některé US firmy jsou na tom dnes s kvalitou o něco hůře, než tomu bylo v minulosti a to nemám na mysli outsourcing.

Trochu mi to tu s těma kušema začíná připomínat situaci, které jsem byl svědkem na střelectví.

Je tam spousta IPSC střelců (což je vrchol dynamických disciplín) a aniž bych se jich chtěl nějak dotknout, tak pro ně bylo vše na nic pokud to nebyl nějaký vyladěný klon 1911 za pade, nebo AR15 za kilo (brát prosím s mírnou nadsázkou ;) ).

Takže ty jako někdo, kdo je v tom ponořen až po uši :D budeš mít vždy jiná kritéria a měřítko.

Já prostě za kuši nechci dát víc než 10 a za to prostě nic jiného není (komisnímu zboží se vyhýbám, protože tam nikdy nepoznáš co s tím kdo dělal a po půl roce se s tím něco stane a kde to budeš reklamovat).

Mým hlavním předmětem zájmu jsou zbraně palné a tohle je pro mě jenom doplněk, jako třeba prak, foukačka, vzduchovka atd. :hand
DeadMan

Příspěvekod spitamen » 31.01.2016 8:50

strielal som cca rok s telom kuse jandao chace star 225lib..ak to mam porovnat s telom exomaxa,tak co sa tyka chodu spustoveho mechanizmu,zachytu tetivy klapkou,presnosti,tak som oproti exomax railu nezaznamenal ziadne rozdiely..luciste posudit neviem,nemal som moznost ho testovat,viem ze kamaratovi odletela koncovka asi po cca 300 vystreloch?mozno troska viac..kolapsy sa stavaju aj u znaciek a vôbec nie vynimocne..skôr by som sa zameral na dôkladnu prehliadku kuse po zakupeni a strielat co najviac,pokial ju mam v zaruke...vystupna kontrola azijskych firiem je taka ako je,zial,preto sa dostane na trh aj dost zmätkov..to jandao telo,co som mal doma,bolo nove a tiez malo asi na dvoch miestach take mini otlcene miesta,vo velkosti cca 1mm..asi tym niekde na linke klepli..teda kontrolovat-strielat-reklamovat..ale osobne po tretej reklamacii,by som menil alebo dodavatela,alebo znacku...
spitamen

Příspěvekod DeadMan » 31.01.2016 11:11

Mohl by jsi prosím napsat jaké přesně lučiště jsi tam měl a zda se muselo něco upravovat?

Díky ;)
DeadMan

Příspěvekod spitamen » 31.01.2016 12:31

DeadMan píše:Mohl by jsi prosím napsat jaké přesně lučiště jsi tam měl a zda se muselo něco upravovat?

Díky ;)

Pokial je tato otazka smerovana na mna,tak luciste, pazba a drziak lucista boli origo exomax,vsetko to bolo kompatibilne ako celok,ako vravim,ziadny zadrhel spuste,poistky,odpor spuste,vypustenie tetivy,vsetko som mal ok..jediny rozmer ktory mi nepasoval uplne presne,bola medzera medzi telom a pazbou v mieste ohybu,tam kde sa zaklada natahovak..bola tam medzera,teraz uz nepamätam kolko,snad 7/10mm,co je prirodzene,kedze ma ist o komponenty z dvoch "rozlicnych"kusi,ale na funkciu celku to nemalo absolutne ziaden vplyv..inak znamy,ktory ma chace star,striela origo excalibur ramenami a ziaden problem,aspon doteraz sa nestazoval..tipujem ze do tejto chvile ma nastrielane jandao/excalibur nejakych 1200 vystrelov..nieje to nejak moc,ale...
spitamen

Příspěvekod DanM » 31.01.2016 22:14

To DeadMan a spitamen
Díky moc za info chlapi, tohle jsou přínosné informace.

Horton už nějakou dobu nefunguje a jak píšeš v té době stály kuše raketu. Kvalita je na dnešní dobu slabá (nevím, jestli si tam měl tovární náklop lišty optiky s ovládáním na pažbě - měl jsem na Hortonu Supersport - byl hrubý, nenastavitelný a vlastně k ničemu). Ty kuše i co se týká životnosti žádný řev - jak jsem se bavil - na pár loveckých sezón v zámoří je to ideální, na střílení stovek a tisíců ran už ne. Další věcí je, že na to už neseženeš nic. V tomhle případě je Jandao lepší volbou (reflex, možnost úprav či konverze s Excaliburem, náhradní díly).

Excalibur si dle mého drží laťku pořád hodně vysoko, nedávno jsem viděl dva nové typy a vypadá to pěkně (spasování, povrchová úprava,...). Ale aby ne za ty peníze... Tady může být Jandao zajímavé cenou a může překvapit, ale také nemusí (viz. výstupní kontrola, větší možnost vadných dílů,..). Ale s tím se asi dá počítat.

Já si klidně věc z druhé ruky koupím. Je to cesta, jak se dostat k tomu nejlepšímu, třeba i za polovinu peněz.
Největší ztrátu hodnoty zaplatí majitel před Tebou. A pokud je to kvalitní věc (zbraň, auto, hodinky,....) a je v dobrém stavu, může Ti sloužit leta letoucí. A jak jsi napsal, i třeba takové starší auto bude kvalitněji zpracované (nešetření na materiálu, spolehlivější technologie bez elektroniky a ohledu na EU hon na emise,...), než nový vůz, který se stává spíše spotřebním zbožím s omezenou dobou životnosti (například dnešní maloobjemové turbomotory s plánovanou životností 150 000 km,...) Toť můj subjektivní názor.
DanM

Příspěvekod spitamen » 09.02.2016 9:37

kedze pa doba bude ako taka zlozita,bude platit,cim zlozitejsia,tym jednoduchsie naradie bude potrebne pouzivat..kovove lucista:su dve varianty..pouzivanie pier z automobilov(dost nebezpecna varianta) a vykovanie lucista v kovacskej vyhni..vyhodou kovoveho lucista je to,ze po zlomeni mozno pouzit fragment ako shuriken,po nabruseni..hehe..pokial sa spoliehame na laminaty,tak je dobre mat v zasobe jeden,dva pary naviac..nielen kôli zlomenia z pretazenia,unavy,ci vady materialu,ale jeden nikdy nevie,vystiepenie,poskodenie môze nastat vplyvom nasho padu niekde na skalach,atd...riesit reklamacie u dilerov v cechach,alebo za mlakou,bude naozaj v takychto casoch,jemne povedane diskutabilne,pokial ich teda bude mat kto pre vas riesit a prepravit..jednu z idealnejsich moznosti vidim vo svojpomocnom vyrobeni si kuse..pri takychto kusiach najcastejsie odide luciste a tetiva,vplyvom unavy materialu..rastlin a drevin pre vyrobu 80-90-100cm lucista sa najde vzdy dost,ak nie,uz nebude ani vlastne co riesit,pretoze to bude total end..problemom by bolo skôr co najrychlejsie vysusenie materialu,resp.nejake umele dosusenie..niesu potrebne nejake zlozite konstrukcie,lepenie rohoviny na koncovky lucista.luciste ide v najnutnejsich pripadoch ochranit vrstvou tuku,vosku,vsetko ide zohnat v prirode..je ku kusi priviazane,v pripade zlomenia odviazat,vystruhat nove,priviazat...
spitamen

Příspěvekod TomSmith » 09.02.2016 11:52

to: mat v zasobe jeden,dva pary naviac
Pokud nebudou v neprodyšném, ale opravdu neprodyšném obalu (min. HDPE) tak je to dost nanic, neb ta pryskyřice v lepení toho laminátového nebo kompozitového lučiště stejně zdegraduje i v té zásobě.
TomSmith

Příspěvekod spitamen » 10.02.2016 9:28

degraduje aj pusny prach a municia z druhej sv je funkcna..niektori ludia pouzivaju do predoviek cierny prach stary 20-30 rokov,co najdu po niekom a vravia ze je kvalitnejsi ako niektora sucastna sarza...degraduje aj glej pouzivany v kompozitnych,napr.tureckych,korejskych lukoch a pritom sa tieto spickove veci dedia..luky sa nahrievaju a prebiehaju specificke procedury uz len pre nasadenie tetivy+rozcvicovanie luku..lepenec teda dostava zabrat..degraduje vsetko,to nepopieram,ide len o to,ci tu kusu bude dedit pravnuk v r.2200..degradovat môze aj struktura vlaken tetivy..atd..v podstate mozno vylucit aj pomyselnu zasobu patronov,pretoze tiez maju svoju zaruku..suhlasim urcite s uskladnovacimi opatreniami,vzduch z hdpe sackov mozno vysat,zabalit to este vsetko do ochranneho obalu aby sa zabranilo mech.vonkajsiemu poskodeniu..to nikdy nemôze byt na skodu...
spitamen

Příspěvekod DanM » 12.02.2016 19:40

Ahoj,
chtěl bych se vás tu zeptat, zda vlastníte nebo máte kontakt na někoho, kdo má k prodeji poškozené nebo poničené, nefunkční kuše. Zrovna tu mám na přestavbu původně kladkového Hortona na reflex s rameny Jandao (Excalibur).
Hodí se mi různé díly z kuší k úpravě. Preferuji značky Horton, Barnett, Jandao, Poe Lang a další. Dík za jakékoliv info.
DanM

Příspěvekod karlosko » 20.02.2016 9:44

Dobrý deň, uvažujem o kúpe kuše. Od známeho som dostal odporúčanie na firmu excalibur model Grizzly. Vlastní niekto tento model? Zaujíma ma recenzia od človeka ktorý ju skúšal, doporučenie na šípy k nej prípadne výbava. Samozrejme aj odporúčanie kde ju kúpit v najlepšej cene. Ďakujem
karlosko

Příspěvekod miro6446 » 22.02.2016 8:54

https://www.youtube.com/watch?v=nQ5gjWfJL3M
dobrá voľba :yes
no tento typ sa predáva pomerne krátku dobu takže recenzie budú iba sporadické ale záruku máš už v jej značke excalibur je top špička v reflexných kušiach
jednoznačne najlacnejšie ju má zrejme kuse.cz ale zato varujem, predajca no v skratke kopa známich má na neho ťažké srdce skús popozerať vo Viničnom alebo v Košiciach u Celiusku poprípade Jasa Archery. cz, pán Google ti odpovie heh..
čo sa týka šípov jednoznačne karbonové a budeš potrebovať optiku, kladkový naťahovák, servisný naťahovak nejaku tetivu do rezervy vosk na mazanie tetivy ono je lepšie ju kúpiť v celom sete pretože ušetríš hm..
pivo konzumujte správne chladené :-)))
miro6446

Příspěvekod cyril » 28.02.2016 23:07

image.jpeg
Ahojte. Rad bych si poridil kuši. Mam aktualne nabidku na tento Excalibur, ale ma (pry drobnou) vadu. Majitel s tim pry bez problemu strilel, ale protoze jsem uplny zacatecnik, radsi se zeptam odborniku. Da se to nejak opravit, nebo se musi koupit novy dil? Nebo je to proste KO? Diky za pripadne postrehy.
cyril

Příspěvekod cyril » 28.02.2016 23:08

A dalsi fotky. Jedna se o excalibur-equinox-225lbs
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg
cyril

Příspěvekod miro6446 » 29.02.2016 9:04

napíšem to asi takto hnacím motorom kuše sú ramená a táto tzv. drobná vada možno pre bývaleho majiteľa neznamená nič hrozné no v skutočnosti to znamená výmenu ale nie iba konkrétneho ramena ale oboch naraz
akokoľvek poškodené rameno znamená nebezpečenstvo pre strelca aktuálne to riešime ale na inom fóre ( tiež by som mohol predať auto s prasknutým blokom motora a tvrdiť že sa na ňom dá jazdiť)
a nikdy sa nemení iba jedno rameno ale obe naraz skúsenosť mám že výrobcovi do Kanady boli poslané obe ramená aj keď poškodené bolo iba jedno a bez problémov vymenil obe hm..
výmena jedného ramena je hlúposť ako voda v koši tak asi toľko hm..
miro6446

Příspěvekod cyril » 29.02.2016 9:18

Moc díky za odpověď. Trochu jsem prolezl jejich stránky a cenu za nová ramena jsem nikde neobjevil. Dle vebu (mám-li ten spráný) http://www.excaliburcrossbow.com/dealers nemá Excalibur v CZ/SK ofiko prodejce. Kolik si mám v případě, že bych ji nakonec vzal, připravit na nová ramena? Aspoň +/-? Ještě jsem ji nekoupil, takže mám možnost volby. Díky.
cyril

Příspěvekod miro6446 » 29.02.2016 9:46

skus sa informovať v Prahe
http://www.archery.cz/ alebo si naklikaj predajcov kuší excalibur v Čechach, na Slovensku v Maďarsku popr. v Nemecku
ten link čo si zavesil mi v praci nechce otvoriť lebo mám blokovaný PC
alebo priamo pošli mail výrobcovi do Kanady a opýtaj sa a skusil by som to riešiť ako reklamáciu aby si nemal problém s colníkmi tam by ti mohlo stačiť iba čestné vyhlásenie že ide o výmenu výrobku hm..
popripade popozeraj na bazoši ineraty alebo na
http://bazar.hunting-shop.cz/sekce/77-luky-kuse/
miro6446

Příspěvekod cyril » 29.02.2016 11:53

Díky moc. Zkusím se porozhlédnout i jinde. Jinak ta kuše je právě na Hunting bazaru v inzerci. Není to žádné tajemství. http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/17 ... ox-225lbs/
cyril

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné