Kuše

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: Kuše

Příspěvekod micurinivan » 19.12.2015 23:46

[quote="DanM"]micurinivan
Originál šípy na Barnett DeltaStorm měřily 410 mm a měly váhu 24 gramů (370 gr).

Super informace. Myslel sem že v USA je ještě v prodeji. S jinou kuší ramena
zaměnit nelze?

Díky
micurinivan

Příspěvekod DanM » 20.12.2015 21:36

Ramena byla dost specifická. Narozdíl od tehdejší drtivé většiny produkce Barnettu byla dělená a měla nátah 165 lb.
Pokud vím, jiný model je neměl. Kvalitní laminátová ramena vydrží desítky tisíc ran, takže tam bych se nebál (pokud nevystřelíš naprázdno nebo je jinak neponičíš). Pokud by to ale bylo potřeba, ramena by na ni byl schopen vyrobit pan Kýzl v Teplicích. Momentálně mi na jednu rozestavěnou kuši ramena laminuje.
DanM

Příspěvekod Loskuták » 06.01.2016 13:21

Ahoj, přemýšlím nad koupí kuše Barnett Recruit za cca 7t. Kolega má Excalibur Micro 335 a docela mě s ní nalákal, ale cena 22t je hodně. Můžete mi je prosím nějak srovnat v kladech a záporech? Chci to jen na rekreační střílení, ale kdo ví, může se to časem třeba hodit i na jiné věci. Případně třeba i soutěže.
Díky . Případně se nebráním anbazarovému kousku.
www.gunshop.cz/cs/8715-barnet-kuse-barn ... -set-p-dot
www.kuse.cz/kuse/eshop/1-1-KUSE/1-2-KUS ... -NIGHTMARE
Loskuták

Příspěvekod DanM » 06.01.2016 15:36

Barnett má s reflexníma kušema s jedním neděleným lučištěm dlouhé zkušenosti (vyrábí je od roku 1962). Recruit navazuje na celou řadu svých předchůdců, se kterými jsem měl tu možnost střílet a vlastnit je - Wildcat, Panzer 1 - 3, Commando,... Měl jsem Recruit i v kladkové verzi. Na všech jsem nastřílel kolem 1000 ran bez jakéhokoliv problému než šly dále. Kuše je malá, vypadá jak hračka, přišla mi krátká pro to, abych se za ní poskládal. Jinak je lehoučká, hezky vyřešená pojistka, slušná spoušť. Zpracování průměrné (spíše pohledově - ten plast mi přijde levný, jinak OK).
Střílení spíše rekreační. Na závody to nebude. Na terčové open závody na 35 metrů ještě asi ano, ale na 3D od toho nic nečekej. Pokud by jsi měl optiku s nastavením propadu střely korekcí rychlosti, tak na to je reflexní Recruit pomalý (má pouze 245 fps - minimální rychlost korekce optiky 250 fps a výše). Sám jsem to zažil, když jsem kdysi střílel se starým Commandem 3D. Do 25 - 30 metrů to s optikou sedí, pak už je propad daleko větší než korekce.
Shrnuto - nenáročná a spolehlivá kuše, za ty peníze pěkné střílení. Jako začátek dobré. Určitě bych jí koupil raději než čínské kopie. Jestli Tě to chytne, tak nakonec stejně skončíš u toho Excaliburu ;)
DanM

Příspěvekod Loskuták » 06.01.2016 15:48

Vím, že se to v ČR nesmí, ale je reálné střelit třeba zajíce na těch 30-40m S tím kolimcem a tím výkonem. Kamarád mě trošku nahlodal tím Excalibrem, ale přijde mi to dost drahé, ale výkon to asi má veliký, co jsem koukal na YT. Možná kdyby člověk sehnal bazarovku, tak by mi to přišlo lepší. Je ještě nějaká obdoba třeba do 15t? Nevím, podle čeho se řídit. To Micro mi přijde šikovné velikostí, nejsem dlouhán, mám 177 cm a 73kg. Každopádně ty energie mě dostaly. Vzducharny mají bez ZP pouze 16J a to Micro bude mít i možná 100J, ne?
Loskuták

Příspěvekod DanM » 06.01.2016 16:22

Pokud budu řešit lov v post apo, tak ano. Pokud budeš dobrý střelec, trefíš zajíce na 30 i 40 metrů (foto Barnett Commando, 30 metrů vestoje).
PC170030.JPG

Výkon je u reflexního Recruitu 88 joulů, tedy dostatečný na lov vysoké.
Výkon Excaliburu Micro se blíží 130 joulům, což je pro šípovou střelu energie jako hrom.
Nejvýkonnější kuše dnes dosahují až k 250 joulům. Já jsem třeba koupil starší Excalibur Exocet 175 lb, vybavil jej náklopem, špičkovou optikou, tlumiči ramen, je na něm rtuťovo - olejový tlumič vibrací a je z něj velice přesný komplet jak pro trénink, terčovou střelbu, tak i 3D. Finančně se dostaneš níže než za nový a co se týče spolehlivosti neměj strach, ta kuše Tě přežije :D
DanM

Příspěvekod Loskuták » 06.01.2016 17:28

Tak to už je pěkná energie. Recruit se mi i líbí, že se dá natáhnout rukama bez toho natahováku, ale kdyby měla trochu větší sílu, bylo by to lepší. Ale ono stejně asi nejde střílet na víc jak tak 50-70 m nebo ano? Nevím jak šíp pak rychle padá obloukem k zemi
Loskuták

Příspěvekod DanM » 06.01.2016 19:37

U Recruita bude vzhledem k rychlosti šípu jeho propad odhadem 1,5 metru na 50 ti metrech.
Ale na 70 ti metrech už to bude třeba přes 4 metry. Tohle právě vyřešíš náklopnou montáží optiky nebo optikou s multiosnovou. Některé (třeba Excalibur, Hawke,...) jsou vybaveny korekcí rychlosti šípu. Ty si nastavíš rychlost šípu např. 250 fps a zastřílíš kříž na 20 metrů. Další piny by Ti pak měly sedět na 30, 40, 50,... Pokud dáš posléze lehčí šípy, nastavíš vyšší rychlost a osnova Ti bude dál sedět na dané vzdálenosti.
Natahovák si pořiď i tak. Natažení je narozdíl od natahování rukama nejen o polovinu lehčí (kladka), ale hlavně přesnější. Vždy natáhneš stejně a dosáhneš tak lepší přesnosti zásahů.
DanM

Příspěvekod Loskuták » 06.01.2016 22:01

tak to je zajímavé s tou optikou, dobrá věcička. Zkusím asi počkat na nějaký jetý Excalibur
Loskuták

Příspěvekod TomSmith » 06.01.2016 22:17

Co říkáte na kladkovou kuši AR-480 MK II ?
Zaujala mne na videu Joerga a jeho SlingshotChannelu, zejména to (údajně nehlučné) natahování kličkou vypadá vtipně: A Star Is Born: The Greatest Crossbow Ever
TomSmith

Příspěvekod Loskuták » 07.01.2016 9:41

Ještě se zeptám takhle, poznám nějaký zásadní rozdíl při střelbě cca na 30-40m mezi tím Recruitem a Micrem? Pořád zvažuji, zda rozdíl 15t má takový smysl, případně jestli můžete doporučit jiný model s vyšším výkonem než má Recruit, ale nižší cenou jak Micro, které stojí 22t?
Loskuták

Příspěvekod DanM » 07.01.2016 10:08

To Loskuták:
Spíš bych začal tím, co od toho očekáváš.
Pokud budeš střílet rekreačně, bude Ti to stačit. Pokud budeš chtít vyhrávat soutěže, stačit Ti to nebude.
Tam se počítá každý bod a centimetr a špička je našláplá. Jinak můžeš udělat velice pěkné nástřely i s Barnettem, jen ta dlohodobá konzistence nebude taková. Takže když řeknu, že na 30 metrů vestoje jsem s Recruitem Compound nastřílel jednu sérii z deseti se soustřelem 3 ran opsk 60 mm, tak s Excaliburem jí dám v devíti sériích z deseti.
Počkal bych, sledoval inzeráty a pořídil starší Excalibur. Dostaneš se i s dobrou optikou kolem 15 000,- Kč.

To Tom Smith:
Kdysi jsem sem dával odkaz na výroce STS. Nyní mají kuši v druhé verzi Mk II.
Tady je opis mého příspěvku:
"Shoot Tech System 480. Má dvě boční nátahová ramena jako třeba švýcarská SCM Twinbow II.
Nemá sice tak vymakaný integrovaný napínací systém, ale je schopna střílet jak šípy, tak ocelové kuličky. Tuto vlastnost mají sice nejlevnější čínské kuše, ale o jejich přesnosti nebo bezpečnosti nemá smysl vůbec mluvit.
Zde by měla být ramena otestována na životnost 5000 ran bez jakéhokoliv problému. To sice není oproti klasickým reflexním kuším bůhvíco, ale je to lepší než nějaký netestovaný a nebezpečný čínský noname. Pravdou je, že nedávno jsem se dočetl o problémech s tímto typem ramen právě na švýcarské SCM Twinbow II, což je kuše za 60 000,- kč... Takže i moderní, přesná výroba a kvalitní technologie nezajišťují spolehlivost. Kvalita spasování některých dílů AR 480 (zejména pažby) nevypadá taky kdovíjak skvěle, na druhou stranu ramena vypadají dost dobře. Jinak tvar pažby (vypadá jak pažba odstřelovacích pušek) je moc pěkný a v bílé barvě vypadá prďácky. Systém nátahu je prováděn klikou, šíp nebo kulička je držena magnetem (viz. fotogalerie).
Má to napínací sílu 250 lb, ale nátah jen 9" a to je na výkonu znát...
Se šípem je výkon cca 108 joulů (což je slušný), při metání koulí výkon rapidně padá. S koulí 7,2 gramu je to 60 joulů, s menší 4,2 gramu pak 49 joulů...
Ale pro nouzové řešení je to slušný (jako pecka do palice by to stačilo). Když by člověku v nouzi došly šípy a měl jen hrst kuliček v kapse, proč ne... Další věcí bude přesnost, dostřel a samozřejmě cena, možnost zaslání, servisu...
Každopádně právě možnost střílet dva druhy munice by pro PA mohla být zajímavá."
DanM

Příspěvekod Loskuták » 07.01.2016 10:33

Já to chci spíš na blbnutí. Až bych se s tím naučil, tak kdo ví, co potom. Ikdyž zase nákup Recruita by mohl zatim stačit a možná že by mohl jít případně i dobře prodat. Máš prosím nějaký tip, kde se kuše hodně prodávají? Sleduji Sbazar, Bazos, Bazar-hunting, Aukro. Jinak existují šípy na plinkačku? Rád bych masakroval i petky apod.
Díky
Loskuták

Příspěvekod DanM » 07.01.2016 12:54

Nejvíce asi na Bazar Hunting Shopu, ještě také dost na Bazosi. Já občas koukám i na německý eGun.de.
Před nedávnem prodával téměř nového Recruit Recruve Ganmiki, mluvil jsem sním o tom někde na soutěži. Škoda.
Kup si karbonové šípy, vydrží nejvíce, až budou poničené nebo na konci své životnosti, použij je na destrukční testy :)
DanM

Příspěvekod Loskuták » 07.01.2016 14:47

A co si koupil potom? Já od něj kupoval asi před 1,5 rokem vzduchovky, šel do lepší. Pak jsem ho zahlédl, že má nějakou pistoli a teď jsem koukal, že je i tady na fóru:)
Mě se líbí u toho dalekohledu, že se to dá upravit a počítat s tím propadem a člověk ví, kam míří. Asi opravdu budu čekat na to Excalibura, případně na nějakou obdobu? Můžete kdyžtak doporučit něco podobného, přeci jen to Micro bude asi trošku horší sehnat. Jinak prodávají se nějaké ochrany, abych si nekatapultoval palec? Kolegovi z práci se toto podařilo při první vystřeleném šípu, tak si na to dobře pamatuju:)
Loskuták

Příspěvekod miro6446 » 07.01.2016 15:54

tak napríklad
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/14 ... w-package/

čo sa týka toho palca tak to je jeden z dôležitých bezpečnostných prvkov na ktoré si musíš dávať pozor
ono excalibur má z tohoto dôvodu rozšírené podpažbie práve preto aby si nevtrčal prsty do úrovne tetivy a ochranu na to nepoznám možno nejaké silnokožené rukavice ale pre strelca nepohodlné hm..
pivo konzumujte správne chladené :-)))
miro6446

Příspěvekod DanM » 07.01.2016 16:40

To Loskuták:
On střílí hlavně luk na 3D soutěžích (a velmi dobře). Všechny ostatní zbraně prodal, protože mu to prý kazí odhad pro luk.

To miro6446: Zdravím Tě po delší době :hand Ten inzerát je super, výborná cena, dostatek příslušenství, optika...
Takhle nějak bych to vyřešil.

To Loskuták: Na obdoby se vykašli ;)
DanM

Příspěvekod Loskuták » 07.01.2016 17:38

Miro: Ta vypadá dobře, ikdyž nejsem kamarád camo barev, inzerát ale dost starý. Možná mu napíšu. Ale jsem z opačného konce republiky:(
Loskuták

Příspěvekod Loskuták » 07.01.2016 20:41

Ještě se zeptám, dá se nějak určit minimální vzdálenost na kterou se dá střílet s takto silnou kuší?
Loskuták

Příspěvekod Loskuták » 07.01.2016 22:04

Už ji prodal
Loskuták

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné