Zánět ucha v PA

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.

Re: Zánět ucha v PA

Příspěvekod Count » 02.09.2015 20:39

Plný souhlas s nabu. Až člověk leze po zdi, svolí k čemukoli a pak příchází údiv, že bolest vzala tak rychlý konec. Naposledy pětiletá dcera. Hnis vytekl a druhý den už byl klid a mír.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Count
VIP

Příspěvekod Jiri1zip » 28.01.2017 16:30

Dnes v noci me to postihlo take. Vecer uplne OK, kolem pulnoci tlak a kolem druhe hodiny uz boles jako blazen, myslel jsem ze mi bouchne pulka hlavy. Dal jsem vaticku a sluvovici. Ve 4 hodiny uz peklo, takze jsem vzal vaticku do usi (dutou plastovou), jehlu, ustrihl jsem tycinku tak, aby z ni mohlo vycuhovat max 3mm jehly. Vatickou jsem zajel bezpecne do ucha a zatlacil na jehlu. Prisla okamzita uleva. Po cca 30sec jsem citil ja se mi toci hlava a zacal jsem se trochu ztracet. Asi na 10sec jsem si sednul a kdyz se to mirne zlepsilo, dopotacel jsem se do postele za navalu horka. Prastil jsem sebou a okamzite usnul. Rano jsem nasadil opet slivovici na vatu a zatim dobry. Na zdejsi radu jsem dal i antihistaminika a ruzovou. Večer dam acylpyrin a zitra uvidim.
Jiri1zip

Příspěvekod Doc » 28.01.2017 18:45

Jiri1zip: Hm, odvážný a pěkně hloupý, to ať se na mě nikdo nezlobí... :| :ne
Doc

Příspěvekod Jiri1zip » 28.01.2017 20:52

Doc: Fungovalo...
Jiri1zip

Příspěvekod Doc » 28.01.2017 21:58

Jiri1zip: Ale nemuselo...
Doc

Příspěvekod Jiri1zip » 29.01.2017 5:10

Doc: zajima me to vic detailne. Co se teda mohlo stat pri tom nejhorsim moznem scenari?
Jiri1zip

Příspěvekod Doc » 29.01.2017 10:43

Nejsem ORL... Ohluchnutí, zánět se může šířit dál (hnis si nevypustil všechen, nevypláchl, nevíš, zda byl bakteriální či ne (v tom případě ATB) atd.), v nejhorším se při dalším šíření může objevit meningitida. Na netu je určitě víc info.
Doc

Příspěvekod Jiri1zip » 29.01.2017 11:54

Totez se mohlo stat i v pripade kdy bych nic neudelal a prasklo to samo, ne? Jen tak premyslim...
Jiri1zip

Příspěvekod Hohepa » 29.01.2017 15:26

v PA asi snad , není jiné volby .
Dnes s plnou lékařskou péčí,
to jsou experimenty hodné Darwinovi ceny.
Chápu jako akutní zásah ,když není jiná možnost, ale jak jen to je možné , bych to ofiko zdravotnictví navštívil,
už kvůli tomu ATB

Těch potvor , co to můžou mít na svědomí , je tolik.... :head
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod Jiri1zip » 29.01.2017 16:17

Jak vidim vstricnost diskutujicich se od doby zalozeni vlakna zmenila, skoda
Jiri1zip

Příspěvekod Doc » 29.01.2017 19:52

Teoreticky ano, ale píchnout si to sám (s rizikem, že to píchneš špatně) je něco jiného, než že to samovolně praskne. Plně souhlasím s Hohepa, zatím v PA nejsme, tak nač? Teď díky tobě víme, že to nějak jde, ale zbytečně si riskoval (a dle mě stále riskuješ)... Vstřícnost diskutujících se myslím nezměnila, jen si nikdo netrouf to fakt píchnout, každej ví, že je to obrovskej "hazard". Každopádně díky za tvou zkušenost.
Doc

Příspěvekod Jiri1zip » 30.01.2017 5:01

Tohle je můj poslední příspěvek k tématu, za ty urážky mi to vážně nestojí. Klidně si experimentujte až v době, kdy to bude HOP nebo TROP, to už je každého volba. Co se týká onoho magického obratu "udělat špatně", v tomto případě perforovat špatně, tak ten taky není na místě. Vhodné místo pro paracentézu bubínku je v literatuře dobře popsáno a moc chyb tam udělat nejde. K tomu jsem Vás chtěl navést následnýma otázkama. Příspěvek byl o tom, že i postupy primárně určené pro dvoučlenný tým (operatér-operovaný) jdou zvládnout v jednom člověku. Předchozí vývoj diskuse mě mylně dovedl k přesvědčení, že lidé tady jsou otevření a přístupní alternativám, moje chyba. Zkoušel jsem příspěvek smazat, ale nemůžu přijít na to jak. Uvítal bych jakoukoli pomoc v tomto směru.
Jiri1zip

Příspěvekod Doc » 30.01.2017 11:12

Já nevím, ale nikdo tě snad neuráží... :roll: Já ti dokonce poděkoval za tvou zkušenost, tak nevím, co řešíš. Příspěvek bych tu určitě nechal, říkám, ukázal si nám, že to jde, jen někteří by si to prostě netroufli. Klid. :beer ;)
Doc

Příspěvekod Vladimir » 21.02.2017 15:04

Keď som bol malý mal som zápal ucha a nepomáhalo nič, pomohol až olej z vlašského orecha.
Postup: vytlačíme olej z vlašského orecha, buď stlačením medzi dve lyžičky alebo ešte lepšie v lise na cesnak. Pár kvapiek oleja potom nakvapkáme priamo do ucha.
Odskúšané za tie roky čo to poznám mnohými ľuďmi a stále pomohlo.
Vladimír
Vladimir

Příspěvekod nabu » 21.02.2017 15:57

ano, propíchnutím "naslepo" lze jistě poškodit jemné ústrojí skrývající se za bubínkem které přenáší zvuk dál. Rukojeť kladívka etc. Ale věřím, že to Jiri1zip před zákrokem nastudoval. Přeci jen pod tlakem bolesti se studuje nezvykle rychle.
Jen je asi lepší použít kosočtverečnou jehlu
http://eshop.medin.cz/agnew-jehla-parac ... rez-157-cm, protože se to lépe a rychleji hojí. Trychtýřek, a pomocníka se světlem. Ale proti gustu samotářů..
Je tu moc strašení se navzájem (a ne za varování se to skutečně nedá vydávat)...Nedivím se, že to Jiri1zipa rozčílilo. Přílišné strašení zpomaluje vývoj. Navíc když už je to hotovo, strašení dobré náladě (a ta uzdravuje) nepřidá.
Nerozumím tomu, ale mohlo se stát tohle a tohle...To je strašení.

Osobně mi ucho prasklo v moři při potápění a natekla mi tam mořská voda, potom bylo proraženo úderem pěsti na ucho a....přežil jsem. Ucho má úžasnou regenerační vlastnost.
Na druhou stranu nechtíc sbírám příběhy, kdy se to nepovedlo profíkům. Dceři mých sousedů "ukrajinská operatérka" na pohotovosti dokonce bodla do stěny zvukovodu a do bubínku se vůbec netrefila. Byla z toho krev, křik a strach z dokrotů...Ne všude slouží Dr.House...
U dětí je to většinou zanedbanou rýmou. Když se to podchytí při prvních bolestech (antihstaminika, paracetamol, vyhnout se spaní vleže a kapky do nosu k oplasknutí sliznic) dá se to ustát bez potřeby paracentezy.
Myslím, že u dospěláka to bude obdobné. Zanedbané první signály.
nabu

Předchozí

Zpět na První pomoc