Zánět ucha v PA

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.

Zánět ucha v PA

Příspěvekod Wilderness » 26.03.2015 13:58

Mladej to ted schytal a musim rict, ze jsou s tim pekne patalie.
Tri tydny pichani, narkoz, vymyslu jmenem trubicky a antibiotik, ktere vubec nepomohli. Nakonec odebrani mandli.
I presto mu jeste trubky nejaky cas zustanou.

Jsem s celym prubehem lecby dosti nespokojeny.

Tu bolest ucha si pamatuju jeste sam z detstvi a nasledky neleceni asi muzou byt take vydatne.
Tak nejak mi i prijde jakoby tim dnes trpelo kazde druhe dite, ale v PA by mohl nastat problem.

Lekari vam reknou to a to, ale jsou i jine tak neinvazivni zpusoby?
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Wilderness
VIP

Re: Zánět ucha v PA

Příspěvekod Joezbrna » 26.03.2015 14:22

Naše děti na to taky trpí a já na to trpěl jako dítě taky. Píchnutí bubínku je jednoduché a zvládne to v polních podmínkách i doktor. Někdy se tomu dá vyhnout, když se hrozící zánět odhalí včas a včas se nasadí antibiotika plus výplachy středního ucha Alpou, borovou vodou apod.

Obecně prevence rýmiček bakteriálního původu, což jde při žití v přírodě tak nějak samo (nejvíc nemocí chytnou děti ze vzduchotechnik, v obchodních centrech, autech a školkách; v lese a na sněhu rýmičkové bakterie nežijou), na druhou stranu v podmínkách nedostatku vitamínů a přežívání větších komunit v uzavřených místnostech je také rizikový faktor.
Joezbrna

Příspěvekod kregan » 26.03.2015 14:31

Na zánět prý pomáhá nosit v uchu stroužek česneku.
Myslim, že v nejhoršim by to píchnul i amatér. A ač je to velmi nepříjemné a mnohdy bez léčby s trvalými následky, většinou se na to neumírá.
Čím víc víš, tím míň neseš.
kregan
VIP

Příspěvekod Baca » 26.03.2015 14:34

Joezbrna, musim ta opravit. NAdcha - ryma je sposobovana virusom s takou obrovskou schopnostou prisposobenia sa, ze dodnes za cele veky co clovek vie odovzdavat informacie dalej, nikto nenasiel liek ci ockovanie proti nadche. :-)
Prežiť !!!
Baca
VIP

Příspěvekod Wilderness » 26.03.2015 15:03

Jo kdyz to ale neodhalite vcas kdy jeste mohou pomoci vyplachy a decko se vam vzbudi v noci s jekotem jako me, tak je to blby.
Kdyz bude mit rymu, tak s tim muzete pocitat , ale zanet ucha zpusobuje i kamarad pneumokok a tam uz vcas nic nerozpoznate.

kregan píše:Na zánět prý pomáhá nosit v uchu stroužek česneku.
Myslim, že v nejhoršim by to píchnul i amatér. A ač je to velmi nepříjemné a mnohdy bez léčby s trvalými následky, většinou se na to neumírá.

,,pichnul amater" obsahuje jeste mnoho ale..
Nekdo by to tak mohl pichat treba hrebikem :lol: a nekdo ani nevedel kam.. Navic lajznout si pichat neklidne dite chce sakra koule..

Ale rady o vyplachach a i ten cesnek si zapamatuji..
Wilderness
VIP

Příspěvekod Buhay » 26.03.2015 15:41

Taky jsme to letos řešili se synem. Skončilo to antibiotiky. Tak jsem hledala a našla jsem, že pomáhá netřesk, dá se snadno pěstovat na zahradě, na webu se o tom nechá najít mnoho. Vyzkoušeno nemám, ale rozhodně letos pořídím.

Netřesk na bolest ucha:
Netřesk,kapesník,palička na maso Pokud vám,nebo dětem nafoukalo do uši,nebo uši bolí z nachlazení-pár listečku netřesku,dáme do kapesníku trochu poklepeme paličkou a 1-2 kapky vymáčkneme do ucha.Nechame stect. Je to starý recept naších babiček funguje
Naposledy upravil Buhay dne 26.03.2015 15:42, celkově upraveno 1
Buhay

Příspěvekod Baca » 26.03.2015 15:41

kregan, skus ak mozes viac info tom cesnaku. Olupany, neolupany, nakrojeny, nejak upraveny ....... :-)
Prežiť !!!
Baca
VIP

Příspěvekod FarmářJan » 26.03.2015 15:54

Někdo na uši bohužel trpí opakovaně, někomu se to nestane nikdy. Základ je mít doma antibiotické kapky Otalgan, dají se koupit v Německu a Rakousku bez receptu (a kde uši dětem nepíchají a koukají na to jako na magořinu). Účinkují bleskově. Případně sehnat pod rukou u nás na recept Otipax, které používají osvícenější doktoři, co nepíchají po křovácku uši. Rozhodně doporučuju mít v lednici pokud máte děti.
A v době co nebudou antibiotika dostupná, nebo v divočině, tak oleje typu Tea Tree, ten se ale radí do ucha ředit s olivovým, nebo nějaké osvědčené historické rady.
FarmářJan

Příspěvekod kregan » 26.03.2015 16:10

Baca píše:kregan, skus ak mozes viac info tom cesnaku. Olupany, neolupany, nakrojeny, nejak upraveny ....... :-)

Olopaný stroužek, okrouhaný tak, aby šel vložit (a snadno vytáhnout) do/z ucha.
kregan
VIP

Příspěvekod Wilderness » 26.03.2015 16:23

Ja uz cesnek asi neozkousim. Malej ma v obou usich trubky a mandle venku, takze me to mrzi, ze jsem nebyl peclivejsi driv.
Dost si protrpel i kdyt to bylo vse pod narkozama.
Jen mi prijde, ze takoveto trapeni s usima nikdy driv nebyvalo..
Ted uz jen cekat zda se to vylepsi nebo se i pokusit tomu nejak dopomoci?

A jak pise farmar, zda je to vubec nutne, kdyz nekde to neprovozuji.. mozna by si jen antibiotika poradila, to propichnuti je mozna citelny zasah do ouska.

Netresk si zapisi!
Wilderness
VIP

Příspěvekod Baca » 26.03.2015 17:19

Kergan, mas to vyskusane, alebo niekto z tvojho zdielneho okolia /? :-) Pytam sa preto, lebo rozkrojeny cesnak prilozeny
na kozu rezom, vytvara takzvanu chemicku popaleninu. Viem to z prvej ruky :-D Na strednej skole sme si takto vyrabali marodku. Len clovek nesmel smrdiet ako kamion vianocnej klobasy, alebo musel vytihnut ked mal obvodak nadchu ako vlak uhlia z ruska :-D
Prežiť !!!
Baca
VIP

Příspěvekod Wilderness » 26.03.2015 17:33

Wilderness
VIP

Příspěvekod Josef » 26.03.2015 19:12

Mě na to vcelku účinně pomáhala (kromě česneku, před jehož účinkem je nutno smeknout) lihová tinktura z mladých pupenů topolu černého. Chová se to jako antivirotikum. Při vnitřním užívání tinkrura redukuje i borélie, pokud s tím má někdo v krvi opakovaně problém (tuším cca 1 kapka na každý kg tělesné hmotnosti, rozmícháno do vody, rozděleno na 3 menší dávky v průběhu dne a měsíc užívat, ne déle!). Pupeny se naloží do co nejsilnějšího lihu. Před použitím do ucha se to naředí destilovanou vodou tak, aby to nemělo víc než 40%, jinak by to při přímém natření popálilo ucho a situaci zhoršilo. Topolové kapky jde i koupit (Podhorná), ale já mám černý topol pár kroků od domu, tak si vystačím sám ;)

Občas se hodí i včasný zásah, dřív než se něco rozjede. Jak se vám nebude s vaším uchem trochu něco zdát v nepořádku, neodkládejte to, ulehněte do postele a nalejte si do ucha vrchovatě peroxid vodíku. A nechte ho tam šumět tak dlouho, dokud se úplně nevyšumí (nejméně 0,5hod.). Je to dezinfekce, ucho se šuměním zbaví povrchové vrstvy na které vegetují bakterie a volný kyslík taky udělá své (prokrví a oživí tkáň). Problém je, že recept s peroxidem není zrovna dobrý návod do PA, protože peroxid dlouhodobě skladovat nejde a běžně si ho doma v kuchyni nevyrobíte.
Josef
Rozpadlík

Příspěvekod Wilderness » 26.03.2015 19:20

Pripojim se k Josefovu smekani....
Kam se hrabe miliardovy faemaceuticky prumysl mate-li na zahrade cesnek, hermanek, rebricek a zasobu vitaminu C.. :F
Wilderness
VIP

Příspěvekod Wilderness » 26.03.2015 20:23

Tady jsem neco nasel o tom dilema pichat-nepichat
http://m.vitalia.cz/clanky/usi-pichaji-jen-sadisti/

Tady ten clanek je docela zajimavy
http://m.vitalia.cz/clanky/caste-zanety ... icc=item-2
„Sklon k zánětům středního ucha se často dědí, protože mu nahrává stavba Eustachovy trubice, pokud ji má někdo zúženou, spíše u něj zánět propukne."

Tenhle clanek by si mozna zaslouzil vlastni tema ale zanetu ucha se take tyka.. O rezistenci na antibiotika.
http://m.vitalia.cz/clanky/zanet-stredn ... icc=item-1

Me by zajimalo jak vypadala historie zanetu v usich, jak to vypadalo nez se z toho stala civilizacni choroba. Dnes to prakticky v 70% nakonec konci odstranenim mandli.. napr. o tech trubickach jsem nikdy neslysel a selskym rozumem mi prijde mit ucho takhle nejakou dobu ,,otevrene" asi taky neni labuzo..
Vite, obcas se rika, ze by si telo melo umet poradit samo, ale riskovat zdravi svych deti take neni terno..
Wilderness
VIP

Příspěvekod kregan » 26.03.2015 23:52

Baca píše:Kergan, mas to vyskusane, alebo niekto z tvojho zdielneho okolia /? :-) Pytam sa preto, lebo rozkrojeny cesnak prilozeny
na kozu rezom, vytvara takzvanu chemicku popaleninu. Viem to z prvej ruky :-D Na strednej skole sme si takto vyrabali marodku. Len clovek nesmel smrdiet ako kamion vianocnej klobasy, alebo musel vytihnut ked mal obvodak nadchu ako vlak uhlia z ruska :-D

Praktickou zkusenost nemam. Cetl sem to v jakem si domacim lekari. Jako malemu mi usi pichali a ted na zanety netrpim. Tata se potapi a zanety z toho normalne prechazi.
kregan
VIP

Příspěvekod Baca » 27.03.2015 7:02

Tiez som davno potapanie robil, tie zapaly su troska ine ako tie ktore vyfasujes bezne :-) Tiez sa mi to stavalo a obycajny knot do ucha to vzdy k spokojnosti vyriesil.
Prežiť !!!
Baca
VIP

Příspěvekod martinhej » 27.03.2015 9:39

Na sebe z detstva mam vyskusanu skalnu ruzu. Z listka sa osupe ta jemna blana co je na tom a vopcha sa to do ucha. Nechat par hodin, vymenit. Ak ten zapal bol v zaciatkoch pomohlo vzdy. Ak to uz bolo dvoj-troj dnove tak ucinok uz nebol tak dobry. Kedze som neznasal chodit k lekarke tak som si to riesil sam asi od nejakych 6-7 rokov a pred rodicmi sa tvaril ze je vsetko ok. Tie zapaly presli postupne za par rokov. Tusim ze po 10 roku som ich uz nemal vobec.

Synovi vsak to nezaberalo. Zrejme nejaka ina pliaga... Maval opakovane zapaly stredneho ucha. Nakoniec dostal nejake homeopatika (mame taku divnu detsku lekarku). Na pocudovanie to zabralo do druheho rana. Zapaly sa sice vratili este asi 3 krat, ale stale slabsie. Posledny krat mal zapal ucha pred 4 rokmi.

Moju zenu tiez bolievaju usi. Vyskusala vsetko mozne, co jej ako tak zabera je striedat framykoin do ucha na gaze na par hodin, potom na gazu dat koloidne striebro a sup do ucha. Vacsinou prejde do dalsieho rana.
martinhej

Příspěvekod krvfx » 27.03.2015 14:18

Já bych to viděl tak, že na určité formy zabírá desinfekce ucha, běžně používám peroxid. On i takový pořádný výplach něčím sterilním asi taky nebude od věci.

Jakmile cítím, že mi "nafoukalo" do ucha, jeden výplach peroxidem to většinou zažene. Opakovaný je samozřejmě lepší.
krvfx
VIP

Příspěvekod Desouza » 27.03.2015 14:46

Já jsem si vyzkoušel léčbu zánětu ucha a to tak že se smotal kornoutek novin , tenčí kus kornoutu jste si strčili do ucha . A ta širší část se zapálila ( pochopitelně dole a opatrně ) . Teplý vzduch způsobil že zánět vytekl . Pak dezinfekce . No zabralo to . :)
Vincit omnia veritas .
Desouza

Další

Zpět na První pomoc