Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.09.2011 18:44
od Karlos
Sloučeno ze samostatného tématu Bezpečnostní dveře

Tak jsem hledal info o bezpečnostních dveřích a narazil mimo jiné na toto video:

http://www.next.cz/cs/galerie/
(Video - URNA za bezpečnostními dveřmi)

vše bylo OK, take jsem si říkal že ty dvěře nezbývá než odstřelit, pakliže se chtějí nimi dostat dovnitř, ale když tam typek připevnil místo trhaviny obyčejnou výbušku a po odpálení zůstaly dveře - jak jinak - pouze očazeny... :roll: :roll: :roll:

Docela zavádějící reklama.

Re: Bezpečnostní dveře

PříspěvekNapsal: 20.09.2011 9:34
od Maximus
Nejsou "bezpečnostní dveře" jako bezpečnostní dveře. Běžně se instalují dveře ve 3. a 4. kategorii, přičemž na ochranu před běžnými zloději stačí dveře 3. třídy v kombinaci s kvalitními zárubněmi, kováním a bez. vložkou (ty však optimálně ve 4. kategorii), která je odolná proti SG metodě (tzv. bumpingu). Podle vyjádření známého, co montuje bezpečtnostní dveře už víc než 20 let a dělá i velké zakázky i pro Poštu, banky,..., tak dveře 3. tř. nepředstavuji pro zásahovou jednotku žádný větší problém a většinou dveří 4. třídy také projdou (slabinou může být spíš konstrukce zámku, bezp. vložky, kování, zárubní, etc. než pevnost samotných dveří).
Pokud specialista ze zásahovky uzná za vhodné, tak se záložní tým pokusí projít např. srze okna (kvalitní bezpečtnostní folie v oknech ve 4. patře může být ale docela nemilým překvapením :chuckle).

Poznámka k bezp. vložkám - to že mají certifikát proti SG metodě (bumpingu) ještě neznamená, že nejdou pomocí této metody otevřít (jde to třeba jen o něco hůř :evil:). O dost levněji než u nás se dají např. jedny z nejlepších vložek EVVA koupit na německém ebay).

Poznámka k foliím - kvalitní folie dobře nalepená o dost stíží zloději práci - často to skončí jen u několika vzteklých pokusů a raději jde za snadnější kořistí (kamarádova osobní zkušenost). Samozřejmě, pokud si váši "rezidenci" někdo vytipoval, tak je folie jen první linií obrany (tedy pokud nemáte např. ještě před okny okenice z hardoxu ;))

Poznámka k oknům - většina moderních plastových oken jde údajně docela lehce otevřít z venku pomocí šroubováku či podobného nástroje. Pokud dotyčný ví, kam to "vrazit", tak se dostane do bytu/domu a ani to není na tom okně moc vidět.

zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.11.2011 13:19
od Rookie81
Čeká mě v budoucnu rekonstrukce domu-výměna oken,dveří,garážových vrat a vytápění. V té souvislosti se zajímám i o zabezpečení domu proti vniknutí osob.
Začal jsem plotem který jsem natáhl komplet nový a plánuji přidat na sloupky nějaké nástavce,20cm a jeden nebo dva ostnaté nebo žiletkové dráty.
Protože mám směrem k domu od plotu zhruba půlmetrovou mezeru a hradbu-živý plot z tůjí,uvažuju prostor mezi plotem a tůjemi monitorovat ič závorou,nebo podobně. Ale zase aby nevyvolaly planý poplach kočky.

V plotě jsou dvě branky a brána jedna branka vede k řece a zamyká se na visací zámek,tu bych asi nechal tak,používá se zřídka.Druhá je vstupní,sousedí s vjezdovou bránou,zde plánuju nějakou verzi DT,možná i kameru,nasvícení vstupu i vjezdu ovládané zevnitř domu a na dálku.Bránu dovybavit klasickým zámkem a možná i elektrickým otevíráním.

Do domu se dá vstoupit vstupními dveřmi,balkonovými dveřmi a garážovými vraty takže by měly být odolné a s dobrými zámky,na balkonové dveře a možná i okna ve spodním patře bych si určitě nechal dát i fólie.

Okna jsou hned nad zemí sklepová,ta zamřížuji,v prvním patře asi s fólií a nějakým lepším kováním,do druhého patra se počítám nikdo škrábat nebude. Určitě bych okna navíc vybavil nějakými žaluziemi nebo roletami z vnější strany.

Uvažuji i o nějakém kamerovém systému na monitorování okolí domu-dvora a zahrady.

Ve sklepě který je z litého betonu tl cca 50cm uvažuji jednu místnost využít jako panic room a zároveň kryt,takže zde jde mimo systém větrání aj co se tady probírají v jiném vlákně hlavně o pořádné dveře a zárubně.

Rád bych si nechal poradit,pokud jste někdo řešili výměnu oken,dveří a zámků,co je nejlepší,na co si dát pozor a čeho se vyvarovat.Sám se v množství informací ztrácím.

Re: zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.11.2011 20:00
od MacGyver
Právě dokončuji rekonstrukci poválečného domu v polořadové zástavbě na malém městečku.

Mým základním heslem je, že věci a peníze jsou k tomu aby sloužili lidem, nikoliv k tomu aby se hromadily. Řídím se tedy oblíbeným cena x výkon. Druhým hesle, že člověk má hledět do budoucnosti, ale ŽÍT v přítomnosti.

Všechno začíná a konči u peněz, které hodláš do rekonstrukce investovat, takže těžko radit.

Moje zkušenosti s rekonstrukcí:
1. když jsem dům koupil, chtěl jsem udělat pouze kosmetické úpravy - nakonec zůstaly prakticky původní jen obvodové zdi.
2. byl jsem připravený drtivou většinu prací dělat svépomoci (předchozí zkušenosti se stavbami) - nakonec jsem většinu prací volil dodavatelsky (přesto jsem se nadřel ve volných chvílích, víkendech a dovolených jak sviňa :) ).
3. do rekonstrukce jsem šel, abych finanční zátěž ze stavby rozložil v čase a hlavně proto, že jsem nesehnal rozumný pozemek a v satelitu bydlet nechci.

Vím, že to není to na co jsi se ptal, ale myslím, že je to důležité sdělit, kvůli souvislostem.

OKNA a dveře : Volil jsem plastová s trojsklem i když mám ke dřevu blíže, praktičnost a styl života zvítězily nad pocitem. Do bezpečnostních skel jsem neinvestoval - podle mě jsou k ničemu (ve firmě nám v okamžiku snadno vypáčili bezpečnostní okno i s bezpečnostním sklem - věděli moc dobře jak na to). Pokud tě někdo bude chtít vykrást, tak mu v tom nic nezabrání. Co se týče bezpečnosti volil jsem rozumný střed, abych zabránil náhodným pokusům drbanů a feťáků. Z Ulice hodlám osadit okna v přízemí - suterénu mříží.

BEZPEČNOSTNÍ MÍSTNOST: Kotelna ve sklepě cca 25 m. č. Kamenné stěny, betelná futra, bezpečnostní dveře a kovové okno. Druhá místnost - sklad potravin atd. Třetí trezorová místnost na zbraně atd. (nepřál bych tam někomu vlézt, když neví jak).

ZABEZPEČENÍ: Elektronické - vybraných místností. Po celém pozemku a kolem baráku světla na čidlo (odradí drbany a feťáky a ze tmy do světla se na útočníka střílí taky lépe).

PLOT: Decentní a nízký - na co bych měl žiletkovým drátem upozorňovat?

BEZPEČNOST: Nenápadnost (tak proč to sem K.... píšu???) a skvělí sousedé a vztahy s nimi.

Opravdu záleží co chceš, jaké máš priority, kolik času a peněz do toho chceš vrazit. Proti gustu žádný dišputát.

Re: zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.11.2011 20:05
od MRAK
Něco podobného začal řešit Maximus tady:

viewtopic.php?f=10&t=89

Určiťe to projeď.

Re: zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 21.11.2011 4:30
od alibaba
Dum muzes zabezpecit pouze proti drobnym zlodejickum co cekaji na prilezitost a vse se stava v neozbrojenych krajinach jako je treba Bostonu a ruzne komunisticke staty, kde politici uslapuji sve volice a tak na okna si dame zelezne zaluzie a to zavreme na okne a zamkneme a pak zabezpecime dvere co se nedaji vykopnou ani vyrazit to znamena mit zelezna futra a tyc co je oprena ze vnitr a zamykame alespon 2 zamky na dverich a jeden je ta tyc co je dulezita, nebot zabranuje vyrazeni dveri co se oteviraji dovnitr.......Tady se ani moc nezamyka nebot nevime jestli tam majitel nelezi v palebne pozici a jasne jsou vesnicky kde se vubec nezamyka tady kdyz nekdo zapomene zamknout tak se nic tez nedeje jasne jsou tu vykradacky ,ale kdyz prijde majitel pro zlodeje to konci rostrilenim ,dvere jsou pokryte plechem .....

Bydlel jsem takto v Bostonu vice jak pred 25 lety a tak si to matne pamatuji jak jsem zamykal dvere, ale vim ze jsem potreboval 2 klice a dvere by nikdo lehce nevyrazil ,tedy zadna teoreticka uvaha pouze hola skutecnost ......

Re: zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 26.11.2011 17:25
od Rookie81
MacGyver - s tou nenápadností máš pravdu,hodně o tom přemýšlím,navíc prakticky nikdo v okolí ostnatý drát na plotě nemá. Ale rád bych pořešil nějakou infrazávoru kolem plotu,nebo kolem baráku,pár světel na čidlo mám,je to výborná věc.
Elektronické zabezpečení dám na 100pro,stejně budu sekat drážky pro kabely a pár metrů navíc k čidlům se ztratí. Líbí se mi řešení kdy zabezpečovačka pošle mms s fotkou vniklé osoby.

Re: zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 26.11.2011 17:38
od GloryToSunTsu
1. zásada: Tvářit se, že máš hovno.
2. zásada: Nezvat si domů cizí lidi, kteří budou po hospodách vykládat, že máš barák plnej zlata.
3. zásada: Nezabezpečovat dům (viditelně) tak, aby to popíralo bod 1, protože o tom zabezpečení budou mluvit individua z bodu 2 i když uvnitř nikdy nebyli.
4. zásada: Porušit zásadu číslo 3 můžete jen v případě, kdy máte všude po okolí pověst vyšinutého, ale chudého psycho/sociopata, který po nocích bloumá domem s nabitou pistolí. Takový člověk musí mít rotvajlera nebo NEJMÉNĚ 2 dobrmany!!

:lol: :lol: :lol:

Na obranu je také potřeba dívat se z pohledu zloděje, zde uvádím věci, které mi tak nějak vyprávěl kamarád a týká se to rodinných domků, panelákové byty se tipují jinak. Dále doplním, že každý zloděj má určitě vlastní systém.
Rómští aktivisté, kteří se soustředí na staré lidi, mají samozřejmě jiný postup.

Nejlepší dům je takový který:
- vypadá slibně už na první pohled (nový nebo nová fasáda, uklizená zahrada, pěkné auto před domem, udržovaná panička..)
- pes je idiot (třeba setr/retriever) nebo malý kripl
- majitel vypadá jako idiot, který nebude schopný se bránit a když Vás náhodou načape, ještě mu přefiknete ženu, protože i jeho ženě se z toho slabocha zvedá kufr
- sousedi nejsou, nebývají doma, nebo to jsou idioti, nejlépe podobní jako majitel, takže i kdyby nebyli doma, nebudou se do toho plést, žádná zvědavá babka
- na příjezdových cestách okolo nejsou kamery městského systému
- oknem se prohodí kámen a čeká se, kdy a jestli přijede agentura

Nové trendy:
Pomocí street View si můžou zloději tipovat domy k vykradení (a obhlížet terén) přímo od počítače.
Zloději si tipují domy k vykradení na základě statusů na Facebooku. Nejlepší je napsat, že jedete na dovolenou, nebo třeba někam na silvestra a vystavit si pár fotek z domu.

Jo a chce to mít PCO a chlubit se tím.

Re: zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 26.11.2011 18:15
od alibaba
Zabezpeceni domu muze byt ze si jej koupite to zabezpeceni a muzete jej monitorovat na svem iPodu a je monitorovano policejnim departmentem a to stoji lidi zde asi 50$ mesicne, byt kamerama napojen na policii a tak muzete mit kameru v kazde mistnosti a treba okolo domu co monitoruje kdo se kolem potlouka a cele zarizeni dnes stoji nasi 800 $ .....

Re: Bezpečnostní dveře

PříspěvekNapsal: 28.11.2011 15:29
od JimmyJazz
ted mne napadlo, ze k zabezpeceni dveri by mohla stacit i obycejna zavora zevnitr :) Staci 4 uchyty radne uchycene do zdi (chemicka kotva s patricnym prislusenstvim) a k tomu tesne pasujici zavora. K tomuhle staci i obyc bezpecnostni dvere a i zasahovka se bude muset dost snazit.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.02.2012 19:16
od Lenicka1313
Dobrý den, dlouho jsem se rozmýšlela, zda se mám, nebo nemám do digitálního kukátka dát. Nakonec jsem se rozhodla pro to, že ano – a nemohu si teď svého rozhodnutí vynachválit. Jsem opravdu ráda, že jsem se pro nějak nakonec rozhodla a opravdu neuvěřitelně to zjednodušuje sledování „ťukajících“. Já osobně mám toto:

MacGyver -Nahlášeno jako spam - pokud se tady objeví více komerčních příspěvků tohoto ražení, půjdou všechny šmahem k ledu. Reklamu schovanou pod nějakou informační hodnotu tolerovat nebudeme.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.02.2012 16:29
od nabu
já doma pány z Nextu měl...chtěli mi vsadit bezpečnostní dveře do zdi z itongu...
A ještě mě ujišťovali že je to jedno, že to drží...
Tím mě ujistili, že jsou to amatéři.
Zvolil jsem výrobní družstvo Napako a montoval to Hofex. Za polovinu ceny mám dveře s ještě vyšší bezpečnostní třídou...
Otevřít jde ale všechno.
Viděl jsem chlapa jak otvíral prvorepublikový trezor. Popelku. Skoro den kolem toho chodil a něco měřil, pak vyvrtal dvě díry na milimetrovým měřítkem určených místech a bylo to. Kdo umí, toho nic nezastaví.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.02.2012 19:11
od Maximus
To Nabu:
Jak to tedy vyřešili v tom ytongu?

Nejlepší zabezpečení je to, které není vidět a které není standartní. Různé samodomo "fičurky" znepříjemní zloději život lépe, než "nejprodávanější výrobky na trhu" za x násobek ceny.

Zajímavé jsou články o automatických obranných zařízeních:
http://svoc.prf.cuni.cz/sources/4/8/86.pdf
http://is.muni.cz/th/142699/fsps_m/Prav ... ty_AOZ.txt

Dobrá věc je zalaminovat a umístnit za pořádným plotem cedulky s tímto textem:

Judikát Nejvyššího soudu ČR:

Instalace a použití automatického obranného zařízení, jehož účelem je odvrátit možný nebo předpokládaný budoucí útok na zájem chráněný trestním zákonem na určitém místě bez součinnosti obránce (např. nástražné systémy, samostříly, zapojení elektrického proudu do mříží či kovového oplocení nemovitosti), samo o sobě nevylučuje naplnění podmínek nutné obrany podle § 13 tr. zák.

Judikát Nejvyššího soudu ČR pro blbce:
Kdo se pokusí vloupat do tohoto domu, může být těžce zraněn či zabit. Majiteli hrozí jen to, že bude muset uklízet po zlodějích krvavé stopy.


Edit: Zajímal by mě názor, zda by běžný zloděj měl "koule" to risknout.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.02.2012 22:04
od DanBlack
Maximus píše:Dobrá věc je zalaminovat a umístnit za pořádným plotem cedulky s tímto textem:

Co mi to jen připomíná??? :lol:

Obrázek

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 17.02.2012 14:59
od nabu
Maximus píše:To Nabu:
Jak to tedy vyřešili v tom ytongu?
t.

nevyřešili - dali dveře až ke vchodu do bytu a ne do přistavěné předsíně..

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 25.03.2013 9:33
od Elko
Ahojte, máte někdo zkušenosti s placením zabezpečení domu přes stavební spoření? Tady se o tom píše: https://www.cmss.cz/#!/produkty/financo ... ouzit.html, mám starší dům (1975) a rád bych se po základní rekonstrukci věnoval právě zabezpečení, které je teď mizivé.
Preferuju mechanické zábrany - mříže - tam, kde to jde.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 26.01.2014 18:33
od uaz469
figurant se zjevně vyzná :o :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=PZmd58Ut6dc
:cry:
(od 8min. je to reklama, tam nekoukejte)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 27.01.2014 9:32
od Hdm
Vždyť v té reklamě pouze mají více západek, to stačí akorát proti hrubé síle. Proti manipulaci se zámkem to nechrání o nic lépe.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 27.01.2014 21:40
od Oskeruše
Takže jestli to chápu dobře, okna lze spolehlivě zabezpečit pouze mříží?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 27.01.2014 22:12
od Fabulous
Nikoliv. Mříž rozlámeš snadno za použití dusíku :) Spolehlivé zabezpečení je vždy kombinací různých systémů a má obvykle za cíl zpomalit, nikoliv zastavit, narušitele.

Na okna jako základ je dobré:
1. vrstva - okno s bezpečnostní fólií
2. vrstva - vnitřní čidlo s detektorem zvuku a tříštění skla
3. vrstva - mříž s vnitřním plovoucím kaleným jádrem
4. vrstva - vnitřní PIR čidlo

To vše napojené na duální zabezpečovačku s přenosem signálu po GSM a kabelu a napojením na sirénu. Většinu pachatelů to odradí nebo alespoň zpomalí.

Ale zabezpečení domu se musí řešit koncepčně, nejenom stylem okna-dveře.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 27.01.2014 22:42
od Karlos
To to jde opravdu tak snadno (s tím dusíkem)? Kolik je ho potřeba na dostatečné podchlazení mříže řekněme 10mm kulatina? Bavíme se o možství vtěsnajíc se do většího spreje, hasičáku nebo bomby ala autogen?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 27.01.2014 23:04
od Fabulous
Ani ho tak moc nepotřebuješ. Důležité je bodové zmrazení a dobře klepnout. Ocel zkřehne jako sklo.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 27.01.2014 23:52
od Oskeruše
Fabulous píše:Na okna jako základ je dobré:
1. vrstva - okno s bezpečnostní fólií
2. vrstva - vnitřní čidlo s detektorem zvuku a tříštění skla
3. vrstva - mříž s vnitřním plovoucím kaleným jádrem
4. vrstva - vnitřní PIR čidlo


Díky. O kolik tato kombinace folie a mříže sníží propustnost denního světla?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 27.01.2014 23:55
od Fabulous
To záleží na tom, kolik vrstev a jaké fólie tam dáš :)

Při jedné fólii to ani nepoznáš.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 27.01.2014 23:56
od Oskeruše
Aha jo, díky.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.02.2014 18:54
od Etranger
Vzhledem k stále se zvyšujícímu výskytu dvounohé škodné plánuji teď o víkendu-krom jiného-montáž reflektorů s čidly pohybu.
Potřeboval bych:
-co možná největší úhlový rozsah i délku záběru těch čidel(obvyklých 12 uváděných metrů je dost málo)
-nejlépe kdyby byly součástí světla kvůli snadnější montáži ale samostatná by taky nevadila
-možnost časování aktivace v určitý čas aby nespínala i přes den na každou kočku
-možnost nastavení doby svitu od aktivace
-krytí min.IP x4

Díky za případné tipy.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.02.2014 19:15
od Fabulous
Z technických důvodů více, jak 12 m neuděláš. Reálně funguje tak 6-8 m. Kup si v OBI normální LED reflektory s čidlem. Rozumá, cenově dostupná možnost. ;)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 16.02.2014 7:11
od MacGyver
Mám tyto v bílé barvě na bílé fasádě: http://www.svet-svitidel.cz/steinel-644 ... story.html

V současné chvíli jich používám 8 kolem celého baráku už asi 5 let. Nastavit lze vše. Čidla se spínají s ohledem na aktuální atmosferické podmínky. 12m dosah je standard. Není vyjímkou sepnutí i na 30 - 40m v celém rozsahu čidla (i pravý úhel vůči světlu). Hledal jsem levné kvalitní řešení. Tyto světla mi to 100% splnili. Nakupoval jsem je za velkoobchodku v Elkovu.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 16.02.2014 11:59
od Etranger
Takový dosah jsem sháněl,objednány 3 ks+pár reflektorů.
Díky. :yes

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.03.2014 13:45
od PeFi
Fabulous píše:Na okna jako základ je dobré:
1. vrstva - okno s bezpečnostní fólií
2. vrstva - vnitřní čidlo s detektorem zvuku a tříštění skla
3. vrstva - mříž s vnitřním plovoucím kaleným jádrem
4. vrstva - vnitřní PIR čidloV návodech k detektorům tříštění skla jsem viděl upozornění, že v případě použití bezpečnostních fólií nebudou fungovat, protože sklo s fólií při rozbíjení nevydává správný zvuk. Takže bych to spíš viděl tak, že první vrstvu by měla dělat exteriérová optická závora jakou součást plášťové ochrany domu.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.09.2014 15:56
od duchajs
Rozmýsleli jsme s přítelkyní o koupi bezpečnostních dveří. měli jsme stanoven rozpočet do kterého jsme se chtěli vejít a jediné2 firmy ho splňovali. KOnkrétně DDT dveře a BBT. DDT dveře podle toho co je psáno splňují totéž co BBT jen s rozdílem, že nejsou protipožární, ale zase o něco málo levnější.
Co se týče designu, tak DDT dveře jsou hezčí, ale poté co je namontovali a dostali jsme certifikát, tak jsme se začali obávat zda jsme udělali dobře.
Jde o to, že firma DDT dveře není výrobcem, nýbrž dodavatelem. Výrobce je PIŇĎULSKO a kvalita materiálu se mi zdá být oproti BBT taky méně bytelnější.
Tím chci říct, že kdybych věděl, že se jedná o PIŇĎULSKÝ výrobek, tak bych volil firmu BBT.
Teď již nezbývá, než doufat, že dveře vydrží a nebudou se za pár let muset měnit.

A do začátku varování! Příště BAN. Fab

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.09.2014 16:37
od kregan
Teda, takhle mávat adminům rudym hadrem před očima :lol:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 06.10.2014 19:57
od dr.know
Kdyz ja shanel bezpecnostni dvere, od ruznych Nextu a jim podobnych jsem dostaval kalkulace,ze kterych na me sly mrakoty (byly to dvoukridle dvere).
Nakonec jsem koupil od ve vyse zmyneneho vyrobniho druzstva. Cena podstatne nizsi,kvalita ok asi to neni uplne top vyrobek,ale pomer cena/vykon rekl bych slusny.
Neb doma nic extra draheho nemame, 80 k za dvere do bytu jsem fakt davat nechtel.
Pokud nekdo shanite dvere zkuste je poptat.
Btw zamek mul t lock integral, co stal skoro 2500 se po necelych 3 letech nejak podelal a zacina byt problem do nej vrazit klic,nedoporucuji kupovat,vymenim ho asi za vyrobek ceske firmy T*****.Recenze na nej jsem nasel na lock pick foru.opet pomer cena / vykon.
(Konkretni firmy kdyz tak sz,ta to nevypada jako reklama)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 10:27
od FordPerfect
Problém se zasunováním klíče mi vyřešila kapka oleje na kola a šicí stroje do zámku. Zas šlape jako nový.

bezpečnostní firmy lžou

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 12:09
od PIPboy
Můj známý si nechal do paneláku namontovat bezpečnostní dveře za skoro 40 000,- a po nějaké době zuřil, když zjistil, že zkušený zámečník/zloděj je dokáže otevřít do půl hodiny. Takže je to podobné jako s protipožárními dveřmi, kde se udává doba po kterou odolají.

Bezpečnostní firmy lžou až se jim od huby práší. Nevěřte jim ani slovo. Realita je taková, že když se někdo opravdu bude chtít do domu dostat, tak se tam dostane a nic mu v tom nezabrání. Zabezpečení funguje jen proti feťákům a náhodným drobným zlodějíčkům.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 13:37
od Joezbrna
Bezpečnostní dveře v paneláku taky nejsou od toho, aby byly nepřekonatelné. Když se budu opravdu chtít dostat do bytu, slaním tam ze střechy. V kukle a šerné kombinéze s nápisem Policie, a nikdo ze sousedů ani nepípne. Nebo si počkám, až přijde domů tvé dítě či manželka, od výtahu potichu přistoupím a klepnu je za uši jak králíka. A ještě ti pro radost nechám klíč zevnitř.

Bezpečnostní dveře v paneláku jsou od toho, aby přišlo jelito, koplo do nich, zapáčilo pajcrem nebo zkusilo strčit planžetu do zámku, a pak to šlo zkusit k sousedům.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 14:43
od Joe Azbest
Fabulous píše:Ani ho tak moc nepotřebuješ. Důležité je bodové zmrazení a dobře klepnout. Ocel zkřehne jako sklo.

A zkoušel jsi to, nebo jsi to viděl? V práci jsme používali tekutý dusík pro schlazení čepů lisovacího nástroje, které se měly vložit do děr s přesahem a po ohřátí na původní teplotu se napevno zafixovat. No a se zbytkem (a bylo toho dost litrů) se dělali pokusy, než nám to vyvřelo. Ocel se nám teda rozbít nepodařila, aní větvičky stromu se nerozpadly po zmražení a klepnutí. Jedinný efekt nastal po nalití vody do bublajícího dusíku, kdy to začalo vydávat neuvěřitelny chrastivy zvuky. Ale to bylo tak všechno. Buď jsme dělali někde chybu, nebo je teplota vroucího dusíku ještě moc vysoká. Nevím.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 15:46
od Fabulous
Provedl jsem na toto téma rešerši. Osobní zkušenost v tomto případě nemám.

http://youtu.be/XgXk_Yzw0nU
http://youtu.be/JC7gHeMJM3g
http://youtu.be/11OZhXaaGOA

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 17:57
od Joe Azbest
Abych pravdu řekl, moc přesvědčivě ty videa na mě nepůsobí. Když vidím jak musí bušit i do toho zmraženyho zámku ......
Škoda, že už v té firmě nepracuji, udělal bych víc pokusů, není nad vlastní zkušenost.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 21:40
od floky
Problémom je vrubová huževnatosť...s klesajucou teplotou samozrejme klesá tiež...
Predpokladám, že oko zámku je vyrobené z niečoho tvrdého/kaleného aby to nešlo až tak rýchlo prepíliť / strihnuť...Vo všeobecnosti platí že čím tvrdší material, tým menšia vrubový huževnatosť...

Navyše je v oku zámku vyfrézovaná drážka, ktorá vačšinou nemá zaoblenia, takže je na lom ešte náchylnejšia...

A samozrejme, najviac záleží na zložení ocele, od uplného "blata" cez ktoré preletí charpyho kladivo takmer bez "zdržania" až po huževnaté ocele ktoré aj v teplotách hlboko v minuse ostávaju "v pohode" ... navyše aby to bolo ešte zložitejšie, tá charakteristika nie je linearna, takže kludne sa može stať (a aj sa stáva) že ocel je pri -60°C huževnatejšia ako pri -10°C....a naopak pri +20°C huževnatejšia ako pri -60°C :)

Aj by niekto chcel riešit pevnosť uzamykacich čapov v bezpečnostných dverách po chladeni dusikom (neviem si osobne predstaviť, ako, kedže je vačšinou treba teleso ponoriť ... oblievanie ako na šibačku bude mať zanedbatelný vplyv, navyše su čapy skryté, a bez konštrukčných vrubov) ....

Zámok neriešim, na 99,9% sa po násilnom pokuse o rozbitie celý mechanizmus zablokuje...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 21:43
od sigmark
hypoteticky:

kov zámkové vložky bude asi náchylnější než výztuhy nebo panty? zachlazení cylindru a stržení stavítek / zlomení cylindru se zdá být snazší

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 22:02
od Brooks
Pár dní sedím před monitorem a vybírám kamerku na zabezpečení. Bohužel stále nemohu najít nic dle mé představy. Chtěl bych malou nenápadnou přenosnou kameru nejlépe s vlastním zdrojem (nebo možností připojení na nějaký akupack) aby byl možný provoz bez síťového adaptéru alespoň jeden den. S nahráváním na SD kartu, infra přísvitem a detekcí pohybu (nahrávala by jen při zaznamenaném pohybu). Existuje něco podobného?
Jako alternativu jsem našel bezdrátové IP kamery, které odesílají při detekci pohybu soubor přímo na mail. Tam se mi líbí i online sledování z prohlížeče a i na telefonu přes aplikaci pro Android. Ale je tam ten problem s napájením. Potřebuji něco co jde snadno přenášet, při zaznamenaném pohybu nahraje video a uloží na SD kartu nebo odešle na mail, vidí ve tmě a hlavně nepotřebuje kabely nebo další skříňku pro provoz. Nemá někdo tip? Nebo alespoň heslo pod čím bych měl hledat a pátrat? Kvalita obrazu nemusí být zrovna závratná a vidění ve tmě dostačuje 5metrů. Za každý tip budu velice vděčen

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 22:26
od Fabulous
Jablotron Eye-2. Funguje dobře.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 22:52
od Hohepa
....zatím jsem zámkové vložky, lidově FABky, viděl pouze mosazné
a bylo celkem jedno od jakého výrobce.
Totiž mosaz má "samomazné" vlastnosti. Tedy i bez oleje se dvě třecí plochy "nekousnou" jako třeba ocel s hliníkem.
U "lepších" FABek je pouze ve předu ocelová kalená vložka-planžeta proti odvrtání. Aby vložka nešla rozlomit je potřeba mít "bezpečnostní kování" - štít, který nemá z vnější strany šrouby a kryje celou fabku. Na něm je pak mechanické zabezpeční a znesnadňuje identifikaci typu fabky, tedy jaké použít planžety.

O tom, že KAŽDÝ ZÁMEK jde neautorizovaně otevřít, snad nikdo nepochybuje, výrobci mají i stupně obtížnosti,
zvané bezpečnostní třídy a v tomto oboru-sportu se i soutěží na čas.
Pokud to profesionálnímu zámečníkovi (jestli teda nebyl Lama) trvalo třicet minut, tak je to pro ony dveře velmi velmi velmi dobré vysvědčení. :D

P.S. Před lety jsem se nechal blbě ukecat do představenstva SVJ a bohům žel to dělám do teď. Neautorizované pokusy o otevření dveří řeším skoro dvakrát ročně. Základem je nenaznačovat důvod ! proč ty dveře otvírat. Jde o maličkosti , kterých si "bytaři " všímají . Například kamarád měl hrdě na jmenovce uvedeny všechny akademické tituly . Co ho čtyřikrát o dovolené vybrali , tak má na dveřích "NOVÁKOVI" a má klid.
Na kočárkárně jsem okna ( ono je to spíš výloha v paneláku hned vedle vchodových dveří ) polepil matnou "pískovou" fólií a musím zaklepat na dřevo, už tři roky klid. Před tím se tam někdo " podíval " dvakrát ročně.
Na druhou stranu už jsem taky lezl do bytu kuchyňským oknem " naštěstí " ve druhém podlaží. kde si mamina zabouchla dveře a v bytě zůstalo roční batole lezoucí po zemi a polévka na sporáku.
Být to výš, tak to ze žebříku nedám.
Ono někdy mít možnost ty dveře jen vyrazit není na škodu.
Představa, že by mi uhořelo dítě, jen pro to, že mám na bytě dveře od trezoru, které hasiči prostě nedali..... :puke

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 08.10.2014 7:36
od dr.know
Toho bych se nebal ze by nejake dvere hasici nedali,maji trochu jine moznosti nez nejakej drban s vrtackou a pacidlem;-)V nejhorsim se tam dostanou po zebriku.Kdyz mas bezpecnosti dvere a mrize na oknech jako treba ja,musis si davat sakra bacha na zabouchnuti dveri.Zas tak zasadni problem by to asi nebyl,protoze vetsina zamecniku ma v ceniku otevreni bezpecnostnich dveri,halt to asi trva trochu dele,ale dovnitr se dostanou.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 08.10.2014 11:41
od paja
Brooks píše:Pár dní sedím před monitorem a vybírám kamerku na zabezpečení. Bohužel stále nemohu najít nic dle mé představy. Chtěl bych malou nenápadnou přenosnou kameru nejlépe s vlastním zdrojem (nebo možností připojení na nějaký akupack) aby byl možný provoz bez síťového adaptéru alespoň jeden den. S nahráváním na SD kartu, infra přísvitem a detekcí pohybu (nahrávala by jen při zaznamenaném pohybu). Existuje něco podobného?
Jako alternativu jsem našel bezdrátové IP kamery, které odesílají při detekci pohybu soubor přímo na mail. Tam se mi líbí i online sledování z prohlížeče a i na telefonu přes aplikaci pro Android. Ale je tam ten problem s napájením. Potřebuji něco co jde snadno přenášet, při zaznamenaném pohybu nahraje video a uloží na SD kartu nebo odešle na mail, vidí ve tmě a hlavně nepotřebuje kabely nebo další skříňku pro provoz. Nemá někdo tip? Nebo alespoň heslo pod čím bych měl hledat a pátrat? Kvalita obrazu nemusí být zrovna závratná a vidění ve tmě dostačuje 5metrů. Za každý tip budu velice vděčenfotopast?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 08.10.2014 18:52
od Brooks
Ta fotopast není věru zlý nápad :-) Prošel jsem různých webkamer, přes malé videokamery na RC vrtulníky a dnes jsem študoval D-Link DCS-942L která umí nahrávat na SD kartu. U těch IP kamer ještě bloumám v zapojení jak fungují, zda potřebují vlastní router a zda je možno na ní koukat online přes web prohlížeč aniž by byla propojená nějakým kabelem s internetem (musím schrastit nějakého oddaného kamaráda co mi to vysvětlí). Každopádně fotopast zařazuji jako další řešení. Díky

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.10.2014 9:35
od Hali
Ziadne dvere nie su neprekonatelne. Ja som si dal namontovat jedny "znackove". No aj tak neverim, ze sa cez ne nik nedostane. Kvalitne dvere maju odradit a hlavne spomalit zlodejov. K tej kamere pre brooksa. Ja som si nasiel elektronicke kukatko s gsm. Skus porozmyslat nad tym.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.10.2014 2:21
od Maximus
Už to tu zaznělo - bezpečnostní dveře jsou jen součást komplexu zabezpečení a nemá smysl dávat "trezorové" dveře na dům, když na terase máte francouzská okna (i kdyby s bezpečnostní folií), případně obyčejná okna máte v přízemí či v 1 nebo naopak v nejvrchnějším patře . Pokud nemáte adekvátně vyřešeny okna či jiné alternativní vstupy do domu, tak nemá smysl dávat lepší dveře, než je II. či III. bezpečnostní třída - odhodlaný zloděj si vždy najde nejmenší cestu odporu :punch.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 06.11.2014 21:30
od PeFi
Dělá exteriérové dveře ve 4 BT ještě někdo jiný než Adlo, Next (a Kavan - který ale na Moravě asi nepůsobí) ? Co jsem našel, tak většina výrobců celkem logicky končí na 3BT, protože do normálního domku 4BT nemá moc smysl, ale já to mám na sklep bez oken a tam to smysl bohužel má.

Dále pak můžete prosím někdo srovnat cenovou hladinu jednotlivých výrobců (Sherlock, Bedex, Adlo, Next, Napako ...) - nejde mi o cenu jednotlivých dveří, to si srovnám snadno. Jde mi o celkovou cenu dodávky v podobném provedení, protože když to začnu počítat po jednotlivých komponentech, tak jeden má drahé tohle a levné ono, jiný to má naopak - a ve výsledku není snadné se skrz ceníky a vícepráce někam dopočítat.

Už jsem zjistil, že samotné dveře jsou jen zlomkem celkové ceny. Na byt bohužel potřebuji nové zárubně, dveře mají atypický rozměr a ještě kazetové provedení (starý bytový dům), takže když jsem si spočítal Adlo, tak se mi zatmělo před očima. Další celkem podrobný ceník má na webu Next a ten mi vyšel cenově podobně.

V ostatních cenících (pokud jsou vůbec k nalezení) tuším, že na faktuře bude hromada položek, které v ceníku nejsou. Paradoxně zjišťuji, že když si i na byt dám 4BT tak celkovou cenu navýším o méně než 10% a s hrůzou zjišťuji, že na dvoje bezpečnostní dveře se vším všudy mi 100 000 Kč nemusí stačit.
------
Mám nepříjemný pocit, že největší škody v bytě mi zloději způsobí, když nakonec ukradnou právě ty bezpečnostní dveře. :tmi

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.11.2014 20:14
od MacGyver

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.11.2014 10:01
od K4cer
Není jednodušší vyříznout dveře z 30+mm hardoxu a navařit bytelný panty?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.11.2014 23:08
od floky
Dvere by vážili cca 375 kg ... to je dost vela na to, aby to bolo pohodlné otvaranie....nehovoriac o mizerných zvukových a tep. schopnostiach....Navyše, ak vám raz takéto tažké dvere zabuchne prievan, bude to pekelná rana....pri bežnom zatváraní to budu rany o trochu menšie...

Navyše 375 kg hardoxu bude stáť celkom dost € samo o sebe...Takže z hladiska ušetrenia to nebude mať moc zmysel...Navyše bude treba vyrobiť zárubnu, ktorá pre 375kg dvere tiež nebude len tak ....

atd...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.11.2014 23:24
od Fabulous
Na co 30 mm Hardoxu? Co je to zase za vlhké sny? Pro velmi dobrou ochranu stačí dveře o tl. 5-8 mm Hardoxu s další vrstvou izolantů. I tak bude sestava tak těžká, že se po pár bouchnutích dveří uvolní ve zdivu.

Teoretici... Je tu někdo, kdo s tím vůbec má nějakou zkušenost nebo má takové dveře doma? Ha?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 16.11.2014 0:15
od K4cer
No já to jenom navrhoval :mrgreen:

Já mám z pětadvacítky svářecí stůl, tak zhruba vím jak to vypadá (ne z hardoxu pochopitelně)

U dveří do sklepa jsem předpokládal futra zalitý do betonu, který snad jen tak nevypadnou, nehledě na to, že průvan s tím nehne
A pokud je člověk od fachu, tak se dá kdeco splašit i velmi levně, zejména ve srovnání s komerčními produkty, jenž jsou primárně navrhovány tak, aby se vyrobili za co nejméně a prodali za co nejvíce.
Před nějakým časem jsem rozpaloval a vezl do šrotu docela masivní Íčka (asi 500ky?)
byla by s tím práce odpálit střed a svařit dvě dokupy, ale materiál za šrotovou cenu, trochu kyslíku s propanem a krabice elektrod není zase něco na co by si člověk musel brát půjčku
panty a zbytek de vyřezat z kousků odpadu, kterej se válí leckde, odpalky

rozhodně, kdybych měl dát půl kila za nóbl dveře do sklepa, tak si to svařím levnějc a líp
pokud je nevhodná konstelace (dveře naproti betonový stěně, například) tak pětka plech je jen zdržení

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 16.11.2014 0:32
od cipis
OMG

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 16.11.2014 12:01
od achopsalista
svojho času som riešil dvere do pivničky. pivnička má nízky strop a dvere tým pádom tiež nemohli byť štandardných rozmerov... napadlo ma za párkačiek kúpiť na inzerát starý komančovský jednodverový trezor /dla mňa skôr spevnená skriňa/ s takými tými dvoma zámkami a výsuvným kolieskom, čo mávali rôzne po úradoch.
po odrezaní zadnej steny a vybratí políc sadol na určené miesto ako riť na šerbel. samozrejme balistická ochrana nieje ideálna, ale dvere sa otvárajú von/odolajú tlakovej vlne / a sú mimo iné odolné proti žiaru /vnútri je nejaká azbesto cementová výplň/. celý tezor je tak zapustený v 60cm stene, a vchádza sa dnu cez neho, tým som aj odstránil problém s výrobou pántov, rámu atď. proste som ho len dobre obmuroval...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 18.11.2014 20:40
od PeFi
K4cer píše:U dveří do sklepa jsem předpokládal futra zalitý do betonu, který snad jen tak nevypadnou, nehledě na to, že průvan s tím nehne
A pokud je člověk od fachu, tak se dá kdeco splašit i velmi levně, zejména ve srovnání s komerčními produkty, jenž jsou primárně navrhovány tak, aby se vyrobili za co nejméně a prodali za co nejvíce.
.....
rozhodně, kdybych měl dát půl kila za nóbl dveře do sklepa, tak si to svařím levnějc a líp
pokud je nevhodná konstelace (dveře naproti betonový stěně, například) tak pětka plech je jen zdržení


Pokud to má mít trochu slušnou životnost, tak to zase až taková sranda není a to ani když je futro zalité do betonu. Pro dveře v BT2 německý výrobce požaduje beton 10 cm, pro BT3 12cm a pro BT4 14 cm.
Odhaduji, že svářet správně hardox taky nemusí být úplně jednoduché, nevím. Když mi u 200 kg dveří upadne amatersky přidělaný nebo blbě dimenzovaný pant v okamžiku, kdy jsem ve sklepě, tak je ze mě mrtvola. (nouzový výlez je nutnost). Já si to levnějc nesvařím - nemám na to ani prostory, ani vybavení, ani praxi se svářením. (Ve čtvrtém patře bytového domu v 1+ kk s dřevěnou podlahou se učit svařovat hardox opravdu nebudu. Jsem sice blázen, ale všechno má své meze.)

Nápad s trezorovou skříní bez zadní stěny se mi líbí - pokud je to za dobrou cenu a je to v interieru, tak proč ne.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 18.11.2014 21:23
od cipis
Hardox 400 se vaří naprosto normálně ... U těch tvrdších je to poněkud horší ;-)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.01.2015 21:36
od krvfx
Tak by mě zajímalo, jestli by se daly za rozumné peníze udělat dveře zodolněné Hardoxem - cca 5 mm - jako druhá bezpečnostní překážka pro případ, že jsme doma a do předsíně vlezou drbani s kvérem. Ideálně s vícebodovým zámkem ovladatelným pouze zevnitř...nebo jestli se to dá někde koupit?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.01.2015 21:46
od Fabulous
Pancéřové dveře se jistě snadno dají koupit. Ovšem s 5mm Hardoxem... To bude stát balík. Druhý balík bude zabetonování futer...

Ono to navíc nebude tak rychlé, abys přibouchnul drbanům před nosem... Setrvačné hmoty budou značné... Jednodušší a mnohem levnější řešení je výroba jednoduchých plechových dveří vyplněných vyřazenými vestami...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.01.2015 22:32
od krvfx
No, fór je v tom, že jsou to dveře do chodby, které jsou normálně zavřené. Problém je spíš v tom, že se ty dveře často otvírají a zavírají a težké dveře by byl nejspíš problém. Tebou navrhované řešení mě napadlo taky a možná je to schůdná alternativa. Hlavní priorita je ochrana proti vniknutí, respektive dostatečné zdržení, případně odrazení. Úplně nepředpokládám, že by drban naslepo pálil z blízka do dveří...spíš bych čekal flexu nebo kladivo. Možná by v tom případě bylo lepší mít dveře průstřelné a poslat na pozdrav pár devítek:)

Jinak kolega z JAR má (kromě vysokého plotu a mříží na oknech) dlouhou vstupní chodbu, za dveřmi mříž, pak "elektrický plot" a zevnitř další mříž. Má tam snad dokonce i něco jako střílny. Kromě toho i ozbrojenou ochranku, když cestuje po světě, to je ale už vedlejší. U nás je to zatím nesrovnatelně lepší - ale líbí se mi ta základní myšlenka - první dveře, za nimi alarm a další nečekaná překážka, kterou je ve stresu težké překonat.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.01.2015 22:41
od krvfx
Zapomněl jsem ještě jednu věc - plát oceli o tloušťce 5 mm (stačilo by i 4 mm) mi vychází při šířce dveří 90 cm cca 70 kg - to není málo, ale zase to není taková tragédie. Nevím, kolik by stály 2 m2 takového plechu, ale do 10k bych se snad měl vejít, pokud bych ho sehnal.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.01.2015 22:50
od Fabulous
Hardox koupíš běžně. Na 9mm Luger stačí 3mm. Cenou do 10k také vlezeš. Ale bude to k uzoufání těžké a nekomfortní. A brzy to vypadne ze zdi... Vím o čem mluvím ;)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.01.2015 22:53
od Nicotinick
Myšlenka je to výborná. Jen je dobré zvážit poměr celkové investice do zabezpečení bodů průniku.
Příklad I. kolega zabezpečoval RD bezpečnostními dveřmi , WK 2 na oknech, folie Conex 3.3.2. ve sklech, střešní výlez s mřížemi...a pak ho vybrali rozbrušovačkou a kladivem přes Ytongovou stěnu.

Příklad II. činžák, skoro pancéřové vstupní dveře do bytu s rozpěrnými trny, betonáž futer do zdi, předsíň, další dveře se zabezpečením.. a zloděj se dopoledne vlomil přes starou fabku a papundeklové dveře do bytu sousedky o patro výš a slanil se dolů na balkon. Izolační dvojsklo s folií už byla jen mňamka.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.01.2015 23:01
od zigzag
No pamatujte, že řetěz je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek.

Podle mého je lepší každý prvek - dveře, okna, komín a co já vím co ještě - zabezpečit slušně, než jednu z těch věcí "dokonale". Na to spusta lidí zapomíná, tedy pokud to nemá spíš sloužit jako odrazení, ať jdou loupit k sousedovi, kde to bude jednodušší. I když i to je dvousečné, někdo si zase může myslet, že dotyčný má co chránit :)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.01.2015 23:12
od krvfx
Neřeším moc vloupání, když nebude nikdo doma - jde mi o vniknutí do baráku uprostřed noci, kdy všichni spí. Oknem se dovnitř bez žebříku vlézt nedá, jedine sklepem nebo hlavním vchodem. Proto ty "mezidveře" + alarm. Z venku žádné viditelné zabezpečení, pouze obyčejné dveře upravené tak, aby vypadaly jako relativně snadný vchod, ale aby nebylo úplně snadné se přes ně dostat.

V době nepřítomnosti doufám v to, že alarm a druhá překážka většinu drbanů odradí od další akce. Když počítají s alarmem, tak třeba během pár minut proběhnou místnosti a poberou, co uvidí. Jakmile se ale vyskytnou dveře, co je potřeba 10 minut otvírat, tak půjdou radši pryč. IMHO - já bych neměl nervy na to se vloupávat do bezpečnostních dveří za zvuku alarmu

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.01.2015 13:17
od PeFi
krvfx píše:Oknem se dovnitř bez žebříku vlézt nedá, jedine sklepem nebo hlavním vchodem.


To jako ani když jsou zloději dva a jeden druhému pomůže ? Bydlíte ve věži nebo v minaretu ?
Myslíte si, že jeden z těhle dvou potřebovali žebřík nebo parťáka ?
https://www.youtube.com/watch?v=67qqEcGDC0s

Pro začátek, jaký model "útočníka" vlastně předpokládáte, když laškujete s ideou mít na dveřích 5 mm hardoxu ?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.01.2015 15:00
od krvfx
No 5 mm hardoxu je pro ultrašpatné časy, kdy už policie bude fungovat blbě nebo vůbec. Pak bude asi problém takovou věc pořídit.

Předpokládaný model útočníka dnes - člověk, co buď netuší, že jsme doma (lepší případ) nebo je mu to jedno (horší případ). Chci, aby se nedostal dál než za první dveře - které si vyhodnotí jako nejsnadnější přístup - radši půjde dveřmi než oknem 3 m vysoko - je to méně nápadné. Na okna stejně plánuji fólie tak, aby nebylo úplně snadné se dostat dovnitř. V podstatě by optimum byla mříž otevíratelná zevnitř ale udělaná tak, aby nebyla přes den moc vidět. Jak už jsem psal několikrát, jde mi o získání času na to se připravit a volat PČR.

Ono v podstatě je to tak, že buď se rychle nenápadně dostane dovnitř, nebo ho někdo uvidí, máme dost všímavé sousedy.

V nepřítomnosti ať si vezmou, co chtějí, to je jenom majetek, to mě tolik netrápí - ale čím to budou mít težší, tím lépe. Přestěhoval jsem se z bytu do domu a po našem městě se občas toulají divné existence zahraničního původu - umí být dost agresivní, ale zatím jen mezi sebou. Útok vysoce specializovaného zloděje nečekám, spíš někoho, kdo by to náhodně mohl zkusit, pravděpodobně pod vlivem.

Samozřejmě to jde ruku v ruce s dalšími opatřeními, které takové lidi nepřitahují, ale odpuzují. Naštěstí mám ze směru z ulice lampu, už to drbany odrazuje. Po okolních zahradách se sem tam ztratí kabel/kolo, u mě zatím naštěstí nic.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.01.2015 15:26
od PeFi
Pro ultrašpatné časy to v některých ultrašpatných zemích řešili tak, že je zabezpečena obytná část (ložnice) tak, aby se nezvaní hosté mohli uspokojit na majetku, ale nemohli ohrozit obyvatele. Pokud budou hrozit ultrašpatné časy, tak na to že vám přijede na pomoc nějaká PČR můžete zapomenout - ono to, že přijezdou za rozumnou dobu, není zcela jisté ani dnes. Řešením pro ultrašpatné časy je mříž v místech, kde budete vy mít výhodnou palebnou pozici. Pro špatné časy je slabinou okamžik, kdy vstupujete do domu, neboť útočníci nepraktikují vloupání, ale home invasion - způsob, který teroristi použili při vstupu do pařížské redakce - chytí si u dveří nějkoho, kdo má klíče a ten už jim dveře odemkne.

Zkušenost z argentiny říká zajistit si osvětlení v okolí vstupu a vykácet zeleň tak, aby okolí vstupu bylo přehledné a nevstupovat/nevycházet, když se vám cokoliv nezdá.

Na hardox bych se vykašlal, levné ocelové dveře v BT3 nabízí montkov.cz, základní bezpečnostní folie na oknech prvního patra mi naopak přijdou rozumné.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.01.2015 15:46
od krvfx
Z tohohle hlediska to mám celkem dobré, okolo baráku je přehled. Aby byl absolutní, tak by stačila jedna kamera nebo panoramatické zrcadlo. Kdybych byl zloděj, tak bych k sobě nešel:) Mám samozřejmě v úmyslu zabezpečit obytnou část. Momentálně ve zvýšeném přízemí, potom v patře, kam se bez minimálně pětimetrového žebříku opravdu nikdo nedostane.

Hardox bylo momentální hnutí mysli, čím dál tím lépe mi z toho vychází nějaká esteticky přijatelná nebo skrytá mříž (třeba schovaná na dveřích v čalounění zevnitř, nejlépe vícebodově zamknutá.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.01.2015 15:50
od Fabulous
Bezpečné, plechové, vícebodové dveře v přijatelném designu a rozumné hmotnosti pořídíš už od 5 tisíc (Polské) nebo 10 tis. (Češi). Asi nemá smysl moc víc špekulovat...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 24.01.2015 14:24
od Ype
Potřebuji nějakým způsobem zabezpečit dveře viz. obrázek. Mám takovou představu o rámu svařeném z L profilu příšroubovaném ke dveřím ale nevím jak vyřešit samotné zamykání. Dveře mají tloušťku 25 mm takže klasické zadlabavácí ani vnější přídavné zámky nelze použít. Výměna dveří také není možná, mají atypickou velikost a na normální futra tam není místo. Nemá někdo nějaký nápad?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 24.01.2015 14:32
od malajizva
V případě, že potřebuješ zabezpečit jen z jedné strany, tak doporučuji levná varianta: FAB 1550, nebo pak i vícebodové a rozvorové zámky (závory) a silný plech.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 18.02.2015 18:00
od Frank
Nemáte nápad, z čeho udělat mříže? Jedná se mi o zabezpečení včel, v poslední době se kradou jak na běžícím pásu, tak asi budu muset svařit nějakou klec. Kari sítě moc nevidím s tím si poradí pákovky jako nic, tak jsem si říkal udělat to buď z trubek nebo jeklů a dovnitř buď beton nebo tyč navolno proti prořezání flexou. Co myslíte, že je vhodnější? Včelstva jsou v přírodě, takže zloděj by nejspíš použil akunářadí.
Díky moc.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 8:00
od k.vancura
Asi bych volil buď ty kari sítě (nejsnažší varianta), nebo svařit klec z roxoru (složitější varianta).

U roxoru jsi na daleko větší tloušťce materiálu, tedy i jeho překonání bude složitější a nevím jak tabulkově, ale ze zkušenosti je to i daleko lepší materiál.

Udělat to z trubek / jeklů a s betonem ... člověče, to abys pak měl jeřáb na manipulaci. A stejně tak tam budeš muset mít nějaké víko / dvířka, takže to znamená panty a zámek (předpokládám visací) ... takže hned máš ta nejslabší místa, po kterých případný zlodej půjde a kde semu to nejspíš podaří. A pak je jedno, z jakého materiálu uděláš samotnou "klec"

Pokud máš včelstva v přírodě někde daleko od lidí, takže zloděj bude mít dostatek času a nebude rušený, k tomu, pokud se rozhodne, že zrovna tvoje včelstva ukradne, nemáš šanci tomu nijak zabránit, leda tam u toho sedět, hlídat a snažit se zloděje chytit a pak pěkně zmalovat, aby si to pamatoval, jenomže pak ti včelím nejspíš na truc a z pomsty spálí. Ale jelikož jsou lidi svině zlí, tak se ti taky klidně a dost pravděpodobně může stát, že si včelín fakt super zabezpečíš, že se ti tam zloděj fakt nedostane, a pak ti ho stejně vypálí, jen ze zlosti, že se na včelstva nedostal a nemohl je ukrást ...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 8:23
od malajizva
kari síť střihneš nůžkama... to je ztráta času...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 8:26
od Fabulous
V tomto případě bych použil nějaký slabý způsob zabezpečení (kari) v kombinaci s GPS alarmem a celoplošným značením úlů.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 11:56
od Hdm
Udělal bych co píše Fab a ještě přidal fotopast

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 19:42
od Jenda
Fabulous píše:Mříž rozlámeš snadno za použití dusíku :)

Mně to přijde jako fáma. Mrazem strašně křehnout plasty, ale kovy ne.

Fabulous píše:To vše napojené na…

…granát se slzným plynem.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 19:55
od tty123
Jenda píše:…granát se slzným plynem.


Obecně to asi není tak špatný nápad, ale tohle má být zabezpečení úlů se včelami. Slzák by jim asi nedělal dobře.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 20:08
od the.marek
Podle mě by bylo nejlepší zabezpečit to stylem "maringotka". Pořídit starou maringotku, starou skříň z náklaďáku, stavební buňku, nebo něco obdobného, do ní zakomponovat úly a tu pak zabezpečit. Je to vcelku běžná věc, esteticky to bude rozhodně lepší, než udělat kolem úlů klece z kari sítí a finančně to taky nebude zase taková hrůza, i když asi náročnější, než pár kari sítí.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 20:55
od surikata
Zatím mi včely nikdo neukradl, ale jako účiná ochrana se některým včelařům osvědčilo přišrubovat dno úlu k podstavci. Bez dna se blbě kradou.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 22:27
od Frank
Manipulovat s tím nechci, bude to trvalé stanoviště, říkal jsem si udělat tu klec na nějakou starou traktorovou vlečku, tu pak přetáhnout na místo a oddělat oj a kola.

Úly by byly vidět ze silnice, v tom vidím problém a proto bych je chtěl zabezpečit. Na druhou stranu si říkám, že když tam bude někdo blbnot s flexou, tak by se tam snad někdo z vesnice zašel knkout, nebo by mi zavolal. proto jsem uvažoval udělat to tak, abych eliminoval pákovky a akuflexe to co nejvíc ztížil.

Fotopast je k ničemu, zloději kradou v kuklách a fotka z pasti stejně nejde jako důkaz použít a když to bude cizí člověk, tak na to abych s ním promluvil ho nenajdu.

O nějakém alarmu (gps nebo spíš i jen co by mi zavolal po odlehčení místa pod úlem) jsem taky uvažoval, ale nevím, jakou mají spotřebu a jak to udělat s napájením.

Maringotky a skříně z náklaďáku nejsou uplně levné a práce na nich bud stejně jako na svaření klece. Kontejner by asi nebyl špatný, ale zase nevím, jak by to bylo se stavebním úřadem, proto uvažuju o něčem "na kolečkách".

Přišroubování dna je dobré v sezoně, ale když se včely kradou teď, kdy jsou v chomáči, tak to zlodějům až tak nevadí.

Zatím jsem vpohodě, protože mám včely na zahradě za barákem a druhé v lese, kam nikdo nechodí a není tam pořádná cesta, ale chci rozšiřovat a tak přemýšlím, jak na to. Letos co v okolí co neuhynulo, to se krade ve velkém, úly které jsou vidět objíždí nějaká parta s náklaďákem kam naloží 17 úlů, ukradnou a mažou pryč. Budu muset vymyslet nějakou efektivní kombinaci, jsem rád za vaše názory.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 22:31
od Baca
Jeden ul s brazilskymi vcelami ?? :-) Len spickujem :-)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 23:02
od Jenda
Frank píše:O nějakém alarmu (gps nebo spíš i jen co by mi zavolal po odlehčení místa pod úlem) jsem taky uvažoval, ale nevím, jakou mají spotřebu a jak to udělat s napájením.

To je myslím jedno, protože ti stačí, aby se to spustilo až v okamžiku, kdy to někdo zvedne. Takže rozpínací kontakt; do aktivace to má nulovou spotřebu.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 23:07
od Baca
Hmm ja by som urobil nejaky ten plot z kari ci roxorov (ono je to jedno, zlodej si vzdy najde cestu ak ma cas a pokoj). Na viditelne miesto navesil tabulky s vystrahou, ze po neautorizovanom vstupe hrozi ujma na zdravi a do sirky 1m zvnutra okolo plota do travy vysypem vlecku ihlanov z 4mm dratu :-) a pekne naostrenych, aby aj kanady prerazilo :-)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 23:09
od Hohepa
Nejsem včelař, ale když čtu Tvě úvahy , tak mně tak napadá, co třeba zděný úl alá kaplička pro elektroměr ?
S lepším zámkem relativně odolná pro nepovolané a tvarem maskovaná. Dnes, kdy jsou všude ty "převaděče"-bts na GSM, to každý snadno přehlídne a bez osobního kontaktu nemůže zjistit , že uvnitř není rozvaděč, ale úl.
A lajcky, samotné včely se z úlu asi kradou mnohem hůř, neb se samy brání, než hodit na korbu celý úl.
A pokud kolem bude drátěný plot 3×3 m s cedulkama pozor vysoké napětí .... 8-)

Nevím co na to současné znění zákona, ale není to budova a už vůbec to není člověkem obyvatelné :lol: .
Svépomocí by se to dalo zvládnout za víkend. Samozřejmě pokud jsi majitelem pozemku nebo ti majitel dá souhlas.
A pracovní náročností to je cca na kleci z jáklu vylité betonem, ale vyrobeno na místě, tedy nebonzuječ sám sebe přepravou neznámého/zajímavého čehosi.

Byly doby kdy úředníci prudili, že maringotka bez platné STK, nebo plátěný altán přišroubovaný do země je černá stavba :head

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 21.02.2015 10:33
od postak
Chlapi, tak ja včelařím sice špatně ale stále zkouším a od kluků vím že jim včely ukradli iksyž měli alarm, psa a přišroubované dno. Mame podezření že tady u nas to kradou polaci ale nebylo zatím dokázáno, i dataloger za 3500Kč zabudovaný do jednoho z ukradených úlů nepomoh, na jednom z parkovišť signál zmizel a pochybuji že to zloději věděli spíš nenechali nic náhodě a plásty přehodili do přepravních krabic nebo .....
Dnes není problém že se se zlodějem dokonce setkáte na svém pozemku a co dál ? Na inzultaci nemám koule ani postavu. Řeknu Vám že nynější stav je velmi špatný a jsem pesimista bude hůř. Podle nových stanov ktere maji byt nyní schvaleny budou muset být všechny volně stojící ůly oploceny ale to přiláká i "magnety" tak se mame na co těšit.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 22.03.2015 19:29
od jendakrat
Sice včelám nerozumím, ale mrkněte na http://www. Vše si vyrábí sami, tak by to třeba zvládli i dle vašich představ.

Spam. Ban. Fab. Rychlé, že ano?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 08.07.2015 13:59
od krvfx
Tak dveře jsou nakonec vyrobené na zakázku v bezpečnostních zárubních s vícebodovým zámkem. Budu do nich potřebovat dvě vložky. Nejlépe bezpečnostní třídu 4. Na začátku byl tip na EVVA z německého e-baye. I s poštou vychází minimálně o litr levněji. Jsou nějaké jiné zajímavé alternativy? Zevnitř chci mít knoflík místo klíče.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 10.07.2015 20:14
od Maximus
EVVA je dobrá, zvláště její nejvyšší řady vypadají, že dokáží zajistit nějaký ten pocit "sucha a bezpečí" :).

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 17:32
od the.marek
Napadla mě taková věc a vzhledem k tomu, že většina elektro věcí a skoro všeho v čem je drát je pro mě španělská vesnice, tak se zkusím zeptat tady.

Existuje něco jako dálkové otevření dveří. Myslím tím opravdu dálkové několika km vzdálenost od domu.
Něco jako bzučák u paneláku např. ale s opravdu dálkovým přístupem přes internet, mobil, nějakou radiofíčurou apod.?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 17:56
od Fabulous
Existuje ;) Zámek s GSM ovládáním.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 18:01
od the.marek
Díky za tip, to by mohlo být přesně to co jsem hledal ;-).

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.01.2016 13:50
od krvfx
Tak dveře jsou konečně nainstalované. Žádný certifikát nemají, ale účel plní velmi dobře. Jako vložky jsem zvolil Tokoz Pro 400.

Jak se načalo v tématu o krytech - předpokládám, že když střílet přes dveře, tak radši z pušky? Nebo by to dal třeba i slug z brokovnice?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.01.2016 13:54
od Fabulous
Pokud máš plechovou výplň, tak rozhodně puška, to je jistota :)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.01.2016 14:40
od krvfx
Plech tam není, tedy ne všude. Pak se rozhodování větví na to, jakou ráži použít:) 7,62x39 nebo 54, případně 223Rem:) Viděl bych to asi na kosu. Přeci jenom rozhodovat se pod tlakem krumpáče na dveře není úplně jednoduché. Akorát to chce vyřešit i ochranu sluchu nejen pro mě, ale i pro zbytek obyvatel domu. Dvoje dveře to snad utlumi dost...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.01.2016 14:45
od cipis
Není jednodušší to udělat tak, že máš na dveře nasměrovanou střílnu? Protože střílet skrz dveře mi nepřijde jako dobrý nápad ...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.01.2016 15:20
od krvfx
To je otázka, mám sice odkud na ty dveře střílet, dobývající by to ale dostal do zad...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.01.2016 15:36
od cipis
Furt lepší, než když budeš střílet na kdovíco za dveřmi, bez možnosti kontroly toho, na co střílíš ... V současné úpravě budeš mít problém tak jak tak, ale asi menší v případě, že budeš vidět, na co střílíš ...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.01.2016 15:49
od krvfx
Prostor před dveřmi mám v plánu vykrýt kamerou. Ale stejně je to spíš hypotetická otázka.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.01.2016 16:12
od proforma
Existuji takove male kamerky misto dverniho kukatka, je to fakt hodne nenapadny. A obraz si muzes prenest treba na strechu z akomin, kdyz o to budes stat :-)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.01.2016 23:00
od pepa_z_brna
krvfx píše:Tak dveře jsou konečně nainstalované.


Kdo byl vyrobce? Cena? Diky

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.01.2016 23:19
od krvfx
Výrobce byl známý, bezpečnostní zárubně a kování koupil a vylepšil. Dveře nepůjdou vyrazit, vysadit, roztáhnout a vložky údajně nejdou otevřít bez násilí. Šlo mi hlavně o to, aby nešly otevřít bez hluku a značné síly. Hlavní výhoda proti běžným zlodějům je, že je to naprosto nestandardní řešení. Komplet to vyšlo méně než dvacet tisíc, ale nevím přesně, dělali mi toho víc a já nechtěl podrobný rozpis.

A hlavně, ty dveře z venku vypadají naprosto obyčejně. Odhaduji, že jsou na úrovni cca třídy tři.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.01.2016 23:59
od Desouza
jo jo ,
jsem hloupej lupič proto vemu krumpáč a budu se dobejvat do dveří . A vůbec si nevšimnu oken , hromosvodu atd ..

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 21.01.2016 8:43
od krvfx
Vzhledem k tomu, že spodní hrana oken je cca 3 metry nad úrovní terénu, tak na 99% zkusí nejdřív dveře. O zloděje mi jde až v druhé řadě - hlavně mi jde o to, aby mi dveře daly čas v případě, že jsem doma a spím. Oknem za pět vteřin prolítne tak maximálně zásahovka na laně a to ještě ve filmu. Banda rabujících kreténů taky nebude moc přemýšlet a zkusí nejdřív dveře, protože jsou nejpřístupnější. V době nepřítomnosti minimalizuje možnost loupeží alarm s napojením na PCO, prostě aby se tam někdo jel podívat, když se něco děje. Jo a hromosvod nemám a okap by se utrhnul:)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.03.2016 15:40
od Davson12
Tak vstupní dveře do domu se dělají ze tří materiálů dřevo, plast, a hliník. V podstatě nic přes co by se nedalo dostat fyzicky i po zabezpečení (jen to zabere více času). Ale spíše bych se zaměřil na bezpečnostní zámky. Proti bumpingu, díky kterému se vám zloděj prakticky dostane všude.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.03.2016 17:30
od štek
Existuje něco jako dálkové otevření dveří. Myslím tím opravdu dálkové několika km vzdálenost od domu.
Něco jako bzučák u paneláku např. ale s opravdu dálkovým přístupem přes internet, mobil, nějakou radiofíčurou apod.?[/quote]


Arduino a sestava pak dle přání. Známý tak má ovládaná okna, klimu, topení a garážová vrata...přes net nebo dálkové ovládání.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.03.2016 19:01
od Ibex
otevírání dveří "na dálku" umožňuje jakýkoliv elektricky ovládaný ZÁMEK - neplést si s otevíračem dveří - tj. uvolněním protiplechu - třeba BeFo.
Vyrábí se např. ASSA Abloy EL5660, který používám při výrobě dveří já a ten se dá připojit na jakkoliv ele,systém. Tzn. pokud ten systém umožňuje komunikovat přes net, nebo mobilní síť, tak odemkne dveře odkudkoliv.
Do bezpečnostních dveří dávám EL5666

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.03.2016 20:22
od krvfx
Pokud bys uvažoval i o alarmu, tak třeba Jablotron by to uměl ve spojení s příslušným zámkem.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.03.2016 21:13
od PeFi
Davson12 píše:V podstatě nic přes co by se nedalo dostat fyzicky i po zabezpečení (jen to zabere více času). Ale spíše bych se zaměřil na bezpečnostní zámky. Proti bumpingu, díky kterému se vám zloděj prakticky dostane všude.


Plastové nebo dřevěné - oboje může být poměrně obtížné překonat pro zloděje, který není připraven prosekat se sekerou a dělat hluk.
Co se týče zámků, je vhodné rozlišovat mezi zámkem a cylindrickou vložkou. Cylindrická vložka je to, do čeho se strká klíč, zámek je pak mechanismus, který ovládá západku a střelku a do kterého se vkládá cylindrická vložka.

Bumping je průšvih, ale mnohem větší problém je to, že dveře, které nejsou zamčené, ale pouze zaklapnuté, lze vyplanžetovat (zamáčknout střelku planžetou). Většina lidí se na noc nezamyká, většina domů se také nezamyká, zloděj nemusí útočit na vložku a snažit se ji bumpnout, stačí mu pružná planžeta a velký šroubovák ...

(Planžetovat lze střelku zámku a planžetovat (picknout) lze i samotnou vložku - když se mluví o planžetování, tak mnohdy není jasné co má kdo na mysli).

V posledních letech je v nabídce za poměrně rozumnou cenu vynikající vylepšení pro dveře, které mají z jedné strany kouli: samozamykací zámky. Zaklapnete a je zamčeno. Zvenčí otevíráte klíčem jako vždy a vždy přicházíte k zamčenému, zevnitř odemykáte a ani o tom nevíte, protože to děláte normálním stisknutím kliky. Pro uživatele se nic neliší, pro běžného zloděje rozdíl obrovský.

Není to dokonalé: Pokročilý zloděj, který si situaci a zámek prohlédl, si může do dveří vyvrtat díru a za klíku zatáhnout :!: Podobně lze překonat i nezamčené bezpečnostní dveře, které se nedaří vyplanžetovat - vrtá se skrz kukátko, na tahání za kliku se prodávají přípravky.

Co se týče vložek a bumpingu - zloděj musí mít správný bump-key. Stačí trochu exotická vložka a je po bumpingu, ikdyž máte vložku, kterou lze bumpnout. A bumpnout podle všeho lze i mnohé vložky, u kterých výrobce i akreditovaná zkušebna tvrdí, že bumpnout nejdou.

Slabinou mnohých vložek je materiál, ze kterého je vložka udělaná (vypadá to jako ocel, leč je to slitina mosazi. Výrobci to dohání různými kolíky nebo stavítky z tvrdokovu nebo kalené oceli, které brání odvrtání, ale co se mě týče, ocel je prostě ocel :-)
Před odvrtáním má vložku chránit bezpečnostní kování s překrytím vložky, ale škvíra pro klíč je dost velká na to, aby tím šlo vrtat. Takže i pod štít s překryvem patří vložka s ochranou proti odvrtání.

Vzhledem k tomu, že nedávno byl na idnesu test vložek, tak si dovoluji upozornit, že na jiném fóru k tomuto testu člověk, který zámkům zřejmě opravdu rozumí velmi dobře (a tak o dva řády, tj. 100x, víc než já), napsal zhruba toto:

"... se jim nepodařilo aku vrtačkou ani za půl hodiny překonat Guard G330, a že se jim nepodařilo ani ruční planžetou ani electropickem za čtvrt hodiny překonat FAB1000, tak by se měli nad sebou vážně zamyslet. Živit se něčím, co neumím ani na úrovni amatéra, to musí být hrozně frustrující... "

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.03.2016 21:43
od krvfx
Proto jsem vsadil na Tokoz Pro400 - pokud se zevnitř povytáhne oliva, tak nejde odemknout ani klíčem. Na "lockpickerských" fórech docela chválený a má dobrý poměr cena/výkon.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.03.2016 21:58
od PeFi
Jak hodnotíš komfort užívání klíče a jeho údajně ostré hrany. Netrhá to kapsy ? Sám jsem ten klíč v ruce ještě neměl, ale Tokoz Pro 300/400 je můj kandidát na vložku na garáž a zámek od studny.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 15.03.2016 22:29
od PeFi
V tom testu to nakonec nebyl Guard G330, ale ukázalo se, že dostali G550, který má ochranu proti odvrtání. Ale i tak by mě zajímalo, zda měli vrták za 50 Kč nebo za 250 Kč, protože to je dost podstatný rozdíl.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 16.03.2016 0:35
od krvfx
Nosím klíč v kapse zatím asi jen půl roku a nezdá se mi, že by byl výrazně horší než jiné klíče. Má sice pravoúhlé zuby, ale zase jsou jemnější. Určitě to není horší než takové ty trojhranné nebo trezorové klíče. Na čtvrt otočky navíc jsem si zvykl velmi rychle, toho jsem se trochu bál.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 16.03.2016 22:04
od PeFi
Děkuji. To jsem chtěl vědět.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 28.03.2016 8:34
od Aleš29
Ahoj, co je podle vás lepší varianta: GEGE pextra nebo Tokoz pro 300?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 30.03.2016 12:59
od PeFi
GeGe pExtra se dělá v několika různých provedeních, takže je potřeba si pohlídat, zda člověk kupuje provedení, které je ve 3. BT a nebo ve 4BT.
Vidět je to zde:
http://www.kaba.co.uk/solutions/mechani ... -keys.html

Existuje pExtra , které se liší počtem pinů, pak existuje ještě pExtra Guard, který má ochranu proti rozlomení (ale ten u nás na trhu asi vůbec není).

Obecně dost záleží na tom, na jaké dveře to je určené, co to bude chránit a jakou formu napadení člověk předpokládá a kdo to bude používat (je ochoten se učit nové věci ?).

Pokud tokoz, tak spíš Tokoz Pro 400, podle mě tokoz pro 300 má hlavně tu výhodu, že klíč může být sjednocený s tokoz pro 400 a nebo s visacími zámky.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 30.03.2016 13:16
od PeFi
Dál hraje při výběru roli také to, kolik budeš potřebovat klíčů. O méně obvyklých klíčů je někdy cena dalších 5 klíčů vyšší, než cena samotné vložky se třemi přibalenými klíči.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 30.03.2016 18:37
od proforma
Takova mala technicka: roli by melo hrat i to, o jakej jde barak. Do drevostaveb jsou bezpecnostni dvere i zamek zbytecnej luxus :-)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 31.03.2016 7:21
od PeFi
Tak hrozné ty dřevostavby zase nejsou - zloděj mnohdy nechce dělat hluk a nechce vně objektu šaškovat déle než pár minut. Větší problém, než dřevo, coby materiál stavby, bývají nezabezpečená okna s nevyhovujícím kováním.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 31.03.2016 7:30
od krvfx
Já bych bral jakékoliv zabezpečení maximálně jako zdržení pro zloděje, od aktivace alarmu než pro něj přijede zásahovka. Co je ale pro mě důležitější - když budu doma, tak aby se nikdo nemohl dostat do domu nepozorovaně - a abych měl minutu nebo dvě na připravení přivítání:)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 31.03.2016 9:51
od PeFi
krvfx píše:Co je ale pro mě důležitější - když budu doma, tak aby se nikdo nemohl dostat do domu nepozorovaně - a abych měl minutu nebo dvě na připravení přivítání:)


S tím do puntíku souhlasím. O tom, že ke mě někdo leze, chci vědět dřív, než ho budu mít uvnitř.
Ještě k té dřevostavbě/ oknům: Kromě dubu jsou slušně odolné materiály například jasan a modřín. Takže když dřevěná okna/dveře a nemám peníze na dub, tak z modřínu (kompromis mezi bezpečností a cenou), meranti, nebo tepelně upraveného jasanu. Často používaný smrk je nejlevnější, ale mechanicky je to tragédie, která nesnese žádné násilí.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 31.03.2016 10:02
od Hdm
Jen doplním PeFiho:
Dub a jasan stejně jako buk jsou tvrdé dřeviny a proto jsou mechanicky odolnější. Modřín nepatří do nejtvrdších (zdejších) dřevin, ale má obrovskou výhodu proti jiným dřevinám, obsahuje v sobě nějaké pryskyřice, které mu dávají velkou odolnost proti vlhkosti.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 6:35
od Hohepa
Dub je sice tvrdé dřevo a díky obsahu tříslovin i odolné proti hnilobě, ale štípe se a není pružný.
Pročpak se asi topůrka dělají s jasanu ?
Na konstrukce dřevostaveb je borovice či smrk vhodnější jsou sice měkčí, ale jsou pružnější.
Moderní dřevostavby jsou příhradové konstrukce a z principu je i vlastně jedno z čeho je nosný rám .
(Lešenářské trubky se také dělají z měkkého železa a né z tvrdé litiny.)
Tam je bolavé místo výplň mezi nosníky tedy většinou OSB desky, minerální či polystyrénová izolace a zevnitř sádrokartonové desky.

Pokud by to byla roubenka či srub tak Vám garantuji že přes stěnu z dvaceti centimetrových borovicových nebo smrkových kmenů se zloděj jen tak nedostane :rofl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 8:28
od Hdm
Borovice a smrk jsou měkké dřeviny, proto se může zdát že jsou pružnější. Spíše jde o to, že se ty kmeny/tramy svojí vahou lépe zaklesnou, případné nerovnosti se zamáčknou a nezpůsobí tak velkou "díru". Já za měkkou pružnou dřevinu považuju třeba lísku.
Hlavní důvody pro požívání smrku a borovice vidím tři:
1) měkké dřevo má mnohem lepší izolační vlastnosti než tvrdé (myšleno samozřejmě suché)
http://www.mojachalupa.sk/Tabulka_sucinitelov_tepelnej_vodivosti
2) měkké dřevo je cenově mnohem dostupnější a kmeny jsou +- stejné/podobné = rovný kuželový kmen a z něho malé větve
(tvrdé dřeviny buk, dub, jasan mají kmeny různě rostlé, dělené, silné větvě atp.)
3) tvrdé dřevo se při vysychání kroutí mnohem víc (právě kvůli nesourodostem v kmenu) a má v tom obrovskou sílu, nechtěl bych stavět z tvrdé syrové dřeviny dům a za rok se prijít podívat jak to vypada

Když už se tu řeší průnik stěnou, tak práce 1-2 minut s motorovou pilou a mám vstup jako král. Po vesnici(obecně kde se topí dřevem) není nic divného občasný zvuk motorové pily a nikdo si toho nevšímá. stačilo by najít místo kam není vidět.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 10:51
od PeFi
hdm: K hlavním důvodům, proč se používají smrk a borovice patří také to, že se zatraceně dobře opracovávají, což snižuje náklady. takže levná je jak surovina, tak práce s ní.

Zeptal bych se: Jak moc se kroutí čerstvý modřín ? Přemýšlím, zda na střechu použít lepené KVH nebo zda se snesou čerstvé hranoly - není to typická střecha, konstrukce je lehce šílená. Změnit to nejde, je to rekonstrukce. Hranol se bude lepit v celé své délce na podklad, kterým je betonová mazanina. Do hranolu by se kotvily další vrstvy (termo + hydro izolační).

Jinak za 1 až 2 minuty práce s motorovou pilou se dostaneš i do staveb z ytongu (a proto cihla je cihla, a beton je beton :-). Předpokládám, že správná rozpadlická dřevostavba má ve stěnách a stropě kari sítě, nebo nějakou jinou podlost. Moje by je tam určitě měla. V USA jednu dobu zlodeji chodili s motorovou pilou přes střešní konstrukce :-)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 11:06
od Monte
Ahoj,

už jsem se 1x ptal na jiném foru, ale nebyli tam moc aktivní, a proto to zkusím tady. To jen pro pořádek, abych nebyl za nějakého spammer.

Mám otázku ohledně zabezpečení vstupních dveří. Prarodiče bydlí v paneláku, ve větším městě a ve vedlejším vchodě se již zloději ukázali. Bohužel si nechtějí pořídit bezpečnostní dveře, jelikož je vchod čerstvě vymalovaný a mají "nové" dveře a spoustu dalších výmluv...na dveře bych jim klidně přispěl, ale nijak s nima nehnu.

Jediná alternativa jsou tedy přídavné zařízení. Vstupní dveře+zárubně mají požární a kouřotěsné Sapeli(dřevo), cca 8 let staré. Tloušťka dveří jen 40cm, ale jsou poměrně těžké. Mají bezp. kování s krytkou a vložku Gege pextra (tu jsem jim pořídil já). Zárubně jsou ovšem trochu křivé, a proto i přes veškerou snahu je na uzamykací straně, vlevo v rohu netěsnost cca 1cm.

Teď otázka, když jim tam přidám čepy na pantovou stranu (to stojí pár korun) a hlavně závoru FAB 1550/90 s jinou vložkou, třeba nějakou EVVA, bude to mít smysl? Resp. závora cca 4500+vložka Evva s ozubeným kolečkem cca 5000. To je už půlka hodnoty bezpečnostních dveří, proto se raději ptám zkušených, zda to zloděje nějak zbrzdí nebo to vůbec nemá cenu kupovat?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 11:17
od Ibex
jakýkoliv zásah do certifikovaných protipožárních dveří, který není výslovně uveden v DPO atestu, má za důsledek zneplatnění jejich atestu a v případě požáru se majitel dostává do křížku s pojišťovnou, která odmítne plnit.
Dále se buď majitel, resp. TEN kdo provedl zásah do certifikovaných protipožárních dveří vystavuje v případě vyšší materiální škody nebo zranění, či usmrcení osob trestnímu stíhaní.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 13:15
od Hdm
OT
PeFi:
Kroucení dřeva obecně se velice špatně předpovídá. Samozřejmě, že jsou takové obecné představy kam to půjde, ale je to ovlivněno mnoha činiteli.
1) Jak objemný a dlouhý ten trám bude? Čím delší tím větší šance, že se zkroutí v podélné ose
2) z jaké části kmenu byl trám vyříznutý? Středová část s jádrem nebo okrajová bez jádra?
3) jaká byla vlhkost při řezaní? Jaká bude vlhkost prostředí v jaké bude použitý?
4) z jaké strany byl většinově strom namáhán větrem
Určitě i další, tohle je jen pro představu, že předpovědět zkroucení je z drtivé většiny velké věštění.
Pokud by jsi chtěl poradit víc tak SZ, ať tu neplevelíme s OT ;-)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 14:24
od PeFi
Monte píše:Ahoj,
To je už půlka hodnoty bezpečnostních dveří, proto se raději ptám zkušených, zda to zloděje nějak zbrzdí nebo to vůbec nemá cenu kupovat?


Nemá moc smysl takto to pytlíkovat. Jak jsi správně zjistil, tak za půlku ceny dveří vytvoříš bastl, který nikdy nebude dosahovat kvality nových bezpečnostních dveří - byť třeba jen ve třídě 2. Za cca 12 000 Kč+DPH můžeš mít nové sklušně vypadající bezpečnostní dveře.

Sposuta zlodějů využívá toho, že není zamčeno a nebojí se vlézt do bytů, ikdyž jsou důchodci doma. Dnes bych měl snahu jít do dveří se samozamykacím zámkem.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 15:30
od venca_h
Monte: Nepochopil jsem o jakých dveřích mluvíš - domovní nebo od bytu ? V paneláku je největší průšvih, že vchodové dveře se nemají vůbec zamykat pro případ požáru(leckde se to porušuje). Co se týká těch od bytu tak vylepšování klasických panelákových dveří jsou vyhozené peníze, Sapeli bohužel neznám, neviděl jsem. Zloděj vždy vybere to nejslabší místo tu - 1 cm mezeru jak zmiňuješ.Takže bych řešil spíš futra ...

tady pár obrázků jak se dostatávajído bytů
http://forum.lockpicker.cz/viewtopic.php?id=223

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 15:53
od Count
V případě bytu jsou dveře jedinou překážkou. Překoná dveře a je hotovo. Na dveřích nešetřit. V případě panelákových bych řešil jako první, zda jsou vylitá futra a nejdou tedy roztáhnout. Pak má smysl zabývat se závorami a dalším příslušenstvím. A u rodičů bych silně zvážil panoramatické kukátko, nemají li a řetěz/rameno pro pootevření dveří a to pořádné, žádný řetízek ze záchodového splachovadla.

Osobně jsem v každém mém bytě řešil dvěre jako první.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 16:04
od zedik
jak zmínil někdo o pár příspěvků výše. rozhodně dobrá volba pro bytové domy jsou samozamykací zámky.nedávno jsem zámečníkům jeden připojoval a vypadalo to fest bytelně.po zacvaknutí se zámek rovnou zamkne + vyjedou dvě poměrně tlusté čelisti nahoře a dole,takže vlastně trojbodově zamčeno.zevnitř to otevřete klikou,odpadá starost se zamykáním na noc a konkrétně ten model co jsem viděl je podle mě nevykopnutelnej nebo jinak překonatelnej bez totální demolice celých dveři..tím myslím flexu,velikou palici nebo velkou požárnickou sekyru

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 16:17
od herman
To vypadá zajímavě. Máš nějaké bližší údaje o těchto dveřích (výrobce atd)?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 18:51
od zedik
zavolal jsem zamečníkovi takže info už mám ;)
jedna se o firmu winkhaus (doufám,že to zelený nevezmou jako reklamu) a měli by to bejt němci nebo rakušáci
na webu to máš tady - http://www.winkhaus.com/cs-cz/dverni_technika/vicebodove_zamky

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 19:04
od venca_h
Jenže u starších lidí není vždy na místě dělat z bytu nedobytnou pevnost. Vylitá futra, bezpečnostní dvěře a hasiči měli dvě hodiny co dělat než se do bytu dostali ...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 20:57
od coloredo
Kdo bydlí v paneláku, tak vylitá futra betonem a trochu lepší dveře + bezpečnostní zámek jsou dneska základ.Takových týpků co v životě nebudou pracovat a co běhají po sídlištích s pajsrem na vloupačky je a bude.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 22:17
od Cep
venca_h píše:Jenže u starších lidí není vždy na místě dělat z bytu nedobytnou pevnost. Vylitá futra, bezpečnostní dvěře a hasiči měli dvě hodiny co dělat než se do bytu dostali ...

Tak když tchán zapomněl zastavit vodu, tak byli hasiči v bytě obratem - hezky přes balkón v 2 patře, žádný 2 hodiny přes dveře.
Sami to říkali - když tady rozbijeme spodní díl balkonových dveří, tak je to menší škoda než vchodové dveře.
A nemuseli ani rozbíjet, bylo okno na mikroventilaci...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 02.04.2016 16:07
od venca_h
Ne všude je balkon :) , tohle byl jeden případ co někdo někde zmiňoval. Taky jsou situace kdy jde o vteřiny ...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 10.04.2016 9:14
od Monte
Díky všem za názory.

Zeptám se tedy jinak. Má cenu pořizovat prarodičům alarm? Resp. je pro zloděje problém, když houká siréna(ideálně na společné chodbě ve vchodě) a nemůže najít ústřednu (tu bych jim schoval někde v bytě)? Nebo mají fígle i na tohle?

Zatím jsem se díval po Veria 8995 Panther (Jablotron a pod by neprošel jejich finančním stropem)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 10.04.2016 10:38
od vrbodol
Švara děla alarmy a řiká že zloději utečou.Dneska holt nikdo neví když to začne houkat jestli tě někde točí kamera posílá ti to hlášku na mobil nebo na PCO.Taky se dávaj sirény po celim baráku a ven vono bejt v místnosti kde ti to řve neni nic moc.Většinou ti vezmou co je na očich a utečou.Já když si doma jednou za čas testuju tak si nedovedu moc představit že bych v tom kraválu něco nák důkladně prolejzal.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 10.04.2016 11:01
od K4cer
Chybí mi tady informace proti čemu vlastně ty dveře mají sloužit.

Proti násilnýmu vypáčení/vyražení? Té v paneláku dost zoufalá metoda vlámání, páč nadělá děsnej rámus, a je funkční jen pokud nejsou obyvatele doma, případně pokud je zloděj odhodlán odpor obyvatelů překonat. Řešení je očividný, masivní dveře.

Proti odemčení v noci když obyvatelé spí? Tohle de jednoduše vyřešit masivní zástrčkou ovladatelnou jen zevnitř.

Proti odemčení v době krátkodobé nepřítomnosti (nákup, úřady)? Délka otvírání = ochota lupiče se s tím zabývat je přímo úměrná kvalitě a obtížnosti zámku, příp. jejich počtu.

Proti odemčení v době dlouhodobé nepřítomnosti (dovolená, vejlet)? Tady nepomůže v podstatě nic, kromě sousedů - každé dveře jdou překonat, pokud je zloděj dostatečně kvalifikován a motivován. Jediný řešení je snižovat motivaci (jsme chudí a na televizor a tisíc kaček se ti profík vysere akorát).

Ze zkušenosti ovšem vím, že nejslabší článek (zpravidla daleko slabší než dveře samotné) je jejich obsluha s klíči. Naprostá většina vykradení starších lidí se kterýma jsem se setkal, proběhla buď tak, že stařík důvěřivě otevřel dveře, načež byl postrčen do bytu (v milisekundě ustříhli řetízek), nebo tak, že si zloděj vyčíhnul kdy se babička vrací s nákupem, a po odemčení dveří ji prostě natlačil dovnitř.
Někdy je lepší riskovat ztrátu majetku, nebo jej přesunout jinam, než zranění či dokonce smrt.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.04.2016 12:37
od PeFi
Souhlasím s K4cerem. Chceš-li řešit obranu jako profík, tak si vyjasni jakou formu útoku očekáváš a pak se dá navrhovat řešení.
Analýza hrozeb -> analýza rizik -> návrh opatření -> analýza zda navržená opatření řeší vytipované hrozby a zda jsou náklady přiměřené rizikům a přínosům.
Někdy je nejlepší nedělat nic.

Slabinou zabezpečovaček je to, že lidé jsou líní ji při odchodu zapnout a tak často zůstává obydlí nezastřeženo. Pozoroval jsem tento jev i na sobě. U starších lidí nelze očekávat, že budou ochotně zastřežovat při odchodu, nebo když jdou spát. Podobně se spousta lidí v bytě nezamyká (já také ne), tím pádem cca 40% času stráví sebekvalitnější zámková vložka v otevřeném stavu. To také není dobré.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.04.2016 13:00
od proforma
Osobe me blizke nedavno hrozil soused, ze se ji do bytu proste proboura. Coz neni nemozne, tedy pokud nemate zrovna 1 m tluste kamenne zdi a i pak je to jen otazka casu. Takze jak jsem psala vyse, veskere zabezpeceni je na 2 veci, pokud mate takove ty hamburgerove zdi (rika se tomu "sendvicove", vypadaji desne uctyhodne, ale je v tom jen nacancana hruza). Osobne proto za nelepsi zabezpeceni povazuju hlidaciho hada (hroznyse apod. :-)) nebo 1-2 psy. Nemusi to byt obri, staci neco prirucniho, ale kteri spolehlive vzbudi vas ci sousedy, ev. na zlodejovych koncetinach zanechaji nejakou tu pamatku. Teprve potom bych uvazovala o nejakem technickem zabezpeceni. Pokud jde o stare rodice, tak je otazka, jestli to mam byt zabezpeceni proti utoku zvenku, nebo pro pripad nouze uvnitr. Oboji lze uspesne kombinovat. A jako jedno z nejucinnejsich, ale pritom relativne levnych opatreni, se mi osvedcila vnitrni mriz za nebo pred dvermi (za je lepsi). Ja to pouzivam, kdyz v lete potrebuji vetrat durch a musim mit otevrene dvere i na chodbu, to bych si bez nich nelajsla. A ted si vezmete, kdyz se takovy zlodej proplanzetuje bytovymi dvermi, a tam dalsi problem, to nastve a jde o dvere dal :-)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.04.2016 14:26
od proforma
Jeste mne napadlo jedno mozne technicke reseni. Nejsem technik, tak pardon, jestli je to uplne mimo :-) Co takhle elektromagnet? Futra byvaji z kovu, dobre dvere taky, tak kdyby se do futer vlozila nejaka civka nebo neco takoveho, co by proste dvere dostatecnou silou "pricuclo"? Pak by bylo uplne jedno, jestli jsou jen zaklapnute, nebo zamcene, jestli zlodej rozlomi vlozku, nebo vyplanzetuje apod., protoze by je proste fyzicky neotevrel? Ovladaci tlacitko nekde dal od nich. Jakmile by byly dvere zavrene (dotkly by se futer), sepnul by se obvod a proste by nesly otevrit. Oteviraly by se jen po stisknuti tlacitka (= preruseni obvodu). Ja vim, ze takhle mozna uz nektere zamky funguji, ale je to porad jen zamek, neni to na cele dvere.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.04.2016 14:37
od cipis
To, co popisuješ, je třeba magnalock, běžně se to používá v nějakých provozech atd. Problém je jeden, který u průmyslového použití nevadí, spíš je k dobru. Totiž bez elektřiny je nefunkční. Takže se dává třeba na únikové východy atd., kde to vypne požárka, tlačítko, atd.
Dělají se na určité zatížení, třeba 750kg, defacto je to otázka pevnosti přišroubování a odolnosti futer/dveří (na dveřích je "jen kus kovu", na futrech onen elektromagnet.
Používá se spíše na dveře, brány atd., co nejsou úplně na milimetry, protože toleruje nepřesnosti, ale ty zase mohou mít za následek to, že to někdo vypáčí. To bys musela ty zámky dát třeba dva - tři na jedny dveře.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.04.2016 14:39
od zedik
a není jednodušší ten samozamykací zámek(ideálně vícebodový) kdy prostě zabouchneš dveře a zámek se automaticky zamkne ? a při odchodu prostě otevřeš klikou ....

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.04.2016 14:42
od cipis
Je. Ale ten je dost naprd, když máš doma malé děti. Mám doma elektromechanický samozamykací zámek, zevnitř kliku, z venku taktéž. Ale už takhle malý synovec málem prchnul na ulici ...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 04.07.2016 11:06
od štek
Ty magnetické zámky máme v práci a fungují perfektně. Problém je ale jinde už se to tu zmiňovalo...vše kromě automatů se musí zamykat. S mladou sem se pohádal několikrát když během mojí noční nechávala dveře jen "zabouchnuté". Pak můžete mít zabezpečení sebelepší a je houby platné.
Trochu OT: Známému dvakrát během roku vybrali chatu. Dal si časovač na světla a rádio a pomohlo to. Už pár let klid.
Podobně bych to viděl jako dobrý nápad i v bytě.
Vzpomínám si že byly případy kdy chodili zloději a zakecali se s důchodcema z paneláku a ti jim vytelili kdy a jel kdo kam na dovolenou...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 21.02.2017 14:29
od dracekvo
Pánové tak jak nakonec dopadli zájemci o bezpečnostní dveře? Vybrali jste nějaký konkrétní kus?

A co takový okna v přízemí? Opravdu bezpečnostní fólie zabrání rozbití? Koukal taky na bezpečnostní žaluzie, ale nevěřím tomu, že lze takovej plíšek vyrobit nějak bezpečně. Na youtube to sice vydrží ránu kladivem, ale už sem neviděl nikoho, že by vzal šroubovák a zapáčil mezi lamelama.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 21.02.2017 22:52
od honzza
Pro mě taky aktuální téma. Potřebuji zabezpečit jedno okno a uvažuji o folii. Budu rád za jakoukoliv zkušenost nebo radu. Vchodové dveře do bytu jsem vyměnil za bezpečnostní. O ty původní se stačilo opřít a byly otevřené :twisted:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 21.02.2017 23:31
od Serža
imho folie aby měla smysl musí být mezi sklem a rámem = nechat okna přesklít
jen nalepená folie je dobrá tak proti hozenýmu šutru....že se to nevysype a nebude ti tam pršet...
já přízemní okno řešil mříží :-)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 22.02.2017 2:31
od Fabulous
Fólie na oknech: zpozdí násilný vstup v řádu max. desítek sekund v závislosti na provedení a počtu vrstev. Lepší než-li nic, ale mříž to v žádném případě nenahradí.

Alu roleta: velmi snadno překonatelná, v zásadě vhodná hlavně jako tepelná clona. Odolnost proti vniknutí podstatně nižší, než dobře aplikovaná vícevrstvá fólie. Navíc zatažené rolety jasně demonstrují nepřítomnost majitele :)

Jediná jistota je masivní vnitřní mříž nebo vícevrstvé lepené sklo vždy v kombinaci s dobře navrženým elektronickým a jiným zabezpečením (vícevrstvá bezpečnostní clona objektu).

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 22.02.2017 10:49
od krvfx
Když už jsme u fólií - má vůbec smysl je dávat na plastová okna? Co jsem viděl, tak plastové vchodové dveře (a předpokládám i okna) jdou docela dobře vypáčit šroubovákem, když člověk ví, jak na to.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 22.02.2017 11:32
od Nicotinick
No když to nejsou ošizené klumpry s "balkonovým kováním" v akci, tak se do slušně vyrobených a navržených plastových dveří s bezpečnostní výplní a slušným kováním musíš dostávat krumpáčem. To samé do oken s kvalitním vrstveným bezpečnostním sklem a kováním ...třeba WK 3, tam je ti šroubovák ...na dvě věci. 8-)

Nalepovací folie je celkem k ničemu, pro náhodného kolemjdoucího zloděje který to zkouší, jsou lepší mříže, protože jsou "vidět" . Pro zloděje, který jde cíleně najisto, je vnější nalepená folie naopak pomocníkem, protože udrží střepy pohromadě.
Ale Fab to popsal dostatečně, i zabezpečené vstupní otvory jsou jen boj na zdrženou. :)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 22.02.2017 21:54
od floky
Pozor treba dať aj na klučku okna, ktorá by mala byť uzamykatelná (bezvýhradne na klúč, tlačítko si vie otvoriť po presekaní okna) ...

V opačnom prípade stačí...aby si zlodej navrtal rám v mieste klučky, a tú si následne pootočí ohnutým roxorom...

Čo vydrží okno RC2 je vidiet tu...

https://www.youtube.com/watch?v=RJGDd3KHSpI

V podstate je vylúčené...aby takéto okno zlodej prekonal "bezhlučne".... tj. spiacich členov v dome rozhodne zobudí ešte skôr ako sa mu podarí okno prekonať...

Najhorší scénar totiž to je, zlodej v dome a obranca spí... ale na ukážke pána Knažka je vidieť, že aj to sa dá následne riešit :) (zlodej vnikol práve tak, že si dlhým skrutkovačom okno bezhlučne "vypáčil)


Ešte k lepeniu fólie na okno:

Štandardné dvojsko P4A je zložené následovne .... 4mm sklo + 4x fólia 0,36mm, celkovo teda 1,44mm + 4mm sklo štandardne sa uvádza celková hrubka 10mm.... následne vzduch a potom dalšíe sklo, štandardne 4mm

Dodatočne nalepená fólia, hoci bude certifikovaná ako P4A (hrúbkou) može byť nalepená len na jednom skle....Štandardne sa lepí na vnutorné sklo....ale je zjavné....že sklo, ktoré má celkovo skoro 10mm a fólie su vlepené vo vnutri bude odolnejšie ako fólia dodatočne nalepená na jednu stranu samostatného skla...

Samozrejme, ak sa bavíme o sekere, rozdiel nebude zjavný....v prípade sekania kladivom, rozbíjania tyčou / páčidlom bude rozdiel viditelný....
Z hladiska tuhosti celého zasklenia kedy je bezpečnostné sklo na vonkajšej strane, tj dvojsko (trojsklo) ako také je dodatočne držané druhým (tretím) sklom a nebude tak náchylné na priehyb / vyskočenie zo zasklievacích líšt..

Varianta dodatočnej fólie je presne opačná....prvé sklo si zlodej rozbije bez odporu, následne si ho po obvode "vyčistí" a čaká ho už len dalšie sklo (v hrubke 3mm kedže to je štandard) na ktorom je z druhej strany nalepená fólia....toto sklo sa vo vačšom formáte prehne takmer bez odporu a cesta je volná....prípadne zapáči vo vnutri "rámiku" a vyberie ho celé von...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 11.02.2018 16:55
od PeFi
Nemáte někdo informace jak moc se dá spolehnout na polské bezpečnostní dveře deklarující RC3 a RC4 podle EN 1627?
Konkrétně u značek Gerda a Komsta je slušný výběr za slušné ceny, viz např. http://www.dlmont.cz/bezpecnostni-dvere/
Najít mezi českými výrobci dveře do exterieru v RC3, které se vším všudy budou pro 40 tisíc, totiž skoro nejde, protože asi všichni naši výrobci předpokládají, že ta zákazníkem je někdo, kdo staví vilu s bazénem a tenuisovým kurtem a já to chci na sklep.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.02.2018 18:57
od sauerkraut
Ten elektromagnet, co zminovala proforma ma par nevyhod:
- zere asi 5W, to jsou necele dve stovky rocne.
- je potreba ho nejak vypnout. Jedina dostatecne rozumna vec je bud zevnitr (ale nechrani, kdyz nejste doma), nebo nejakou elektronikou, co nosite porad s sebou (RFID karta, pocitac s wifi/BT - nesmi mu dojit baterka ...).
- je potreba ho zalohovat baterkou. Proud zlodeji vypinaji kvuli alarmum.
- nefunguje zvrchu/zboku, ale jenom na odtrzeni. Posun je mnohem jednodussi. Takze dvere oteviratelne ven a magnet uvnitr, nebo opacne (a zamaskovany tak, aby zlodej nepochopil, co to je)
- libovolna necistota mezi magnetem a dvermi snizi mnohanasobne silu potrebnou k utrzeni magnetu.
- do dveri staci spravne kopnout a magneticke pole se utrhne. Slo by tam dat dva, tri, nebo silnejsi, ale to, co se prodava moc neudrzi. Takze je lepsi mit ten magnet uvnitr a dvere otevirat ven. Jenomze pak prichazi na radu pajcr.

Jedine mozna rozumne reseni je Halbach-array z neodymovych permanentnich magnetu (magneticka upinka na obrobky do dilny) dimenzovane tak na pul tuny. A vypinat to (normalne se to dela klickou) elektromotorem. Otazka je co takova upinka bude stat, kam ji dat, aby neprekazela (dvere o 10-20cm vyssi) a jestli to ma nejake vyhody oproti servem ovladanemu ocelovemu trnu, ktery zajizdi do ocelovych futer vylitych betonem.

Samozrejme si muzete udelat ovladani pocitacem tak, ze se po wifi z notebooka prihlasite remote desktopem na Windows (ssh na Linux) doma a pustite program, ktery odemkne dvere. Ve versi s Linuxem a Raspberry PI v kapse to muze byt i pohodlne. Ale jak se dostanete domu po ukradeni notebooka, padu systemu na jednom ze zucastnenych pocitacu, vybiti baterek v prenosnem pocitaci, zhebnuti WiFi krabicky, nebo treba jenom shoreni tranzistoru, ktery spina motor, co otevira dvere? Netvrdim, ze to nejde, ale chce to udelat si zadni vratka. I kdyby mely byt na desetimistky kod a dvacet minut s krumpacem.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 13.02.2018 20:26
od PeFi
PeFi píše:Najít mezi českými výrobci dveře do exterieru v RC3, které se vším všudy budou pro 40 tisíc, totiž skoro nejde

Pokud někdo řeší stejný problém jako já, tak z českých výrobců:
a) Montkov (https://www.montkov.cz/kovove-dvere) - umí exteriérové dveře RC3, ale pouze otevírané do chráněného prostoru, cena ujde.
b) bbkovo (http://www.bbkovo.cz/cz/services/read/3 ... celove_rc3) - umí prosté ocelové (avšak protipožární) dveře s RC3 vhodné i do exteriéru a otevírané do chráněného i ven z chráněného prostoru. Cena neznámá, ale snad by mohla být rozumná.

-----
Co se týče elektromagnetu, máme to v práci a zatím mám pocit, že to dveře drží překvapivě dobře.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 03.03.2018 9:19
od mr-tomas
Opravdové venkovní dveře jsou takové které mají tepelně oddělenou vnitřní a venkovní stranu a dvojitou zateplenou zarubeň. Ty jsou výrobně náročnější a proto stojí mnohem více než dveře do interiéru. Bohužel mnoho levnějších dveří deklarovaných jako venkovní toto nesplňují, a jsou to vlastně jen interiery ošetřené proti korozi a když je venku mínus a uvnitř plus, tak jsou zevnitř mokré. Pokud vám jde jen o bezpečnost, tak jdou použít jakékoli interiérové dveře s vhodnou povrchovou úpravou, ideálně protipožární (protipož. vložka je částečná izolace) pokud zajistíte aby z obou stran dveří nebyla moc rozdílná teplota.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 06.03.2018 20:31
od PeFi
Díky za vysvětlení.
V mém případě jsou to v zásadě dveře do podzemního sklepa, tedy teplota lehce větraného interieru je v létě cca 15-20 stupňů a v zimě 5-10 stupňů. Že se bude v zimě zárubeň rosit přežiju, pokud to přežije ona zárubeň. Kovová vrata od garáže se mi taky rosí a už to 25 let zvládají na výbornou.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.03.2018 9:03
od Patrol
Asi před dvaceti lety jsem chvilku pracoval pro firmu "Next", která tenkrát dělala hodně dobrý bezpečnostní dveře. Jedna z nejlepších vychytávek v tomhle směru byla tenkrát předělávka původních dveří s pomocí přídavného rámu. Dávalo se to hlavně do paneláků a bytovek. Celej rám se prošrouboval do původních dveří, vysekaly a zabetonovaly se pro to nové masivní panty. Spolu s trojbodovým zamykáním, hardoxovým plechem, kvalitní zámkovou vložkou a spoustou dalších vychytávek dle požadavků zákazníka, to byla hodně oblíbená varianta. Cenově to vycházelo o něco levněji, než celé nové bezpečnostní dveře, a výhoda byla, že se nemusely vybourávat celá futra, celá instalace se zvládla za jeden den a z venku nebylo na dveřích poznat nic, než výměnu zámkové vložky s bezpečnostním kováním. Povrch dveří zevnitř pak býval obvykle koženka s polstrováním, která fungovala i jako odhlučnění z chodby, nebo dřevo.
Beton pro panty zatvrdnul rychle díky použití vodního skla. ;)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.03.2018 15:16
od mr-tomas
Patrol. Asi tě zklamu, ale přídavná nástavba od Nextu je jedna z nejsnáze překonatelných variant přidavného zabezpečení. Je to dáno použitím nevhodného typu zámku co ovládá uzamykací mechanismus. Celková kontrukce je sice velmi bytelná, ( plocha na křídle je z 3mm plechu), ukotvení mimo zarubeň je taky hodně pevný, ale zámek je na prd. Nemluvím o značce zámku, ale o konstrukci zámku.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.03.2018 18:01
od zedik
U dveří v bytovém domě je potřeba zateplené dveře nebo stačí bez ? Přeci jen nějaký rozdíl teplot chodba/byt je i když ne tak výrazný jako venku

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 07.03.2018 20:35
od PeFi
To záleží na tom jak zima je v zimě na chodbě a jestli má nějaký dobrák ve zvyku otevírat na chodbě v zimě okna dokořán. Ale většinou s rezervou stačí interierové dveře. Ty dveře by měly být protipožární a jak už zde bylo uvedeno, to znamená, že nějakou izolaci obvykle obsahují.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.03.2018 23:18
od Jimi
Zdravím pánové. Budu se stěhovat a na novém bytě jsem chtěl instalovat bezpečnostní dveře. Jenže ouha, vstupní dveře jsou ve zdi na kant. tloušťka nějakých 7 - 10 cm i s omítkou. Přemýšlím nad vhodným řešením. Dveře jsou tam původní, papíráky, to je jako spát za korálkovým závěsem. Pověsit bezpečnostní dveře do kantky je blbost i když ne nemožné, nicméně si myslím, že by časem prostě vypadly.
Je několik variant.

a) Osadit stávající futra dveřmi protipožárními s lepším zámkem a vložkou zodolněou běžným metodám. Nevím jestli se dá provést nějaká injektáž betonu do stávajících futer proti rozepření... a zabezpečit byt elektronicky.

b) nějakým způsobem zesílit z bytové strany stávající zeď a osadit ji komplet bezpečnostními dveřmi i s futrama. Nabízí se přizdít ještě jednu kantku k té stávající. Kdyby se oškrábala omítka a šlo se i do spár, mohlo by se to celkem svázat.

c) ...???

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.03.2018 23:53
od K4cer
Si myslím že se to neslepí (běžnou maltou, nějakým novodobým lepidlem by to asi drželo). Jinak kantová zeď není nosná, takže by ji šo vybourat a vyzdít něco normálnějšího, pokud to ovšem dovolí únosnost konstrukce pod tím.

Zadruhý, musí ty bezpečnostní dveře být právě v těchhle futrech? Navrhované řešení, vstupní dveře do chodby nějaký běžný plechový/protipožární?, a dveře z chodby dovnitř bytu bezpečnostní? To závisí na konkrétní dispozici bytu (a většinou to nepůjde), ale je to řešení a zmiňuju ho proto, že je netradiční a nemuselo tě napadnout.

Zatřetí, chybí základní info: proti čemu tě maj ty dveře vochránit? Loupat se do bytu v bytovce vybouráním futer je naprosto zoufalý řešení a kvůli televizoru to nikdo dělat nebude. Nějaký bezpečnostní dveře a hlavně dobrej zámek řeší drtivou většinu případů.
V předPA době ti značnou část starostí řeší pojištění (pokud se bojíš vo majetek) a nějaké bezpečnostní dveře namontované s certifikátem pro pojišťovnu (pokud ovšem ti to někdo do tý kantovky udělá), dál tě to nezajímá.
Pokud se bojíš o život, kup si pistoli.
Pro PA/válku/průser/cokoli ti žádný dveře nepomůžou, pokud je nedokážeš aktivně bránit.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 10.03.2018 9:47
od mr-tomas
Když se dají bezpečnostní dveře až za obyčejné, tak se za ně zloděj pěkně schová a má na to klid. Co se týče zabezpečování stávajících dveří, nemá smysl dát do nezabezpečených dveří bezp. kovaní, super drahou vložku, popřípadně přídavnej jednobodovej zámek se super drahou vložkou. Základ je rozložit tlak při páčení dveří na co největší plochu, tzn. co největší počet bodů co drží křídlo, a samotné křidlo zpevnit plechem po celé ploše min. 1,5mm silným. Nejdostupnější jsou na jednokřidlé dv. 5 bodové rozvorové zámky. Třeba Mottura, Atra, CR, Cisa. Jsou to všechno hodně podobné Italské zámky na vložku nebo trezorovej klíč. Co do kvality zabezpečení, nové bezpečnostní dveře budou vždycky lepší než zabezpečení stávajících.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 31.03.2018 17:10
od ferko1405
Zdravím páni, kamoš mi odporučil túto firmu na prodej kšuntů (https://fuck-dvere.cz), máte niekto nejaké bližšie info aleboe alebo skúsenosť? Páči sa mi na tom že je to echte čínská kvalita a slušný pomer cena/kšunt. Ak má niekto info tak sem s ním. Ďakujem pekne, Fero ;)

No a samozřejmě: Spam. Ban. Fab

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 31.03.2018 17:38
od mr-tomas
Firmu neznám, ale podle ceny, vzhledu a popisu dveří to nemá z bezpečnostníma dveřma mnoho společného. Cena za kvalitní bezp. dveře včetně bezp. zárubně se zednickejma pracema se pohybuje v Praze okolo 30tis. Jak to stojí výrazně méně, jsou to nejspíš nějaké čínské nebo polské mrdky. Nejlépe se na ně zajeď podívat a chtěj vidět certifikáty bezpečnostní a protipožární od nějaké české akreditované zkušebny. Tyhle dveře mívají jedno společné poznávací znamení, že se jedná o šunt, a to je že rozvory co vystupují ze dveří drží většinou dva pidišroubky. Kvalitní dveře tam žádné šroubky nemají a rozvora jde přímo z plného materiálu. Jestli chceš pořádné dveře tak vybírej mezi značkama Sherlock, Adlo, Next, Napako, Dierre atd.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 31.03.2018 18:02
od Serža
ajaj, tady se bude modřit

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 19.09.2018 22:30
od Formelin22
Ahoj, vím, že to sem asi úplně nepatří, ale zatím nemůžu zakládat vlastní téma a odpověď na tohle jsem tu ještě nenašel.

Zajímalo by mě, jestli vy osobně máte nějaké zažité postupy, "taktiky", nějaké vnitřní, řekněme, předpisy, jak se chováte ve městě po stránce bezpečnosti. A teď nemyslím to, že si dáváte pozor, když přecházíte silnici ale spíš to, na co si dáváte pozor, když se pohybujete v městské zástavbě, čemu věnujete pozornost, kdy zpozorníte a kdy se přepnete do nějakého "stavu ohrožení". Zároveň by mě zajímalo, jak se co nejefektivněji bránit proti zlodějům a jakých chyb se vyvarovat. Samozřejmostí je zabezpečení bytu, ale teď nemyslím technicky, ale spíš chováním a jednáním. Co vy osobně máte zažité, co vy osobně děláte, abyste zůstali v bezpečí? Dám jeden příklad za všechny, například pokud žijete v paneláku, tak vždy, pokud vycházíte z bytu, koukáte kukátkem, nebo naopak při vstupu do domu prvně zkoumáte okolí, jestli vás nikdo nesleduje. Někde jsem četl, že existují i barevně označená rizika, kdy zelená je bezpečí, nic nehrozí, žlutá je mírně zvýšené riziko, oranžová, červená atd... Tak mě zajímá, jak vy se chováte (samozřejmě jen to, co chcete prozradit), na co si dáváte pozor a na čem lpíte, když se pohybujete venku, popřípadě pokud chcete zůstat v bezpečí. Díky

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.09.2018 8:04
od kregan
Asi myslíš Cooperovu škálu ostražitosti. U nás to učí třeba Martin Hradecký v Arnis & Balaraw Fighting Club včetně kontroly kukátkem před vstupem do chodby.
Podle mě je minimálně dobrý si prohlídnout osoby v prostoru, kam vstupuju a v MHD si ve stanici prohídnout ty, který nastupujou. Pokud jdu po setměné nebo v odlehlý lokalitě k autu nebo zamčenýmu prostoru, mám už klíče připravený, abych je dlouho nehledal a nezdržoval se tak v potenciálně nebezpečný lokalitě. V autě se hned zamknu.
Tohle má každý jinak. Znám lidi s větší i menší "paranoiou".

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.09.2018 11:35
od Patrol
To mr-tomas: Můžeš mi prosím vysvětlit, v čem je konkrétně ta slabina ?
píšeš:
.......je jedna z nejsnáze překonatelných variant přidavného zabezpečení. Je to dáno použitím nevhodného typu zámku co ovládá uzamykací mechanismus. Celková kontrukce je sice velmi bytelná, ( plocha na křídle je z 3mm plechu), ukotvení mimo zarubeň je taky hodně pevný, ale zámek je na prd. Nemluvím o značce zámku, ale o konstrukci zámku.

Nejde mi o to se nějak zastávat něčí výrobku, ale přídavné bezpečnostní panty a trojbodový zámek vytvářely systém pětibodového zamykání s velmi dobrým krytím celého mechanizmu. Co je tedy "na prd"? Máš nějakou konkrétní zkušenost? Mně přišlo, že tohle je zrovna jedna z nejlepších variant při zachování designu dveří.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.09.2018 11:50
od krvfx
Podle mě tam je špatně to, do čeho se strká klíč, tedy ten zámek-vložka. Zámek je potřeba takový, který nejde nedestruktivně otevřít.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.09.2018 13:13
od PeFi
Formelin22 píše:Zajímalo by mě, jestli vy osobně máte nějaké zažité postupy, "taktiky", nějaké vnitřní, řekněme, předpisy, jak se chováte ve městě po stránce bezpečnosti.


1. Kdo je připraven, není (tolik) překvapen.
Okolí vstupu do obydlí má být přehledné a osvětlené tak, aby se nikdo nemohl ukrýt. Jak bylo uvedeno, klíč člověk nemá hledat až u dveří. Najděte si co je to "home invasion" a typické způsoby provedení a jak tomu předejít.

2. Najděte si texty Marc MacYoung (https://marcmacyoung.com/), bývalý gangster popisuje myšlení gangstera - nechovejte se jako typická oběť, neupozorňujte na sebe ani na své obydlí. Zločinu předchází fáze zvaná "Intreview".

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 20.09.2018 13:58
od mr-tomas
Patrol píše:To mr-tomas: Můžeš mi prosím vysvětlit, v čem je konkrétně ta slabina ?
píšeš:
.......je jedna z nejsnáze překonatelných variant přidavného zabezpečení. Je to dáno použitím nevhodného typu zámku co ovládá uzamykací mechanismus. Celková kontrukce je sice velmi bytelná, ( plocha na křídle je z 3mm plechu), ukotvení mimo zarubeň je taky hodně pevný, ale zámek je na prd. Nemluvím o značce zámku, ale o konstrukci zámku.

Nejde mi o to se nějak zastávat něčí výrobku, ale přídavné bezpečnostní panty a trojbodový zámek vytvářely systém pětibodového zamykání s velmi dobrým krytím celého mechanizmu. Co je tedy "na prd"? Máš nějakou konkrétní zkušenost? Mně přišlo, že tohle je zrovna jedna z nejlepších variant při zachování designu dveří.

Problém je v konstrukci vložky bez rozdílu značky. Ta vložka je kulatá a drží na dveřích zezadu za dva šrouby, a je jednoduchý postup co s tou vložkou udělat aby se ty šrouby co jí drží střihly a pak jí vytáhneš ven a otočíš mechanismus plochým šroubovákum.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 22.09.2018 10:48
od PeFi
Lepší odkaz na texty Marc Mac Younga:
http://www.nononsenseselfdefense.com/cr ... rocess.htm
Podle mě to je vhodné k zamyšlení, mnou zmíněné Interview, které vytipovaná oběť podstupuje, je pak vysvětleno zde:
http://www.nononsenseselfdefense.com/five_stages.html

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 22.09.2018 13:35
od Fabulous
Poraďte mi prosím, kde sehnat kvalitní, ale laciné trezorové dveře?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 1:06
od cipis
To nás ostatní bude taktéž zajímat ...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 6:16
od kregan
Tuhle tu někdo psal, že koupil za pár korun starou trezorovou skříň a odřízl zadní stěnu.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 7:43
od Matěj
To by ale musel koupit vyšší bezpečnostní třídu (1. Třída tuším), to už proti trezorovým dveřím asi nebude takový finanční rozdíl. Hlavně by se do toho špatně lezlo.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 9:05
od Vapik
Já bych šel cestou výroby, fotodokumentace a pak posudkem od znalce. Není to tak složité jak to vypadá. A vyjde to levněji.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 12:20
od mr-tomas
Nejlevnější trezorové dveře dělá tuším fa. Tuza

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 14:15
od colek
Já si je udělal. :D

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 16:54
od PeFi
Vapik píše:Já bych šel cestou výroby, fotodokumentace a pak posudkem od znalce. Není to tak složité jak to vypadá. A vyjde to levněji.


Podle mě bude oříšek správně dimenzovat panty a konstrukci tak, aby se to časem nesvěsilo a nezkroutilo.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 16:56
od Nuwara
colek píše:Já si je udělal. :D


Tak nebuď labuť a udělej je i Fabíkovi. Dostaneš pak pochvalu před nastoupenou jednotkou :-)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 17:14
od Fabulous
Jenže já, abych se vyhnul sračkám s úřady, potřebuji atest :(

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 18:28
od colek
Atest není nutný,zákon o něm nehovoří.Hovoří pouze o tom,co musí dveře splňovat dle ČSN.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 18:34
od colek
ČSN EN 1143-1

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 20:13
od Fabulous
No jo, ale dohaduj se s policajtem...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 23.09.2018 20:28
od colek
Já Ti rozumím,ale tak nějak na to seru.U nás v poho,ptal jsem se.A v případě pruseru si nechám udělat posudek,vyjde mě to podstatně levněji. :yes

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 24.09.2018 17:03
od Fabulous
Tuza chce 35 000 Kč...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 24.09.2018 17:20
od colek
Já chtěl 90ky,ty byly dražší.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 24.09.2018 17:30
od Fabulous
Já chci 120x215 :)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 24.09.2018 22:35
od Bill Masen
To tam budeš parkovat kanón?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 24.09.2018 23:06
od Fabulous
Stavební otvor je široký, tak proč toho nevyužít ;)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 25.09.2018 9:38
od cipis
No to se ale pak nesmíš divit, že za to chtějí tolik ... Křídlo 120cm, pokud to tedy chceš na jedno křídlo, tak to bude asi už slušná váha. Asi by to chtělo zjistit, jaké jsou vlastně ty požadavky, nechat to udělat podle nich zámečníka od vedle a jak psal výše kolega, potom posudek od znalce. No možná v trochu jiném pořadí, nejlépe schůzka znalce se zámečníkem.

Já mám v plánu též zde popisovanou věc, totiž odříznout "krabici" skříně na zbraně, ten "rám" připevnit do výklenku, a udělat z toho "zvláštní uzamčené zařízení". Sice to bude jen do 10/10000, ale pro dané účely mi to bude postačovat - jde mi hlavně o schování muničních beden, které se do standardních skříní o pár cm nevlezou. Také absolutně nechápu, proč to už dávno výrobci nezměnili, těch bedýnek, ať už těch menších nebo větších, je mezi námi tuna a každý to v tom má, a do skříně se to nevleze, resp. vleze, ale třeba na stojáka ...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 25.09.2018 18:12
od Matěj
35000 za dveře uvedeného rozměru mi popravdě nepřijde nějak "moc"...

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 25.09.2018 18:29
od Fabulous
Tak jsem objednal Tuzu.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 02.10.2018 19:40
od floky
Na tému trezorové dvere a trezory všeobecne - domáca výroba je tu jeden článok ktorý velmi pekne vysvetluje princípy a funkčnosť jednotlivých vrstiev trezoru...

google translator to preloží každému...

https://www.engineeringclicks.com/how-a ... -designed/

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 04.10.2018 22:25
od mercedes777
Mam take TUZU a neni s tim problem, lehke odemykani a otevirani. Jen debilni zednik je zalil betonem trochu nakrivo a dvere se mi zaviraji, chtel jsem tu svini utratit........... jo a jeste nalil beton do zarubni, ze jsme museli odemknute dvere otevrit nasilim. :(

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 08.01.2019 19:23
od Kopour
Dobrá věc je udělat přídavné západky pomocí 16mm kulatiny,které zasouvají a vysouvají motorky od centrálu auta.Vše zálohované a ovládat RFID,kódovou klávesnicí nebo snímačem otisku prstů.Možností je mnoho a hlavně zhotovit vlastní masivní ocelové dveře a panty.V tom je krása toho,že nikdo neví co a jak je uděláno.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 08.01.2019 20:31
od JOBU
Jasne,motorček prdne alebo tú čitačku nenápadne zoznámim s paralyzérom a ako to otvoríš?Ani nie tak ako dvere,je veľmi dôležité upevnenie zárubne.A pokiaľ nemáš dom alebo byt z poriadného armovaného betonu,úplne jednoducho si vybúram dieru vedľa.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.01.2019 13:15
od malajizva
Zajímavý způsob zabezpečení a jeho překonání:
https://youtu.be/sS3XjpdSBBs

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.01.2019 18:09
od JOBU
To sa dobíjali do súkromnej väznice,či čo to bolo? :lol:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.01.2019 19:38
od golem
Vždyť to máš už v popisku videa... ;)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.01.2019 19:54
od JOBU
Chápeš význam smajlíka? Popisok som nečítal a ani video som nepozeral.. :head

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.01.2019 20:27
od golem
Význam smajlíka chápu, ale celé to smysl nedává. Jestli to nebude důsledek mlácení hlavou do zdi? :lol:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.01.2019 20:35
od JOBU
Tak evidentne si to nepochopil akurát ty,pretože ak komentujem video,tak asi som si aj čítal popisok.. Neviem čo ti tam nedáva zmysel.A mimochodom,smajlík "mlátenie hlavou" má popis "to snad ne".Niekedy treba brať veci aj s nadhľadom,tak nepi už toľko a ber veci širším rozsahom. ;)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.01.2019 21:10
od golem
Ano, z nás dvou jsem to nepochopil akorát já. Ale na tom, že je potřeba tě brát s nadhledem, na tom se shodneme, to zase jo... :lol:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.01.2019 21:13
od Fabulous
Rád bych podal pro případné zájemce info o trezorových dveřích TUZA.

Co se týká funkce, tak v zásadě nemám námitek. Odmykání a zamykání je sice, díky zemědělským vůlím, hlučné, ale jinak OK.

Ale technické a zejména řemeslné zpracování je k pláči. To, že jsou dveře a jejich díly vyrobené z nařezaných a nastříhaných íček a plechů, budiž. To, že jsou tyto díly často neohraněné, se skřípěním zubů budiž. Ale že je deska dveří svařená ze dvou odřezků, zabroušená flexou a přemazaná barvou bez zakytování, tak u toho duše každého šikovného řemeslníka úpí. A po spatření viditelných svarů na pantech a spojích, tak z toho by se řemeslník rovnou oběsil. Svary jsou sice funkční, ale takto by je "nevosmrkal" ani učeň střední hotelové školy...

Takže TUZA bez následných úprav do reprezentativního interiéru rozhodně ne-e.

P.S. A to, že dělníci usadili zamčené dveře zevnitř trezoru a nemohli se dostat ven, tak to snad ani komentovat nebudu :)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.01.2019 21:30
od golem
A je to low-cost řemeslné provedení alespoň podložené nižší cenou než u konkurence?

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 09.01.2019 22:11
od Fabulous
TUZA je sice nejlevnější na trhu (asi), ale takové výrobní chyby by na výrobku být neměly.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.01.2019 1:00
od Fabulous
TUZA quality...

118DFAC9-5789-48ED-82C8-256BDD4E9CAF.jpeg

F46EC87C-F2D7-487E-B4EF-1CD63F52652A.jpeg

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.01.2019 19:45
od Zorge
Možná tří vrství svár nevalného provedení. Řemeslo pláče

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 12.01.2019 22:29
od bivoj
Čeština pláče také... (tří vrství svár -> třívrstvý svár)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.01.2019 7:55
od Piston
Fuj, to jsou sváry, jako by se tam vydělala vlaštovka. Chvilka s bruskou by hodně zachránila.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 14.01.2019 22:33
od Lyster
Fabulous píše:TUZA je sice nejlevnější na trhu (asi), ale takové výrobní chyby by na výrobku být neměly.


Tak víte co znamená slovo tuzing ne? :)

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 30.12.2019 17:06
od Matěj
Po letech se mi podělal GSM alarm v garáži (klasická řadová garáž, nemám tam nic cenného, spíš takový sklad nepořádku - ale krade se v okolí). Nedoporučili byste mi prosím nějaký ověřené GSM zabezpečení, které mi dá zprávu na mobil (rád bych využil stávající simkartu, která má po letech průběžného dokupování kreditu asi už slušně naspořeno), kdyby mi tam někdo nepovolaný vniknul a snažil se mě mého nepořádku zbavit? Měl jsem zatím nějaké pohybové čidlo s aktivací na klíčenku, ale vzalo za své, ideálně něco podobně jednoduchého a spolehlivého. Díky.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 31.12.2019 22:28
od bacil
Dneska bych na to použil asi fotopast - dá ti sice i fotku zločince, ale nesmíš ji oficiálně použít - nesmí být použita jako důkaz ani uvedeno ve spisu že to bylo vyšetřováno na základě pořízené fotky, jinak půjdeš sedět ty. Policie se dotyčného na základě fotky pouze dotázá, zda tam byl (nesmí mu ji ani ukázat) a pokud se sám nepřizná, máš smůlu. To jsem si nevycucal z prstu, to mi řek detektiv. Sám fotky zločinců dělat nesmíš, je to zásah do lidských práv zločince.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.01.2020 0:43
od Hohepa
Nepřeháněj tohle snad není tak jednoduché.
IMHO
Nesmíš pořizovat foto (na) veřejného prostoru a to ani částí záběru, ale uvnitř soukromého prostoru si smí majitel pořizovat foto a video dle libosti ( s vyjímkou dětské pornografie a podobně) .
Jen nesmíš foto osoby , co se tam schodou okolností vyskytla při expozici záběru, zveřejnit bez jejího souhlasu.
Je jedno jestli to byl zloděj, pozvaná návštěva a nebo soused šuk.jící tvojí ženu.
Že by tato fotografie nesměla být součástí vyšetřování, to mi nesedí.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.01.2020 11:43
od JOBU
Takéto veci dosť rieši nálepka: "Priestor je monitorovaný kamerovým systémom." A na súde v prípade väčšieho prúseru by prešiel každý videozáznam zachytávajúci trestný čin, len dotyčného nesmieš označiť menom a priezviskom, ale iba že "tento neznámy páchateľ."Aj v prípade podávania trestného oznámenia je vždy lepšie dať na neznámeho páchateľa (toho môžete upresniť vo výpovedi), ako na presne dotyčnú osobu, vyvarujete sa tým obvinenia za krivé obvinenie.
A že foto napr. z fotopasce nemôže byť súčasťou spisu je tiež trošku pritiahnuté za vlasy, pretože napr. pri riešení pytliactva jedného spoluobčana ich mal v spise kopu. A na jeho smolu, prešlo to a dôkaz to bol hlavný.
Aspoň u nás v SR, možno u vás to máte prísnejšie zobrané.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.01.2020 17:00
od PeFi
bacil píše:To jsem si nevycucal z prstu, to mi řek detektiv.

A ten si to vycucal z toho prstu.

Mohu si kamerou chránit rodinný domek se zahradou nebo před domem parkující vozidlo?

Právní předpisy nebrání nároku každého občana chránit si nemovitost (včetně pozemku) kamerou. Musí však být splněny některé podmínky:
Kamera musí být nastavena přiměřeně a adekvátně, tj. nastavena na sledování chráněné nemovitosti a nesmí nepřiměřeně zasahovat do soukromí druhých, zejména tím, že by byla nastavena do prostoru nemovitosti (včetně pozemku) souseda.
Záběr kamery nesmí nepřiměřeně zasahovat ani veřejné prostranství v okolí nemovitosti (ulice, náměstí) nad rámec nezbytný pro identifikaci případného útočníka proti plášti budovy nebo oplocení soukromého pozemku.
Monitorování veřejného prostranství se záznamem ve větším rozsahu, které by již podléhalo povinnostem podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů, by bylo přípustné pouze výjimečně (např. opakované závažné útoky proti obydlí provozovatele kamery z veřejného prostranství).
Vhodně nastavenou kameru lze využít i k ochraně u nemovitosti zaparkovaného vozidla. V době, kdy zde vozidlo neparkuje, není důvod záznam tohoto prostoru pořizovat.

Zdroj: https://www.uoou.cz/k-nbsp-provozovani- ... mu/d-29535

Jinými slovy jde to, jen se to nesmí přehánět a je potřeba u toho trochu přemýšlet. Jediné, co se fakt nesmí, je záběry zveřejnit.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

PříspěvekNapsal: 01.01.2020 20:01
od Matěj
Fotopast je možnost, to mě nenapadlo.
Vzhledem k tomu, že by byla umístěna uvnitř chráněného objektu, tak pak by neměla narušovat ničí soukromí a mělo by to být OK - respektive pokud nezvaný návštěvník nevnikne do garáže, tak není možnost, aby ho to vyfotilo...