Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvekod Fabulous » 13.01.2015 21:46

Pancéřové dveře se jistě snadno dají koupit. Ovšem s 5mm Hardoxem... To bude stát balík. Druhý balík bude zabetonování futer...

Ono to navíc nebude tak rychlé, abys přibouchnul drbanům před nosem... Setrvačné hmoty budou značné... Jednodušší a mnohem levnější řešení je výroba jednoduchých plechových dveří vyplněných vyřazenými vestami...
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod krvfx » 13.01.2015 22:32

No, fór je v tom, že jsou to dveře do chodby, které jsou normálně zavřené. Problém je spíš v tom, že se ty dveře často otvírají a zavírají a težké dveře by byl nejspíš problém. Tebou navrhované řešení mě napadlo taky a možná je to schůdná alternativa. Hlavní priorita je ochrana proti vniknutí, respektive dostatečné zdržení, případně odrazení. Úplně nepředpokládám, že by drban naslepo pálil z blízka do dveří...spíš bych čekal flexu nebo kladivo. Možná by v tom případě bylo lepší mít dveře průstřelné a poslat na pozdrav pár devítek:)

Jinak kolega z JAR má (kromě vysokého plotu a mříží na oknech) dlouhou vstupní chodbu, za dveřmi mříž, pak "elektrický plot" a zevnitř další mříž. Má tam snad dokonce i něco jako střílny. Kromě toho i ozbrojenou ochranku, když cestuje po světě, to je ale už vedlejší. U nás je to zatím nesrovnatelně lepší - ale líbí se mi ta základní myšlenka - první dveře, za nimi alarm a další nečekaná překážka, kterou je ve stresu težké překonat.
krvfx
VIP

Příspěvekod krvfx » 13.01.2015 22:41

Zapomněl jsem ještě jednu věc - plát oceli o tloušťce 5 mm (stačilo by i 4 mm) mi vychází při šířce dveří 90 cm cca 70 kg - to není málo, ale zase to není taková tragédie. Nevím, kolik by stály 2 m2 takového plechu, ale do 10k bych se snad měl vejít, pokud bych ho sehnal.
krvfx
VIP

Příspěvekod Fabulous » 13.01.2015 22:50

Hardox koupíš běžně. Na 9mm Luger stačí 3mm. Cenou do 10k také vlezeš. Ale bude to k uzoufání těžké a nekomfortní. A brzy to vypadne ze zdi... Vím o čem mluvím ;)
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod Nicotinick » 13.01.2015 22:53

Myšlenka je to výborná. Jen je dobré zvážit poměr celkové investice do zabezpečení bodů průniku.
Příklad I. kolega zabezpečoval RD bezpečnostními dveřmi , WK 2 na oknech, folie Conex 3.3.2. ve sklech, střešní výlez s mřížemi...a pak ho vybrali rozbrušovačkou a kladivem přes Ytongovou stěnu.

Příklad II. činžák, skoro pancéřové vstupní dveře do bytu s rozpěrnými trny, betonáž futer do zdi, předsíň, další dveře se zabezpečením.. a zloděj se dopoledne vlomil přes starou fabku a papundeklové dveře do bytu sousedky o patro výš a slanil se dolů na balkon. Izolační dvojsklo s folií už byla jen mňamka.
Nicotinick
VIP

Příspěvekod zigzag » 13.01.2015 23:01

No pamatujte, že řetěz je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek.

Podle mého je lepší každý prvek - dveře, okna, komín a co já vím co ještě - zabezpečit slušně, než jednu z těch věcí "dokonale". Na to spusta lidí zapomíná, tedy pokud to nemá spíš sloužit jako odrazení, ať jdou loupit k sousedovi, kde to bude jednodušší. I když i to je dvousečné, někdo si zase může myslet, že dotyčný má co chránit :)
zigzag

Příspěvekod krvfx » 13.01.2015 23:12

Neřeším moc vloupání, když nebude nikdo doma - jde mi o vniknutí do baráku uprostřed noci, kdy všichni spí. Oknem se dovnitř bez žebříku vlézt nedá, jedine sklepem nebo hlavním vchodem. Proto ty "mezidveře" + alarm. Z venku žádné viditelné zabezpečení, pouze obyčejné dveře upravené tak, aby vypadaly jako relativně snadný vchod, ale aby nebylo úplně snadné se přes ně dostat.

V době nepřítomnosti doufám v to, že alarm a druhá překážka většinu drbanů odradí od další akce. Když počítají s alarmem, tak třeba během pár minut proběhnou místnosti a poberou, co uvidí. Jakmile se ale vyskytnou dveře, co je potřeba 10 minut otvírat, tak půjdou radši pryč. IMHO - já bych neměl nervy na to se vloupávat do bezpečnostních dveří za zvuku alarmu
krvfx
VIP

Příspěvekod PeFi » 14.01.2015 13:17

krvfx píše:Oknem se dovnitř bez žebříku vlézt nedá, jedine sklepem nebo hlavním vchodem.

To jako ani když jsou zloději dva a jeden druhému pomůže ? Bydlíte ve věži nebo v minaretu ?
Myslíte si, že jeden z těhle dvou potřebovali žebřík nebo parťáka ?
https://www.youtube.com/watch?v=67qqEcGDC0s

Pro začátek, jaký model "útočníka" vlastně předpokládáte, když laškujete s ideou mít na dveřích 5 mm hardoxu ?
PeFi

Příspěvekod krvfx » 14.01.2015 15:00

No 5 mm hardoxu je pro ultrašpatné časy, kdy už policie bude fungovat blbě nebo vůbec. Pak bude asi problém takovou věc pořídit.

Předpokládaný model útočníka dnes - člověk, co buď netuší, že jsme doma (lepší případ) nebo je mu to jedno (horší případ). Chci, aby se nedostal dál než za první dveře - které si vyhodnotí jako nejsnadnější přístup - radši půjde dveřmi než oknem 3 m vysoko - je to méně nápadné. Na okna stejně plánuji fólie tak, aby nebylo úplně snadné se dostat dovnitř. V podstatě by optimum byla mříž otevíratelná zevnitř ale udělaná tak, aby nebyla přes den moc vidět. Jak už jsem psal několikrát, jde mi o získání času na to se připravit a volat PČR.

Ono v podstatě je to tak, že buď se rychle nenápadně dostane dovnitř, nebo ho někdo uvidí, máme dost všímavé sousedy.

V nepřítomnosti ať si vezmou, co chtějí, to je jenom majetek, to mě tolik netrápí - ale čím to budou mít težší, tím lépe. Přestěhoval jsem se z bytu do domu a po našem městě se občas toulají divné existence zahraničního původu - umí být dost agresivní, ale zatím jen mezi sebou. Útok vysoce specializovaného zloděje nečekám, spíš někoho, kdo by to náhodně mohl zkusit, pravděpodobně pod vlivem.

Samozřejmě to jde ruku v ruce s dalšími opatřeními, které takové lidi nepřitahují, ale odpuzují. Naštěstí mám ze směru z ulice lampu, už to drbany odrazuje. Po okolních zahradách se sem tam ztratí kabel/kolo, u mě zatím naštěstí nic.
krvfx
VIP

Příspěvekod PeFi » 14.01.2015 15:26

Pro ultrašpatné časy to v některých ultrašpatných zemích řešili tak, že je zabezpečena obytná část (ložnice) tak, aby se nezvaní hosté mohli uspokojit na majetku, ale nemohli ohrozit obyvatele. Pokud budou hrozit ultrašpatné časy, tak na to že vám přijede na pomoc nějaká PČR můžete zapomenout - ono to, že přijezdou za rozumnou dobu, není zcela jisté ani dnes. Řešením pro ultrašpatné časy je mříž v místech, kde budete vy mít výhodnou palebnou pozici. Pro špatné časy je slabinou okamžik, kdy vstupujete do domu, neboť útočníci nepraktikují vloupání, ale home invasion - způsob, který teroristi použili při vstupu do pařížské redakce - chytí si u dveří nějkoho, kdo má klíče a ten už jim dveře odemkne.

Zkušenost z argentiny říká zajistit si osvětlení v okolí vstupu a vykácet zeleň tak, aby okolí vstupu bylo přehledné a nevstupovat/nevycházet, když se vám cokoliv nezdá.

Na hardox bych se vykašlal, levné ocelové dveře v BT3 nabízí montkov.cz, základní bezpečnostní folie na oknech prvního patra mi naopak přijdou rozumné.
PeFi

Příspěvekod krvfx » 14.01.2015 15:46

Z tohohle hlediska to mám celkem dobré, okolo baráku je přehled. Aby byl absolutní, tak by stačila jedna kamera nebo panoramatické zrcadlo. Kdybych byl zloděj, tak bych k sobě nešel:) Mám samozřejmě v úmyslu zabezpečit obytnou část. Momentálně ve zvýšeném přízemí, potom v patře, kam se bez minimálně pětimetrového žebříku opravdu nikdo nedostane.

Hardox bylo momentální hnutí mysli, čím dál tím lépe mi z toho vychází nějaká esteticky přijatelná nebo skrytá mříž (třeba schovaná na dveřích v čalounění zevnitř, nejlépe vícebodově zamknutá.
krvfx
VIP

Příspěvekod Fabulous » 14.01.2015 15:50

Bezpečné, plechové, vícebodové dveře v přijatelném designu a rozumné hmotnosti pořídíš už od 5 tisíc (Polské) nebo 10 tis. (Češi). Asi nemá smysl moc víc špekulovat...
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod Ype » 24.01.2015 14:24

Potřebuji nějakým způsobem zabezpečit dveře viz. obrázek. Mám takovou představu o rámu svařeném z L profilu příšroubovaném ke dveřím ale nevím jak vyřešit samotné zamykání. Dveře mají tloušťku 25 mm takže klasické zadlabavácí ani vnější přídavné zámky nelze použít. Výměna dveří také není možná, mají atypickou velikost a na normální futra tam není místo. Nemá někdo nějaký nápad?
Přílohy
dvere.JPG
Ype

Příspěvekod malajizva » 24.01.2015 14:32

V případě, že potřebuješ zabezpečit jen z jedné strany, tak doporučuji levná varianta: FAB 1550, nebo pak i vícebodové a rozvorové zámky (závory) a silný plech.
malajizva
Sponzor serveru

Příspěvekod Frank » 18.02.2015 18:00

Nemáte nápad, z čeho udělat mříže? Jedná se mi o zabezpečení včel, v poslední době se kradou jak na běžícím pásu, tak asi budu muset svařit nějakou klec. Kari sítě moc nevidím s tím si poradí pákovky jako nic, tak jsem si říkal udělat to buď z trubek nebo jeklů a dovnitř buď beton nebo tyč navolno proti prořezání flexou. Co myslíte, že je vhodnější? Včelstva jsou v přírodě, takže zloděj by nejspíš použil akunářadí.
Díky moc.
Frank
VIP

Příspěvekod k.vancura » 19.02.2015 8:00

Asi bych volil buď ty kari sítě (nejsnažší varianta), nebo svařit klec z roxoru (složitější varianta).

U roxoru jsi na daleko větší tloušťce materiálu, tedy i jeho překonání bude složitější a nevím jak tabulkově, ale ze zkušenosti je to i daleko lepší materiál.

Udělat to z trubek / jeklů a s betonem ... člověče, to abys pak měl jeřáb na manipulaci. A stejně tak tam budeš muset mít nějaké víko / dvířka, takže to znamená panty a zámek (předpokládám visací) ... takže hned máš ta nejslabší místa, po kterých případný zlodej půjde a kde semu to nejspíš podaří. A pak je jedno, z jakého materiálu uděláš samotnou "klec"

Pokud máš včelstva v přírodě někde daleko od lidí, takže zloděj bude mít dostatek času a nebude rušený, k tomu, pokud se rozhodne, že zrovna tvoje včelstva ukradne, nemáš šanci tomu nijak zabránit, leda tam u toho sedět, hlídat a snažit se zloděje chytit a pak pěkně zmalovat, aby si to pamatoval, jenomže pak ti včelím nejspíš na truc a z pomsty spálí. Ale jelikož jsou lidi svině zlí, tak se ti taky klidně a dost pravděpodobně může stát, že si včelín fakt super zabezpečíš, že se ti tam zloděj fakt nedostane, a pak ti ho stejně vypálí, jen ze zlosti, že se na včelstva nedostal a nemohl je ukrást ...
k.vancura

Příspěvekod malajizva » 19.02.2015 8:23

kari síť střihneš nůžkama... to je ztráta času...
malajizva
Sponzor serveru

Příspěvekod Fabulous » 19.02.2015 8:26

V tomto případě bych použil nějaký slabý způsob zabezpečení (kari) v kombinaci s GPS alarmem a celoplošným značením úlů.
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod Hdm » 19.02.2015 11:56

Udělal bych co píše Fab a ještě přidal fotopast
Hdm

Příspěvekod Jenda » 19.02.2015 19:42

Fabulous píše:Mříž rozlámeš snadno za použití dusíku :)

Mně to přijde jako fáma. Mrazem strašně křehnout plasty, ale kovy ne.

Fabulous píše:To vše napojené na…

…granát se slzným plynem.
Jenda

PředchozíDalší

Zpět na Přežití v obydlených oblastech