Samoty v ohrožení!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.

Samoty v ohrožení!

Příspěvekod Fabulous » 03.03.2017 12:36

Vrchní vůdce německých falafelistů - Kara ben Nemsí vyhlásil ze své berlínské mešity džihád všem zemím, které nepřijímají dostatečný počet muslimských uprchlíků! Nakázal útoky na malé, měkké cíle se záměrem vnést do společnosti trvalý strach a donutit jí k poslušnosti.

Bohužel, jednou z nejbližších zemí je právě Česká republika :(

Jednou z hlavních taktik útoků, které začali používat fousatí hrdlořezové, je dobývání samot a usedlostí, kterých je na českém venkově nepočítaně. Obyvatelé těchto domů jsou za hluboké noci přepadeni, zmasakrováni a rituálně zohaveni. Policie si s těmito typy útoků neví rady. Nasadila všechny zálohy, dostupné armádní jednotky i dobrovolné hasiče. Všichni monitorují důležité dopravní uzly a namátkově kontrolují vozidla. Bohužel tato taktika má jen malý úspěch. Zlo jen čeká, až dohled poleví a zaútočí znovů. Nenadále, neočekávaně, rychle a krutě. Počet mrtvých přibývá a dopadených zločinců je minimum. Politici se bojí, po nátlaku Němců, vyhlásit výjimečný stav, ale ani ten by nemohl příliš pomoci. Média vyzývají k lepšímu zabezpečení domů nebo k sestěhování obyvatel ze samot do komunit. Na všechny doléhá tíseň a začínající panika. Nikdo neví kde a kdy se to stane znova...

Jste připraveni?

P.S. Samozřejmě jde o cvičení, nikoli o poplašnou zprávu. Tohle vlákno také nesupluje vlákna plná akademických rad a mouder, co a jak jednou udělat. Zde je to pojato jako otázka: Jste TEĎ připraveni? A jak?

Vždyť násilné vniknutí do domu je realitou i dnes...
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: 17.09.2011 20:33
Bydliště: Praha a okolí

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod kregan » 03.03.2017 13:14

Kara ben Nemsí :D
česky Olda Šetrnej.

BTW samota je jeden z nejdostupnějších (minimální obrana, možnost delšího obléhání) a zároveň nejlákavějších (mívá hojný zásoby) cílů.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
 
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod Fabulous » 03.03.2017 13:27

Jedná se o zcela reálnou modelovou situaci. Přepady samot, osamělých domů a koneckonců i dnešních moderních prosklených domů uprostřed soukromého pozemku se v historii (i velmi nedávné) běžně odehrávaly. A nemusí to být ani samota. Běžně se přepadají i řadové domy v zástavbě...
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: 17.09.2011 20:33
Bydliště: Praha a okolí

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod Heike » 03.03.2017 14:02

Zatím nelze prokázat spojitost s islámem, podle všech indicií se jedná o akce pomatených jednotlivců. Na některých vyvražděných samotách se střílelo, dochází proto k preventivnímu odebírání zbraní u všech samot, polosamot a osad o méně než 5ti obydlených budovách či do 30 obyvatel, aby se zabránilo nesmyslným provokacím, jako například minulé úterý, kdy muž 72 let, žijící na samotě v bývalé hájence u ....napadl střelbou skupinu 24 houbařů a sběračů lesních plodů, kteří přehlédli oplocení a vstoupili mu omylem na pozemek. Byla zadržena skupina neonacistů plánujících útoky na uprchlíky, vedená známým XYZ, který po dosud neobjasněném povraždění své rodiny proslul nenávistnými výpady na sociálních sítích. Dochází k blokování webů s násilnou tématikou, např. Rozklad, protože je podezření, že se stanou zdrojem návodů pro dosud neznámé extrémisty. Česká republika v reakci na dění přislíbila Německu a Turecku změnu přijímací politiky, EU na oplátku přispěje značnými částkami na budování nových věznic a prevenci zločinu.
Heike
VIP
 
Příspěvky: 531
Registrován: 25.06.2013 10:07

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod malajizva » 03.03.2017 14:31

tvl bydlím na samotě, jdu se zabarikádovat, cestou vykradu makro. :shock:
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
malajizva
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 759
Registrován: 14.10.2014 19:46

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod J-e-n-n-y » 03.03.2017 14:53

Naskakuje mi husí kůže a přitom je to zatím jen fikce.

Každý rozpadlík, který bydlí na samotě by ale s tím měl tak trochu počítat a být alespoň částečně připravený. Pokud by nebyla možnost odejít na nezbytně nutnou dobu do bezpečnějšího prostředí tak já osobně bych asi zabednila okna a dveře a nechala do domu pouze jeden možný vstup, který by byl hlídaný. V ideálním případě mít nějaký alarm nebo alespoň dobře vycvičeného psa, který bude hlásit každého nechtěného návštěvníka na pozemku. Asi bych sestěhovala do jednoho domu i další blízké příbuzné, kteří bydlí také na samotě/polosamotě, aby nás bylo více a mohli bychom se střídat na hlídce. Dostatek zbraní a jejich různé typy jsou pak samostatnou kapitolou.

Pak bych asi nastražila na pozemku nějaké pasti a celkově bych znepříjemnila nezvaným návštěvníkům příchod na náš pozemek (vysoký plot, ostnaté dráty, velký černý pes na zahradě nebo pár čuníků...) otázkou je, zda by je toto spíše nevyprovokovalo a nebylo by lepší se "tvářit" co nejméne nápadně ;)
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
 
Příspěvky: 544
Registrován: 26.03.2015 8:56

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod K4cer » 03.03.2017 15:10

Tak nevím, buď jsem paranoidní moc, nebo málo.
Já ovšem bydlím (bohužel, ale není v mých možnostech to změnit) v paneláku, takže to asi nedovedu dost dobře posoudit.

Bezpečnostní vopatření provádím furt tak nějak z principu. Všechno co má bejt zamklý zamklý určitě je. Vedle postele malej hasičák, velká baterka, velká sekyra, evakuační bágl s vodou na den a jídlem asi na čtyři, na něm naskládáno voblečení a kanady, lano na nouzový slanění, gasmaska. Nabitá pistole pod polštářem.
Dveře do místnosti kde se spí plný a oplechovaný (ale průstřelný) a zvenku koule - né že by nešli vyrazit, ale stihnu se vzbudit a sáhnout po pistoli.
Velký hasičák na chodbě u vstupních dveří
Bydlíc v domku a zvlášť na samotě bych asi řešil okna (jako chudej nejspíš přišroubovanýma prknama a pletivem, ti bohatší asi nějakou spouštěcí mříží), a taky nějakým hlášením narušení pozemku, nejspíš kombinací elektronických čidel a silonu s cvrčky na slepý. Pár dobrejch nápadů je ve vedlejším vlákně, kde se řešil nůž na mopu. Je třeba dobrý nemít venku volně uloženy věci, které by mohl zlomyslník použít proti vám, typicky řebřík nebo krumpáč. Taky je fajn mít dveře přímo z domu do garáže, pro případ náhlé evakuace.

Při opravdu akutní situaci jak je popsána by bylo fajn držet hlídku, pokud to ovšem počet obyvatel a jejich denní činnost dovolí, a taky bych se snažil mít na telefonu/vysílačce spřátelenou skupinu se kterou by jsme si navzájem poskytovali podporu, a třeba periodický spojení počas noční hlídky pro kontrolu zda je vše ok. Tohle by šlo dál rozvádět na téma použití rušičky MT a nutnost mít dohodnutou záložní frekvenci na vysílačce pro případ rušení, a domluvený frázy na sdělení "jedeme k vám" nebo "míří na mě Mohamed".

Jenny: s většinou věcí souhlasím, jen pár poznámek: zabezpečení (pozemku, ale i celkově) je nejlepší kombinací několika způsobů. Psa ti zastřelí nebo votráví, je lepší ho mít ve vnitřním okruhu jako hlásku činnosti; a vnější perimetr chránit technickými prostředky.
S tím zabedněním opatrně. Každá překážka jde překonat a pokud ji nejsem schopnej aktivně bránit tak je jenom zdržení a není samospasitelná. Musíš ale počítat s nutností ústupu a evakuací, zazdít si všechny únikový cesty může bejt velmi nešťastný řešení. Pro příklad, tohle jsem řešil s kolegou, kterej polovinu roku bydlí v dřevěné chatě z hranolů, a kromě masivních plechovejch dveří má na všech voknech přišroubovaný kovaný mříže. Pokud by mu někdo zvenku zabarikádoval dveře a chatičku zapálil, má neřešitelnej problém.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
 
Příspěvky: 1662
Registrován: 30.03.2014 19:37

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod Serža » 03.03.2017 17:48

film "Na samotě u lesa" byl přesunut do trezoru a již nebude uváděn v mediích
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
 
Příspěvky: 3086
Registrován: 21.04.2016 15:12

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod vrbodol » 03.03.2017 22:21

Jé to musim dát přečíst holkám.Zatim je občas strašim že na ně večír příjdou potomci sudeťáků co maj po nich ženiny rodiče chalupu.Takovej ten styl Zánik samoty Berghof.Ale tohle je lepší,to už nebudem jezdit na chalupu s pistolí,ale táta bude muset brát kosu. :D
vrbodol
 
Příspěvky: 342
Registrován: 14.07.2012 20:08

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod Heike » 03.03.2017 22:56

Nevím co je na tom děsivého, přichází spousta potřebných, co nemají kde bydlet, opuštěné samoty se osídlí pastevci ovcí z písekstánu, zvykneme si. Zvládli jsme zničení hřbitova našich padlých v Tobrúku, dali jsme plno jiných facek. Tenhle národ by zvedlo, kdyby začali třeba topit koťátka. Nějaký lidi nikoho neberou, viz umučená stařenka v Orlických horách na samotě před lety. Skutečně děsivá představa je, že začnou napadat parlamenty, senáty, některé státní instituce, exekutory, televizi, některé veřejné činitele-nejen budovy, ale i konkrétní jedince. Je to tak šílená vize, že se k tomu ani islámisté nesnížili. Teprve pak přijde otázka, kdo se o nás postará?

Žádná politika v tomto vláknu!!! Fab
Heike
VIP
 
Příspěvky: 531
Registrován: 25.06.2013 10:07

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod Cep » 03.03.2017 23:01

No, ani by to děsivé nebylo, kdyby mi to trochu nepřipomínalo scénář "Kosovo".
Cep
 
Příspěvky: 1248
Registrován: 09.04.2015 10:22

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod B-rdy » 04.03.2017 15:01

No naštěstí v našich končinách je něco podobného málo pravděpodobné, díky naší krajině, která je samé kopce a hory by větší skupinka nebyla dlouho nezpozorována, v případě že by se tedy nepohybovali po silnici (tam by je chytli do pár hodin), menší skupinka by naopak nepředstavovala takovou hrozbu, resp. většina lidí na malých obcí vlastí minimálně jednu zbraň, takže dvou třem lidem by se dost pravděpodobně ubránila navíc obce co znám já, tak tam by dle mého dlouho netrvalo vytvoření domobrany, navíc samotných chatek někde v lesích je sice dost, ale aby je nějaký tentononc tmavý našel nebo na ně narazil je opět dost nepravděpodobné, navíc když já jsem někde mimo v lese, tak možná v 5% tam někdo byl, spíše jsou prázdné a lidi tam jezdí sporadicky. Ale KDYBY přeci jen, u nás by to dopadlo asi takto, v případě že by podobná situace nastala, kvalitní zazdění oken v prvních patrech baráku, včetně pancéřové vložky, ve vyšších patrech ponechat minimálně z každé strany jedno okno, ostatní buď překrýt nerezolecovou mříží, případně také kompletně zadělat. Pak připravit bezpečnostní prvky.
B-rdy
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02.03.2017 23:28

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod K4cer » 04.03.2017 15:28

Mno, tak pár palet cihel a cementu a pláty hardoxu tady většina z nás má nachystaný

Jedině že by neměla teda :chuckle
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
 
Příspěvky: 1662
Registrován: 30.03.2014 19:37

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod Ctesibius » 05.03.2017 19:44

Na tomto fore je napadnutie samoty myslim uz dost rozobrane. Vacsinou sa diskutujuci zhodli na tom, ze samota sa dlhodobo branit neda. Zoberiem do uvahy standardne faktory: 4 ludia (chlap, zena, deti cca 12 rokov), prepadnutie v spanku, chlap ma zbrojak a jednu pistol 9mm, pes na dvore, priemerne majetni ludia, skupina 4-5 odhodlanych utocnikov s automatickymi zbranami, autom na prerazenie steny/brany tak sa dostavame k podobnemu vysledku ako pri mojej debate o odolnosti auta voci podpaleniu. - pre tych, ktori to necitali: Neda sa to.

Jedinu sancu na obranu by som videl v pozdrzani utoku a uniku cez podzemnu chodbu. Ta by vzhladom na majetkove pomery domacich bola tvorena vacsou plastovou kanalizacnou rurou, v ktorej sa pre urychlenie budete plazit na voziku (mozno s el. pohonom). Do tunela poskacu vsetci v pyzame, oblecenie a dalsie veci budu ukryte na konci tunela.

ak je to skutocne samota, da sa predpokladat, ze bude mozne umiestnit kameru a hlasic prichadzajucich vozidiel dalej od domu tak, aby sa poskytol domacim maximalny cas na naskakanie do tunela.

Musite uznat, ze uz tento scenar je znacne komplikovany na pripravu a aj tak by som domacim dal tak 25% sancu, ze zachrania holy zivot.

A teraz uprimne - Kolko z tych, co ste pripravenych ma vybudovanu skrytu moznost uniku ? (nemusi byt podzemna, podmienka je, ze sa neviditelne presuniem 50-100 m od domu, odkial sa da dalej nepozorovane unikat)

Pripadny protiutok by sa dal viest nasledne zvonku z ukryteho stanovista, najlepsie odpalovanim vopred pripravenych nastrah v dome a mimo neho (pri strelbe prezradzate svoju poziciu), pripadne zaplynovanim domu (neviem ci tip na jednoduchu vyrobu dymovnice uvolnujucej chlor/chlorovodik nie je proti pravidlam fora.) Mozem len uviest, ze dymovnica bola vyskusana na airsofte a kolegovia sa zhodli na tom, ze je prilis nebezpecna na nejake hry.
Ctesibius
 
Příspěvky: 27
Registrován: 01.11.2016 14:25
Bydliště: Zahorie

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod K4cer » 05.03.2017 21:04

Proti dobře organizovanému ůtoku ze zálohy ti nepomůže ani kulomet. Pět lidí s AKčkama běžnou novostavbu rozstřílí na popel, ale tam myslím (ani v úvodním scénáři) ještě nejsme. Spíš bych čekal jeden samopal a nějaký pistole, a zřejmě omezený množství nesené munice. Popsaná situace je mír na hraně výjimečnýho stavu, né válka. Tam by malo stačit udržet pozice do příjezdu posily, ať už narychlo zorganizovaný domobrany, nebo policie/armády.

Přepadení spících v noci - alarm? pes? cvrčky? elektřina? dveře? dráty po dvoře? cokoli co dělá rámus? atakdále atakdále. Jestli tě ovšem vzbudí až šťouchnutí samopalem do žeber, tak je jasný že je na většinu řešení pozdě.

Ale pokud tam máš na čtyři vobyvatele jednu blbou pistoli, tak je něco hodně špatně.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
 
Příspěvky: 1662
Registrován: 30.03.2014 19:37

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod gravedigger » 06.03.2017 8:02

Udělat taková opatření, aby se o útočníkovi dověděli dřív, než se dostane do domu. Kombinace štěkajících psů a hlasitého alarmu při vstupu na pozemek, u samoty i kolem pozemku.

V domě vytvořit panic room. Něco, kde se schovají do příjezdu policie.
Uživatelský avatar
gravedigger
 
Příspěvky: 359
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod viktor » 06.03.2017 8:25

si myslim, ze to je ptakovina, ale zas na druhou stranu se chovaj tak nelogicky ze je to klidne mozne. Likvidace, prepadani a vůbec nasili v okrajových castech, to byla mimo jiné zamyslena taktika wervolfa, nakonec z toho v podstate nic nezbylo a slo to k ledu. Werwolfum bylo pak pripsano hodne akci které spachali pouhi vykradaci chat za ucem noclehu a jidla a uz vůbec ne nejakeho boje. Sranda je z jen rpzdeleni na mekke a tvrde cile, tvrde asi vlastne moc nejsou :D proste cilu je tady tolik ze j mozne vse. i na ty samoty.. ale nemyslim ze by to bylo to prave orechove.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
 
Příspěvky: 2020
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod Fabulous » 06.03.2017 10:46

Tohle vlákno nesupluje vlákna plná akademických rad a mouder, co a jak jednou udělat. Zde je to pojato jako otázka: Jste TEĎ připraveni? A jak?

Vždyť násilné vniknutí do domu je realitou i dnes...
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: 17.09.2011 20:33
Bydliště: Praha a okolí

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod Ibex » 06.03.2017 10:58

bohužel musím prohlásit, nejsem připraven - sice kvér po ruce, ale okna zabezpečena jen folií, jinak nic.... :?
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
 
Příspěvky: 585
Registrován: 20.11.2015 8:48
Bydliště: Jihočech

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvekod Serža » 06.03.2017 11:30

člověk, který si myslí, že je připraven, vlastně není připraven 8-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
 
Příspěvky: 3086
Registrován: 21.04.2016 15:12

Další

Zpět na Přežití v obydlených oblastech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: sigurd a 4 návštevníků