Obrana před útočícím psem

PříspěvekNapsal: 05.01.2015 21:48
od štaflík
Tak na psy docela platí zrovna pepřáky.
Já se denně pohybuji po "psích loukách" a nikdy jsem problém se psem neměl. Jsem takový psí typ, že mně nežerou ani nejzuřivější kavkazáci, bandogové ba ani jezevčíci. Bezelstný pohled chudého duchem odzbrojí každého psa :D

Re: Dikobraz - EDC

PříspěvekNapsal: 05.01.2015 22:27
od Apokalyptik
Tiež nechápem, prečo by ma mal pes napadať. Ešte sa mi to totiž nestalo. Vždy napadnem prvý ja jeho :hi a poškrabem ho za uchom.... :chuckle
A tiež už mi bolo povedané, že som prvý, čo sa odvážil maznať sa s ich stredoázijcom, alebo že som prvý, koho sa ich pitbul zľakol a pod.... :rofl
Kamarátovi som vodítkom zošvihal vodítkom jeho pitbula, po tom čo napadol bezdôvodne malého čokla a nereagoval na povely... Pitbula som videl druhý raz v živote a ..... kamarát mi ho už nedoviedol. Pitbul bez výchovy - :puke :shake
Na psov treba po dobrom a dovoliť im len odtial-potial. Oni cítia strach, vo svorke sa v nich prebúdzajú inštinkty lovu, ale pokiaľ sa po okolí nebudú potulovať polodivoké svorky, je nezmysel sa proti nim vyzbrojovať.

Skôr si treba zájsť na cvičák a čosi sa o správaní k psiskovi naučiť. Jeho reč tela, gestá, ako sa nechať bezpečne očuchať, čo už považuje za ohrozenie a pod.... To máš potom stále so sebou a nikto Ti to nezoberie.... také psie Aikido :wasntme

Sorry, že odbočujem, ale téma obrany proti psom sa tu dosť často vyskytuje a mnohí to riešia rôznym "náradím", čo nepovažujem za správne. :shake :shake :shake

Re: Dikobraz - EDC

PříspěvekNapsal: 05.01.2015 22:35
od MacGyver
Jistě, že se psoví dá ubrání holýma rukama. Chce to ale mít zkušenosti. Že počítám s napadením psem, neznamená, že nemám psy rád :cry: :roll: Co nemám rád jsou "psíčkaři. Majitelů psů si naopak vážím. A že netřeba počítat s napadení psem můžete vysvětlovat několika pokousaným dětem od cizích psů v mém okolí a jejich rodičům. Podotýkám, že ty děti byly velmi malé a psů si nevšímaly.

Re: Obrana před útočítím psem

PříspěvekNapsal: 06.01.2015 3:00
od des
pri čitaní jedného z tých troch príspevkov sa mi živo vybaví jaké by to bolo v fajn v podaní p. pitkina :mrgreen:
nebudem menovat ktorý to je, lebo dotyčný dost tažko znáša kritiku svojich nezmyslov.

k veci. existujú jedinci ktorí potrebujú osobnú skúsenost na to, aby pochopili.
existujú aj nelogické a nevyprovokovane útoky.
kdo je pripravený, neni prekvapený.

peace

PříspěvekNapsal: 06.01.2015 3:16
od Fabulous
DES - Uklidni se prosím. Stačí říci svůj názor a nemusíš debatu hned hrotit. :ne

Apokalyptik má pravdu v tom, že 99% psů je ve skutečnosti neškodných. U toho zbývajícího procenta lze většinou predikovat útok nebo nepřátelské chování a tomu přizpůsobit své chování.

PříspěvekNapsal: 06.01.2015 8:13
od Skalik
Já jsem u psů narazil na problém ne tak, že by šli po mě. Ale to, že jdou po mém psovi. Zvlášť když jsem měl blbého zlatého retrívra, nevím proč, ale nenáviděli ho snad všichni psi z ulice a nejednou se na něj nějakej vrhnul. Tady se mi nejvíc osvědčilo použití pepřáku.

Teď máme JRT a naštěstí zatím bez problému, ale to je spíš tím, že už bydlíme na vesnici a na procházce potkáme buď bezproblémové psi nebo takové které se páníček bojí pustit z vodítka, takže pohoda.

Takže jsem drahou na venčení vybavil pepřákem, ale potřeba zatím naštěstí nebyl.

PříspěvekNapsal: 06.01.2015 9:05
od kregan
Pokud má páníček na volno takovýho nezvladatelnýho psa co útočí na ostatní psy, měl by z výchovnejch důvodů tim pepřákem dostat taky.

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 8:22
od Apokalyptik
Úplne súhlasím, častokrát sa stretávam so situáciou, kedy je pes milý a priateľský, ale majiteľ je agresívny magor.
Alebo niektorí si kúpia veľkého a temperamentného psa, nemajú skúsenosti ani potrebnú osobnosť, pes ich po odrastení prekročí v hierarchii svorky a to je koniec. To sú potom samé prúsery.
Deti a pes, to je problém..... decká berú psa ako hračku a častokrát musí mať pes nenormálnu trpezlivosť. Decko nemá ešte tak koordinované pohyby, niekedy stačí rýchly pohyb a pes to berie ako ohrozenie. Oproti tomu napr. bojoví psy zbožňujú deti a častokrát na ne skočia, len aby ich poolizovali. Väčšina deciek sa zľakne a môže byť z toho averzia na celý život. Deti treba zvykať na prítomnosť psa, nenechávať bez dozoru spolu, aby si nerobili zle. Keď sa decká medzi sebou bijú, pes často rozbraňuje, čo tiež neni ideálne.
Najväčší problém je, keď strážny pes vníma ako svoje teritórium aj časť verejného územia. Bežne toto robia SAO a to sú fakt medvedi.
Napriek všetkému existujú asi 4 plemená psov, ktoré by som nechcel stretnúť navoľno a bez majiteľa (Tosa, Rotwík, Kaukazák a Argentínska doga)
Inak, Dikobraz má v tom svojom EDC dáždnik. Keď sa dáždnik vystrelí v určitej vzdialenosti od psa, hrozne sa zľakne. Ale už som to dlho neskúšal.
Aj tak máme ale šťastie, že sa v našich zemepisných šírkach nevyskytujú veľké mačkovité šelmy..... psa ukecáte, mačku NIE.

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 10:08
od Václaf
Mám(měl jsem) dva Beaucerony a mám syna nyní skoro 8 let. Když byl mimino v kočárku,čubička ho opatrovala,kdykoliv se probudil,hlad nebo počůranej jako první hlásila,že něco potřebuje. Pak přišlo období kdy ho neměla moc ráda,protože ji obtěžoval,ale vždy pouze zavrčela a sama odešla. a Nyní je jí devět Míšovi bude těch 8 a jsou opět přátelé,protože to už není to nevypočítatelné mimino co ji tahá za ocas nebo na ní leze. Naproti tomu Mantýsek,bohužel už není mezi námi(dožil se jen 7 let) Byl naprosto božskej,lezl za ním do kočárku jako štěně a když oba trochu vyrostli,mladej ho dokonce vytáhl z pokoje za ocas a vlekl ho po podlaze za sebou a pes ani nepíp,pořád se po něm válel,balil mu hlavu do staré pleny,prostě kámoši. Dnes máme 10-měsíční štěně křížence ohaře/husky a jsou to děsný kámoši,ještě aby ne když jsou zhruba na stejné rozumové úrovni :rofl . Jinak napadenej jsem psem ještě nebyl,vyjma na cvičáku jako figurant,ale myslím si,že v případě skutečného napadení jde pes zpacifikovat holejma rukama,byť za cenu kousance,ale jde to. :hand

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 10:46
od Baca
Mna pred mnohymi rokmi napadla fena vlciaka, dost stara odhadujem tak 8 rokov. Bola otvorena branka na dvor domu a odtial vystartovala. Bola zima, takze som mal na sebe viac vrstiev oblecenia a hruby vatak (pracovne). Fena mi sla rovno na krk. Instinktivne sla moja lava ruka predlaktim pred hrdlo, do nej sa mi zahryzla a drzala. Jedine co mi v tej chvili napadlo, bolo, ze som jej chytil ucho, odtahoval od hlavy a zaroven skrucal (podobne ako ked pridavas plyn na motorke). Fena po par sekundach pustila a zo skucanim usla do dvora. Nasledky - dost velke modriny na lavom predlakti a ked ma fena videla (dost casto som okolo musel prejst) dekovala sa z oci :-)

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 10:55
od hipik86
Na mě pes v reálné situaci ještě nikdy nezaútočil.

Přesto jsem se již mnohokrát se psy různých tvarů a velikostí již mnohokrát pral. Přítelkyně dělá obedience, takže mezi psy trávím spoustu času.
A jestli jsem se něco naučil, tak úplně vždy je to páníčkovi. Fakt si nevybavuji situaci, kdy by první impulz k útoku nepřišel od páníčka/psovoda. To jsem vyděl psa, který pokousal několik svých majitelů. Pak měl jít na injekci, protože prý byl nezvladatelný. Nakonec se dostal do rukou opravdu zkušenému páníčku a ten jej vychoval, tak že rotvajlera pak venčila holčička, která mohla mít sotva poloviční hmotnost.. Je pravda, že při obranách byli přihlížející insturování, aby měli ruce podél těla a pokud se na ně pes podívá, ať sklopí zrak.. Fungovalo to..

Co se obrany týká, tak mně osobně se jako jeden z vhodných způsobů, jak zabránit pokousání připadá vhodně načasované uhnutí - tak psa velice pravděpodobně zcela zaskočíme a sebereme mu jeho zažitou představu o tom co bude následovat. Velice často to zkouším na svém maliňákovi. Vím, že to je do jisté míry dost specifický pes na trénování. Protože maliny když se jdou zakousnout, tak se rády proletí a to tak že značně (útočí pak díky veliké energii... hmotnost psa & jeho rychlost & to že letí vzduchem = všechna energie se pak přenáší do kousnutí).. Jenže když se odrazí k poslednímu skoku a já uhnu, tak už nemá způsob jak korigovat směr útoku.. Časem zkoušel odhadovat jestli uhnu nebo provedu něco jiného a jeho útoky ztratili razanci.
Ano, mnozí z vás budou argumentovat tím, že to byl trenink/hra. Ale myslím, že pohled na tu hru by vás přesvědčil o tom, že je dost reálná a hlavně se psem, který je nato cvičený.

Suma sumárum se domnívám, že člověk bez značné zkušenosti se psy nemá reálnou šanci se útoku bez slzáku či jiného obranného prostředku ubránit. Zkušený člověk co se psům věnuje tu šanci do jisté míry má a jeho obrana musí být intuitivní a přesně cílená a to plemeno od plemena (rotvik spíš spolehne na svou hmotnost a sílu, zatím co malina spíš na svou výbušnost, rychlost a agresi). Stejně tak by člověk měl připravovat svoje děti. Učit je, že pes je stovření, které vnímá a cítí, které přemýšlí. Ať děti naučí, že pes nekouše jen tak. Kousne, až když bude mít důvod. A to samé i s návštěvou. Když přijde návštěva a vy máte doma "problémového" psa, tak při vstupu na území psa musí návštěva dát psu jasně najevo, že nepřišli, aby mu sebrali jeho teritorium nebo misku s jídlem (opět poučení z chyby, jednou jsem dovolil návštěvě, vjet na pozemek na motor. Tzn. řidič měl helmu a to není úplně běžná pokrývka hlavy, takže malina si šel bránit svoje a já ho musel ukecávat, aby to moc neřešil - dopadlo to v pohodě)

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 10:56
od Václaf
Modřiny přes vaťák/zimní bundu je normálka. Stopro by jsi se nenechal zakousnout ani v tričku v létě. Pejsky mám moc rád,to kroucení uchem je asi nejmíň devastující obrana. Neumím si představit psa zabít,ale když by držel za ruku tak ho jde zlomit druhou přes nohu,ale pouze teoretizuji,nebyl jsem k tomu zatím donucen. Většinou psa dostanu na mazlení,dost mě mají rádi samo i cizí. :hand :beer

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 13:17
od Baca
V tomto pripade asi aj v tricku. Moja reakcia bola spontanna, nepremyslal som o tom a ani predtym nenacvicoval. Fena po mne vystartovala bez signalu. Prechadzal som po chodniku okolo otvorenej branky. Ked som neskor konzultoval tuto udalost s policajnym psovodom, skonstatoval, ze som mal vlastne stastie, ze utocila vrchom :-). Nem ovciak a hlavne feny vraj idu skor po rozkroku (necvicene na utok) a makkych castiach tela - slabiny pohlavie bok podpazusie podkolenie.
No neviem ci by si 50kilove tela visiace na ruke este nejak lamal cez nohu. Ak by ten pes nebol uplny dement, tak pri naznaku "nepohodlia" zmeni polohu, na sekundu pusti a zahryzie sa na ine miesto (stale hovorim o necvicenom psovi s prirodzenymi instintkmi, typicke pre primitivne plemena a velke psy plemena Carl von Bahnhof).
AK by teda visel na ruke, skor by som skusil sa na neho hdoit a celym telom ho pritlacit o zem (aj ked bude jeho zahryz asi velmi boliet) a znehybnit mu minimalne prednu cast tela vratane hlavy, nech nemoze trhat. Volnou rukou ( v pripade nevykastrovaneho psa) sa snazit mu troska podrvit gulky, alebo mu priskrtit vzduch. Objatim okolo tlamy a nufaka, alebo zamkom na krku. Idelane v tomto pripade je priskrtit mu karotidy a uspat ho. Vsetko to vsak chce byt pripraveny na bolest, nespanikarit a hned reagovat. Ak nie prakticke cvicenie tak aspon mentalne. V mysli sa pripravit a prehrat si celu situaciu ( v ramci napriklad meditacie doma). Z podvedomia pri utoku psa uz nejake informacie do mozgu aspon ciastocne prejdu a clovek ako tak automaticky reaguje. :-)

A nakoniec, ja sa tiez radsej so psom pohram a vyskrabkam ho do nirvany, ako by som s nim mal bojovat :-) Ale vdaka nesvojpravnym majitelom je hromada zvierat ktore su dementne a ani o tom nevedia :-(

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 13:26
od kregan
Baca píše:A nakoniec, ja sa tiez radsej so psom pohram a vyskrabkam ho do nirvany, ako by som s nim mal bojovat :-) Ale vdaka nesvojpravnym majitelom je hromada zvierat ktore su dementne a ani o tom nevedia :-(

Tady je o tom krásnej článek
http://petrpecina.blog.idnes.cz/c/42357 ... imaji.html

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 13:37
od Baca
UZ som to raz cital :-) V tychto pripadoch pomaha len jedno. Pri dalsom stretnuti s volnym nezvladnutelnym psom a panickom majucim uplne v prdeli - plynovka, nonivamid s koncentraciou na medvede a vypalit psovi do ksichtu z metra. Poprve sa pes okamzite nauci na cloveka neskakat (aj tie najtupsie plemena to dokazu) a panicek zmeni trasu svojej nezodpovednosti. V pripade utoku panicka na mna dalsia rana do ksichtu dotycneho idiota :-D

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 13:45
od Václaf
Neustále tady s pesama blbnu a vždy skončej byť zakousnutý v mojí levačce ohnutý jako loupák přes moji nohu,pravačkou jdu po slabinách. Občas se i povede ho spacifikovat bez zákusu,ale to si jen tak hrajem,určitě to nechci zkoušet v akci na cizím psovi,i když zadarmo by nás/mě asi nedostal. Není to tak dlouho co mi u obchodu stálov cestě k autu takové uvázané telátko bez košíku,tuším bordeaux doga,či jak se to píše,určitě by šel obejít,ale mám psi rád tak jsem šel nejkratší cestou ke dveřím řidiče. Spustil děsnej kravál,ale po pár slovech z mé strany,bych ho snad i odvezl,panička byla ještě v obchodě,pesani jsou kámoši :hand

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 18:47
od Apokalyptik
Pred rokom a pol som bol "napadnutý" :rofl Írskym Vlkodavom..... Makali sme na bicykloch po lese a na malej čistinke sa na mňa vyrútil Vlkodav ako krava a reval ako tur ..... :rock
Pretože je to jedno z mojich najobľúbenejších plemien, skočil som rýchlo z bicykla na zem a rozbehol som sa rovno oproti psiskovi, ktorého som identifikoval ako odrastené šteňa.... Pesisko sa rozbehlo za majiteľom, schovalo sa za neho a odtiaľ na mňa naďalej vystrašene štekalo..... Bolo chúďa také vyplašené, že sa k nemu nedalo ani priblížiť, napriek vľúdnemu tónu, ktorým som sa mu prihováral. Niečo ako hláška zo Slunce, seno, erotika - "Velebnosti, vždyť to je ješte štěně" :clap
Skrátka obrovské šteniatko, ktoré by bežného človeka, možno zo zlou skúsenosťou vystrašilo k smrti.... :wasntme

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 19:26
od Václaf
Tak chlapy,čerstvá zkušenost :rofl děda od vedle má nevychovaného 7 letého NO a přišel pro mne že přijela veterinářka na očkování,jestli bych ho nešel podrže. pes se totiž o sebe neskutečně bojí,takže pokus o nasazení košíku selhal,pes chytil amok,ale po prokousnuté ruce nad loktem a zápěstí na levačce jsem ho dostal pod sebe. na žádost veterinářky jsem se dostavil do FNHK,od doktora to teda bolelo víc než od toho psa,docela se v tom zápěstí porochnil. asi za to jak jsem byl na recepci ftipnej,zahlásil jsem pokus o sebevraždu,když už jsem měl tak hezky zkrvavený obvaz na zápěstí :rofl :rofl

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 19:44
od Baca
Byt ftipny sa nie vzdy vyplaca :-D

PříspěvekNapsal: 07.01.2015 21:59
od Apokalyptik
Václafe, Václafe, ty si ale poriadny fták .... :rock :rofl :chuckle
Do řiti Ťa mal pokúsať :P :nod

PříspěvekNapsal: 08.01.2015 7:54
od Václaf
No co naděláš,je to posera má o sebe neskutečný strach,že by mu mohl někdo ublížit,jen se bránil. V porovnání s mojí čubinou která si sedne a nechá si cokoliv ošetřit,ani kapačka ji nevadila. Ruka se zahojí,byť jsem pravák,tak ta teméř nepoužitelná levá dost chybí :rofl

PříspěvekNapsal: 08.01.2015 7:58
od hipik86
Jasně, po bitvě je každý generál, ale...
Když měl pes amok, tak daleko bezpečnější pro tebe a ohledupulnější pro psa by bylo pustit ho a vzít ho na procházku (stačí pár minut a jen několik desítek metrů), hodit mu dva tři aporty a mimoděk mu nasadit košík.. Pak by sice hysterie začala znovu, ale košík by byl na místě..

PříspěvekNapsal: 08.01.2015 9:05
od k.vancura
Proti tomu, že dneska jsou psi miláčci, více či méně pokřivení svými páníčky (OK, v hodně případech napřímení) .. prostě že jsou odrazem svých pánů je beze sporu a že se nějak dospělý chlap ubrání osamocenému psu, to tu taky zaznělo včetně myslím docela rozumných myšlenek, ale to máme dobu teď...a ne po PA

Obávám se, že v PA době dojdek tomu, co je už v některých částech světa a to k tomu, že populace bude napochodu nevo cokoli a z mazlíčků se stanou toulaví psi, kteří se shluknou do smeček. Prostě se vrátí ke svým kořenům.

Co potom, jakse bránit proti útočící smečce? Má vůbec jednotlivec šanci se ubránit jinak než útěkem někam, kam za mnou psi nemůžou?

PříspěvekNapsal: 08.01.2015 9:22
od kregan
Ve Skopje sme přespávali na kraji města v křoví uvnitř teritoria velký psí smečky a psi si nás moc nevšímali. Myslim, že pokud nemaj vyloženě hlad nebo se necítí ohrožení, tak se člověku spíš vyhnou. Tzn. pokud bude kolem lidských sídel dostatek odpadků/mrtvol jakože asi jo, nebudou mít potřebu útočit.
Na českym území ani vlci moc na člověka neútočili. Kroniky uvádějí, že v případě dlouhejch krtutejch zim se sice stáhli k městům a vesnicím, ale pořád šli spíš po odpadkách.

PříspěvekNapsal: 08.01.2015 10:04
od Václaf
Nejde o to že po bitvě je každý generál,jen jsem psal,že jeden pes jde zpacifikovat holejma rukama i za cenu kousnutí a přesně to se stalo. Není to můj pes,nikdy nechodil na cvičák,nikdy neměl košík a nikdy nikde nebyl na vodítku,běhá jen po dvorku u 74-letého tchána mé sestřenice. Naproti tomu své psi od mala učím na jakékoliv situace,vč. zmiňovaného košíku,jízdy v autě,slušné chování na vodítku a mezi domácími zvířaty,a že já jsem vedoucí smečky. Proto také nikdy nebyl problém s vlastními psi při jakémkoliv úkonu. Ošetření očiček,uší,tlapek,výměna kapačky přes kanilu až po tahání cizích předmětů ze zadku... :hand :beer

PříspěvekNapsal: 08.01.2015 10:38
od hipik86
Souhlasím s kreganem..
Když se ze psů začnou pomalu stávat neochočená zvířata, tak se budou chovat tak jak jim velí instinkty. A to by dotyčný musel mít hodně velkou smůlu, aby na něj zaútočila smečka psů kvůli jídlu. I v PA si troufnu říct, že pro smečky bude dost jednodušší potravy.

Ale OK, přijmu tvou premisu.. Já bych se za všech okolností snažil smečkám vyhýbat a v případě, že bych se dostal do její blízkosti a začalo jít do tuhého, klidil bych se z cesty (ať se už zavřít do nějaké budovy/místnosti, nebo vylést na strom a prostě čekat)..
A současně bych se i smečku snažil vychovat, aby ke mně přistupovala s respektem. Tj. čas od času bych způsobil vyděšení jednotlivce, aby si v hlavě vytvořil vazbu, že z mé strany může přijít něco nečekaného a je tedy důvod se bát a pak by jim instinkt měl velet klidit se mi z cesty.. Toť teorie..
V současné době tuto teorii v trochu jiné verzi používám na kočkách, které mi přebíhají mezi baráky přes cestu. Snažím se kočku nepřejet a počkat až přejde a současně se snažím být v takové pozici, abych jí potom mohl protroubit, nebo hvízdnout kolama, prostě jí vyděsit. V její hlavě se snažím vytvořit vazbu: to velký, hlučný a smradlavý cosi mě občas dokáže pěkně vyděsit, budu si na ně dávat pozor..

Jinak mám pocit, že tohle řeší i Milli v manuálu, kde zmiňuje i genetickou paměť..

PříspěvekNapsal: 10.01.2015 9:03
od Duffcz
Je potřeba vědět, co za psa na me útočí.

90% policejních psu v ČR je cvičených zastaralyma metodama Svazarmu. To znamená, ze pes kouše jen na rukáv. Nejznámější metodu obrany popisoval milli, tzn omotat si LEVOU ruku bundou tak, aby kus bundy vysel pod rukou, výcvikový rukáv ma tvar klínu, pes instinktivně kouše do klínu, ne na plochu. Rozkrocit nohy, pravou si nakrocit dopředu, abych tu prdu ustál a levou dám před sebe do výšky cca krku az brady, pro psa je totiž těžší kousat takhle vysoko, takže se to u nich ve výcviku driluje. Tím pádem si pes mysli, ze zase jen trénuje. Do prave ruky nůž, šavli, cokoliv čím ho rychle bodnu, než mu dojde, ze se nezakousl do rukávu.
Zní to snadno. Ale pokud se psovi podari spis než bundu vzít ruku, tak pude do kolen úplně každý.

Další možnost je nechat psa v rozběhu skočit si na ruku, jak jsem psal výš, ale těsně před zakusem mu dlaní prave tuky dat prdu do čumáku směrem nahoru, v te rychlosti a sile si zlomí vaz.

Pokud to ovšem bude pes cvičeny podle moderních postupu, tak to je problém, útoku takového psa se brání těžko. Jsou naučení bud chytat za kotník, kde se využije vahy zadržované ho, který si pádem pěkně natloukne. Nebo se učí skákat na oblast klíční kost, rameno, lopatka. Takovej belgicak je jak raptor, pokud zadržený nepadne nárazem psa, určité ho složí zakus do klíční kosti.
Tady se jde bránit jen tak, ze potom, co pes vyskočí, rychle uhnout, pri troše štěstí si při pádu ublizi, ze da alespoň malou šanci utéct.

PříspěvekNapsal: 10.01.2015 9:46
od štaflík
To Apokalyptik: nechápu Tvůj výběr plemen, která bys nechtěl střetnout na volno. Jednak svědčí o neznalosti psích plemen, za druhak nepochopení, o čem psi jsou. Z těch plemen, co jsi vyjmenoval, je jedno vysloveně hodné, jedno vysloveně ostré a zbylá tvárná a většinou o lidi se moc nestarající. pro jistotu: Tosa je japonský "bojový" pes, kdy jejich psí zápasy byli alternativou suma. Psi se vytlačovali z ringu, NESMĚLI se kousnout, nesměli ani štěknout a to bylo vše. Případů, že by někoho pokousala čistokrevná Tosa bude asi jako lidí zabitých zlatým meteoritem ve tvaru Pikachu. RTo už "míšánci" Akity bývají ostřejší. Rotvíci jsou teritoriální psi (stejně jako dogo argentino) a pokud nejsou vysloveně dokurvení, nemají zájem žrát cizí lidi na neutrální půdě. Kavkazák by se o lidi asi taky moc nestaral, ale minimálně tosu, rotvíka i DA by si dal k obědu a ani by se při tom nezadýchal.
Bavíme-li se o ultimatně silných, nesubmisivních, samostatných a velmi odolných psech, je to určitě kavkazák, středoasiat, jihorusák (byť vypadá jako ovečka), šarplaninac, krašský p.p., akabash a podobná velká pastevecká plemena. Proti nim nemá žádný evropský pes (natož člověk) šanci.
Nicméně to hlavní: nechtěl bych potkat blbého psa na volno a je mi jedno, jakého plemena. Děcka i kokr dorasuje tak, že stráví dalších pět ježděním po plastikách a stejně to už na missku nebude (a takových případů je fakt dost), zdalek nevíc lidí v historii zabil a zmrzačil německý ovčák a navíc to plemenech prostě není.

PříspěvekNapsal: 14.01.2015 14:56
od Apokalyptik
No, nikto nevie všetko, na základe mojich skromných znalostí a skúseností som vymenoval pár plemien, ktoré sú už v strednej Európe ako-tak etablované a sú jednak silné, jednak agresívne a to v kombinácii s nesprávnym výcvikom a výchovou môže mať fatálne dôsledky.
A ako som povedal, teritórium psa a plot pozemku jeho majiteľa nemusí byť totožné.

PS: Chybička sa vloudila, nemyslel som Tosu, ale Brazilskú Filu. O japonských psoch neviem nič.

PříspěvekNapsal: 22.01.2015 20:44
od Wolf
Připadá mi to relevantní k tématu, tak si pro zajímavost dovolím přetlumočit, co mě učili na vejšce o důvodech psa ke spontánnímu napadení člověka.

Bylo nám neustále vtloukáno do hlavy, že pes je takovej zdegenerovanej vlk a jakékoliv psí chování chceme vysvětlit, musíme se podívat na vlky.
O samovolném zaútočení psa na člověka nám bylo řečeno ve zkratce toto:

Vlčí teritorium je obrovské, mnoho desítek čtverečních kilometrů. Pes ale žije zavřenej doma v bytě nebo na pozemku za plotem, občas chodí na vycházky a tak nemá úplně jasno v tom, kam až "jeho" teritorium sahá. Navíc se v tom teritoriu potkává se spoustou dalších psů a lidí, což mu v hlavě dělá ještě větší zmatek.
U vlků v přírodě, když se potkají s jinými, záleží na rozhodnutí vůdce smečky, jak se k cizincům postaví. Zda rozhodne, že je potřeba se do nich pustit nebo je nechat být.
Protože pes chápe jako svoji smečku svého majitel a rodinu, je i tady strašně důležité, aby svého pána považoval za vůdce smečky a členy rodiny za nad sebou v hierarchii postavené. V případě potkání cizinců mimo domov je totiž chápe jako narušitele teritoria a podle toho, jak se k nim postaví "pán", postaví se k nim i on. Ale pán musí dostat příležitost dát najevo "ti jsou v pohodě, ty necháme", dřív, než na ně pes v případě projevení pudů zaútočí.

Ten případ s vyběhnutím psa z otevřené branky a zaútočením na chodce je úplně modelovej. Pes je vlk, spatřil narušitele teritoria, tak zareagoval, jak mu velí instinkty. V každým kurzu chovatelství psů vám řeknou, že pán musí procházet otevřenýma dveřima první, aby mohl dát najevo, že na ty lidi okolo "nebudeme útočit".

PříspěvekNapsal: 24.01.2015 0:17
od drigon
Před časem se mi v podvečer snažil zkrátit nohavice ořech, který podlezl pod plotem. Jelikož s sebou nosím baterku s paralyzérem tak jsem na něj prvně posvítil a pak jsem několikrát "prsknul" paralyzérem naprázdno. Překvapilo mne jak se rychle zabrzdil a posléze zmizel za plotem. Tam klafal jako pominutý, ale ven se již neodvážil. Jestli mu tak vadil ten prskavý zvuk, nebo "blesk" těžko říct, ale hlavní je že zmizel. S pozdravem M.

PříspěvekNapsal: 24.01.2015 0:55
od Wolf
Zdá se mi, že náš pes se leká kovových zvuků typu razantní otevření nebo zavření teleskopického obušku nebo vypuštění závěru pistole a tyto předměty k sobě nenechá přiblížit (couvá, když mu je chci ukázat a "vysvětlit" příslušným tónem hlasu, že toho se přece nemusí bát). Přitom s ničím z uvedeného nemá žádnou, tedy ani negativní zkušenost. Možná to bude podobné s tím paralyzérem. Možná se na našem pachu nebo řeči těla projeví, když držíme zbraň.
Nepozorovali jste někdo něco podobného na svých psech?

PříspěvekNapsal: 24.01.2015 7:52
od sigmark
jo, i naši psi před teleskopem couvají. Když ti najednou vyroste v ruce klacek, je to znepokojivé. zvuk + zhmotnění klacku + změna postoje který pes čte určitě signalizuje boj

PříspěvekNapsal: 24.01.2015 7:57
od herman
Náš bývalý dobrman, již víc než deset let mrtvý, jednou viděl, jak jsem zastřelil v kůlně potkana. Od té doby se k pistoli ani nepřiblížil.

PříspěvekNapsal: 24.01.2015 9:58
od Václaf
Když mám bafany doma tak čubajzna si leží na pelíšku u terasovek a stačí aby se v kuchyni začalo smažit (prskal olej) a okamžitě se přesouvá na druhý konec baráku do koupelny. Kdysi dávno,když se snažil pesany zvykat na střelbu,měl jsem půjčený plynový revolver. Nebylo s toho nic,páč ho cítily a absolutně se nechtěli ode mne hnout jako by věděli,že u hlavy jim střílet nebudu. Takže po pár dnech jsem ho nepoužitý vrátil a používal pouze myslivce při honu. když stříleli u lesa,šli na procházku na opačnou stranu. :rofl

PříspěvekNapsal: 24.01.2015 10:22
od viktor
jasne psi maji zuby na zaleninu a travu a srst na hlazeni.... neni nad dva roky u PS ( pohranicni straz ).
Zastaraly vycvik psu u Svazarmu, ...kusou jen na rukav.. no nebudu to komentovat. Psi sluzebnich plemen urcenych k zadrzeni nejsou cviceni na zabijeni, ale na zadrzeni utikajiciho pokud mozno v celku. Psi utocici na volno rukav uz nezajima.
Takze pokud je to pes cvicenej k utoku na cloveka tak toho nejakej klacek, teleskop, protiutok, kopanec, biti, strelba nezastavi... jen zpomali pak skoci, skoci na ruku, je mozne pokud se dostane do teto faze ochranit ruku predem, treba bundou, svetrem, cimkoliv, zas jsou cviceni na rukan a ne na maso, takze to vetsiniu neni tak horke, pes je docela prekvapen co ma v tlame. Pak je sance ho vhodnym zpusobem setrast ci ho zastavit, zabit. Velka rana teleskopem by mohla zabrat. Nejlepsi by byl ale peprak rovnou do cenichu. K pepraku jeste pozdeji.
Daleko horsi je v takovych pripadach je panicek vetsinu nedaleko a nejen ze ma i zalozniho psa ale i hodne moc zbrani a naboju.
Jsou samozrejme psi magori a ti proste utoci. Zadny hodny zviratko to neni, ale pekne rychla vec s tlamou plnou zubu. Psi smecka v horach napr. rununsko, bulharsko muze byt hodne neprijemna. Pes ma hodne citlivej cenich a tak pepraky, slzaky zabiraji daleko lepe nez na cloveka. Problem je ten cumak strefit protoze se obvykle pohybuje.
Takze treba aljaska guard je dobra volba tam kde riziko skutecne hrozi. Sve take udela vhodny maly hasicak. Take je legislativne pruchodnejsi a ucinnejsi nez teleskop.
Zdivoceli psi v horach, casto velice nesourode smecky, asi presne to co by mohlo byt v PA. Nejsou domaci mazlicci, ale skutecne selmy, zivici se lovem, navic nekdy dost s negativnima vzpominkama na lidi. Navic by mohli byt v PA dobe zvykle na nase maso, protoze ho proste bude nejvic.
viktor

PříspěvekNapsal: 18.02.2015 11:28
od thor
na vojně nás během teorie učili útočícího psa nechat zakousnout do předloktí ruky obaleného textiliemi... a volnou rukou ho zneškodnit nožem, řezem přes hrdlo a břišní část
ale nevím jak by to šlo zrealizovat při nutné obraně, kdy pes zaútočí nečekaně...

PříspěvekNapsal: 18.02.2015 23:25
od venca_h
to viktor: U služebních psů - pčr, ačr apod. kde je víc než pravděpodobné použití psa k likvidaci pachatele je v zájmu psovoda aby si pes kousnul do "živýho" co nejdřív při nějaké méně rizikové akci. Právě z toho důvodu,jak správně uvádíš, že poprvé je to pro psa "divný" a může se to projevit na odvedeném zákroku. A to, že půjde na ruku na to bych taky úplně nesázel, ringo je hodně rozšířená záležitost.

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 15:03
od Atrey
Tak vcera se mi poprve v zivote stalo, aby me kousl pes jen-tak na ulici.

Mijel jsem se s zenskou co mela psa na voditku (zrzavej, kohoutku asi tak 45), pes zniceho nic, bez jakehokoliv varovani vystartoval a kousl me do stehna - no spise stipl, pac to bylo spickou na plochu. Jelito mam jako krava.

Zenska psa hned stahla za sebe, ihned jsem ho nakopl do tlamy, ale bohuzel byl daleko, tak mu spicka boty jen sklapla tlamu.
Jeste ted me to ser....., ze nebyl bliz. Zenska cumela jak tele co se deje a mezitim co jsem ji nadaval, kdyz s tim psem neumi, at mu da kosik, stahoval rukav at si zakousne, ze ho vymlatim cumakem o beton.

No nakonec jsem dukladne nakakanej sel domu a dal si dva panaky na uklidneni.

Kvuli takovejmhle de.....bilum, co neumej se psy zachazet, jsou zpravy na Nove, jak vlcak sezral batole.

At na psy od 30kg daji zbrojak, aby je nemohli chovat retardi.......

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 17:36
od Fabulous
Řekl bych, že to nebyl útok, ale spíš "výchovný" štípanec, který uštědřují dominantnější psi. Což ale neomlouvá majitele, který by to měl předvídat.

PříspěvekNapsal: 19.02.2015 19:13
od Heike
Doplním k vlkům-roku tuším cca 1272 při enormní zimě vydal český král nařízení, že kolem každé vesnice se musí kopat vlčí jámy-došlo k přemnožení vlků a ti se stahovali do neohrazených vesnic a osad. Někde dokonce vlk-samotář-měl odlovit několik lidí, a dostal ho až zeman rozhořčený, že mu ubývá pracovních sil na panství. Odkaz po mě nechtějte, četl jsme to kdysi v knize, a fakt už nevzpomenu jak se jmenovala. V Jugoslávii měli mít také problém s přemnoženými psy za války-zvlášťe poté, co ochutnali lidské maso. Plno zvířat se změní,zjistí li, že se člověk dá napadnout a sežrat. Všimnul jsem si, že několik psů, co napadlo člověka, měli pak slušnou sbírku útoků, když je majitel nepotrestal. Prostě zjistili že to jde. Mě napadl malý kříženec, bestie snad jenom 10kilová. Několikrát, klika že jsme zvyklý se rozhlížet. Problém ale, že patřil cikánům, nebyl očkovaný a útočil zásadně zezadu na achilovku. Několik pokousaných pak zažilo příjemné chvíle zjišťováním, zda něco nechytili, než ci cikáni od někoho sehnali očkovací průkaz na jiného psa, který podstrčili. Jeho kariéra již skončila.

PříspěvekNapsal: 21.10.2017 9:05
od lagardere
Na začátek mého příspěvku musím zdůraznit, že mám rád psy a jednoho mám.
Jsem z některých lidí na vesnici nešťastný. Popíšu dva případy, jsou čerstvé z dnešního dne:
Jdu nakoupit a vyjdu ven na ulici, ujdu 50 kroků a proti mně se ze zatáčky vyřítí belgický ovčák. Chvíli si mě prohlížel a potom se na mě rozeběhl. Přeskočil jsem sousedův plot a tím jsem přestal psa zajímat. Za chvíli přišel majitel, který nemohl, nebo nechtěl pochopit, že na mě jeho pes zaútočil. Ne, vážně, nebudu a ani nemám zájem zkoumat, zda pes měl chuť si hrát, očuchat mě, nebo měl chuť na maso. Prý jim utekl, přeskočil plot. Plot mají vysoký 1,2m a to pro tohodle psa není překážka.
Druhý případ je pravidelný. Jeden soused ob 4 baráky pravidelně otvírá vrátka a jejich boxer si běhá po venku. Zatím nic nikomu neudělal. Ale stejnou cestou chodí moje děti na dětské hřiště. A nemíním čekat, až se něco stane, hlavně mým malým dětem.
Když pominu, že bych začal chodit se svým mazlíkem 357mag, jakou mám jinou možnost? Nechci se omezovat a ani moje děti kvůli pár debilům.

PříspěvekNapsal: 21.10.2017 10:54
od JirkaK
Pokud je majitel psa nezodpovědný a nejde to s ním řešit domluvou, tak ti nezbude nic jiného než volat MP nebo PČR. Dnes má skoro každá obec vyhlášku na psi a pokuty jsou tam celkem vysoké. Pokud soused opakovaně dostane pokutu, tak si to jistě rozmyslí. Bohužel sousedké vztahy to nevylepší.
Jinak jsem dětem pořídil také pejska a pouštět jej na volno si nedovolím.
Mě osobmě nejvíc štvou majitélé, kteří si po svém miláčkovy neuklidí a pak mám nasr... na trávě před domem a já to po nich musím uklidit. (neuklízel bych to, ale děcka opakovaně do toho šlápla, takže úklid je pro mě menší zlo)

PříspěvekNapsal: 24.10.2017 10:44
od TomSmith
Ty útěky psů a ohrožování je asik dobré na ouřad hlásit, když pak nedej Bože bude nutné v ráci obrany psa utratit, bude se to pak daleko lépe obhajovat :|

PříspěvekNapsal: 24.10.2017 13:15
od opavak
Zdravím diskutující,
s tím nebezpečím a strachem ze psů se to tak trochu dost uměle nafukuje, protože je to takové vděčné téma pro pisálky a prostí ovčané (co jim v mládí přespříliš často čítávali Červenou karkulku) pak spatřují ohrožení v každém ratlíkovi - který není na vodítku...stačí si vzít na pomoc statistiky a rázem je pohled na problematiku jasnější ;) ... například doložený útok vlka na člověka nebyl v naších končinách zaznamenán několik století. U psů je samozřejmě třeba být obezřetný hlavně pokud jsou přítomny malé děti nebo staré osoby se špatnou koordinací. To že někomu občas uteče pes ještě nemusí znamenat že běží někoho zadávit...většinou to psi dělají proto, že v okolí hárá nějaká fena a naladění jejich hlavy je úplně jinde. Problémy někdy vyvstane u špatně socializovaných psů kteří při kontaktu napadají ostatní psy (většinou stejného pohlaví = pes psa, fena fenu).
Ještě bych se chtěl vyjádřit ke zde omýlanému použití střelné zbraně proti zvířeti (psovi): pokud mohu doporučit tak to nedělejte (a už vůbec ne, pokud to nemáte perfektně natrénováno ze střelnice a na pohyblivém cíli) - riziko že to v těch pár vteřinách špatně vyhodnotíte a trefíte "cíl" je značné a téměř jistě asi způsobíte daleko větší průser než vám reálně hrozil - střelba v obydlené a zastavěné oblasti je průser téměř vždy... uvědomte si, že střela pokud se odrazí nebo se nezastaví v cíli pokračuje se smrtící silou dál i několik stovek metrů !

PříspěvekNapsal: 24.10.2017 13:31
od štaflík
Souhlas. Psi a divočáci se strašně nafukují. Nepotkal jsem psa, se kterým by se nedalo nonverbálně domluvit na nějakém statu quo. A to se pohybuji/pohyboval jsem se mezi "bojovými" a pasteveckými (BTW reálně 100x potenciálně nebezpečnější, než všichni "bojoví" dohromady) psy poměrně hodně, často a intenzivně.
Může se stát, že člověk narazí na psího magora, ale to riziko je srovnatelné se zásahem bolidem do řepy. 95% konfliktů člověk pes je o špatné kombinaci sebevědomí a čtení body talking na obou stranách. Obecně pes s majitelem debilem je poměrně nepřijemný prvek prostředí, ale sázka na to, že samotný pes je rozumnější, než jeho pán je zpravidla správná.

PříspěvekNapsal: 24.10.2017 14:16
od kregan
TomSmith píše:Ty útěky psů a ohrožování je asik dobré na ouřad hlásit, když pak nedej Bože bude nutné v ráci obrany psa utratit, bude se to pak daleko lépe obhajovat :|

Ne na ouřad, ale na 158 a zapsat si datum a čas telefonátů. To jde pak v rámci vyšetřování narozdíl od úřadu dohledat.

PříspěvekNapsal: 24.10.2017 18:41
od PaF
štaflík píše:Souhlas. Psi a divočáci se strašně nafukují. Nepotkal jsem psa, se kterým by se nedalo nonverbálně domluvit na nějakém statu quo. A to se pohybuji/pohyboval jsem se mezi "bojovými" a pasteveckými (BTW reálně 100x potenciálně nebezpečnější, než všichni "bojoví" dohromady) psy poměrně hodně, často a intenzivně.
Může se stát, že člověk narazí na psího magora, ale to riziko je srovnatelné se zásahem bolidem do řepy. 95% konfliktů člověk pes je o špatné kombinaci sebevědomí a čtení body talking na obou stranách. Obecně pes s majitelem debilem je poměrně nepřijemný prvek prostředí, ale sázka na to, že samotný pes je rozumnější, než jeho pán je zpravidla správná.

Taky se umím se psy domluvit, ale mám letitou praxi figuranta na cvičáku. Laik toho se psem, který zkouší, zda by nemohl mít navrch, moc nevykomunikuje. Rozhodně na to nelze spoléhat. Volat městskou v Brně funguje. Tasit v nouzi taky, ale na sídlišti je to fakt psycho. ;)

Re: Obrana před útočícím psem

PříspěvekNapsal: 25.10.2017 8:34
od itchy355
Jistě, vy ale víte co dělat, jak se chovat. Já, psy nijak zvlášť v oblibě nemaje (mám je rád stejně jak všecky ostatní zvířata) jsem o nich nikdy nic bližšího nezjišťoval a tím pádem nemám nejmenší potuchy, jak se k uteknuvšímu psovi chovat. Zkusil bych na něj zařvat sedni lehni a tím moje kynologické schopnosti končí.

A hlavní je to s děckama. Já když jdu sám, tak prostě se ke psům vůbec nepřibližuju, a pokud na mě některej začne vyštěkávat a chovat se tak nějak, že se mi to nelíbí, jdu prostě obloukem do háje. Zatím se mi to daří. Děcko lítá, blbne, pes chce (třeba) blbnout s ním, nicméně moje děcko stejně jako já ví o psech prd, a když si s ním chce hrát 30kg vlčák bez náhubku tahaje za sebou vodítko (jak se nám 2x stalo), v člověku je celkem hodně malá dušička. Už jen proto že děcko třeba řve jak protržený, protože se na něj žene obluda [z jeho pohledu] velikosti koně. To se pak před očima míhaj obrázky dožvejkanejch děcek jeden za druhým a je úúplně fuk, že se to stane jednou za rok..

PříspěvekNapsal: 25.10.2017 20:07
od JOBU
štaflík píše:Souhlas. Psi a divočáci se strašně nafukují. Nepotkal jsem psa, se kterým by se nedalo nonverbálně domluvit na nějakém statu quo....

Asi si tých psov veľa nestretol....Viď prípady zo slovenska:
https://www.cas.sk/clanok/571608/drama- ... li-22-ran/
http://www.topky.sk/gl/178409/1214463/Z ... ju-zabiju-
http://www.tvnoviny.sk/domace/1856189_o ... trhali-psy

PříspěvekNapsal: 25.10.2017 20:22
od štaflík
Nestretol. Iba jsem se X let pohyboval mezi pitbuláři a stafordáři (taky jsem ho měl), kamarád je chovatel pasteveckých psů, my jsme měli jihoruského ovčáka, denně chodím a běhám přes louku a les, kde venčí 20 tisíc lidí psy... ale vím o nich prd.

PříspěvekNapsal: 25.10.2017 20:29
od golem
Ale ne. Ty o nich víš nejspíš hodně. Jenomže většina lidí tyhle znalosti a zkušenosti nemá a nikdo nemá právo je od nich požadovat.

PříspěvekNapsal: 25.10.2017 20:53
od štaflík
Jenže jaksi mě nechtěli sežrat ani před tím, když jsem ty znalosti měl. Prostě za tím vidím paranoiu, fobii, či obyčejný strach. Což mi k rozpadlíkům nesedí. Howgh.

PříspěvekNapsal: 25.10.2017 21:15
od Lyster
Mám dvě zkušenosti napadení psem.
První se stal mě asi před 10 lety.Venčil jsem našeho nalezence (taková malá bílá chlupatá pouliční směs.) A jedna mladá holčina která bydlela ve stejné vesnici, občas chodila venčit sousedovic vlčáka. Já měl svého na vodítku, ona bohužel ne. Utekl jí a když se tyto dva psi míjeli po cestě, naprosto z ničeho nic se na něj vrhnul. Dostal ode mě pořádných pár kopanců a ran do čenichu, než ho asi po 30s pustil. Ten pes byl do té doby bezproblémový. Netuším, co mu ruplo v bedně. Psa mi na konec na veteriině zachráníli ale týden statečně bojoval. Pokousaný byl pod krkem a na hřbetě. Doteď si říkám, že jsem ho mohl akorát nasrat a pustil by se do mě. Ale v tu chvíli to člověk prostě neřeší.

A druhá napadení se stalo mé maceše, když byla s otecem na dovolená a měli s sebou malého pudla na vodítku. Kdfyž míjeli nějakou samotu, tak vyběhli ze vrat dva vlkodavi. Macecha pro jistotu vzala pudla na ruku a to špatně pro ní udělala. Vlkodavi napadli jí. Otec se je snažil odehnat a podařilo se mu macechu zvednout ze země. Srazili jí totiž na zem a pokousali jí na hlavě. Má tak několik desítek stehů, na štěstí má huňaté vlasy, tak to není vidět. Ale ze začátku to vypadalo děsivě. Jak se to pak vyřešilo právně už netuším.

Takže poučení zní: bez pepřáku, teleskopu nepo pistole raději nevycházet. A to ne jen kvůli psům.

PříspěvekNapsal: 25.10.2017 22:28
od Cep
Chodil jsem běhat s trochu přerostlým sousedovic malamutem. Okolní psy vždy naprosto ignoroval.
Jednou po něm vyjel jeden takový trochu nad kotníky a chňapl - snažil se chňapnout po jeho zadní noze. Malamut se jen otočil a blafnutím jej odfoukl 2 metry daleko.
A pak jednoho dne v zimě zmerčil venčenou kolii a šel po ní. Oba psi na vodítku, jenže já jej na sněhu nedokázal ubrzdit, takže se do sebe pustili. Sice bez následků pro všechny zůčastněné, ale nic co by mne uklidnilo.

PříspěvekNapsal: 26.10.2017 7:01
od DeadMan
Je to sice pořád do kola, ale stručně.

Se psy nemám dobrou zkušenost a s vetšinou jejich páníčku ještě horší (nezodpovědnost, bezohlednost ke svému okolí atd.).

Stejně jako většina lidí apriori nedůvěřuje cizímu člověku, tak je přece normální nedůvěřovat cizímu psu, o to více, že je to jen "hloupé" zvíře, které jen horko těžko potlačuje své pudy (vždy dle výchovy majitele).

Lidi až přehnaně citově fixovaní na své psy, si tímto kompenzují své problémy (většinou neschopnost mít normální vztah s jiným člověkem a podobné záležitosti spojené s emocemi a sociálním začleněním = psycholog by vám to vysvětlil).

A co mi nejvíce vadí je, že nevidím sebemenší důvod se nechávat obtěžovat cizím psem (hovna kde se podíváš, skákání na čisté oblečení, očuchávání atd.), WTF?

Mám malé děti a jsem nucen neustále dokola tyto problémy řešit viz. příspěvek od itchy355 a už mě to opravdu nebaví, spíše sere, protože nemám klid ani na výletě (hrady, zámky, jeskyně), ani na chatě, ani u baráku, prostě kua nikde :evil:

Howgh

PříspěvekNapsal: 26.10.2017 10:44
od kregan
Vidim to podobně. Chápu psa jako nástroj (hlídač, stopař, lovec ...), ale vyzdvihovat ho nad ostatní zvířata a chovat ho jen pro potěšení mi přijde divný. Ještě možná jako živou konzervu, ale na to mi přijde praktičtější sousedovic pes, protože nemusim investovat do výkrmu. Jinak cizích psů, pokud neobtěžujou hlukem a znečišťovánim si nevšímám a to samý očakávám i od nich.

Jednou hluboko v lese mimo cestu na mě vyběhli dva velký štěkající lovecký psi. Nedělal jsem žádný rychlý pohyby, klidně stál a rozhlížel se po majiteli, kterej se za celou dobu neobjevil. Oba se zastavili tak metra půl ode mě, štěkali a po chvíli odběhli. Po téhle zkušenosti vim, že situace nebyla tak dramatická, jak se zdála. Nicméně mít tenkrát palnou zbraň, střílel bych.

PříspěvekNapsal: 26.10.2017 13:14
od viktor
mam trosku zkušenost se psy a to jak sluzebnich plemen tak téma ostatnima, napr v rumunsku a bulharsku kde se vyskytuji v horach zdivocele smecky všech moznych plemen :-) takze takova roztristena geneticka podoba prapsa :-) coz je je asi to nejhorsi...
nejlepší obrana proti psum je slzak, peprak atd.. hasici pristroj atd..lepsi nez strelna zbran..
pes ma totiž desne citlivej cenich a je to pro neho daleko horsi nez pro člověka.
- nedela to ranbajz
- následky pouziti nejsou tak zavazne jako v pouzito strelne zbrane ( pro obrance ) ale pro psa to muze byt velky problém
takze rozumnej peprak vyresi lecos...
kolem jedne moji stare vandr trasy je statek, chatrnej dratenej plot a hodne velkej a neskutecne nasranej vlcak.
jednou mi uz ruply nervy tak jsem ho jen lehce liznul, odpalil od plotu jak na perech a potom si knucice hobloval hlavu o travnik... a byl klid..
viktor

PříspěvekNapsal: 27.10.2017 20:34
od Hislin
Když tak zavzpomínám, párkrát už jsem psem napadený byl. Vždycky nevyprovokovaně a zničeho nic. Od malých ratlíků, po velkého psa. Když mě kousnul Yorkshire, překopnul jsem ho majitelce zpátky za plot a byl klid. Ale německý ovčák byl horší. Člověk musí reagovat hned. Pes se lekne a většinou dá pokoj. Párkrát už jsem reagoval stylem, na psa zařvat a vyrazit proti němu. Zkrátíte mu dráhu a rozhodíte jeho výpočet. Pes většinou přibrzdí a dá se chytit, povalit a zalehnout. Většinou pak dojde majitel. Pokud ne, dá se dělat se psem cokoliv. Tohle se mi povedlo už dvakrát na psa co na mě vyběhl z otevřeného dvora a na psa co jsem potkal v lese. Naštěstí to asi nikdy nebyli psi, co by útočili s myšlenkou zabít, ale spíš chránit nějaké jejich teritorium a pohonit ego. Taky na mě nikdy pes neútočil skokem, ale spodem s pokusem pokousat spíš nohy. Horší bylo, když jsme nedávno v parku s dvouletou dcerkou normalne šli a vyběhla na nás cca 50ti kg potvora. Vyceněné zuby, řev, naježené chlupy a rovnou mě po dcerce. Našeho psa si vůbec nevšímal. Chtěl jít jenom po dítěti. Okamžitě jsem před něj skočil a stínoval ho, ať se na ni nedostane. Majitelé, postarší pár v dálce za ním a absolutně nezájem. Řval jsem, ať si psa okamžitě vezmou, jinak mu ublížím. Byli jak opaření a bez reakce, takže jsem psovi teleskopem ublížil velice. Zastavila ho až zlomená noha. Jinak naprosto nepříčetný a pořád se snažil dostat na dítě. Majitelé absolutně nechápali co se stalo. Radši ani nepomyslet, co by se mohlo stát, kdybych tam nebyl a šla s dcerkou ven jenom žena. Bohužel lidi mají psa jako módní doplněk a hračku a vůbec netuší, že je to vlastně šelma. Proto bych dával pokuty za to, že někdo chodí v zastavený oblasti se psem bez vodítka. I tomu blbýmu pudlovi může někdy hrábnout.

Jinak co se týče obrany před psy v PA? Střílet na potkání. Pes bude buď ochočený přítel, nebo šelma u které převládnou zvířecí instinkty. Nic mezi tím. Navíc velký psi vybijou ty malý a nakonec přežijí jenom největší a nejsilnější rasy, navíc shluknuté do smečky. A kdo si lajsne v PA době byť jenom malý kousnutí a riziko nemoci. Tohle prostě bude nekopromisní.

PříspěvekNapsal: 27.10.2017 23:07
od bivoj
Ze své vlastní zkušenosti mohu říct, že u 99% už útočících psů zabere pouhý výstřel někam před ně. Pokud to není trénovaný hraničářský či policejní vlčák, tak odpuzující akustický účinek výstřelu funguje spolehlivě a pes je prvních pár sekund dezorientovaný (platí při výstřelu těsně vedle hlavy) a pak minimálně 5-10 minut bázlivý, pokud nejde, jak už jsem dříve popsal, o cvičeného psa.

Poněkud jinak to je, pokud už jde o psa napumpovaného adernalinem (např. ve rvačce s jiným psem, boj o samici atp...) nebo pokud jde o smečku. Tam už musíte jen doufatř, že máte dostatek nábojů.

Obé výše uveden popisuje pochopitelně extrémy. Pokud jste muž, tak na obyčejného psa stačí většinou pořádně zařvat. Případně není lepšího nástroje proti psovi, jak prostého klacku. Věřte tomu, že i pokud ten klacek nemáte, tak zkuste zvednout ze země jakoukoliv větývku (v nouzi i imaginární) a psovi zahrozit. Opět z 99% funkční strategie...

PříspěvekNapsal: 28.10.2017 11:26
od JOBU
Chyba! Ak ste sa predtým pohybovali medzi mierumilovnými a kľudnými venčenými psami a tento je agresívny,najprv sa s ním musíte porozprávať a porozumieť mu... :)
Toto isto praktikovali aj ľudia z môjho odkazu vyššie,ale asi im neporozumeli dobre.Samozrejme nepreháňať,lebo nebezpečnosť zúrivých psov a diviakov sa dnes preháňa.Vlastne pes nieje vôbec nebezpečný,len ľudia na bycikloch,na prechádzke pri vode,alebo v lese stále na psov bezdvôvodne útočia a hryzú... :head

PříspěvekNapsal: 28.10.2017 22:24
od devlop
to Hislin, Bivoj - souhlasím, zařvání, klacek, větývka nebo teleskop, dobrá obrana, ale v místě, kde je čas a prostor na zákrok. Já však řešil jeden problém - 8 patrový panelák, 3 bytové jednotky na patře a naproti bytu tchýně a tchána, u kterých jsou mé dvě malé dcery téměř obden, je byt rodinky fěťáckých smažek, které mají, jak jinak (žádný hate free sluníčkový pejskař mi to tuto velmi častou vazbu mezi feťák+"bojové" plemeno nedokázal bez hádek a osočování z fašismu vysvětlit :D ) místo nějakého typicky panelákového psíka, kterého stačí nakopnout, krásně vzrostlou cca 50kg brazilskou filu (podotýkám v bytě 2+1). Jak jistě každý, vele zkušený a sečtělý pejskař i zde na tomto fóru ví, že toto plemeno se vyznačuje tím že, dovolím si citovat: "Fila vyniká sebevědomím, odvahou a silným poutem ke svému pánovi a jeho majetku.[1] Má-li dojem, že ji nebo její rodinu či teritorium někdo ohrožuje, zasáhne bez povelu a bez varování, čemuž je nutné přizpůsobit chování majitele"
https://cs.wikipedia.org/wiki/Brazilsk%C3%A1_fila

každý pejskař či zastánce pejskařů, doufám, zná důvod pořekadla "první pán potom pes". Pokud ne, vysvětlím - pán psa, má dát jasné znamení psovi o tom, kde končí "můj dům" a kde začíná "dům všech ostatních" a kde tedy není nutné hlídat a útočit, protože už se nejedná o prostor pána psa. To dává najevo tím, že pán nejdříve vstoupí do takového prostoru jako první a udělí jasně naučený pokyn svému psovi.

Bohužel, smažky, fěťáci, a především "seru na všechny můj pes bude běhat bez vodítka a náhubku" zkurvení pejskaři, na toto pravidlo z vysoka serou, protože "já mám psa, ty se podle toho chovej", fuck off.

Abych to neprodlužoval - venčení brazilské fily smažkové rodinky v paneláků probíhalo tak, že se otevřou dveře, naddřený 50kg pes (který cvičák viděl možná tak max. na Discovery chanell) vyběhne jako první ze dvěří ven a v podstatě neví, v jakém prostoru se nachází, je to ještě území pána a paní? Co ty dvě malé pištící postavy co zrovna vyházejí ze dveří na proti, chtějí pánovi ublíži, mám je zardousit?.... Hmm? co vy na to, zdejší pejskaři.

Mé řešení je - rozmrdat hlavu čokla střelami z jedné půlky zásobníku mé pistole a druhou půlkou palici pánovi čokla, v případě, že k útoku dojde, bohužel, útok znamená to, že jedna nebo obě z mých dcer budou buď mrtvé, nebo nadosmrti zohyzděné. Podotýkám, mezi dveřmi partají na patře je cca 5 metrů prostoru, rychlost psa je neskutečná, nějaký prostor na řvaní a výhružky na psa jsou prostě bullshit.

Musím však říci, že toto řešení, a skutečně doslova, včetně vytažené zbraně, jsem nabídl manželce smažky, když psa venčila, a skutečně, od té doby se čokl venčí výhradně s náhubkem a vodítkem. A pak že to nejde :D

PříspěvekNapsal: 28.10.2017 22:42
od bivoj
devlop píše:...ale v místě, kde je čas a prostor na zákrok...

Jasan, to je v případě, že má člověk čas toto provést... Ve tvém popisovaném případě (a i spousty obdobných) je to už jen o kompromisech a špatných vs ještě horších řešeních. Bohužel existují v životě i situace, které prostě téměř nemají možnost "dobrého" řešení.

PříspěvekNapsal: 29.10.2017 12:38
od Hislin
V takovém případě soužití s idioty na stejném patře, bych se jim to nejdřív pokusil vysvětlit. Pokud by jim to stejně bylo u zadele, řeším s úřady/policií. Pokud by se stejně nic nedělo, dával bych si s dítětem veliký pozor a byl připraven. Pokud by došlo k jakémukoliv incidentu ze strany psa, řeším nekompromisně jeho eliminací. Snaha řešit s úřady a policií byla a to by asi byla polehčující okolnost. Každopádně zdraví mého dítěte je pro mě naprosto vším, takže obranu proti takový bestii v malém prostoru bych řešil i za cenu zdraví svého. Prostě po psovi okamžitě skočit. I kdyby mě měl pokousat, na dítě se dostat nesmí. Myslím, že by takhle instinktivně asi jednal každý otec.
Ono bohužel, jak ve společnosti stoupá počet idiotů, všelijakých fetek a sociálů, tak bude stoupat i množství takových incidentu. U nás volám pravidelně policii do parku, kde se kousek od dětského hřiště na trávě valí bandy chlastajicich, dredatych individuí, okolo kterých pobíhá na volno smečka ne úplně malých psů. Vždycky si tak řeknu, až to bouchne, vy budete první na řadě :chuckle

PříspěvekNapsal: 29.10.2017 14:53
od štaflík
Je mi smutno po rozpadu sebevědomých chlapů, co se nebáli ani čerta z ďáblem a ještě by je po pár pivech dostali v páce.
Ten dnešní rozpad.cz plný hysterických strašpytlů, co se bojí vylézt z bytu bez kveru (aby někomu "rozmrdali půl hlavy"), teleskopu, pepřáku, brnění... mi připomíná debaty frustrátů z Novinek. Slovník, myšlenková schémata, vybíjení si strachu a frustrace anonymně na webu... Hoši když už teď evidentně máte strach ze světa kolem, tak až to prdne, budete lovná zvěř. I s deseti pistolema. Nedivím se, že chlapi, co tenhle web založili už jsou jinde...

PříspěvekNapsal: 29.10.2017 17:23
od the.marek
Asi tak Štaflíku... Rozpad je už jenom "Stokoidní torzo" let minulých plné populistických, politicko-sračkoidních a poraženeckých keců... :puke

PříspěvekNapsal: 29.10.2017 17:25
od štaflík
Marek :hand

PříspěvekNapsal: 29.10.2017 17:29
od Václaf
Tak ty žvásty ignorujte,pořád se tady snad dá dohledat hodnotná informace ne? A poraženecký řeči snad nevede každej... :hand :beer

PříspěvekNapsal: 29.10.2017 21:27
od devlop
pánové, štaflík, the.marek, Václaf, mám k vám úctu, opravdu, i když to bude znít jako sračka, máte tolik zkušeností, znalostí a materiálního zabezpeční, co já za tuhle zkurvenou dobu ve svých letech nestačím nabrat, to je fakt.
Bohužel, doba kdy "Je mi smutno po rozpadu sebevědomých chlapů, co se nebáli ani čerta z ďáblem a ještě by je po pár pivech dostali v páce." je prostě pryč. V této době, nebojácnost, být si jistý v tom, že někomu dám prostě pár českých, výchovných facek a hotovo, vyřízeno, prostě přestává (ve větších městech) fungovat a myslím, že je i dobrou cestou do hrobu. Dobrá, na malé vsi v rámci jeho obyvatel možná, no problem, tam se velmi rychle dohodnete, kdo má většího ptáka a kdo určuje pravidla. Co však ale ve věštších městech, pardon, rovnou budu megaloman, co takhle Praha? Partaj kde bydlí vietmanec, rusák, rásák, ind, afgánec, afro, párek nafrněných slováků + nějaká naplavenina z moravy. Jste si fakt jistí, že domluva mezi touto sortou bude naprosto bezproblémová a že beze zbytku splní to, oč žádáte? Skutečně by jste byli naprosto v pohodě, pokud by jste šli řešit výše uvedný problém s čoklem v domění, že vám stačí vaše výška, váha a men to men fight skills?
Mimochodem, když budu hodně hnusný, Czech Gladiator .45, na jednu stranu super počin, ale každý kdo má do prdele díru a 18+ na vás tohle může ve dvěřích, nebo kdekoliv venku, toto vytáhnout.
Tudiž tedy závěrem, ano, jsem strašpytel, šulín co nevyjde bez 9mm luger pistole ven a co je neustále v "oranžovém režimu", pokud je s rodinou o víkendu venku nebo ve smradalvamé pražském metru. A nemyslím si, že bych byl zrovna v té v sortě "lovná zvěř", právě naopak, já očekávám problém vždy a jsem na něj připraven. Velmi mne ale udivuje, že zrovna na rozpadu, ten kdo je připraven a očekává problém ve společnosti (ať už se jedná o čokly nebo cokoli jiného), a zvyká si na to, že bude zbraň nosit den co den, je označován za strašpytla a frutráta co nevyjde bez zbraně z bytu. To mne bohužel od místních velmi zklamalo.

PříspěvekNapsal: 29.10.2017 21:44
od štaflík
Myslím, že lítáš mezi extrémy chlape: "rozmrdat půl hlavy" vs. "domluva naprosto bezproblémů". Tak přesně mezi tím je 50 odstínů šedi, kde se jde pohybovat mnohem efektivněji. A lovnou zvěř nedělá to, že jsi neustále vyjančený a ve střehu (to je koloušek taky), ani to, že jsi krutě ověšen železem (to je divočák taky).
Když to řeknu natvrdo a Tvůj případ:
-chytrý muž bude problém s filou na patře (pokud je opravdu agresivní a problém náhodou není jen v tom, že jsi z ní vyplašený a wiki považuješ za studnu pravdy, což fakt není) řešit jinak, než pořváváním na veřejně přístupném foru, že majiteli rozmrdá hlavu kvérem.
-protože pokud k tomuto řešení budeš muset sáhnout, nasral sis předem do hnízda, jasný? A tenhle text na Tebe klidně vytáhnou. Mínus deset bludišťáků u soudu. Chápeš o čem mluvím a v čem je problém?
-prostě pokud máš reálný problém, neřeš ho tím, že jsi krutopřísněj a hustej na webu.

PříspěvekNapsal: 29.10.2017 22:34
od JOBU
Štaflík,dobre,obidvaja máte v niečom pravdu,ale ako by si riešil uvedený problém,alebo situáciu ty?
1.)
V prípade žeby si o tých smažkách so psom vedel
2.)
V prípade žeby si o nich nevedel.

A na tvoje deti na chodbe by ten pes vybehol.(zbraň pod tričkom/zbraň doma,a je jedno aká)

PříspěvekNapsal: 29.10.2017 22:43
od štaflík
Tak základ je nebydlet se smažkama. Pes je až sekundární či terciální problém. Příště můžou být smažky na výletě a slyšet hlasy a mít vidiny a sejmou tvoje děti, že v nich uvidí démony. A že to není jednoduché nebydlet se smažkami a je to spojeno se spoustou obtíží se jich zbavit? Jo, to je fakt. Ale nejsi na foru pro snadná řešení a smajlíky hodných maminek.
Každopádně začal bych zasypávat účady, MP, PČR stížnostmi (ideálně na 156 a 158 které jsou archivované) na ty psy a problémy s nimi. Ne pro to, že něco vyřeší, ale abys měl krytí. A rozhodně bych nepsal na veřejně dostupná fora o rozmrdání hlavy.

PříspěvekNapsal: 30.10.2017 14:01
od devlop
Máš pravdu Štaflíku, uletěl jsem a příště vím, že nemám psát unavený pozdě večer a navíc v rozhořčeném rozpoložení v jakém jsem zrovna byl. Jak se říká, vyřčené slovo a vystřelenou kulku nevrátíš zpět, případné následky jdou za mnou, tím bych to rád uzavřel.

Nicméně, vrátíl bych se k oné situaci, kterou tu řešíme, jen dovysvětlení -
souhlasím s postupem, že " zasypávat účady, MP, PČR stížnostmi ". Akorát, jak správně píšeš, to nic nevyřeší (nebo možná ano, viz níže). V mém popsaném případě byl byt smažek a jejich psa řešen v rámci stížnosti na zasedání vlastníků bytů (kam samozřejmě smažky nechodí, nějaké fašistické schůze kde se řeší dodržování fašistických pravidel zřejmě odszuzují) - byl proveden zápis, ale správcem bylo samozřejmě řečeno, že pokud nedělají bordel (ano, nedělají, pes často nešťěká, v noci rámus není, jen občas nějaká párty a občas se táhne smrad marihuany po celé chodbě) a platí pravidelně příspěvky do fondu oprav, není žádná páka je z tama dostat, dokud se něco nestane. Hlášení na MP bylo, ovšem ne z důvodu pohybu volně puštěného psa po chodbě (bohužel, nebyl jsem zrovna u toho a dozvěděl jsem se to až týden zpětně), ale z důvodu, že byl venčen bez náhubku na volno v parku před domem (kde je i dětské hřiště), a co jse se pak dozvěděl, tak hlášení bylo od více lidí a dokonce i pejskařů, kterým brazilská fila puštěná na volno bez náhubku asi také na pocitu sucha a bezpečí moc nepřídá, když vidí, že zhulený, vysmátý majitel je někde 100 metrů daleko. MP přijela po cca 30minutách, pes i majitel už samozřejmě někde v prdeli, rozloučili se s tím, že máme příště zase zavolat. Dále se psalo na vedení města, tam bylo suše oznámeno, že volný pohyb psů je městem povolen pouze v oblasti té a té a okolí domu do této oblasti nespadá, přičemž dodržování této vyhlášky je v rukou MP, která provádí občasné hlídky takže stížnosti máme směrovat primárně tam. A kruh se uzavřel :D

Tož asi tak, dokud se něco nestane, tak to povětšinou nikoho moc nezajímá, protože volně puštěný pes velikosti malého poníka u dětského hřiště nebo na chodbě v paneláku je vlastně pí*ovina a ona skutečně je, však na něm vlastně můžou děcka jezdit jako na koni, takže není co řešit.

Na závěr happy end, teď to však již vypadá delší dobu v pořádku, musím zaťukat, a psa vídávám venku i na chodbě pouze na vodítku a v lepších dnech i s náhubkem. Proč ke změně došlo se mohu jen domnívat, možná šly smažky do sebe a možná tomu pomohl výstup, který jsem s jedou z nich měl (a který jsem nešťastně popsal v předchozím příspěvku), nebo možná si je konečně zavolali na MP k projednání přestupku, těžko říci, my už pak MP dále nevolali a mě si na PČR nebo MP také nikdo nepředvolal.

Jinak Štaflíku, ve psech se fakt nevyznám, nemám čas hledat oficiální weby s popisem charakterů jednotlivých plemen, proto odkaz na Wiki, neříkám že je to studnice pravdivých znalostí, jasné, že tam může psát každý kdo má doprdele díru. Pokud je někde fundovaný článek o brazilské file, po jehož přečtení nebudu vyplašený tak jako z článku na wiki, hoď mi ho pls sem nebo do SZ, rád se něco dozvím, třeba je to fajn psík.

PříspěvekNapsal: 31.10.2017 18:02
od štaflík
Hele, jen pár poznámek z mého (sic!) pohledu.
-Já osobně bych se s tím psem snažil skamarádit. Já nevím čím to je, ale s většinou velkých psů vyjdu.
-Fila není pes šlechtěný na dávení všeho, co potká. Byl to pes vyšlechtěný (mj.) na lov uprchnuvších otroků z plantáží, které ale nesměl zabít. Mrtvej otrok nevydělává. Fila ho musela najít (dobrý stopař, je v ní bloodhound), uštvat (ne rychlý, ale vytrvalý běžec) a fyzicky přemoc, aniž by ho oddělala či porouchala z hlediska práce. Proto si umím představit filu, že na někoho vystratuje a povalí ho, ale tvrdé používání zubů není úplně není naturel. Trochu podobné určení, jako anglický bullmastiff, který je ovšem většinou tvárnější a vlídnější.
-Nevýhoda a problém se všemi psy, co mají tlamu zhruba na úrovni dětského obličeje: psi neumí mluvit, ani dávát pohlavek, plesknutí přes prsty. Po svých štěňatech, nebo podřízených členech smečky se ohánějí zuby, většinou jde o uder hranou zubu. Problém je, že u dětí to může vycházet do obličeje a (zejména) dětská kůže na obličeji nevydrží zdaleka co štěněcí. A často dost hnusný úraz s jizvou na dlouho či nafurt je často na světě během momentu, aniž by šlo o agresi či nějak zle míněný akt. Prostě k sobě nejsme rozměry kompatibilní. Bohužel. Je to velký problém a častý zdroj neštěstí. Základem je vtloukat dětem do hlavy, že nikdy, nemají dávat žádnému psovi obličej k hlavě (už proto, že pro psa je to velmi často nepříjemný projev nadřazené agrese).
-To, že je pes agresivní na jiné psy absolutně nijak neimplikuje, že může být agresivní na lidi. Psi to ohromně rozlišují a jsou psi, co by žrali jiné na potkání a přitom je můžeš dávát jako canisterepeutické k záchvatujícícm autistům. Třeba anglický staffošírský bulteriér není většinou nijak vídný k jiným psům (samci), ale je dokonale snášenlivý a milý k lidem a dětem (nunny dog).
-rozdej doma kvalitní pepřáky. psi jsou na něj cimprlich.

PříspěvekNapsal: 31.10.2017 18:31
od JOBU
Presne,ono je to tak,že pokiaľ domáci pes vyrastá od mala aj s dieťaťom,nedá naň dopustiť.
Najhoršie a najviac nepredvídatelný je prípad,keď sa stretneš so psom,ktorého vidíš prvýkrát a evidentne nemá chuť hrať sa....

PříspěvekNapsal: 01.11.2017 7:45
od Ibex
ono jsou určité věci v chování psů, které nejsou jednoduše vysvětlitelné. Já jsem choval přes 15 let foxteriéry a to byly opravdový mazlíci, co mi kolikrát přeskakovali 150cm plot, aby utekly za dětmi z naší ulice, když šli do/ze školy - pomazlit se. Za celou dobu jsem je to nedokázal odnaučit a to jsem je měl vycepované se zkouškami. Byly tím široko daleko známý.
Myslivci si je půjčovali na prašiviny a černý, dobře poslouchali povely i od cizích. Jenže na některé lidi měly velkou pifku. Žádný kynolog mi to nedokázal vysvětlit, proč (pro mě) bez důvodně ostražitě až nepřátelsky reaguje na pár konkrétních lidí - majitel chovné stanice, od kterého jsme foxíky kupoval mi říkal, že je to "prostě chemie" že si nesedli...

PříspěvekNapsal: 03.11.2017 10:52
od TomSmith
Proč lidé více soucítí se psy, než s jinými lidmi?
http://www.osel.cz/9627-proc-lide-vice- ... lidmi.html
Inspirací pro tento výzkum se stal známý kontroverzní případ ze sociálních médií.
V roce 2014 došlo v Phoenixu k brutálnímu útoku pitbula na čtyřletého chlapce. Pes chlapce zle potrhal a ten musel podstoupit chirurgické zákroky.
Když pitbulovi hrozilo utracení, tak se objevila kampaň za jeho záchranu na Facebooku. Získala přes 40 000 lajků, zatímco stránka na podporu zraněného chlapce jich měla jen zhruba 500.

Proč to tak je? Psi obvykle bezvýhradně poslouchají své lidské pány, což lidem samozřejmě imponuje a mají pak tendenci psy považovat za zranitelné. Mnoho plemen psů jsme si také podvědomě vyšlechtili tak, že připomínají chlupaté lidské děti...

PříspěvekNapsal: 21.12.2017 16:23
od JirkaK
Mladou Američanku roztrhali vlastní psi.

https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... i-psi.html

ještě, že mám jen jorkšíra.

Proto mě fascinuje, co všechno lidi chovají kolem nás a nejlepší jsou chovatelé v paneláku.

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 13:35
od Cep
Onehdy jsme se potkali na úzké lesní pěšince ve svahu. Za mnou rodina, přede mnou retrívr a za ním pár středního věku. Zastavil jsem se a koukal na psa, jestli mne obejde. Ten se k tomu neměl, koukal na mne a pak začal couvat, vrčet a štěkat.
Pár si vzal psa nakrátko a kKdyž jsme se míjeli, tak žena zaslechla něco o tom, že jsem psa provokoval.
Vím, že pes bere pohled do očí jako provokaci či výzvu a nemám problém se vyhnout lidem. Ale ustoupit z cesty psovi se mi opravdu nechtělo.

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 15:32
od Rafael
Psi za nic nemůžou. I když si o jejích inteligenci můžeme myslet cokoliv, vychvalovat ji, přece jen jsou to zvířata a ve stresových situacích jednají pudově.
Jejich "rozum" jde stranou, nějaká výchova a výcvik v takových situacích nijak nepomůže.
Pokud někdo tvrdí opak, že je schopen psa perfektně vycvičit a asociovat, tak kecá!
*
Pokud pes získá nějaký podnět, špatně si ho vysvětlí, zachová se pudově a až pak mu dojde, někdy i velmi rychle, že něco udělal špatně a "stydí" se za to.
Jenže to už je pozdě.
*
Pár příkladů:
Po noční směně jsem si dal pár štamprlí na lepší spaní, dobrmanovi do misky pivo a šli jsme spát. Spolu, vedle sebe. A asi se nám oběma něco špatného snilo, já se rukou ve spánku ohnal a on mě rafnul. Okamžitě mu došlo co provedl, kňučel a bylo na něm vidět, že to udělat nechtěl. (A ránu mi pak dlouho lízal..)

Nebo taková menší hádka s manželkou:
"Já ti jednu fláknu" a rozpřáhla se:
Pes vyskočil a byla to otázka vteřiny nebo vteřin - pokousaná od konečků prstů až po loket.
Naštěstí nijak vážně, protože kdyby ten pes chtěl dopadlo by to daleko hůř. Bylo to z jeho strany asi jen takové neadekvátní varování.
Samozřejmě, že mu pak okamžitě došlo co udělal, bylo na něm vidět, že to nechtěl, ale už se to stalo..
(Co jsem měl tehdy s ním dělat? Trestat ho za něco co má v genech, ale co si pak velmi rychle uvědomil, že to bylo špatně?).
*
Tím chci jen říct, jak jsem psal v úvodu, že psi jako takoví jsou v těch spoustech mediálních kauz nevinně. Je to vše jen o jejích majitelích kteří je pořádně neznají a nedokáži vyhodnotit potencionální rizika a chováni jejích psa pro ně v často i banálních situacích.
Ale pes je pes a něco vidí úplně jinak než člověk...
*
K obraně proti volně pobíhajícím psům doporučují někteří cyklisté fláknout mu pod čenich bouchací kuličku. Většinou to asi fungovat bude. Většinou, ale co když natrefí na nějakého kterého to vybudí a rozzuří ještě víc?
*
Osobně si myslím, že nejlepši ochrana proti psovi je zdržet se veškerých prudkých pohybů, hysterických reakcí a hlavně nesnažit se před ním prchat. Není šance mu utéct a navíc se u něj pak projeví ty jeho pudy...

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 17:07
od štaflík
Jen technická :
1.) I člověk ve stresu jedna pudově
2.) Pokud to není vlastnost plemene (přecijenom je dobrman pes vyběrčího daní), tak psa vychovaného nemáš. Sorryjako.

Jinak se na mě nezlobte, ale ještě jedno dvě Storky "jakjsemsampotkalretrivravpustemleseapocuralsejentrochu" tak přestanu v noci hrůzou spát a do práce budu jezdit v otéčku, místo přes les s kanci, retrívry, ba i jorkšíry.

Já nevím chlapy, ale jestli tohle tak řešíte...

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 18:21
od the.marek
:-D :-D :-D :-D

Na tomhle tématu se krásně profilují rozpadlíci a úplný hovna... :-D :-D

Jinak šťastný a veselý a snad nenajdete pod stromečkem nebo cestou na půlnoční labradora, či retrívra... :-D :-D

P.S.
Příspívat k téhle debatě nebudu, protože je to zbytečný, jako ke všem tady. Budu si teď muset dát az trest nějaký kliky, že jsem se neudržel a napsal jsem sem... :head

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 18:36
od Rafael
Právě proto jsem to psal.

Jeho předchůdce byl taky dobrman, ale nějak úplně jiný.
(Máme pro tu rasu nějakou slabost..)
A mimo vzhledu, přítulnosti a oddanosti měl úplně jinou povahu. Byl takový nějak "rozvážnější" a ty divoké, přirozené pudy měl více potlačené.
Ale i tak jsem bych si ho na volno pustit nikdy pustit neodvážil.
*
Není to o rase, odvážím se tvrdit, že ani moc o výchově, ale o povaze každého jednotlivého psíka a o tom co má z genech po svých "divokých" předcích.
Může být pitbul nebo rotvík který si na sobě nechá "dříví štípat" a na druhé straně jezevčík nebo čivava agresivní, kousavá a zlá.
*
Výchovou se sice dá leccos změnit, ale přirozené pudy nebo danou povahu úplně potlačit ne.
*
Proto furt tvrdim, a tvrdit budu, že ta psiska za nic nemůžou. Že všechny ty politováníhodné incidenty jdou jen na vrub jejích nezodpovědných majitelů.

P.S. Když tak se omlouvám za OT.

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 20:29
od štaflík
Máš recht, že psi jsou osobnosti a plemeno a výchova nejsou vše, což je ovšem v rozporu s tím, že jde "jen" o zvířata. Psa nemám už kolik let, ale stýská se mi. Na druhou stranu: mám celkem tři kamarády s kavkazáky a středoasiaty (což jsou ve srovnání s nějakými dobrmany, rotvíky, piťáky, bandogy... zvřátka z úplně jiného vesmíru drsnosti) a mají je zpracované tak, že se na nich dá dříví štípat a není na světě moc lidí, kterým bych věřil víc, než jim. Rafael: :hand
The Marek: na řadu věcí sdílím Tvůj pohled. Tohle je jedna z nich.

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 21:24
od Václaf
Měl jsem dva Beaucerony,čubina nedá na syna dopustit a pes se nechal od něho vytáhnout z pokoje za ocas a ani se nezvedl a jednou si děcka na něm na pískovišti plácali bábovičky,bohužel to nemám nafocené. Jen tady taková drobnost jací byli (a stále jsou) kámoši,pejska už bohužel nemám,čubina se těší dobrému zdraví (bude ji v únoru 12 let). Fotka je z 8/2013. Fenka je ta s náhrdelníkem

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 21:27
od štaflík
Sweet.
Vlevo jasný happydog :D

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 21:57
od Cep
štaflík píše:Jinak se na mě nezlobte, ale ještě jedno dvě Storky "jakjsemsampotkalretrivravpustemleseapocuralsejentrochu" tak přestanu v noci hrůzou spát a do práce budu jezdit v otéčku, místo přes les s kanci, retrívry, ba i jorkšíry.

Tak tam jsem neřešil ani tak psa, jako majitele. S pejsky jsem se zatím vždycky domluvil.

PříspěvekNapsal: 22.12.2017 22:03
od štaflík
Když nemusím řešit psa, neřeším majitele. A psát pokaždé o tom, jak jsem potkal pitomce, nedělám nic jiného. Například mě dneska v Lidlu chtěla předběhnout jedna bába. Kam já to napíšu...? Ne nic ve zlém chlape, ale k tomuhle webu bych čekal silnější problémy a příběhy, než "jak jsem potkal retrívra".

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 20:04
od the.marek

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 20:39
od Lyster
Už jsem to dával do Krize online.
Já doufám že nikdo z fóra který vlastní ZP. není tak tupej. Tedy jeslti to bylo opravdu tak, jak se píše.
Na druhou stranu jsem se ale nemohl nepozastavit na lindčem lidí v diskusi, že u sebe někdo nosí zbraň, pepřák, teleskop a nůž.

PS: Novinář by mohl poznat rozdíl mezi motýlkem a multitoolem. :head

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 21:12
od the.marek
Ať si nosí kdo chce, co chce, pokud je to legálně...
Nějaké lynčování na diskuzích mě je taky u sedele, 90% všech diskuzí je jen o tom...

Spíš mě zarazila ta výbavička, očividně člověk, který se o vybavení, nožíky apod. zajímá, žádný Svazarmosaurus se starou Čízou a Mikovem.

Ani bych se nedivil, kdyby to byl nějaký "Labradoroposeroutkasmalýmpenisemanebezpečíočekávajícízakaždýmrohemastromem" odsud...

Druhá věc je, jak se to odehrálo ve skutečnosti... Nicméně košér to na mě moc nepůsobí...

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 21:35
od štaflík
Kruci, tam je můj nůž!

PříspěvekNapsal: 27.12.2017 22:29
od K4cer
Cože tvůj nůž, ale tvoje pistole.. :chuckle

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 0:04
od Grunt
the.marek píše:Spíš mě zarazila ta výbavička,

No mně taky. Tohle má u sebe někdo kdo jde venčit psa (přitom nevidím třeba žádný mobil)? Kurňa, ta Praha to musí být opravdu nebezpečné místo…

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 0:07
od Hohepa
To měl u sebe ten druhý , co šel venčit děti.

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 0:19
od Bill Masen
Tak jestli se pejskař supernasral a řekl něco jako trhej, tak bych asi taky střílel mít tam děti. Raději odprásku psa, než aby moje děti měli jizvu od zubů. Každopádně psa poznáš podle majitele.

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 0:20
od Grunt
No ještě že nežiju v městě. Přitom do lesa se doporučuje jako obranný prostředek velmi hlasitá píšťalka :)

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 0:48
od Bill Masen
Kdo to doporučuje? :shock:

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 11:55
od devlop
poslušně hlásím, že já to nebyl :D Můj názor na cizí psy volně se pohybující ve městě bez náhubku kolem mých dvou dětí znáte, ale já zásadně petardy neházím.

Těžko říct, jak to bylo v tomto případě, možná se jen setkali dvě hovádka na špatném místě ve špatný čas. Rozhodně ten co střílel se dopustil jako první přestupku už tím, že házel petardy, v Praze je to regulováno vyhláškou, kdy se smí a kdy ne. Pokud pejskař měl psa navolno (asi měl, klacek v ruce a pes na vodítku mi nedává smysl) a byl mimo místa, kde psa volně mít smí (opět regulováno vyhláškou, jen nevím, jestli už vzešla v platnost, na začátku roku 2017 se řešila novela), tak se dopustil přestupku také. Kdo koho pak vyprovokoval tak, že tam stříkal pepřák a pak se střílelo do země, se myslím nedozvíme.
Co mě ovšem na tomto případě, respektive článku v novinách zaráží je to, že uvěřejňují fotky z místa činu, nábojnici v trávě, zabavené věci. To přece nějakému novinářskému šulínovi PČR nedovolí, vstoupit na místo činu a fotit si nábojnici a nevystaví před něj zbraně zabavené podezřelému. Tohle prostě PČR pustila do médií záměrně. Porovnejte s nedávným případem, kdy čmoudi v Brně vyřízli bílému čechovi usměv přes půlku hlavy - policejní mluvčí se ohání tím, že nesmí ani uvést národnost útočníků, protože probíhá vyšetřování a zákon to nedovoluje blablabla, novináři si ani neobstarají fotku poškozeného, i když to bylo na twittru a FB na sto místech. Ale tady novinářům pošlou rovnou fotky z místa činu, bo se střílelo, tak udělejte masírku. Je to prostě žumpa.

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 12:39
od Lyster
Taky mi to přijde jako účelová masáž. Zbraně fuj ať už jakákoliv, pistole, nůž, teleskop pepřák atd. Každý slušný člověk se má přeci nechat zmlátit, okrást a jestli to náhodou přežije, tak nedej bože, aby byly poškozeny útočníkovio práva...
Už několik let nosím u sebe věci na obranu, nůž, pepřák, taktické pero a baterku mám u sebe skoro stále, a dále podle potřeby teleskop, palnou zbraň (JPX4). Dost často chodím po městě i do přírody jako doprovod s dětma z 1.st. A děsim se toho, kdy nějakej priblblej pes, divočák, fetka nebo prostě magor na ně zaútočí... Když jsme při vyletě narazili na svini s malejma selátkama, hodně mi lepilo... A byl jsem rád, že ten pepřák v kapse mam kdyby bylo potřeba. Na štěstí utekli.

PS: Zase se řeší stejné téma ve dvou vláknech, Zde a v krize on-line. Jelikož v tomto případě pes nikoho nenapadl, byl by jsem za to, psát věci k tomuto incidentu dále jen do krize on-line. Ať v tom neni bordel.

PříspěvekNapsal: 28.12.2017 13:09
od devlop
pravda, jsme už dost OT, pes byl v tomto případě jen jako němý svědek událostí :)

PříspěvekNapsal: 30.12.2017 13:03
od tty123

PříspěvekNapsal: 30.12.2017 14:11
od JirkaK
Je to smutné, ale když vidím kolik lidí chová v panelovém bytě psa rasy pitbull, německý ovčák, labradora atd. tak se není čemu divit.

PříspěvekNapsal: 30.12.2017 15:44
od the.marek
Hmm, Pitbull, Něm. ovčák v bytě, tomu říkám pravdu problém, to se asi rovná, že pes bude zabiják... :-D :-D

Tady je to fakt samej odborník na slovo vzatý napříč vlákny koukám... :roll:

PříspěvekNapsal: 30.12.2017 19:49
od Josef
Titulek... V přerovském bytě pes napadl malé dítě, které na následky zranění zemřelo ...je zavádějící.
Správně by měl znít... V přerovském bytě malé dítě napadlo psa, ten se bránil a dítě na následky zranění zemřelo

Podle informací, které mám, totiž dítě bodalo psa do oka. Bodnutí do oka splňuje kvalifikaci "týrání zvířete". Pokud dítě konalo to, co konalo, pak má první otázka zní - jak to, že rodič nechal své dítě týrat zvíře a nezakročil? Teprve pak se můžeme ptát, proč pes napadl a kousl dítě. Nicméně, žádné zvíře na světě není povinné strpět bodání do oka (ani jiný úkon ohrožující jeho život a zdraví). Takže i když pes následně napadl chlapce (který mu způsoboval bolest), stále by měla být plná vina na rodiči, který nezabránil svému dítěti v konání a neměl by být vinen ani pes, ani jeho majitel.

PříspěvekNapsal: 30.12.2017 20:29
od devlop
no to snad nééé Josefe, "Podle informací, které mám" - to o nějakém bodání prstem do oka od ROČNÍHO dítěte, říkala asi 80letá sousedka do kamery TV ZHOVNA, doufám tedy, že to nebudeme tady na tomto fóru brát jako 100% pravdivý fakt, že ne, to by už byl fakt úlet :D Ale souhlasím s tebou, roční dítě totiž ví o světě ještě úplné hovno, nemá ponětí co se může stát a co která věc dělá, to je schopno strčit prst do dírky zásuvky 230V, nebo do mlýnku na maso. Od toho jsou rodiče, aby jej hlídali a především, nedopustili to, že bude samo s cizím psem. Tady se však ukázala v celé své kráse jedna věc - nikdy, nikdy si nemůžete být jisti tím, že zrovna to vaše vychované, hodné, naprosto dokonalé, ťuťu ňuťu, krásná srst a ocásek psisko nenapadne cizí dítě. Nikdy totiž nevíte, jak bude váš pes reagovat na to, co zrovna toto dítě vašemu psu udělá. Může ho vyprovokovat cokoliv, nepříjemný, hlasitý zvuk, které dítě uělá, to že před ním bude ze strachu utíkat, že ho ostrou hračkou píchne do slabin, nebo jen třeba to, že jej z neopatrnosti sobě vlastnímu u ROČNÍHO dítětě píchne prstem do oka. Tož asi tak, a teď se do mě zdejší pejskaři pusťte :lol:

PříspěvekNapsal: 30.12.2017 21:13
od Josef
Nikdo z nás tam nebyl, takže můžeme pracovat jen s informacemi z médií. Ale nehovořila o tom jen jedna z TV stanic. Zmiňují se o tom i různí přispěvatelé na různých fórech (nemyslím zrovna tohle fórum) a s různým časovým předstihem. Nemusíme to brát jako 100% pravdu, to určitě ne. Ale pokud připustím jako jednu z možností scénář, že by tomu tak teoreticky mohlo být, pak prostě psa jako hlavního viníka rozhodně nevidím. Pokud se časem dozvíme, že si dítě psa nevšímalo a ten zaútočil, je to něco jiného. Bohužel to nic neubírá na tragičnosti situace, kdy ve výsledku zemřelo dítě a nedá se to už vrátit zpět.

Smutné je, že čím dál více okolo sebe vidím situace, kdy rodiče nechají dítě bez povšimnutí dělat nebezpečné věci (které ohrožují buď přímo jejich dítě nebo jiné děti) a vůbec jim to nevadí. Hlavně když mají od dítěte chvíli klid. Ale to nejde, tak to nefunguje. Dítě je dvacetičtyřhodinový úvazek, až do jeho 18-ti let. I když jsem vždy měl psy, které jsem považoval za mimořádně spolehlivé, když byly děti malé, nikdy s nimi nezůstaly bez dozoru. To se prostě risknout nedá, děti mají občas blbé nápady (a psi konec konců někdy taky)...

PříspěvekNapsal: 30.12.2017 21:45
od Angelus
Můj osobní názor - lidi jsou zdegenerovaný. Chápu, že pro rodiče to je strašný, ale pořád umřelo mládě nejvíc přemnoženýho druhu na této planetě. Prostě Darwin. Můžou za to rodiče - jednoznačně ano. Může za to pes, možná ano, možná ne. Samozřejmě rodičům bych to do očí neřekl, protože je to netaktní a nevhodné. Pokud bych je znal, vyjádřil bych účast. Přesto z pohledu společnosti a lidí, kterých se to netýká nechápu proč se o to někdo stará. Z nedostatků informací je mi spíše líto toho psa, protože ať to byla jeho vina nebo ne, nemá nárok na obhajobu a odnese to zcela jistě, jen proto, že většina lidí má pomýlený názor, že jsou nadřazeni jakémukoliv jinému druhu na planetě.

PříspěvekNapsal: 30.12.2017 22:57
od Fabulous
OT!!!

PříspěvekNapsal: 03.01.2018 10:42
od Hohepa
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/515833/otec-zabiteho-vlastika-1-z-prerova-ten-pes-byl-magor-utocil-i-na-majitelku.html
Otec zabitého Vlastíka (†1) z Přerova: Ten pes byl magor, útočil i na majitelku

PříspěvekNapsal: 03.01.2018 12:43
od Patrol
Lidi jsou nepoučitelní a naivní. Takhle malé dítě bych nenechal bez dozoru ani u bernardýna, nebo jiného klidného plemene, natož u Brazilské dogy, či co to je. Pokud je pes šlechtěn k tomu, aby byl rychlej a nekompromisní zabiják, tak z něho sice můžete vychovat mazlíčka, ale vše v rámci dodržování pravidel. Ročnímu dítěti taková pravidla nevysvětlíte. 100% je to vina rodiče, který to dopustil! Na kanisterapii se používají jiní psi. :head
Tchán má mnoho let útulek a jen jednou narazil na psa, kterej byl takovej hajzl, že mu nešlo dát pomalu ani nažrat. I tak mu ale našli využití v bezpečnostní ohradě a krmili ho z dálky. Jednou ho zkoušel nějakej krotitel zlomit, ale vydrželo mu to tak asi dva dny, než zase začal útočit i na ocelovou tyč.
Je to jak s ohněm, pes skvělej pomocník i společník, ale člověk musí mít stále respekt k tomu, že je to jinej druh a původem šelma.

PříspěvekNapsal: 03.01.2018 21:29
od devlop
výpověď matky je zcela odlišná od otce, vlastně to hodila na své mrtvé roční dítě, že psa vyprovokovalo (pro bezdětné jen připomenu, že roční dítě teprve začíná poznávat své okolí a sebe samo, neumí mluvit a chápání vět a slov ostatních lidí je teprve na počátku, o nějaké účelné provokaci psa nemůže být tedy řeč):

„Já jsem věděla, že není agresivní, že by v životě nezaútočil. Vždyť on mezi dětmi vyrůstal, byl s nimi pořád. Malej prostě musel toho psa vyprovokovat. My jsme se nějak otočili, šli jsme do obýváku. Pes se ohnal, ale to byla taková vteřina, že my jsme nikdo nic nepostřehl,“ popsala s tím, že kříženec vzhledem odpovídající argentinské doze zasáhl dítě do krční tepny, to poté upadlo do šoku. Psovi své sestry podle svých slov věřila."

https://olomouc.idnes.cz/utok-pes-smrt- ... zpravy_stk

mám takový dojem, že takovou výpověď ji poradil právník, protože podle mne by se tato událost dala kvalifikovat jako usmrcení z nedbalosti. Jinak, diskuze pod článkem byla po cca jednom dni zrušena, asi je jasné proč :)

Abych však nebyl úplně OT a aspoň částečně dodržel téma tohoto vlákna, oživil bych jeden odkaz na video, bylo to tady cca před 4 roky, tak pro nově příchozí ;)

https://www.youtube.com/watch?v=vl1FTaLRIIM
o obraně před psem od cca 42minuty

PříspěvekNapsal: 04.01.2018 1:36
od Serža
tady je pěkné video z reálné situace:
https://youtu.be/Udlw2xLXqEQ

PříspěvekNapsal: 12.03.2018 12:29
od Samotář
Mladého Rusa roztrhala smečka divokých psů, když zachraňoval ženu, na kterou se vrhli.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/465869-mladeho-rusa-roztrhali-psi-kdyz-zachranoval-zenu-na-kterou-se-vrhli.html

Byl mladý, měl hůl, šli mu na pomoc a stejně se neubránil.

PříspěvekNapsal: 13.03.2018 18:23
od JOBU
Nedá mi,ale musím: Asi ich neukecal,a nerozumel im :lol:

PříspěvekNapsal: 14.03.2018 3:01
od Serža
jj....vlídné slovo, plátek šunky...to znám z jiného diskuzního serveru :rofl

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 15:24
od JirkaK
Pes v německém Hannoveru zabil svou paní a jejího syna.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... -syna.html

Přitom v Německu si musí majitelé psů bojového plemena opatřit průkaz osvědčující jejich teoretickou průpravu a absolvování praktických zkoušek pro chování psa. I tak se to stane. Osobně bych do rodiny a k dětem některé rasy zakázal, už těch neštěstí bylo dost.
Asi se mnou bude víc lidí nesouhlasit, ale je to můj názor.

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 16:25
od devlop
Naštěstí to odnesli jen jeho majitelé, kteří si mermomocí museli pořídit do městského bytu tohle ťuťu ňuňu plemeno, mimochodem toto plemeno (nebo jeho křížená variace) je podle mne velmi oblíbené u smažek, tedy alespoň co za poslední rok vídávám v Praze se tak v cca 7 z 10 případů tenhle typ čokla ve skupinkách smažek na ulici objevuje.

abych tu jen neplácal dojmy a pojmy, tak zde "technický popis" pejsánka
https://www.pesweb.cz/cz/americky-stafordsirsky-terier

"Toto plemeno není příliš vhodné pro lidi, kteří nemají žádné zkušenosti se psy. Nevychovaný a dominantní pes může být velmi nebezpečný a mívá sklon k agresivitě, někdy může reagovat i na malé podněty útokem. Pokud je vydrážděn, zaútočí velmi tvrdě."

Otázkou je, zda tedy onen zákon, který nutí si před pořízením psa obstarat něco jako "zbrojní průkaz" k něčemu je. Podle mne ano, protože:
- na pořízení psa se vyserou kokoti s malým IQ, kteří si "ostrým psem" chtějí zvýšit své ego, protože v koutku duše ví, že jim to moc nezapaluje, tak alespoň ať z nich lidi mají strach a respekt; něco se učit a nechat se zkoušet je nad jejich mentální možnosti
- vyserou se na to smažky, protože na nějaké testy a zkoušky nemají prachy a hlavně, je to přece fašistické se někde registrovat a nechat se vláčet po úředech že ano.
Vyselektuje se tedy jedna množina lidí a procento možných "nehod" se reálně zmenší. Toto je podle mne fajn, protože u nás může mít tuhle rasu (pitbull, stafordšírský teriér, argentinská doga, what ever...) každý kdo má do prdele díru a to i ti, co nejsou schopni vyměnit piliny v kleci od křečka, bo není čas a nálada pičo, což podle mne není dobře.

Ale realita je taková, že případy kdy:
- na zkoušky a povolení se lidi vykašlou a psa si prostě pořídí (obdoba nelegálně držené zbraně). Netuším, jaké mají v DE za toto postihy, ale nemyslím si, že to bude něco drakonického. Smažka, která nic nemá tak pokutu nezaplatí, pokud jim psa odeberou, pořídí si jiného. Kdo prachy na pokutu má, zaplatí a pejsánek žije u majitele dál.
- zkouškami projdou a povolení dostanou ale pak se na výchovu psa vykašlou, až už vědomě nebo z nedostatku času. A toto je myslím onen případ, který se bohužel stal. Tohle prostě žádný zákon, příkaz, rozkaz nedokáže podchytit. Prostě i ten, kdo získá po úspěšném složení zkoušek ZP a okamžikem jeho získáním začne na nějakou bezpečnou manipulaci a tréning ve střelbě srát, tak dříve nebo pozdějí postřelí/zabije sebe nebo někoho na střelnici...

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 19:39
od štaflík
Kecy.
Za prvé nepoznáš amstaffa od křížence labradora s boxerem. Za druhé amstaff je extrémně klidný pes a pokud by si smažky vybíraly kokršpaněly, bude těch pokousaných mnohem víc. Jenže novináři jim udělali reklamu a smažky a lidi, co věří novinářům tomu věří. Kruh se uzavírá. Jak říká Eco, napiš si historii a ona se stane. Kolem první světové války to byl nejčastější americký rodiný pes, mazel. Kdybyste T. Rooseweltovi, Fredu Astairovi či CH. Chaplinovi líčili, jaký je to zabiják, koukali by na váš jak na magora. Tenkrát to byl takový labrador.
Němci jsou kokoti ve všech směrech. Nevadí jim, že německý ovčák zabije a zraní v německu mnohem více lidí, než amstaff, pitbull apod. Je to přeci der brave Junge, německý věrný parťák z koncetráků, a ne pitbul, kterého mívaly na čumáku americká letadla, obracející Říši v prach. Takže přijali drakonické zákony, plynovali psi, viděl jsem fotky vozíků plných mrtvých psů, dost to připomínalo fotky z koncentráků...Zahrnuli tam i psy jako ablický staffordširský bullteriér, u kterého nenajdete zmínku, že by na člověka byť jen zavrčel.
A všichni tito "bojoví psi" jsou jen naprostý a neškodný čajíček vedle kavkazáků, středoasiatů, jihorusáků, akbashů... a další nesrovnatelně tvrdších a ostřejích plemen. Na nějakého křížence kavkazáka s akbashem vám nikdy žádný zákon nedosáhne. Bude vypadat nepředvídatelně, bude roztomilý a pitbuly si bude dávat ke svačině a zajídat je rotvajlery. A na rozdíl od pitbula nebude vidět rozdíl mezi člověkem a psem. Ale požadujte rasové psí zákony. Mají přesně stejnou logiku a skupinu fanoušků, jako zákony zaměřené proti držitelům zbraní. Fandí jim stejná skupina zamindrákovaných jednodušších jedinců.

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 20:42
od devlop
ajajaj, štaflíku, "Jenže novináři jim udělali reklamu a smažky a lidi, co věří novinářům tomu věří." Já na názory novinářu z vysoka mrdám a seru, chčiju a kdovíco ještě. Věřím jen prostě tomu, co denně vidím, tečka. Najdi mi alespoň dva články, kde novinář píše, že smažky "chovají" převážně amstaff a pitbuly. Nenajdeš, věř mi. To spíše najdeš články o tom, že černé BMW samo od sebe usmrtilo tohle a tamhleto, hlavně že to bylo černé a bylo to BMW a písmena BMW najdeš v článku minimálně 10X :D (btw, jezdím v černém BMW s manželkou a dvěma děckama, takže na články o BMW jsem asi stejně alergický, jako ty na články o "bojových plemenech") :hand

Já se chci prostě bavit obecně, kašlu na to, jak se která rasa jmenuje, jde mi hlavně o její povahové vlastnosti. Jak sám píšeš, některé jsou ostřejší a některé méně. Mělo by se podle tebe regulovat to, že vlastnění "kavkazáků, středoasiatů, jihorusáků, akbashů" by mělo být regulováno alespoň tím, že člověk před nákupem této zbraně, pardon, pejsánka, by měl před nějakou komisí ukázat svoji schopnost tohoto psa vést a vychovávat? (i když jak píšu výše, každá regulce postihne jen část situací, stejně tak jako regulace držení zbraní)

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 20:51
od štaflík
devlop: nepochopení psaného textu.
Když novináři začnou mektat o tom, jak je pes vostrej a nebezpečnej, jaký typ lidí to přitáhne? Hmm? Novináři nepíší o smažkách, píší o tom, jak krutopřísný psi to jsou. Chápeš? A na zákaldě tohoto si je začne pořizovat sorta lidí, co by neměla chovat ani křečka.
Když o nich víš tolik, pověz nám něco o jejich původu, kolik jsi jich choval atd. prostě tvrdá data. nebo to bude web pro kecy zamindrákovaných neználků, co jen neměli čas jít do hospody hekat nad pívem? Na tom pracujete. Prostě argumenty, které používáš a řešení, která nabízíš, jsou stejná, jako u zakazovačů zbraní. Naprosto stejné myšlenkové postupy, stejné operování s dojmy a "argumenty" prodaných a vypatlaných novinářů a stejné volání po zákazech a omezeních.

Ještě jednou, všichni melou o drsných "bojových psech". Jihočeské matky a rozpadlíci požadují jejich zákaz, smažky je chtějí. A přitom jsou tu DALEKO drsnější (i k lidem) a DALEKO hůř vychovatelná plemena, která nikoho nezajímají. Proč? Vypadají jako míšánci a novináři o nich nepíší.

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 21:14
od devlop
ty já ti nevím Štaflíku, já jsem tvůj text pochopil myslím velmi dobře ale přeci po nikom nemůžeš chtít, aby se vyjadřoval k tématu až tehdy, když vychová za svůj život alespoň dva pitbuly (nebo jiné rasy které novináři označují za "bojové") a uzná, že tito psi jsou fakt 100% pohodoví společníci a články o napadení a usmrcení nebo zohavení lidí jsou prostě jen chyby v metrixu. Ano, budou v pohodě a super kámoši pokud je vychováš Ty, o tom žádná debata být nemusí, budou v pohodě pokud je vychová každý jiný chlap co má ujasněný vztah k psům a zodpovědnost vůči sobě a okolí. Ale kua co ti ostatní zmrdi, co na to mrdaj a jsou rádi, že si dokáží utřít prdel? Ti by fakt podle Tebe měli mít bez jakékoliv kontroly např. kavkazáky?

mimochodem, jestli jsi si nevšiml, ja ZP mám, nedávno jsem podepsal petici a současný zákon o zbraních považuji za naprosto skvělý a vyladěný evropský (možná i světový) unikát, který by měl být zachován v takovém stavu jak je. Takže mne prosím neřaď mezi čuráky, co se řadí mezi zakazovače zbraní. Díky

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 21:30
od Cep

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 21:35
od štaflík
Devlop:
jako si nenechám do operace svých zad kecat od zedníka, jako bych nenechal legislativní úpravu držení zbraní dělat studenta fakulty genderových studií, tak bych lidi, co psům nerozumí nenechal mluvit do tohoto oboru.

Dám ti podnět k zamyšlení č.1:
-jsi pevně přesvědčen, že ty články o zmrzačení a zabití od pitbulů jsou JEDINÉ případy zabití a zmrzačení od psů, nebo si jen novináři vybírají?
Zamyšlení 2.:
-pokud přistoupíš na to, že si novináři vybírají a realitu nereportují úplně objektivně, zkusil sis sám někdy najít statistiky závažných napadení psy?
Zamyšlení 3.:
-pokud jsi tak neudělal (jakože evidentně ne), řídíš se kecy novinářů i v jiných aspektech svého života?

Pitbul je normální pracovní farmářský pes. Přes den naháněl krysy ve stodole, hlídal barák, hrál si s dětmi. V neděli ho vzal farmář na lov, kde nebyl dokonalý specialista na to či ono ale taknějak si poradil s dohledáním kachny a doražením divočáka (bo farmář neměl na to, mít deset psů specialistů). A když rodina neměla prachy, šel do ringu, kde na sebe musel nechat sahat od cizích lidí. Univerzální ptakopysk.
Vznikl jao kříženec anglického staffordšírského bullteriéra (domácího psa stafforshirských horníků a ocelářů, který je vyhlášný bezprecedentní oddaností a tolerantností k dětem - ostatně v Británii se mu říká nanny dog, v Reichu ovšem zakázán) s dogou (pro velikost), chrtem (pro odlehčení konstituce) a pointrem (pro zlepšení loveckých schopností). Dnes má jeden dojem, že jde o křížence Magalodona s Tyrranosaurem a Putinem. A slýchává to i od lidí, u kterých by čekal i velkou dávku skepticismu a vlastního rozumu a práce se zdroji.
Ještě jednou: je to pracovní farmářský pes vzniklý přikřížením dogy, chrta a pointra k stabilnímu kříženci anglického bulldoga s jack-russel terriérem. Kde je ten horror?

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 21:42
od štaflík
cep: mně spíš dojímá tohle:
http://www.specnaz.cz/ostatni-nezaradit ... a-se-kira/
Jinak v tom tvém odkazu je to napsáno celkem dobře.
Měli jsme jihorusandu a měl jsem amstaffa. Když jsme venčili, lidi posílali děti, aby si pohladili jihorusandu (vypadá jako roztomilý kříženec ovečky s ledním míšou) a v hrůze utíkali od amstaffa. To, že amstaff byl drbací a "ovečka" ani trochu snad psát nemusím. Ale co je úžasné na těch pastevcích - bezvýhradná oddanost smečce. Když se nám narodily děti, mohli na jihorusandě jezdit, strkat jí ruku do tlamy...byly v naprostém bezpečí. Nejvyšší forma agrese vůči svým, ke které se jihorusanda uchylovala bylo, že zhadrovatěla jako demonstrant, když ho táhne policie. Většinou šlo o naložení do auta cestou na veterinu. Tahat pak 70 kg. "mrtvolu" do auta bylo prima. Ale cizí lidi by aportovala s radostí a rovnou, pro vyšší komfort", by je dodávala immobiliované. Jinak jihorusák je zdaleka "nejměkčí" z rusko-asijských pastevců.

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 21:45
od devlop
Štaflíku, podpáskovka
"Zamyšlení 3.:
-pokud jsi tak neudělal (jakože evidentně ne), řídíš se kecy novinářů i v jiných aspektech svého života?"

koukni na mé jiné příspěvky v jiných tématech a pozorně přečti můj předchozí comment, najdeš odpověď. Na ostatní odpovím zítra, jdu chrápat abych mohl vstát v 5 ráno a jet do práce ;) zdar a pejskům dobrou noc

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 21:50
od Cep
Jo, a já blbec to přečetl :-(

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 21:54
od štaflík
devlop: ne, byla to výzva k zamyšlení, aby ses svým rozumem řídil i v jiných oblastech. Otázka to byla řečnická a myslel jsme to dobře.
Cep: jo, pro mě větší doják, než střelba v gay klubu.

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 22:08
od Cep
V pondělí na výletě jsme viděli za plotem nějaké firmy dva nějaké asijské ovčáky. Dětem jsem důrazně vysvětlil, že těm medvídkům bych za plot rozhodně nelezl, že 'zlí' bojoví psi jsou proti nim ovečky.
'Bojová plamena' mají prostě špatné public relations. Drsným vzhledem a vyšlechtěním k psím zápasům. A díky šlechtění mají větší ničivý potenciál než jezevčík v případě, že se nějaký kus zrovna nepovede a nebo zkazí.
Že byli krutě selektování, aby nebyli agresivní vůči lidem, to na nich laik nevidí.
Sám bych si, čístě pocitově, raději pohladil medvídkoidního ovčáka než malého anglického staffíka. Hladil jsem si jen jednoho a asociovalo se mi to se zacházením s odjištěným ručním granátem.
Šaty prostě člověka nedělají a vzhled psa už vůbec ne. Ale ne každý to pochopí.

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 22:13
od štaflík
Tak zrovna ty anglický staffíci jsou neskutečně hodný berušky. To ani nejde donutit, aby to ke zbláznění nemilovalo jakýkoliv lidi. Francouzský buldoček je vedle toho krvežíznivá bestie. V Anglii nejčastější cannis terapeutický pes (i u nás fest nastupují) a fakt se mu říká pes-chůva. Jako jo, s jinými psy se kluci občas do křížku dají s chutí a mají potom vysloveně dobrou náladu, ale k lidem... Za doložený případ toho, že staffík něakoho fakt napadl dám flašku whisky. A jsem si celkem jistý, že zůstane na mě.

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 22:37
od Serža
Cep píše:V pondělí na výletě jsme viděli za plotem nějaké firmy dva nějaké asijské ovčáky. Dětem jsem důrazně vysvětlil, že těm medvídkům bych za plot rozhodně nelezl, že 'zlí' bojoví psi jsou proti nim ovečky.
'Bojová plamena' mají prostě špatné public relations. Drsným vzhledem a vyšlechtěním k psím zápasům. A díky šlechtění mají větší ničivý potenciál než jezevčík v případě, že se nějaký kus zrovna nepovede a nebo zkazí.
Že byli krutě selektování, aby nebyli agresivní vůči lidem, to na nich laik nevidí.
Sám bych si, čístě pocitově, raději pohladil medvídkoidního ovčáka než malého anglického staffíka. Hladil jsem si jen jednoho a asociovalo se mi to se zacházením s odjištěným ručním granátem.
Šaty prostě člověka nedělají a vzhled psa už vůbec ne. Ale ne každý to pochopí.

jezefčíky mám za sebou dva a co chybí na velikosti, dožene vzteklostí (jsou to cholerici) a záludností (uděláš něco, co se mu nelíbí...on v tu chvíli nic, ale za pět minut vleze pod stůl a kousne tě do palce u nohy)
na druhou stranu se s nima nenudíš a jsou to výborní obranáři...jako ne že by zakousli lupiče, ale hlídají teritorium a při narušení zburcují celou čtvrť :-)
navíc jsou překvapivě sveřepí...jako že když si něco vezme do hlavy...

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 23:03
od Cep
Věřím, že staffíci jsou berušky, jen to musí rozum instinktů vždycky vysvětlovat.
Jezevčíci jsou paličáci, svojské povahy a mají můj respekt.

PříspěvekNapsal: 04.04.2018 23:18
od des
štaflík píše:Pitbul je normální pracovní farmářský pes. Přes den naháněl krysy ve stodole, hlídal barák, hrál si s dětmi. V neděli ho vzal farmář na lov, kde nebyl dokonalý specialista na to či ono ale taknějak si poradil s dohledáním kachny a doražením divočáka (bo farmář neměl na to, mít deset psů specialistů). A když rodina neměla prachy, šel do ringu, kde na sebe musel nechat sahat od cizích lidí. Univerzální ptakopysk.
Vznikl jao kříženec anglického staffordšírského bullteriéra (domácího psa stafforshirských horníků a ocelářů, který je vyhlášný bezprecedentní oddaností a tolerantností k dětem - ostatně v Británii se mu říká nanny dog, v Reichu ovšem zakázán) s dogou (pro velikost), chrtem (pro odlehčení konstituce) a pointrem (pro zlepšení loveckých schopností). Dnes má jeden dojem, že jde o křížence Magalodona s Tyrranosaurem a Putinem. A slýchává to i od lidí, u kterých by čekal i velkou dávku skepticismu a vlastního rozumu a práce se zdroji.
Ještě jednou: je to pracovní farmářský pes vzniklý přikřížením dogy, chrta a pointra k stabilnímu kříženci anglického bulldoga s jack-russel terriérem. Kde je ten horror?

nevim odkial si čerpal informácie, ale toto je strašná blbost :roll:

a tie bájky jak si všelijaký ázijskí psi dávaju pitbullov k snídani- detto.
ono ten pitbull killer je niečo jak glock killer. každú chvíli sa nejaký rádoby killer objaví ale vždycky je to len vlhký sen a realita je niekde inde... :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 5:35
od štaflík
Informace jsem čerpal mj. od špičkových amerických chovatelů z AKC (mimochodem jeden z nich byla 80 léta dáma že Salt Lake City, velmi slavná chovatelka), historických pramenů, odborné literatury (ne, to noviny fakt nejsou), zkušeností kamarádů chovatelů (mj. etoložka s vynikajícím chovem kavkazaků) a vlastních zkušeností. Stačí zapojit i rozum (najdi si na wiki desi). Co bude asi větší síla:krátkosrstý 25kg pes určený k chytání krys, přinášeni a dohledávání na lovu, nebo 75 kg chlupatá mašina tisíce let selektovaná na zabití čehokoliv, co může ublížit jeho smečce? Tyhle kecy hejslováků vzdělaných bulvarem miluju...

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 6:07
od des
Zase klasicky z prvej ad hominem?
Tak jo. Si hlúpučký kokůtek z prdelova který v řiti byl, hovno viděl a mele si svoje sračky 8-)
Vecná debata je marná jak obvykle. Nechám ti posledné slovo. Ahoj :hi

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 6:23
od štaflík
Desi, pokud napíšeš o cizím textu, že píše blbosti a vlhké sny, aniž bys uvedl, odkud sám čerpáš zkušenosti a jaké jsou zdroje tvých informací, je to prostě samo o sobě urážka ad hominem. je to totéž, jako bych za každý tvůj text instantně CTRL+C a CTRL+V plakátoval text "Des píše kraviny". Mělo by to stejný informační přínos jako tvůj text a bral bys to jako argumentaci ad hominem. Ačkoliv bych se v 90% případů ani nespletl.
Nebudu rozebírat co jsi napsal (protože není co, prostě klasická morgošská argumentace) a zkusím to hodit zpět do faktické roviny:
-v čem konkrétně nemám pravdu
-z jakých zdrojů čerpáš
-proč si myslíš, že 75 kg kavkazák schopný dát medvěda nedá pitbula

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 6:25
od JirkaK
Jako laik nechápu, že ti zlí novináři nepíší, jak nějaký jezevčík zakousl rodinu. Ale, že to udělal nějaký hodný pes např. rasy stafordšírský teriér čtu opakovaně.
Je mi jasné, že na výchově psa záleží nejvíc, ale pokud napadne vzteklý jezevčík někoho, tak dotyčný vždy přežije a vesměs to odnesou šaty, nebo popřípadě menší rány. Pokud někoho napadne velký pes (úmyslně nebudu psát rasu), tak následky jsou vždy horší a opakovaně to končí smrtí.

Jinak máme v rodině psa. Je to sice jen malá rukavice (jorkšir), ale opakovaně jsem jej musel chránit, před těma neškodnýma hodnýma pejskama, kteří si ho spletli se svačinkou.
Nejlepší je, že majitel těchto hodných a neškodných pejsků, byl vždy zaskočen co jeho pes provedl. Že měl psa na volno a bez košíku pominu. A je také zajímavé, že všichni mají stejnou omluvu - je hodnej, on to ještě nikdy neudělal atd.

Mimo mísu
ZP mám již 20 let a jsem rád, že prodej zbraní je regulovanej. Náš způsob v ČR je dobrý a dle mého názoru na něm není potřeba nic měnit. Jsem rád, že né každý, kdo si chce koupit zbraň uspěje.
Jsem toho názoru, že na některé rasy psů by také mělo být povolení.
A teď po mě můžete hodit kamenem. :yes

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 6:54
od proforma
Pravidelne sleduju porad Kocka neni pes na CT1, jde to vzdycky o vikendu. Kazdi dil resi 1 vychovny problem u kocky a 1 vychovny problem u psa. Z toho, co jsem zatim videla (asi 20 dilu) nikdy nebyl problem u zvirete, vzdycky u majitele. Kdyz jsem videla predposledni, tam mela pani asi 2letou nemeckou ovcandu. Ten pes si delal absolutne, co chtel, vladl rodine, pani se sice prihlasila do poradu, takze chtela neco zmenit, ale asi si myslela, ze psa ji nekdo zmeni a ona prijde k hotovemu. Odbornik, ktery ji radil, si na zaver posteskl, ze za rok to bude hodne nebezpecny pes.

Obdobne kdyz treba vencim kocoura v parku. Uz kolikrat se mi stalo, ze pribehl pes navolno (vlcak, terier, anglicky buldog, ruzne smesky...) a pustil se mi do kocoura (na voditku). Kocour se nedal a vzdycky psa pekne zpohlavkoval, takze pes s knucenim utekl, jednou dokonce se skrabnutym okem. Pan to videl z cca 20 metru a jeste si dovolil mi vynadat, ze kocour zranil jeho psa!

Neverim, ze existuje vyslovene zle plemeno, i kdyz samozrejme pred nekterymi mam velky respekt. Ale nektere panicky bych vesela za koule do pruvanu. Nerozdelovala bych plemena na "bojova" a "ostatni", nybrz na ta, ktera potrebuji duslednou vychovu, a ostatni. Duslednou vychovu potrebuje treba i jezevcik, jinak budete mit vecne ohryzany kotniky :-) A nebyl by mi proti srsti navrh, aby ten, kdo si chce poridit psa vyzadujiciho duslednejsi vychovu, musel prokazat nejake zkusenosti nebo projit nejakym kurzem ("ridicak na psa"). Urcite by to neresilo vsechny problemy, ale minimalne by to mohlo odradit cast maniaku, kteri si podobna plemena porizuji a pak z nich vychovaji opravdu nebezpecne zvire.

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 7:58
od Královák
Problémů zakazování určitých plemen psů bude u určitých skupin obyvatelstva (smažky) více - Už samotné vymezení plemene je problém - budou očůrávat různými kříženci, kde nepoznáte jestli tam převažuje německý ovčák nebo pitbul atd. - kdo to bude posuzovat? Pokud budou vymezena pouze určitá plemena, dopadne to pouze na řádné a registrované chovatele a existenci plemen. Další problém je, jak budete trestat jisté skupiny obyvatel za vlastnictví - tito lidé pokuty neplatí bo nic nemají, psa zabaví a stane se majetkem úřadu pro zastupování státu ve věci majetkových - pro úřady spousta drahého papírování, převozu, krmení atd. a smažka po zabavení má dalšího psa a buzeruje úřad, zda je s jeho bývalým pejskem dobře nakládáno. Můžeme přijít s omezením chovu psů podle výšky v kohoutku - pak ten rozsah plemen bude daleko větší (deerhundi, irský vlkodav, ohaři, velcí honiči atd.) a nasere se spousta lidí - proto to bude neprosaditelné. Pak zbývá Babišův způsob tyto velké psy řádně zdanit - zkrátka je budou mít jenom majetní jedinci - opět nemáte jistotu řádného výcviku. Tyhle všechny úvahy o zakazování psů mě baví v kontextu s tím jak lidé vítají návrat vlků do volné přírody. Trochu se zapomíná, že se jedná o jedince zvykléh na lidskou přítomnost a očekávající od člověka dodej potravy. Byl jsem na přednášce pana Ziegrossera, který popisoval problémy s vlky v Srbsku, kde se v lesnatých oblastech přemnožili a nebylo to moc veselé poslouchání.

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 8:07
od proforma
Kralovaku, kde jsi cetl neco o zakazovani psu? Jednu jedinou vetu v mem prispevku? A kde jsi cetl neco o zakazu konkretnich ras? Psala jsem o zkouskach pro majitele a o definici psu, kteri vyzaduji duslednejsi vychovu. Mezi ne jiste patri i krizenci, protoze u nich nikdy nevite, co z nich muze vyrust a jake to muze mit vlastnosti. Takze mi pls nepodsouvej neco, co nebylo receno.

Stava se to tu takovym zajimavym jevem: autor napise A, jiny precte B, domysli si C a vytvori obratnou filipiku proti D, aniz by se dovtipil A :-D

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 8:26
od štaflík
JirkaK - no, zjednodušíme psy na jezevčíky a pitbuly? Ale no tak. Mám pro tebe překvapení. Zdaleka nejvíc lidí těžce pokoušou/sejmou němečtí ovčáci a jejich kříženci.Ano, jezevčík nesejme chlapa, ale ona plastika obličeje u malého děcka není úplně co by sis přál. A tam je situace jinde.
Svého času (okolo roku 2000) u nás byla snaha udělat zákon proti "bojovým psům" (byly tam perly jako ridgeback, který musí být zabiják, protože se nebojí lva, nebo malý staffbulík, u kterého sice předkladatelé ani na výzvu nebyli schopni dodat jediný útok, ale je to vlastně půlka pitbula, že?) a ČT k tomu točila různé pořady. Mj. v jednom vystupoval primář nebo přednosta dětské plastické chirurgie v Porubě. Jasně říkal, že zdaleka největšími "dodavateli" pacientů jsou u nich jezevčíci, kokři a kříženci.
Jinak čistě technicky - jak poznáš rasu? Budeš dělat psům rozbory DNA? Kdo to zaplatí? Osobně kdybych chtěl 100% obranáře a "killera" pořídím si nějakého křížence akbashe se středoasiatem či kavkazákem a všechny zákony mi můžou políbit. Bude to roztomilý chlupáč, schopný aportovat nepohodlné lidi, politiky, smažky i s jejich "pitbulama", divočáky...
Problém těchto zákazů je mj. v tom, že zlikviduješ legální chovy zdravotně a povahově vyrovnaných čistokrevných psů a nekvalitní směsky z množíren ti zůstanou. Vážně si myslíte, že si smažky kupují pitbuly za 20-30 tisíc kaček? Starou belu, mají vořechy co vypadají docela jako pitbul.

Ještě jednou: zákazy psů jsou jako zákazy zbraní. Stejná "logika", stejné aplaudující stádo, stejné "úspěchy".

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 8:46
od Hdm
štaflík píše:Ještě jednou: zákazy psů jsou jako zákazy zbraní. Stejná "logika", stejné aplaudující stádo, stejné "úspěchy".

Máš pravdu ,ale to je se vším. Nehody a tragedie atp se stávají a budou stávat. To žádný zákaz nezmění. Když to vezmu z hlediska zakazovačů tak by každý měl mít svoji polstrovanou místnost a nikam nepouštět, aby nemohl ublížit sobě ani jiným, nemohl mít žádné koníčky, které by mohli obtěžovat třeba hlukem, smradem a co já vím čím. Zakážeme lžíce, protože se našel magor co ji spolkl. Zakážeme věci s ostrými hranami. Zakážeme vlasy, protože se najde pár magorů co je pojídá a má pak potíže s trávením. Zakážeme ředidla, protože je fetky fetují. Zakážeme provazy, protože se pár magorů na nich oběsilo. Zakážeme šroubováky, protože jsou spičaté ........... ............. ........ ................... ............. ......................... ........ ......... .....
Tohle je klasický princip kolektivní viny.
A co nám zbude po všech těch zákazech???

Nečekal jsem, že i na Rozpadu se dočkám takových názorů :roll:

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 8:57
od proforma
Stafliku, mas naprostou pravdu, jakekoli zakazy jsou na 2 veci. Ale nejakou regulaci by to, myslim, chtelo. Ja bych navrhovala nasledujici - pozitivni motivaci:

- majitel psa by musel prokazat, ze ho umi vycvicit a ze ho zvlada. To by mohlo jit nekolika zpusoby, napr.: kurz (ten muj "ridicak na psa"), pro jehoz uspesne absolvovani by bylo potreba predvest, ze konkretni pes umi poslouchat. Nebo nejake zavody agility (prospel - neprospel) nebo specializovany vycvik (zachranarsky pes, asistencni pes, canisterapeuticky pes apod.).
- pokud by majitel prokazal, ze psa zvlada, plynuly by mu z toho ruzne vyhody. Napr. snizeni poplatku za psy, snizeni ceny pojisteni odpovednosti apod. nebo treba to, ze by mohl mit psa v byte, i kdyby to zakazoval domovni rad, nebo na ubytovne (treba i bezdomovci) aj.
- pes bez "ridicaku" by byl hodnocen jako auto bez povinneho ruceni - jakakoli skoda, kterou by zpusobil, by sla automaticky za majitelem psa (i kdyby to dite s ukousnutou rucickou predtim bez dozoru rodicu 100x pichalo psa do oka...).

Takovyhle system by se vztahoval na vsechny psy, tj. neovlivnoval by slusne majitele, chovne stanice apod.

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 9:05
od štaflík
Hdm:
přesně :yes
Proforma:
obecně u nás vidím problém (v tomto) ve dvou věcech:
-množírny, kde mám problém jak s utrpením těch nešťastných stvoření, co tam jsou "vyráběna", tak s kvalitou jejich povah, socializace apod. Je možné, že pouhá novela zákona na ochranu zvířat a razantní postup proti množitelům by pomalu a postupně snižily počet nehod se psy. Problém je, že jde o pomalý proces, protože ty desítky tisíc nešťastných, frustrovaných a asociálních psů z množíren tady budou ještě mnoho let. Tj. politický bodový zisk je nula, protože na veřejnost a média zabírají pouze rychlá a výrazná opatření - zakážeme pitbuly, hurá, je po problému (leda hovno).
-obecná degradace odpovědnosti ve společnosti. Hlas kriminálníka a sociálního parazita ve volbách má stejnou váhu, jako pracujícího dárce krve, dobrovolného hasiče a člena AZ. nemohu si pomoci, ale prostě by měli být občané první a druhé kategorie. ne podle majetku, ne podle fyzických dispozic, ale podle přístupu a podle spolehlivost. A jen první kategorii by měl být mj. umožněn přístup ke zbraním, psům, měli by mít jinou váhu ve volbách apod.

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 9:05
od Serža
proforma píše:Obdobne kdyz treba vencim kocoura v parku. Uz kolikrat se mi stalo, ze pribehl pes navolno (vlcak, terier, anglicky buldog, ruzne smesky...) a pustil se mi do kocoura (na voditku). Kocour se nedal a vzdycky psa pekne zpohlavkoval, takze pes s knucenim utekl, jednou dokonce se skrabnutym okem. Pan to videl z cca 20 metru a jeste si dovolil mi vynadat, ze kocour zranil jeho psa!

taky jsem míval jezevce na vodítku...ale když přiběhl nějakej dotěrnej větší pes, tak jsem ho prostě pustil...obvykle to dopadlo tak, že se buď skamarádili, nebo když ten velkej začal bejt agresivní, tak se jezevec vytočil, začal mu jít po nohou (velkej pes se sice snažil ho chytit, ale jezevec byl moc rychlej a obratnej) a velkej nakonec zdrhal :-D měli jsme takhle na svědomí pošramocené sebevědomí několika vlčáků...

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 9:35
od proforma
štaflík píše:Proforma:
obecně u nás vidím problém (v tomto) ve dvou věcech:
-množírny, kde mám problém jak s utrpením těch nešťastných stvoření, co tam jsou "vyráběna", tak s kvalitou jejich povah, socializace apod.

Souhlasim, to ale tezko ovlivnis, dokud lidi budou stenata z mnoziren kupovat (nekteri i nevedome). I proto by ten muj navrhovany "ridicak na psa" sel za psem a jeho vycvikem. Zkuseny chovatel dokaze zvladnout i hodne posramoceneho psa a nezkuseny zkazit na "papirovem sampionovi", co se da.

štaflík píše:-obecná degradace odpovědnosti ve společnosti. Hlas kriminálníka a sociálního parazita ve volbách má stejnou váhu, jako pracujícího dárce krve, dobrovolného hasiče a člena AZ.

Souhlas.

štaflík píše:nemohu si pomoci, ale prostě by měli být občané první a druhé kategorie. ne podle majetku, ne podle fyzických dispozic, ale podle přístupu a podle spolehlivost. A jen první kategorii by měl být mj. umožněn přístup ke zbraním, psům, měli by mít jinou váhu ve volbách apod.

No, tady uz se trochu bojim, protoze sortovanim bys dal do ruky statu takovou moc, jakou si jeste ani neumi predstavit, to by se zneuzilo hooodne rychle. Kdo by urcoval kriteria spolehlivosti? Jaka by to byla? S jakou vahou? Tady uz jsme hodne na hrane. Mne se libi treba model sily volebniho hlasu podle odvadenych dani - tak by ti, kdo poctive pracuji a dani, mohli klidne prehlasovat nejake ty "podnikatele", kteri maji sice vlastni ostrov, ale dani treba na Malte. To si umim predstavit jako mozne kriterium. Ale resit obecne "kategorii" obcana a vazat na to dalsi veci - zbrane, psy..., to uz je prilis velky Orwell... :tmi

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 9:46
od Královák
Proforma - to nebyla reakce na tvůj příspěvek, ale na celkové směřování diskuze. Řidičák na psa je dobrý nápad pouze pokud budeš mít ve společnosti"normálně" chovající se lidi - absolutně nebude platit na asociály, sociálně vyloučené, feťáky apod. Tito lidé neplatí poplatky nebo dokonce pokuty - nic z nich nevymůžeš - jsou netrestatelní - jediné co mají je sociální dávka, na kterou jim sáhnout nesmíš - jedna paní starostka to zkusila a jak ji novináři a jiná levicová verbež rozcupovali. V této souvislosti jsem si vzpomněl na informaci ze Střelecké revue, že tank si můžete koupit tuším ve Švýcarsku pokud se prokážete vlastnictvím pozemku, kde ho budete parkovat, neboť parkování tanků na veřejném pozemku je zakázáno. Obdobně od nějaké kohoutkové výšky popř váhy to zavést u psů - prokaž, že jsi vlastníkem pozemku tohoto druhu a této výměry. U těch řidičáků vidím problém, jak by to dotyčný prokazoval - pokud se svým psem, kterého si pořídil jako štěně a pak s ním zkoušku neudělá - co se psem - státní útulek? - prodej u zkaženého psa je problém.

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 10:28
od JirkaK
Jsem toho názoru, že na některé rasy psů by také mělo být povoleni. (byl bych spokojený)
Jinak chovatele větších psů /schválně neuvedu rasu) o tom nikdy nepřesvědčím.
Že je někde týráno nějaké zvířátko, tak zburcuje celý národ a pořádají se sbírky, ale že na X nádražích a v rámci ČR žije (pomalu chcípá) x bezdomovců, ak to je normální.
Pro mě a celou rodinu byla cesta z nádraží v Praze úchvatným zážitkem.

Královák
Pokud budu myslet, že asociál si povolení nevyřádí, tak to nemá cenu, tak s této logiky je zbytečný ŘP, ZP, stavební povolení atd.
Skoro každý dej je v televizi, jak policie zastavila řidiče bez ŘP, nebo ze zákazem řízení, nebo pod vlivem....

Tady je spíš smutné, že nefunguje dodržování zákonu a pak ty směšné tresty, ale to je diskuze na dlouho a v ČR zbytečná.

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 10:58
od krvfx
Já bych zakázal smažky a byl by klid... :devil Nebo nebyl? :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 12:09
od Královák
JirkaK - 1) Ohledně rasy - u problémových psů se jedná většinou o křížence bez jakékoliv registrace a původu - smažky sociálně slabí. Ano jsou problémoví majitelé, kteří si velkého drahého psa pořídí jako součást image popř. pro zlepšení narušeného ega a jsou také potencionálním zdrojem problémů - záleží na regionu či lokaci, ale těch není mnoho aspoň u nás.
2) Ano. díky svému zasměstnání vím, že tito lidé jsou netrestatelní - pouze si dávají pozor, aby nespáchali trestný čin, přestupky jim jsou u zadele. Známý žil nějaký čas v USA a vyprávěl, že trestaní lidé tam spadají do sorty lidí s vyššími daněmi a mají také větší problém získat nějakou formu sociální podpory(je už to pár let co nám to vyprávěl cca 1998) - možná to by bylo řešení.

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 12:59
od štaflík
JirkaK: a já bych zakázal i nože nad 6 cm, střelné zbraně, plynoffky a teleskopy. Myslím, že životů by to zachránilo víc než by přinesl zákaz některých psů. Souhlasíš?

Podruhé se tě ptám, jak by si určoval, který pes je jakého plemene. Řekněme, že by se ten zákaz týkal třeba 200 000. Když začne jen 1/4 majitelů o svého psa bojovat, máš na krku 50 000 správních řízení, znaleckých posudků, dokazování, sporů. Máš lepší nápad?

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 14:08
od devlop
Tak po přečtení všech zdejších názorů a návrhů a zvážení pro a proti a večerním zamyšlení se (na doporučení štaflíka :-) nad kastováním psů dle ras jsem došel k závěru, že jakákoliv regulace na úrovni občana by byla úplně k ničemu, vážně. Důvody:

a) nejproblémovější asociálové, kteří nám nejvíce leží v žaludku, protože představují v kombinaci se psem (bez ohledu na rasu) to největší riziko, se na nějakou regulaci, zkoušky atd. stejně vykašlou. Následný obchod se psy z množíren by kvetl dále.

b) ostatní sorta lidí, která by zkouškama prošla a získala "řidičák na psa" bude stejně znamenat stejné riziko jako dosud, protože mít řidičák ještě neznamená umět dobře, bezpečně a neagresivně jezdit, tzn. výchovu psa může v průběhu jeho vývoje zanedbávat tak jako tak (viz ten případ z Německa, který spustil tuto diskuzi). Přinos je tedy nulový. Regulace a zkoušky by pouze znamenaly další státní agendu která bude žrát prachy a zaměstnávat úřednické budižničemy.

Musíme se však na to podívat z dlouhodobějšího hlediska, nechat to plavat je podle mne krátkozraké.

Co navrhuje štaflík, tedy:
"nemohu si pomoci, ale prostě by měli být občané první a druhé kategorie. ne podle majetku, ne podle fyzických dispozic, ale podle přístupu a podle spolehlivost. A jen první kategorii by měl být mj. umožněn přístup ke zbraním, psům, měli by mít jinou váhu ve volbách apod."

tak nad tím raději ani neuvažovat. Stejnou myšlenku chtěl prosadit a prosadil i jeden pán s knírkem, respektive Goebbels, akorát při posouzení do jaké kategorie má člověk spadat, se nezkoumal jeho "přístup" a "spolehlivost" ale to zda je židovského původu (pak se to dokonce ještě větvilo na další kategorie, polovičních židů atd. dle toho, kolik židovských předků daná osoba má, doufám že se nepletu, musel bych dohledat v knize). Takže tudy cesta nevede a ani by vést neměla. Navíc, i občan druhé kategorie může přes zákaz dělat to, co má zakázáno.

Pak je tu možnost jít cestou vyššího zdanění (nebo nějaká forma plošných poplatků pejskařů v takové relaci, že na ni dosáhnou jen pracující), ale to je také špatné, doplatí na to především ti slušní a spolehliví chovatelé. Nepracující zmrdi se na poplatky vykašlou, když to půjde do exekuce tak nad tím mávnou rukou, na sociální dávky budou mít nárok vždy a to jim stačí (+ přivýdělek drobnou majetkovou trestnou činností, prodejem drog atd.)

Podle mne, jediné řešení je v tom zárodku, kde problém vzniká a napsal to dobře štaflík. Tam, kde se rodí ty směsky, které si smažky kupují (nebo vymění za kradené věci, drogy), tedy v množírnách. Tam je potřeba krutá a totální eliminace jejich existence a vysoké tresty pro ty, kdo na tom profituje. Problém to samozřejmě nevyřeší hned, ale pokud by se podařilo počet množíren během několika let či desítek let snižit na nulu, nebudou mít nové generace smažek tolik možností jak si psa obstarat. Samozřejmě vzniknou cesty, jak sem psy dostat třeba ze zahraničí, ale stane se z nich nedostatkové zboží a cena tedy naroste.

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 19:47
od Rafael
Celkem by mě zajímalo srovnání psí a lidské populace. Trochu co do počtů jedinců, ale hlavně srovnání jejích agresivity vůči svému okolí.
Např. kolik třeba z tisíce psů někoho napadla a kolik z tisíce lidí sedí ve vězeních nebo volně pobíhá po svobodě nepotrestáno.
Takové nějaké srovnání agresivity.
I když k neprospěchu psů je jejích nižší ínteligence, pudové chování a špatná výchova a asocializace...
keKJNs.gif
keKJNs.gif (1.46 MiB) Zobrazeno 6284 krát

vstup_se_souhlasem.jpg

PříspěvekNapsal: 05.04.2018 19:54
od Nightmare
Rafael: ty woe, kolik ten pes skočil, to byly nejmíň tři metry a celou energii využil, aby povalil toho chlapa... Já bych ty bojový plemena zakázal :-D

PříspěvekNapsal: 06.04.2018 5:43
od Ibex
vážení jen taková myšlenka k té "regulaci - zkouškám - prokazování .... " Pes je živý tvor, není to kvér, který může ležet 50-100 let v sejfu a pak stále fungovat.
Když začnete vlastnictví určitých ras psů jakkoliv regulovat, tak se může stát, že ta či ona rasa psa zmizí z povrchu zemského na věky věků, páč bude tak málo chovných jedinců, že se prostě geneticky zdegenerují

PříspěvekNapsal: 06.04.2018 6:06
od DeadMan
A co jako?

Pes je uměle "vytvořené" zvíře, horší je to s vybíjením původních druhů.

A jsem pro registraci a povinné zkoušky, které prokážou způsobilost majitele, tak jako ŘP, ZP atd.! :evil:

Při spatření nepatřičného chování (tak jako za volantem, na střelnici atd.) kontrolovat a bez průkazu psy odebírat a pokutovat a nakonec zavírat a ........

PříspěvekNapsal: 06.04.2018 7:15
od Stenny
štaflík: Nejsem dost orientovaný v problematice, abych v téhle oblasti prosazoval nějaký názor (největší problém jsem zatím měl s jakýmsi křížencem, který vypadal jako směska tlustého dobrmana a dobývacího beranidla; jedni z nejklidnějších, nejvychovanějších psů, o kterých vím, jsou pitbullové jednoho konkrétního chovatele), ale jenom, že mi to nedalo:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -face.html
http://www.itv.com/news/granada/2013-01 ... anchester/
https://www.nytimes.com/aponline/2018/0 ... ttack.html
Samozřejmě noviny si můžou napsat, co chtějí, ale vypadá to, že ač jsou útoky na lidi vzácné, dějí se.

PříspěvekNapsal: 06.04.2018 10:40
od štaflík
Jen pár údajů:
v Británii mají rasově specifické zákony od roku 1991. Tedy už dvě generace psů...
A výsledek? Počet útoků roste:
https://www.ons.gov.uk/peoplepopulation ... 1981to2015
Skoro by se chtělo říct, že začal růst přesně od doby schválení.
Další zajímavost:
Od roku 1981 bylo v Británii zabito 30 lidí psy. Z toho 21 psy, kteří nespadají pod rasové zákony - tedy psy "nebojovými".
http://www.bbc.com/news/uk-england-devon-37037799
V US statistikách podle plemen se dají najít takové perly, jako úmrtí způsobené útokem border kolie, east highland terriera, jezevčíkem, pomořanským špicem ("pumrlíkem"). Nicméně řada úmrtí od všech plemen je často dána i srdečním záchvatem, nešťastně cvaknutou tepnou, smečkovým útokem (borderky), komplikacemi spojenými s léčbou ve vyšším věku. Nejde tedy nutně o to, že by jezevčík rozebral 100kg chlapa na sračky.
Problém s pitbuly v USA je podobný jako s černochy. Není korektní hovořit o tom, že gro úmrtí střelnou zbraní je ve státech, kde je větší podíl černošské a hispánské populace a ta korelace je daleko větší, než s počtem zbraní či přísností legislativy. Dtto platí o psech typu pitbull. Zde je to komplikováno tím, že opět jde většinou o naprosté křížence (čistokrevný AKC pitbul není levný a chovatelé nemají zájem prodávat kdekomu) a opět jde o psy v rukou extrémně pochybných existencí. Až si šmejdi vyberou jiné plemeno, či typ psů, situace se změní. Háček je trochu v tom, že psi, kteří přirozenou nedůvěřivostí k cizím, sklony řešit věci po svém a radikálně a s mnohem větší fyzickou silou než APBT častou naprosto neberou své majitele, jsou-li tito kokoti a celkem brzy by asi společnost přirozenou selekcí této sorty lidí zbavili. Proto si tito lidé raději pořizují neco menšího, ovladatelnějšího a méně k lidem ostražitého, tedy třeba ty piťáky.
Stenny - máš tam pomotané bulteriéry a ASB.

PříspěvekNapsal: 06.04.2018 12:13
od Rafael
....Od roku 1981 bylo v Británii zabito 30 lidí psy...
*
A jen v samotném Londýně za pouhých pár dní tohle:
(I přes veškerá omezení a zákazy)!
Screenshot_2018-04-06-12-49-08_20180406125728612.jpg

Screenshot_2018-04-06-12-39-48_20180406125949877.jpg

PříspěvekNapsal: 06.04.2018 13:23
od Ibex
to:DeadMan
problém vidím v tom, že v dnešní EU, když se něco může regulovat, tak se to raděj rovnou zakáže.
Tudíž tu pak zůstanou běhat maximálně bišonci a joršíři (možná)
Kde budou služební plemena? Kde budou lovečtí psy? Kde budou záchranářští, kde budou vodící a další psy? Všichni tito by byli ohroženi, páč by se jejich chov smrskl na pár chovných stanic.
To že Tě iritují tupci, kteří si pořídí rafana a pak jsou problémy, je smutné (taky mě jeden takový u nás v ulici sere) ale řešit to zákazy a regulacemi mi přijde dost špatné. To tu opravdu za chvíli bude všechno na povolení - pes, kočka, králík, slepice, vrabec na plotě, počet záhonků na zahradě....

PříspěvekNapsal: 07.04.2018 21:19
od PeFi
proforma píše:Takovyhle system by se vztahoval na vsechny psy, tj. neovlivnoval by slusne majitele, chovne stanice apod.

Takovýto systém by dopadal hlavně na slušné majitele, protože:
a) mnozí neslušní by psa zvládali, kdyby jim na tom záleželo, ale ono je jim fuk co jejich pes dělá, protože sami jsou to magoři. Takže řidičák na psa by získali, ale problém by to neodstranilo.
b) bezďáci se vám na nějaké regulativy vykašlou a psi bezďáků jsou jeden z problémů, který pravidelně musím řešit - díky bohu psí smečka mých bezďáků se skládá ze tří až čtyř 10 kg zvířat, takže zatím dobrý, ale jedno jejich 50 kg štěňátko mě kdysi donutilo k ústupu - naštěstí to bylo skutečně ještě štěně.
c) Psa často venčí více členů rodiny, občas i návštěvy s kaldným vztahem k psům - musel by mít "řidičák" každý, kdo jde psa venčit ? To by byla fakt psina ... Nebo je spíš myšlen "techničák" na psa, který je svázaný se psem a znamená, že pes poslouchá ? To je ale taky hovadina. Moje něžná partnerka, když zavelí psovi "sedni", tak si málem sednu i já. No a když stejnému psovi pár dní velí někdo méně autoritativní, tak pes "zvlčí" a poslouchá váhavě.
d) dělení čistokrevný / pouliční směs (tj chovná stanice vs množírny) - taky není řešení, protože problém není v 99% případů v psovi a jeho rodičích, ale v majiteli a jeho rodičích.

Není řešení někde jinde, než ve vymýšlení co ještě by slušní lidé měli dělat ? Třeba primárně v perzekuci těch neslušných majitelů?

Na 50 kg štěňátko jsem zavolal MP a ti pejska autem vytlačili z obecní cesty až zpět na pozemek, kde je pes "doma", tzn na pozemek ilegálně obsazený bezďáky a to bylo vše co udělali, protože fakticky na bezďáky nemají žádný gebír.

PříspěvekNapsal: 07.04.2018 22:41
od PeFi
proforma píše:- pes bez "ridicaku" by byl hodnocen jako auto bez povinneho ruceni - jakakoli skoda, kterou by zpusobil, by sla automaticky za majitelem psa

A ono to je snad dnes nějak jinak ? Není náhodou spíš v tom, že je škoda v mnoha případech nevymahatelná - buď se k psovi nikdo nehlásí, nebo je majitel smažka či bezďák. Případně majitel není k nalezení - v mém sousedství občas někdo venčí psa tak, že otevře dveře od domu a nechá psa venku bez dozoru navolno běhat po ulicích ať si pes dělá co uzná za vhodné. U yorkshira bych to ještě snesl ale tuhle jsem takto potkal mladého boxera ...

PříspěvekNapsal: 08.04.2018 11:16
od Never1ast
Zdravím, máme doma dva menší pejsky Italského chrtíka a fenku špice. Oba se již staly oběťmi útoku a vždy se to nějak podařilo odvrátit bez újmy. Sám jsem jednou bránil Svého chrtíka před vlčákem, tak že jsem mu nastavil holeň.

PříspěvekNapsal: 09.04.2018 12:38
od zdoch
Proboha proč svou vlastní holeň? Stejně jako obrana proti člověku, nastavím mu teleskop a propláchnu oči slzákem :wasntme

PříspěvekNapsal: 10.04.2018 10:04
od devlop
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... jence.html

"Stafordšírský teriér zabil v Hesensku sedmiměsíčního kojence"

no a ten pejsek, co roztrhal v bytě dva lidi má spoustu zastánců, ale protože o tom píše levicový neomarx plátek "The Guardian" tak bych řekl, že těch 250 000 podpisů jsou především od smažek :lol:
https://zpravy.idnes.cz/stafordrdsirsky ... anicni_aha

PříspěvekNapsal: 10.04.2018 11:20
od opavak
7.5.2018 na ČT seriál Stav ohrožení - napadení zvířetem ... režíroval David Slabý a podíleli se na tom kluci z Akademie Aegis ... všechny osobně znám ze společných výcviků a střílení - seriál určitě doporučuji zkouknout celý :yes

PříspěvekNapsal: 10.04.2018 12:39
od štaflík
devlop: proč v rámci objektivity neříct B?

Pořídila si ho nějaká arabská přistěhovalkyně, aby měla obranu před svým manželem, který jí sekerou poslal na vozík, až se vrátí z kriminálu. Pes byl 8 let v kleci v bytě a veden k tomu, aby byl "ostrý". Pak se jednoho dne dostal z klece.
Myslíš, že patologické chování zvířete bylo dáno jeho rasou, nebo tím, že strávil život v kleci a nějakou sofistikovanou arabskou výchovnou metodou byl veden k tomu, aby byl zlý?

A jsme zase u toho používání vlastní hlavy a koukání po faktech a ne titulcíh, co ti naservírují Novinky. Nezlob se na mě, ale pokud se fakt ve svém posuzování reality světa řídíš pisálky na Novinkách, tak můj respekt k tobě klesá. Nechceš z Novinek přesedlat na Blesk, to bývá ještě výživnější. Smutné. :(

PříspěvekNapsal: 10.04.2018 12:55
od devlop
hele štaflíku, já jsem záměrně k tomu odkazu nic nepsal, jen link a název co tam dali. Vše ostatní co píšeš, je v článku , takže ten kdo si jej přečte ví stejně tak jako Ty a já o čem to celé je a co bylo příčinou. Když si přečteš můj předešlý příspěvek před tímto, dávám Ti v něm za pravdu, že členění nebo omezování dle rasy psa je neprávné a nepovede k ničemu, a že jediné řešení je vymícení těch množíren, kde tyhle směsky vznikají (a směska z N ras je i ten případ v článku), (strana 8, dne 5.4.)

PS: jinak věř tomu, že skutečně nejsem jedním z těch, kteří berou to co napíší v novinách nebo řeknou v TV a rozhlasu jako fakt, to vážně ne, novináři jsou podle mne sorosem ovlivněné a prodejné kurvy, viz mé názory na volbu prezidenta v médiích tady na fŕou.

PříspěvekNapsal: 10.04.2018 15:49
od štaflík
V tom případě nechápu, proč to sem dáváš. K tématu (obrana před útočícím psem) to není ani náhodou a zahájit interní soutěž o to, kdo najde co nejvíc horibilních titulků o trhacích monstrech mi jednak nedává smysl (je to jako psát na vlákna o zbraníách o tom, kde a kdy jakej vocas koho střelil či postřelil) a druhak mi to přijde pod tvojí úroveň. Prostě ohánět se OT bulvárním titulkem bulvárního tisku není forma konstruktivní debaty.

Ale k věci: ano, problém je ve třech věcech:
-psů je strašně moc
-spousta z nich je velmi nekvalitních (co do zdravý i povahy)
-dostávají se k lidem, kterým pes nepatří do rukou

První dvě věci řeší (částečně) likvidace množíren, třetí věci lehce napomůže.
Pro představu:
v USA se odhaduje, že je cca 4 miliony pitbulů. Samozřejmě, že drtivá většina z nich jsou zparchantělí vořeši. Ty 4 miliony psů zabijí ročně cca 30 lidí v průměru. To není málo. Na druhou stranu je zřejmé, že fatálně zaútočí méně, než setina promile. Zavávažných napadení je cca 1000+. Tj. útočí cca 1/4 promile. Ani to není zas tak hrozná incidence. Asi nikdo nepochybuje o tom, že velmi vysoké číslo těchto psů je chováno gangy k zápasům (ti psi jsou týrané oběti, ale zároveň nejsou psychicky OK a mohou být nebezpeční), že velmi vysoké číslo (resp. drtivá většina) s čistekrevným APBT moc společného nemá atd. A tím pádem se shodneme na tom, že kdyby v USA žilo u rozumných majitelů řekněme milion čistokrevných psů, že incidenty budou raritní. A právě zakazování ras či jejich ostrakizace a démonizace vede ke dvěma věcem:

-zlikviduje se legálních chov čistokrevných kvalitních jedinců, kteří figurují v průšvizích výjímečně
-dodá těm psům "appeal" pro kriminální a sociálně narušené elementy

Důkazem pro mé tvrzení budiž situace v Británii, kde po zavedení Breed specific zákona došlo k docela značnému nárůstu incidentů. Zároveň se zlikvidovali chovy kvalitních a vyrovnaných psů. Průser.

Problém všeho je, že kvalitní psí legislativa:

-nepřináší okmažitý efekt a politický zisk
-složitě se vysvětluje a nedá se shrnout do líbivého sloganu a plesknout na plakát před volbami či pořvávat na mítinzích

Takže to dopadá tak, že situace se zhoršuje, legislativa se nekoná, až výskyt průšvihů (ideálně zdramatizovaných tiskem na zakázku) vyvolá silnou společenskou poptávku a problém "začne" řešit nějaký kokot typu Kořistky. Psí zákony se musí dělat PŘEDTÍM, než problém nastane.

PříspěvekNapsal: 01.11.2018 23:45
od Lyster
Muž v Nebušicích postřelil dva psy, vběhli mu na zahradu
https://praha.idnes.cz/muz-vystrelil-do ... zpravy_rsr

To jsem zvědavý, co se z toho vyklube.

PříspěvekNapsal: 02.11.2018 4:08
od dallli
Lyster píše: To jsem zvědavý, co se z toho vyklube.

Jestli pak pán nezapomněl neprodleně ohlásit použití zbraně na útočící psy ;-) Tím by byl z obliga a naopak by policie nastoupila na majitele psů. Další spekulace nechávám stranou.

PříspěvekNapsal: 06.08.2019 14:56
od devlop
tak takhle dopadl slavný zákon o povinné registraci fen při množství nad 4 kusy, kterým se měly vymýtit všechny množírny :head

Množírny psů a koček se zákonu smějí, mají prosté fígle, jak ho obejít

„To je primitivní opatření. Toto, co vidíte, není osm mých psů. Já mám čtyři feny, manžel má čtyři a žádnou registraci tak mít nemusíme. Až to bude povinné od tří fen, tak budeme mít každý tři, syn dvě. A aby se nemohlo jednat o ‚chov ve větším počtu‘, tak jen jednoduše řeknete, že je chováte na dvou místech. A je to,“ říká Jana z Plzeňska, další prodejkyně, která na webu bazoš.cz nabízí štěňata buldočků.

Poodhaluje tak i další triky lidí, jak uniknout státním omezením. Včetně toho, jak obejít povinnost registrovat feny z chovu starší než jeden rok. Tyto feny prostě mají štěňata už v prvním roce svého věku a majitelé je pak po vrhu prodají dál.
„Prodáte ji jako štěně a z vrhu si ponecháte zase fenu a tak to točíte pořád dokola a žádná registrace se vás netýká,“ říká prodejkyně Jana.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mnoz ... domaci_knn