Budování latrín a všechno o hovně...

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvekod Sehr » 11.09.2012 17:23

Taky jsem sel metodou pokus omyl. Jim potraviny,ktere mi chutnaji a citim se fajn(mam sve zatezove testy :D).

Pokud neni PA doba a clovek ma cas,tak je lepsi prechazet pomalu.Ja jsem spis presvecen o tech 3 mesicich,kdy clovek ma pak jistotu,ze jidlo,ktere jedl mu dela dobre a nebo ne. Kupovidi zjisti,ze ji jidla,ktere na zacatku mu delala spatne ji normalne. Chce to pomalu prechazet a hlavne to umet upravit. Hlavni faktor je hlavne mysleni. Pokud clovek na zacatku necemu neveri,tak clovek musi jit delsi cestou,aby mel jistotu,ze to nejde.

Neni to tak davno,kdyz jsem cetl clanek,ze obiloviny jsou jedovate pro lidi a musi se uvarit,aby se snizila ta jedovatost. A nase telo neni schopne poradne travit ty obiloviny. Asi jsme cetl podobny clanek. Zkousel jsem zjistit za jak dlouho dochazi k mutaci traveni,aby telo dokazalo nejlip travit. Pak jsem to vzdal. Pokud to dochazi do 4-5 generaci,tak to ma vyznam. Bohuzel nikdo z nas nevi kdo byl predek pred 200 lety. Cim se zivil a jak zil. Proto jsem to prestal o to zajimat. Presel jsem na metodu sledovani.

Mne staci dozit do tech 50 let. Mozna budu mit stesti a dosahnu 60. Protoze jsem presedlal na jinou stravu prednedavnem,tak budu hodne rad za tu 50ku.:) Kdyz vidim jak nekteri 60lety lidi nemuzou poradne chodit a maji chronicke nemoce,tak nemam chut se mermomoci drzet se pri zivote. Pak existuji 80lety lidi,kteri by mne v zavode totalne natreli. Tak zas dosel k zaveru,ze by si mel clovek uzivat zivot dokud muze.

Jediny muj ukol je co nejvic minimalizovat sanci na chronickou nemoc. Pokud ji clovek bude mit,tak si podepsal rozsudek smrti. Kupodivu tahle nemoc clovek nezabije,ale pusobi,ze zemre na jinou nemoc,ktere telo predtim zvladalo.
Tak v jidelnicku nemam potraviny jako hlavni u kterych je jasne,ze jen telu skodi.

Tve slozeni stravy a k tomu,ze si davas pozor co v tom jidle je musi docela prijit draho. Kolik te stoji celkem potraviny na jeden den? Ptam se kvuli tomu masu. Zkousel jsme prejit na takovy podobny jidelnicek,ale bez obilovin jsem mel porad pocit hladu. A tak jsem jedl vic a vic. Ted mi staci pres leto jen 300g suche stravy(obiloviny) a nejaka zelenina a nemam vubec pocit hladu. A traveni pekne nehlucne pracuje. A k tomu jako bonus mi vyjde jidlo jen na cca 8kc denne + vlastni zelenina. Asi bych se mel zeptat kolik vazi to jidlo,ale stejne hlavni faktor jsou vzdy penize,protoze pokud clovek nema penize,tak bude muset jist jen to co najde.

Ohledne jist co jedli nasi predkove pred 10tisici je velmi tezke takove podminky navodit.Ted je vsechno vyslechtene. Takove ovoce a zeleniny byli pidimale atd. Je treba zajimave se zivit plannymi rostlinami,ale bohuzel cas co clovek s tim stravi sberem,upravou atd,tak se dostane do velkeho energetickeho deficitu.
Sehr

Příspěvekod Kolapsnik jr. » 11.09.2012 17:46

Pred civilizacni-domestikacni dietka> no byli to holt sberaci a nahaneci, uvadi se 10-20ha na osobu, proto ta migrace, plus take lovene maso. Po domestikaci v deltach rek to spadlo na 1/10 - 1/20 potrebne plochy a od te doby se ty problemy jen valily jeden pres druhy az do dnesniho stavu +7mld..
Kolapsnik jr.

Příspěvekod Sehr » 11.09.2012 18:09

Ja si nestezuji. Vse souvisi se vsim. Pokud by k tomu nedoslo,tak bych tu nebyl. Vlastne by tu byli jen asi 2 z 500 lidi.:)
Je lepsi alespon nejaky cas a uzivat nez neexistovat.
Myslim,ze to byl serial Cesta do neznama,kde v jednom paralelnim vesmiru byla populace jen 500 milionu. A aby nebylo vic lidi,tak nekteri byli vybrani a zabiti. :)
Sehr

Příspěvekod Kolapsnik jr. » 11.09.2012 20:01

Rozumim, ale jedna vec je "uzivat si" solo vyhled do krajiny-divociny bujici zivotem s par clobrdou na km2, zcela jina vec je "uzivat si" vyhled na smecku ovcanu-konzumentu v nacpanem marketu ve spicce uprostred asfalto-betonove dzungle s desetici clobrdy na km2..
Kolapsnik jr.

Příspěvekod Nobody » 11.09.2012 20:17

Chlape neblázni, 50-60 let je hrozně málo. Sám mám v plánu se v těch letech prohánět po horách mnohem svižneji, než většina dnešních dvacetiletých. Jedinej problém spatřuji ve velké smůle na choroby a v kolenech. Přece jen je dost zatěžuji a kort ve dvaceti jsem se k nim choval dost idiotským způsobem (aneb když to nebolí, je to ok a navždy to tak zůstane :D). Reálně bych svoji životnost viděl tak do 80, zvlášt vzhledem k velmi pozitivnímu vztahu k dobrému vínu a slívce, nejenom v malém množství :lol:.

Pocit hladu je spíš o nedostatku zeleniny, věř mi, že když sníš 200g steak s 300g gramy masa, tak jsi nasycenej na dlouhé hodiny ;). Sám mám spíš opačnej problém, že si musím časy jídla hlídat, kvůli metabolismu.

Ty články o obilovinách jsem četl, osobně bych ale rozdělil hlavně dvě věci. Obiloviny a pečivo v supermarketech. O obilovinách se dá diskutovat, sám jsem zastáncem mírného užívání a třeba ráno snídám ovesné vločky s jogurtem, oříšky, medem/ovocem. O škodlivosti pečiva v supermarketové podobě je diskutovat zbytečné, jsou to tlamolepy které ti nic dobrého nepřinesou. Jediné, co je na nich dobrého, je nízká cena.

Jinak život si užívám i tak, ženy, víno, zpěv, to je moje :).

Cenově je to dost drahé, cca 300Kč denně (ale vážím 90kg a jím skutečně jen ty nejkvalitnější věci). Osobně to ale vnímám jako tu nejvíc smysluplnou investici.
Nobody

Příspěvekod EBE » 11.09.2012 20:31

Minimálne 80! :) kým sa vyškriabem na hajzlík sám a stiahnem gate je to :yes :mrgreen:
ľudia to naozaj často preháňajú a potom jojkajú v 50tke že majú kĺby zodrate..
EBE

Příspěvekod Sehr » 11.09.2012 21:11

Cim vic lidi bude jist skodlive potraviny a zit v necistenem prostredi,tak budou vic chronicky nemocny. A tak jednou a to neni fikce,ale realita budou muset lidi platit u doktora za zakroky a za leky,tak budou umirat velmi rychle. Delaji to,aby usetrili par korun na dovolenou a mezitim si podepisuji rozsudek smrti.

Ja jsem se choval a obcas chovam ke svemu telu dost spatne.:( Budu fakt rad,kdyz dam tu 60ku. Ve chvili,kdy clovek bude nemocen s necim,tak riziko,ze se z toho nedostane je hodne velke. Jednu nemoc vyleci,ale brzo se objevi dalsi. Jde to dost videt u duchodcu,kdy jen si zlomili neco a pak lezeli v nemocnici mesic a pak uz to slo s nimi z kopce. Proste opustili tu zabehnutou cestu,kdy zili pekne a radovali se ze zivota.

Musim priznat,ze utratit 9000kc mesicne za jidlo je pro mne nerealne. Musel bych si najit poradnou praci a tak bych trcel cely den v kancelari.To by vyzadovalo,abych bydlel ve meste a mel misto 6dni volna skoro zadny. Stresem bych se odrovnal a tak ani to nejlepsi jidlo by mi nepomohlo.:( Me totiz ta prace totalne pohltila a tak jsem vzdy nektere veci jako stravovani odflaknul.:( Tak jsem zvolil cestu,ze si to vypestuji a vychovam sam. Mam k v vypestovane zelenine uctu.

Se zeleninou mam opacne zkusenosti. Pripada mi hladova. A cim vic ji snim,tak se poradne nestravi a tak jen projde skoro bez uzitku. Ale jak jsem psal,tak casto je o tom jak clovek premysli. A protoze jsem toho nazoru,ze zelenina slouzi jen k doplneni vitaminu,enzymu a mineralu, tak se k ni nedokazu chovat jako plnohodnotne strave,ktera ma cloveka zasytit.

Zkousel jsem jist treba 6krat denne jak se casto doporucuje, ale je to otrava. Vetsinou je to o sebekontrole,kdy musi cloveku stacit jen pulka porce. U mne to melo za nasledek,ze jsem se citil vic unaveny a pocit hladu porad byl.A hubnul jsem. Skoro 20let jsem jedl jen velke porce. :) Tak jsem presel pres zimu na 3 jidla denne a v lete na 2 jidla. Nektere dny drzim i pust,protoze nemam hlad. Tak fakt si nefandim,ze se doziji treba te 60ky. Chodim na zahod jen jednou za dva az tri dny,tak to taky neni idealni. Mam asi 176cm a asi 66-72kg. Pro mne je ta vaha idealni. Jen jeste trochu musim zapracovat na premene tuku na svaly.:)

Mam na mobilu nastaveny pro jistotu budik na 12:30 a na 17:00, kdybych zapomnel se najist.
Sehr

Příspěvekod Nobody » 11.09.2012 21:27

At už ses k tělu choval jakkoliv, máš ještě spoustu času to napravit ;). Něco málo už zpátky nevrátíš, ale je to všechno jen o lifestylu, tělo má úžasnou schopnost regenerace. Dřív jsem taky k tělu choval jako prasátko, člověk je holt mladej, blbej a nesmrtelnej. Toho nemá smysl litovat, co bylo, to bylo :). Ted musíme přemýšlet, co s tím udělat :).

Že je 9K za jídlo hodně, to vím. Ale je to pro mě holt priorita. To pěstování, pokud máš možnost, je určitě minimálně stejně tak dobré :yes.

Nikdy nejez jenom zeleninu, to je na houby. Musíš tam mít i bílkoviny a nějakej tuk :). takovej steak se zeleninkou, když se to dobře udělá, je naprosto luxusní :).

A nevěř tomu, že víc vydělávat nemůžeš bez stresu ;). Všechno jde, je to jen o odhodlání a o tom, se nevzdávat.
Nobody

Příspěvekod Patriot » 01.02.2013 15:33

Chtěl bych se vyjádřit k problematice "Až dojde toaletní papír". Myslím, že alternativa, kterou žádá jerrychard ("Spis, zda vas napada alternativa a to nejaka stalejsi a prenosna?") existuje. A kupodivu není až tak omezaně funkční, jak se obává Nobody ("Ten systém, že je levá ruka nečistá, používají miliardy lidí a omezeně funkční to bude."). Je jen potřeba brát věci s rozumem a nevycházet pouze z vlastních představ a pocitů ("… I když si ruku po použití ehm..umeješ, musel bys použít kartáček..minimálně..za nehty se toho najde…").

Metoda, kterou vám chci představit se nazývá TABO. Popis použití metody TABO:
1. volitelně: Postříkám si nehty ukazováčku až malíčku dočasně nečisté ruky vhodným desinfekčním roztokem (to zejména pro ty, kteří řeší nehty :-)
2. volitelně: Nasucho místo dočasně nečistou rukou očistím toaletním papírem nebo nějakou jeho náhradou (zvyk je železná košile... )
3. čistou rukou si na zadek pomalu leju z vhodné nádoby vodu
4. dočasně nečistá ruka vodu zachytává a myje řiť
5. volitelně: dočasně nečistá ruka může vhodným materiálem (papír) řiť a okolí osušit. Pokud se neosušíte, nějakou dobu trvá pocit vlhkosti, která se brzy odpaří. U pánů lze pocit vlhkosti omezit tak, že se trenky nasazují bokem ...
6. dočasně nečistá ruka se omyje vodou a mýdlem, což většinou lze realizovat bez dotyku s čistými předměty
7. dočasně nečistá ruka se osuší a nebo prostě oschne
8. Volitelně: na dočasně nečistou ruku se aplikuje trochu desinfekčního roztoku (s důrazem na nehty) dočasně nečisté ruky
9. Ruku nyní můžeme považovat za čistou a používat bez omezení

Tady je několik argumentů pro podporu takovéto očisty, pokud se vám nebude tento postup zdát "normální":
1. Když si uvědomíte, jak se většinou chováte, když se umažete ruce třeba od bahna, tak jistě připustíte, že se chcete co nejrychleji umýt vodou a připadá vám to zcela normální. Proč se tedy k vlastní řiti chovat hůře? Protože není vidět a cítit?
2. Velmi podobný úkon, který jsem popsal, provádí většina západní populace jedenkrát denně v koupelně. Samozřejmě bez desinfekce.
3. V tomto konceptu nehraje toaletní papír klíčovou roli, když není, tak není.
4. Vydržet 12 hodin s nasucho utřeným zadkem se sice dá, obvykle to nemá nějaký další následky. Jste si ale jisti, že v PA době se bude mít možnost sprchovat teplou vodou každý den?
5. Nyní se o stav vašeho spodního prádla zajímá možná jen vaše "pradlena" ale proč si v PA době praní prádla znepříjemňovat?
6. Koncept levé ruky je prověřen staletími, s využitím znalostí základů mikrobiologie se dle mého názoru i v krajních podmínkách dá udržet patřičná čistota.
7. Myslím si, že v době PA může být vodnatá stolice (z různých důvodů) častější než nyní. To znamená zvýšené riziko. Někdy se nedá spolehlivě poznat, je-li průjem dán změnou stravy nebo je způsoben agresivnějším bakteriálním kmenem.
8. Tímto postupem nejen řeším problém nedostatku toaletního papíru ale zabezpečuji vyšší úroveň hygieny např. v situaci, kdy není možno se denně mýt.
9. Lidské tělo snese určitou mikrobiální zátěž v závislosti na stavu imunitního systému a stavu střevního traktu.
10. Důležité jsou i další hygienické návyky. (např. nesmyslné strkání rukou do úst, nosu a očí).
11. Metoda se používá například na Filipínách a v Nepálu.

Zde je kousek emailu známé, která se nedávno z Nepálu vrátila:
... Nepálci mýdlo znají ale sami jej používají především k praní prádla, na ruky tolik ne. když už někde mýdlo bylo, opět tam bylo kvůli turistům...což má ale i za následek to, že Nepálci se tím naučí používat mýdlo na mytí rukou taktéž...prostě se my lidi od sebe navzájem učíme...dobré i to méně dobré...já osobně jsem jejich techniky po toaletě používala velmi ráda...vzhledem k tomu, že není možné se tam běžně sprchovat, tak tato očista vodou přináší opravdové zadostiučinění...jen jsem si vždy pohlídala i následné omytí rukou mýdlem, a když nebylo to, měly jsem dezinfekční prostředek k tomu určený...

Několik praktických poznámek:
- tento postup je možno aplikovat jak na západním WC, na Tureckém záchodě, tak v přírodě za pomoci dostupných prostředků
- je lhostejné, kterou ruku použijete jako dočasně nečistou
- při oblékání kalhot lze použít palec dočasně nečisté ruky, protože většinou (nutno nacvičit) nepřijde do styku nečistotou.
- půl litru vody většinou bohatě stačí, jako nádobu lze použít malou PET láhev
- voda nemusí být nutně pitná. Pokud není pitná (třeba povrchová), může být vhodné předem přidat trochu desinfekce
- desinfekční roztok (viz bod 1 a 8) má nepatrnou cenu a obsah malého ručního rozprašovače vydrží (pokud neprůjmujete) dlouho
- Další informace najdete na Google nebo YouTube po zadání: "How to use a tabo".
- pokud budete tento způsob testovat a nebo později používat, tak o tom zbytečně nemluvte, možná by s vámi někdo nechtěl sedět u jednoho stolu... Ze stejného důvodu čekám negativní reakce na tomto foru :lol: .
Přílohy
tabo.jpg
tabo.jpg (4.82 KiB) Zobrazeno 11691 krát
Patriot

Příspěvekod miki » 01.02.2013 20:22

Zdravím,
Přátelé ono to je docela vážné, v Pa době a nebo v přírodě se to musí řešit.
Ve středověku to na hradech řešili tak, že se pěstovala a následně sušila jemná tráva. Ta byla vždy u těch kakacích výklenků a lejno padalo dolů pod hrad. Dnes to asi nejspíše obstará voda bidet a mýdlo.
Ale teď k příspěvku :
Body 3 a 4 jsou pro mě nejasné a nebo nesrozumitelné.
3) čistou rukou si na zadek leji vodu....jak?...
a)to ji cákám na řiť ze spoda
b)anebo využívám přirozenou rýhu mezi "šunkama" a vodu leji z místa kdy záda strácejí slušný výraz ? ?
V prvním případě a) dojde ke znečištění okolí cákající vodou s fekáliemi a pochybuji, že nějakou vodu zachytím tou špinavou rukou, tak že tu nečistotu spíše rozmažu.
V druhém b) si velmi dobře uvědomuji, že ta nečistota bude putovat k šourku. To je sice nepříjemné ale dá se to omytím zlikvidovat. A to tak, že k nějaké infekci nedojde.
Jiná situace nastává u žen, tam stékající voda může infikovat pochvu, to je velký problém. Velmi dobře si pamatuji dětství mé dcery kdy jsem ji musel vysvětlovat, proč si děvčátka musí utírat zadeček směrem dozadu.

Můj názor : Nebude ani toaletní papír (a myslím, že ani žádný jiný) ani desinfekční prostředek na prsty a nehty. A pokud budete vybaven znalostmi tak si možná uvaříte i domácí mýdlo.
Závěr.....Pokud budu používat vodu (a nejspíš ano, nic jiného nebude)tak se budu snažit abych vodu stříkal z nějaké pružné láhve na způsob bidetu zespoda. Napadá mě taková petka 0,5 l s dírkou (dírkama) ve víčku. Ale i když to
bude ( ASI ) fungovat tak ta láhev má též svoji životnost a další nebude. Nebo by se musel používat hadřík velikosti kapesníku a ten pravidelně prát (případně vyvařit). S plenami jsem to dělal běžně, Pemprsky tenkrát nebyly.
Nevím nevím.
Miki.
miki

Příspěvekod clandestino » 02.02.2013 9:57

Na utření jde použít mech, hajzlík svést do senkrovně, do které je svedený i tekutý odpad od dobytka a která se jednou za čas vyveze na pole. Dělalo se to tak od nepaměti - pouze to vybírání bude bez elektriky krapet nepříjemné, ovšem ono už nějaké fekál čerpadlo na ruční pohon půjde vyrobit.
clandestino

Příspěvekod Josef » 02.02.2013 20:08

V létě, když je nízký stav vody ve studni, tak i u nás stojí vedle toaletní mísy kybl (s děšťovkou). Když je vyhlášen "domácí stav šetření s vodou", pak se v případě lenosti spláchnutí pitnou vodou mezi mými potomky "pokutuje" jedním pohlavkem českým.

Jinak k nejjednodužším čerpadlům schopným čerpat fekální směsi patří plechový šnek ležící v půlobloukovém korytě (ale nesmí být strmější než 30 stupňů), takovou věc se dá vyrobit i ze dřeva nebo s dřevěným hřídelem do kterého se zaseká částečně nastříhaný plechový pás. Na řidší srač... bývaly ruční pumpy pístové (tuším Sigma Raketa) o průměru až 160 mm.

Jinak si myslím, že když po vzoru našich předků sočasně s latrínou přejdeme i na jejich stravu, skutečně vystačíme na vytírání s jemným senem nebo mechem. Myslím, že s dostatečným přirozeným přísunem vlákniny a četnějším pohybem budou mít mnozí z nás podstatně konzisnentnější stolici a méně ušmudlanou zadnici... :lol:
Josef
Rozpadlík

Příspěvekod JimmyJazz » 05.02.2013 14:35

vyse zmineny (1.2.) zpusob ocisty pouziva temer cela asie, od turecka az po cinu. Nicmene jsem zatim neprisel na to jak :) Kdyz k nam prijeli na navstevu tchan s tchyni tak nase toaleta vypadala presne stejne, jak na obrazku vyse. Vedle samotne misi stal kybl s vodou a v nem plastova miska. Pokusim se diskretne zjistit, jak se to zarizeni presne pouziva ;)
JimmyJazz

Příspěvekod Patriot » 06.02.2013 13:56

Tady je instruktážní video s názvem The Tabo:
https://www.youtube.com/watch?v=x6mjCEI7V_E
"Výchdní" Tabo můžete srovnat se "západním" bidetem:
http://www.zastreseno.cz/888/bidet-hygi ... zaplaceni/
Zjistíte možná, že i u některých (většiny?) bidetů se neobejdete bez použití ruky.

I když se obě metody široce používají, nebral bych riziko infekce stékající vodou na lehkou váhu... :chuckle
Patriot

Příspěvekod Patriot » 10.02.2013 18:21

Úsměvné. Pokud má někdo zdravotní problémy a potřebujete při vykonávání potřeby oporu, tak může zkusit jinou metodu, při které žádnou pomůcku nepotřebujete:
Postavíte se zády k silnému stromu a opřete se o něho zády do pohodlné pozice. Jakmile dojde k vyprázdnění pokročíte dopředu a provedete očistu řiti (třeba Tabo metodou ;) ).
Takovýto způsob je vhodný pokud potřebujete více pohodlí než v obvyklém dřepu (např. vyprazdňování není tak rychlé nebo při zranění). Dalším prvkem je, ža máte relativně krytá záda. Nevýhodou je, že strom nevypadá zrovna lákavě, zanecháváte po sobě viditelnou stopu.
Patriot

Příspěvekod drigon » 31.03.2013 12:12

Metoda může být funkční, jen mám obavy, že bobek sklouzne (steče) po kořenovém náběhu a zasajrajtí kalhoty. S pozdravem M.
drigon
VIP

Příspěvekod sigmark » 31.03.2013 12:15

to je platná připomínka! obzvlášť v létě, když je člověk třeba v sandálech. to hrozí akutní znečištění podvozku...

Když serete v kopcovitém terénu, doporučuju tváří ke svahu. Kamarád testoval postavení tváří od svahu, kutálející se projektil mu znečistil oděv ( měl na kalhotách pruh jak myšice), a ještě jej k smrti vyděsil, když se mu vynořil mezi špičkami bot a uháněl ku Praze
sigmark
VIP

Příspěvekod drigon » 31.03.2013 12:44

sigmark píše:to je platná připomínka! obzvlášť v létě, když je člověk třeba v sandálech. to hrozí akutní znečištění podvozku...

Když serete v kopcovitém terénu, doporučuju tváří ke svahu. Kamarád testoval postavení tváří od svahu, kutálející se projektil mu znečistil oděv ( měl na kalhotách pruh jak myšice), a ještě jej k smrti vyděsil, když se mu vynořil mezi špičkami bot a uháněl ku Praze

:rofl :rofl :rofl :clap Perfektní. Málem jsem se pos... smíchy. :lol:
A přidám jednu veselou příhodu z bývalé práce, kde jsem dělal strojního zámečníka - potrubáře. Jezdili jsme dílenskou avií a kolegu chytlo sraní. Kvaltovací. Zastavil jsem a on zaběhl za smrček. Měl na sobě lacláče, odpojil kšandy, zadní díl hodil dozadu a vypustil bobek ven. Bohužel si nevšiml, že ten zadní díl kalhot s kšandama mu padl pod prdel. Tudíž si na to nasral a jak si natahoval kalhoty, tak si bobek hodil na záda. Ten mu ve finále ještě propadl nohavicí do boty. Když jsem viděl, co se stalo, tak jem měl co dělat, abych nevybuchl smíchy. Naštěstí jsme měli v autě náhradní oblečení, jen s botama byl problém. Poté, co jsem tu "nádheru" okomentoval slovy: Vidíš, kdybys se posral a pak si to vytřel tričkem, tak tě to vyjde nastejno, tak se mnou asi dva týdny nemluvil. S pozdravem M.
drigon
VIP

Příspěvekod sigmark » 31.03.2013 13:11

Tátův kolega byl přepaden potřebou podobně. Zaběhl za autobusovou zastávku, švihl aktovkou na zem, vykonal si to svoje. Když pak nastoupil do autobusu ( ve špičce), tak se divil, proč je kolem něj kolečko volného prostoru. On si totiž milý kolega zu aktovku posral, a jak s ní vířil v autobuse, tak se polovina osazenstva málem zeblila. On bohužel trpěl v té době masivní rýmou, takže necítil ani hovno
sigmark
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Přežití v obydlených oblastech